Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.681
|
čitano: 1.398.918
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...

 

 

 Budem ovdje linkao recenziju cisto da ljudi koji mozda traze ovakvo kuciste mogu procitati. klik

 

Testovi su radeni da su u svim kucistima fanovi podeseni na 40dB sto je zapravo i najbolji nacin testiranja, a na grafovima je konfiguracija ventilatora takva da su stavili 3 ova bocna. Cak i sa zracnim hladenjem cpu-a (za sto ovo kuciste i nije namjenjeno) su temperature ok tj u zlatnoj sredini klik, kad stavis radijator sa te bocne strane imas neometani usis i temperature su vrh. Sto se gpu-a tice covjeku kroz glavu prode ono o cem si ti pricao da se zrak zabija u bocnu stranicu pri takvoj konfiguraciji ventilatora, ali ocito se dobro odbija prema gpu-u jer su temp po tom pitanju jako dobre klik, ako se gpu postavi na vertical mount onda je ono pri vrhu u performansama.

izvone kaže...
ja ću na prijer staviti bracket za vertical GPU mout,pa mislim da neće stati ventovi,ali ako hoće stavit ću da grafička dobije bolji intake

 

 Da li sa kucistem dolazi vertical mount?

AdR03 kaže...

 Sve je super osim najvećeg faila koji su mogli napraviti.

 

- Kućište je rađeno za vodena hlađenja i tako je optimizirano a 90% grafičkih sa aftermarket vodenim blokovima ne stane u kućište po širini, preusko je i staklo se ne može zatvoriti.

 

Ima milijarda tema po forumima/redditu... po meni teški fail, osim toga kućište mi je prekrasno i cijena je skroz ok!

 Da to je ipak fail, pretpostavljam da fitinzi nemaju mjesta, ali sva sreca to se moze rijesiti vertical mountom.

 

Kad smo vec kod toga zivcira me kad se slozi dobro kuciste i onda takav detalj promakne. Primjer je i ova moja krletka Meshify C, kompaktno kuciste sa super air flowom, ali mana je ta sto moras paziti sa duzinom kartice ukoliko zelis naprijed staviti radijator, a nije da puno fali za npr ovu moju Strix od 30 cm.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nažalost vertical mount ne dolazi sa kućištem na lian li-u već ga se treba posebno kupovati, nažalost ja sam od onih kojima je vertical mount ružan, što da radim takav sam 

 

Što se tiče Meshify-a mislim da im nije ništa tu promaklo, jednostavno to je ponajbolje kućište za zračno hlađenje i jednostavno nisu ni planirali staviti u njega support za vodeno. Za vodeno i montiranje radijatora su mislili sa define r6 ili još bolje S2 ako se slaže custom vodeno.

 

Inače da slažem opet zračno hlađenje išao bi definitivno sa meshify c ili još bolje ako se baš ide na hardcore air build onda silverstone raven RV02.

 

Mislim da će definitivno ubrzo izaći meshify r ili s serija. Ljudi vape za time znači veće kućište koje je airflow focused.

 

Inače za svoj setup sam naručio sa aliexpressa magnetnu traku od 2 metra i metar dužine sa 40 širine finog aluminijskog mesh filtera. Fora je što se na define seriji može skinuti doslovno samo ona prednja ploha maske dok cijeli okvir ostaje tako da ću doslovno samo sa tom trakom okružiti masku i na nju staviti mesh filter kako bi dobio homemade Define Meshyfy S2 

 

 

#YOLO
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Da jbg taj vm je stvar ukusa.

 

Ja sam tog misljenja da iako ima mesh naprijed ne znaci da je iskljucivo radeno za zracno hladenje, dodatni dokaz je i sama mogucnost ugradnje radijatora koje kuciste pruza. Stranica za ugradnju radijatora sa gornje strane je stavljena dovoljno visoko i rupe su odmaknute od maticne da radijator/ventilatori ne lupaju u heatsinkove na maticnoj, sa prednje strane pak imas "modularni" komad lima koji mozes maknuti ako imas zelju ugraditi 360 rad naprijed i cak se kavez sa hdd-ovima moze micati unazad iz istog razloga. Mislim da je meshify jednostavno bio odgovor na ovaj trend kucista sa restriktivnim prednjim stranicama.

 

Jedan kolega koji je otisao sa foruma je vapio za kucistem kao sto je r6 sa prednjim meshom. 

 

Ak je tako kako kazes taj mod ce biti prilicno jednostavan, a efikasan. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 12:11 (war3_tft).
14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Po meni je za custom loop najbolja kombinacija malog kompaktnog kucista i negdje pored, jednog skrivenog MO-RA 420 radijatorica sa max 700-800rpm ventovima jer za vise nema potrebe. 

Najbolje temperature, najprakticnije za odrzavanje loop-a i nema brige oko airflowa kucista...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ansha kaže...

Po meni je za custom loop najbolja kombinacija malog kompaktnog kucista i negdje pored, jednog skrivenog MO-RA 420 radijatorica sa max 700-800rpm ventovima jer za vise nema potrebe. 

Najbolje temperature, najprakticnije za odrzavanje loop-a i nema brige oko airflowa kucista...

 Uzmes dovoljno duga crijeva i "sakrijes" ga na balkon za vrhunske temp. 

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...
ansha kaže...

Po meni je za custom loop najbolja kombinacija malog kompaktnog kucista i negdje pored, jednog skrivenog MO-RA 420 radijatorica sa max 700-800rpm ventovima jer za vise nema potrebe. 

Najbolje temperature, najprakticnije za odrzavanje loop-a i nema brige oko airflowa kucista...

 Uzmes dovoljno duga crijeva i "sakrijes" ga na balkon za vrhunske temp. 

Moze i tako, onda ne trebas ventove kupovat pa je jos jeftinije :)

Jedino bi sigurno trebala dupla pumpa za imat posten flow sa hrpom metara cijevi..

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ansha kaže...

Po meni je za custom loop najbolja kombinacija malog kompaktnog kucista i negdje pored, jednog skrivenog MO-RA 420 radijatorica sa max 700-800rpm ventovima jer za vise nema potrebe. 

Najbolje temperature, najprakticnije za odrzavanje loop-a i nema brige oko airflowa kucista...

 Imao sam doslovno sve u košarici već za kupiti MO-RA 420 sada za black friday, cijene su bile odlične sa gotovo 50% popusta.

 

Kada sam stavio sve potrebno u košaricu zajedno sa stalkom, quick release fittinzima, mrežicom, fanovima, fan controlerom... bilo je 10-15% skuplje nego setup koji sam sada kupio.

 

Razlog zašto nisam pullao trigger je: 1. već sam kupio S2 kućište koje je ogromno i nebi imalo nikakvog smisla imat toliko kućište uz tu grotu od radijatora i ono najvažnije 2. da sam tog monstruma donio doma i da je cura to vidila letio bi iz stana ili ja ili on .

 

Slažem se da je tako nešto složiti brutalno i definitivno mi je na listi želja 

#YOLO
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
AdR03 kaže...

nebi imalo nikakvog smisla imat toliko kućište uz tu grotu od radijatora i ono najvažnije 2. da sam tog monstruma donio doma i da je cura to vidila letio bi iz stana ili ja ili on .

treba samo dobru spiku složiti 

npr: draga, dolazi zima i odlučio sam nam osigurati besplatno grijanje s ovim radijatorom, spajam ugodno s korisnim itd.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ako ce nekoga zanimati jer ja nisam skuzio da na phanteks p400 izmedu prednjeg panela i kucista mogu stati ventovi, 1x120 i 1x140mm stanu bez problema, fini protok daje nikakvih turbulencija ili nedaj boze cudnih zvukova.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...
Ako ce nekoga zanimati jer ja nisam skuzio da na phanteks p400 izmedu prednjeg panela i kucista mogu stati ventovi, 1x120 i 1x140mm stanu bez problema, fini protok daje nikakvih turbulencija ili nedaj boze cudnih zvukova.lp

 Ovo je doslovce najgore sto mozes napraviti kad imas solid front panel na kucistu kao ti. 

 

Kad imas takav panel treba ostaviti dovljno razmaka izmedu ventilatora i prednjeg panela. Ovako zrak mora dva puta sjeci kut od 90 stupnjeva, prvo pri ulazu (to bi i inace morao), a onda da bi jos dosao do prednje strane lopatica, sve u svemu katastrofa za air flow, a cudnih zvukova nema vjerovatno zato sto do ventilatora dode skoro pa nikakav volumen zraka. 

14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Lol, da vrati front panel imao bi losije temperature s tim push-pull-om nego samo s jednim ventom 

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ansha kaže...

Lol, da vrati front panel imao bi losije temperature s tim push-pull-om nego samo s jednim ventom 

ne daj Bože da ovo netko vidi i ide sebi tako montirati 

 

evo ovdje ima kako se to rade profići, nažalost dvoje ih više nije na forumu 

https://www.bug.hr/forum/topic/modding-projekti/front-panel-mesh-modding/255119.aspx?page=2

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 11:24 (lav1000).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...
Stjepanj kaže...
Ako ce nekoga zanimati jer ja nisam skuzio da na phanteks p400 izmedu prednjeg panela i kucista mogu stati ventovi, 1x120 i 1x140mm stanu bez problema, fini protok daje nikakvih turbulencija ili nedaj boze cudnih zvukova.lp

 Ovo je doslovce najgore sto mozes napraviti kad imas solid front panel na kucistu kao ti. 

 

Kad imas takav panel treba ostaviti dovljno razmaka izmedu ventilatora i prednjeg panela. Ovako zrak mora dva puta sjeci kut od 90 stupnjeva, prvo pri ulazu (to bi i inace morao), a onda da bi jos dosao do prednje strane lopatica, sve u svemu katastrofa za air flow, a cudnih zvukova nema vjerovatno zato sto do ventilatora dode skoro pa nikakav volumen zraka. 

 A kaj da ti velim, zrak pici neometeno u kuciste, nema zrak tu kaj sjeci nije zrak kruta tvar niti pricamo o usisu na slamku kako neki tu pokusavaju predstaviti. Gpu je na 72°c u full loadu, kuciste zatvoreno ventovi na medium.lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...

 A kaj da ti velim, zrak pici neometeno u kuciste, nema zrak tu kaj sjeci nije zrak kruta tvar niti pricamo o usisu na slamku kako neki tu pokusavaju predstaviti. Gpu je na 72°c u full loadu, kuciste zatvoreno ventovi na medium.lp

 

 

Ovo ide u arhivu.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...

 A kaj da ti velim, zrak pici neometeno u kuciste, nema zrak tu kaj sjeci nije zrak kruta tvar niti pricamo o usisu na slamku kako neki tu pokusavaju predstaviti. Gpu je na 72°c u full loadu, kuciste zatvoreno ventovi na medium.lp

Stvarno nisi normalan, panel je par milimetara ispred gornjeg venta i to mu totalno ubija dotok zraka. Stvarno se je*eno sramotis sad.

Moras shvatit da je nekad bolje priznat da si u krivu inace ces postat dvorska luda bug.hr-a...

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

 A kaj da ti velim, zrak pici neometeno u kuciste, nema zrak tu kaj sjeci nije zrak kruta tvar niti pricamo o usisu na slamku kako neki tu pokusavaju predstaviti. Gpu je na 72°c u full loadu, kuciste zatvoreno ventovi na medium.lp

Stvarno nisi normalan, panel je par milimetara ispred gornjeg venta i to mu totalno ubija dotok zraka. Stvarno se je*eno sramotis sad.

Moras shvatit da je nekad bolje priznat da si u krivu inace ces postat dvorska luda bug.hr-a...

 iako je na nekim temama vrlo oštra konkurencija za tu laskavu titulu, naš stjepko se svakodnevno trudi svojim upisima da mu nitko ni ne prismrdi blizu u borbi za vodeću forumsku dvorsku ludu 

pa da je na hrpu skupiti njegove postove od zadnjih 20ak dana, takva količina provala nije zabilježena u povijesti čovječanstva  

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 13:01 (lav1000).
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ma uzmite si MS black widow pro kao ja i problem rjesen. pwm ventilator na cooleru proca je uskladjen sa pwm noctua nf-f12 koji je stavljen za ispuh zraka iz kante( zadnji vent). Na ulazu (prednjoj stranici - intake) su 2 x 140mm fractal silent r3 ventovi koji su takodjer namjesteni da korigiraju rpm iako su 3pinski (DC mode na maticnoj) i vrte se ovisno o temp procesora. ;)
Imam spojena jos dva 120mm venta na gornjoj stranici za ispuh iz kucista ali su ugasena jer nisu potrebna (smanje temp za 1-2 stupnja). Ventove sam podesio preko maticne (maximus VIII Hero) i zadovoljan sam.
Znaci kanta je totalno necujna, jedino kada igram igre se cuje da radi, ostalo vrijeme ne znam ni da je pc upaljen. :D
Bitno je da airflow bude dobro izveden, i da maticna po mogucnosti moze odredivati rpm za pwm i dc ventove u ovisnosti o temp procesora ili sustava.
Cim se proc krene grijati i vent podize broj okretaja, sukladno njemu svi ventovi na kucistu dizu broj okretaja i odrzavaju konstantan airflow. Ja sam si spremio nekoliko profila vrtnje, zabavno se je igrati sa time dok si ne namjestite kako zelite. Iako ima i nekoliko automatskih modova za birati nakon sto se obavi proba i testiranje svih ventova u kucistu (to se moze napraviti preko biosa ili preko programa od maticne kao sto sam ja).
Znaci da osim kucista, u kvaliteti hladenja i airflowu, veliku ulogu ima i kvaliteta (mogucnosti) maticne ploce. :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

 A kaj da ti velim, zrak pici neometeno u kuciste, nema zrak tu kaj sjeci nije zrak kruta tvar niti pricamo o usisu na slamku kako neki tu pokusavaju predstaviti. Gpu je na 72°c u full loadu, kuciste zatvoreno ventovi na medium.lp

Stvarno nisi normalan, panel je par milimetara ispred gornjeg venta i to mu totalno ubija dotok zraka. Stvarno se je*eno sramotis sad.

Moras shvatit da je nekad bolje priznat da si u krivu inace ces postat dvorska luda bug.hr-a...

 Pa da mu ubija zrak nebi kroz njega puhalo ko nenormalno,normalno da sam provjerio i ne radi se o nikakvom yebenom milimetru. Velim ti da  pretjerujete s tim usisom ima ga na pretek... to kaj si ti sebi zabrijao skupa s ovom dvojicom trolova u glavi da je zrak gusta masa koja se treba savijati i pitaj boga kaj raditi da bi dosla i prosla kroz vent me uopce ne zanima.lp

Intel Core™ i7 Forever
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

 A kaj da ti velim, zrak pici neometeno u kuciste, nema zrak tu kaj sjeci nije zrak kruta tvar niti pricamo o usisu na slamku kako neki tu pokusavaju predstaviti. Gpu je na 72°c u full loadu, kuciste zatvoreno ventovi na medium.lp

Stvarno nisi normalan, panel je par milimetara ispred gornjeg venta i to mu totalno ubija dotok zraka. Stvarno se je*eno sramotis sad.

Moras shvatit da je nekad bolje priznat da si u krivu inace ces postat dvorska luda bug.hr-a...

 Pa da mu ubija zrak nebi kroz njega puhalo ko nenormalno,normalno da sam provjerio i ne radi se o nikakvom yebenom milimetru. Velim ti da  pretjerujete s tim usisom ima ga na pretek... to kaj si ti sebi zabrijao skupa s ovom dvojicom trolova u glavi da je zrak gusta masa koja se treba savijati i pitaj boga kaj raditi da bi dosla i prosla kroz vent me uopce ne zanima.lp

 Ajde Guru odbenchaj tamo LINX avx da vidimo taj nesmetani protok zraka na djelu 

5 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Gjde ima taj bijeli Phanteks P400 za 490? Gdje god pogledam cijena je cca 650kn. Thx

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Boki_MVP kaže...

Gjde ima taj bijeli Phanteks P400 za 490? Gdje god pogledam cijena je cca 650kn. Thx

 Bilo pa proslo. Samo za brze ruke. Lp

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jel ima tko kuciste Inter-Tech M-908?

Meni lijepo izgleda, samo koliko je prozracno to posto naprijed su ta svijetla umjesto ventilatora?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
acmilan2 kaže...

Jel ima tko kuciste Inter-Tech M-908?

Meni lijepo izgleda, samo koliko je prozracno to posto naprijed su ta svijetla umjesto ventilatora?

 Slična stvar:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

A dobro, ovaj inter-techov je dosta jeftiniji, sad zato sto je neka kopija, moguce i to.

Jel ima koje kuciste da ima LED ventilatore naprijed/nekakvo svjetlo od naprijed, takodjer unutra da ima ventilatore (moze cak i gore), da je napajanje dolje, a da je silent?

Nesto tipa sama black fish ali da ima naprijed nesto svjetla i da je silent.

Kovačić
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
acmilan2 kaže...

A dobro, ovaj inter-techov je dosta jeftiniji, sad zato sto je neka kopija, moguce i to.

Jel ima koje kuciste da ima LED ventilatore naprijed/nekakvo svjetlo od naprijed, takodjer unutra da ima ventilatore (moze cak i gore), da je napajanje dolje, a da je silent?

Nesto tipa sama black fish ali da ima naprijed nesto svjetla i da je silent.

 Nešto ovako?

 

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Cases/Crystal-Series%E2%84%A2-460X-RGB-Compact-ATX-Mid-Tower-Case/p/CC-9011101-WW

 

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Cases/570x-rgb-config/p/CC-9011098-WW

 

Što se tiče omjera airflowa i tišine, pogledaj ovaj video:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

E jos samo da iza imaju, ali nesto na tu foru. A vidis i sam kakav sam primjer gore dao, sve su to dobro i osvjetljeni, i imaju bocnu stranu staklenu i dobar airflow, jedino sto nemaju toliko bequiet! kucista kod nas...

Kovačić
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

kako mi je trebalo hitno kuciste, a mali izbor sam imao,  kupljen je MODECOM OBERON PRO GLASS , koji je slicno kuciste ms winston , ali oberon dolazi sa dva 120 mm fana. 350kn. Nisam naisao na neki problem dok san prebacivao komponente, sve je solidno cvrsto. Preporuka za budget case.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.12.2018 18:52 (Djozaa).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ekipa, pozdrav!

Može preporuka za kučište za komponente pod MOJ PC?

Trenutno imam Antex One hundred.

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

A ne bi radije uložio u još 8Gb RAM-a?

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Isti mi vrag dolazi narucivat izvana ili u HR, garanciju kako ovdje priznavaju bolje mozda da uzmem sa casekinga, nasao sam odlicno kuciste i uskoro cu uzimati komp novi tamo i odlucio sam da ce moje sljedece kuciste biti Be quiet! Silent Base 801. Veoma tih, 3 predinstalirana ventilatora - 2 naprijed za upuh, 1 iza za ispuh. Ekstremno tih, velik, mogucnost ugradnje jos ventilatora (mislim da cu uzeti neke LED cisto dda mi osvjetle malo kuciste iznutra), veoma lako otvaranje stranica (pritiskom na jedan gumbic sa svake strane se otvaraju stranice) za cijenu od 160€, vise nego dobar 😊

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice