Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.359
|
čitano: 14.158.733
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

150nita veći peak, vidno bolja gradacija, HFR podrška, bolje procesuiranje materijala, bolje out of the box postavke..

2-3000kn skuplji od B7 se isplati. Skoro duplo jeftinijii od Q9FN se itekako isplati. Al samo na ovoj akciji al vidim da i još naših dućana nudi odličnu cijenu od 2000€. 

Koliko je ono koštao B7 kad je stigao kod nas? 20000kn?

Mislim, usporediti sada ovaj C8 sa onim XD9305 koji sam imao a cijena ista... Usporediti ga sa B7 i cijenama kad je izašao u odnosu na neveliki napredak ali je 25% jeftiniji. Da B7 padne recimo ispod 10000kn a blizu je, nema se onda kaj premišljat. 

 

Nego, jel treba netko dobrog karavana? 

evo jedan dojam korisnika sa us amazona

 

 http://prntscr.com/jmtt3u

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
gocc01 kaže...

150nita veći peak, vidno bolja gradacija, HFR podrška, bolje procesuiranje materijala, bolje out of the box postavke..

2-3000kn skuplji od B7 se isplati. Skoro duplo jeftinijii od Q9FN se itekako isplati. Al samo na ovoj akciji al vidim da i još naših dućana nudi odličnu cijenu od 2000€. 

Koliko je ono koštao B7 kad je stigao kod nas? 20000kn?

Mislim, usporediti sada ovaj C8 sa onim XD9305 koji sam imao a cijena ista... Usporediti ga sa B7 i cijenama kad je izašao u odnosu na neveliki napredak ali je 25% jeftiniji. Da B7 padne recimo ispod 10000kn a blizu je, nema se onda kaj premišljat. 

 

Nego, jel treba netko dobrog karavana? 

evo jedan dojam korisnika sa us amazona

 

 http://prntscr.com/jmtt3u

 

Zadnji red,čekat da padne cijena. Kod nas je stigao sa padnutom cijenom 

 

Napisao sam baš to na AVforums i lik je odgovorio da bi mogao doć posjetit Plitvice, kupit telku i vratit se nazad i još bi mu ostalo  

 

Daj bože, da kor nekoliko mjeseci trenutna akcijska od 15000kn postane redovna pa uleti neka akcijska. 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vezano za LG UJ701V..spojen preko PC-a pokazuje 120 Hz refresh rate kada je 1920*1080 rezozucija, a na 4k prikazuje 60 Hz max..kupljen u 4 mj. 2018.
Luc
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Zadnji red,čekat da padne cijena. Kod nas je stigao sa padnutom cijenom 

 

Napisao sam baš to na AVforums i lik je odgovorio da bi mogao doć posjetit Plitvice, kupit telku i vratit se nazad i još bi mu ostalo  

 

Daj bože, da kor nekoliko mjeseci trenutna akcijska od 15000kn postane redovna pa uleti neka akcijska. 

 

 inace vani je redovna cijena jeftnija nego kod nas po sredjem tecaju HNB ispadne 14685

 

https://geizhals.eu/lg-electronics-oled-55c8l-a1790908.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidija sve to. Triba mi smartphone sa IR. Sve ostalo je bezveze
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luc989 kaže...
Vezano za LG UJ701V..spojen preko PC-a pokazuje 120 Hz refresh rate kada je 1920*1080 rezozucija, a na 4k prikazuje 60 Hz max..kupljen u 4 mj. 2018.

Da, moguće.

Zato mi isto nije bilo jasno kad mi je lik iz LG-a prvi put kod moje pritužbe rekao; Isključite taj motion efekt i uključite ga eventualno samo kod UHD sadržaja ?!

Meni je dok nisam skontao bilo logičnije da se kod UHD rezolucije taj motion reduktor ISKLJUČI  a ne uključi.

On vjerojatno ima svrhu kod te 4 K rezolucije da bi simulirao 100 odn 120 Hz koje panel realno ne može izvući pri toj rezoluciji i inda kod bržih scena može doći do sapunice, ghostinga, što već ne.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lovranac kaže...

Može preporuka TV-a koji bi se svakodnevno koristio kao monitor (Office, Autocad, youtube i ostalo surfanje), poneki film i stream (f1, motogp i nogomet).

 

Sony 55XE7005

Sony 55XE7077

Samsung 55MU6172

Da li bi se vrijedilo protegnuti do nešto skupljeg IPS modela (XE8096)?

 

XE8096 ima više svjetline, a ostalo znaš i sam. Prednosti i nedostaci VA vs IPS panela.

Osobno bih kupio prije IPS za potrebe koje ti imaš.

Mate15SLC kaže...

Pozdrav, jel se isplati uzet tv iz Sancta Domenice ako uzmem neki Max 3 paket uz njega, i koji model se isplati uzet

http://promocije.sancta-domenica.hr/promocije/vatrena-akcija-top-tv-brandova/

(ispričavam se ako se ne smiju stavljat linkovi)

do 3500 kuna.

Koji panel (ekran) trebaš; IPS ili VA ?

Koja veličina televizora za te novce ?

Prouči na webu što nosi VA a što IPS.

 

Smiješ staviti linkove legalnih prodavaonica.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo LG dolazi u obzir,budzet 5 soma kuna

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-4k-led-tv-prijemnik-49sj800v?tab=reviews

 

Jel netko imao ovaj tu,jel vrijedi tih para sto se tice SD programa.

 

Dvoumim se izmedu njega i 55incha 701v modela...

 

 

5 LG 49SJ800V
0 LG 55UJ701V
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 15:53 (karlo125).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
Luce Bree kaže...

Prošlo je do zadnje narudžbe, ali kada ce ti trebati dostaviti tv, vjerujem da ce te nazvati iz njihove centrale i obavijestiti te da si unio popust koji ne moze proci za taj tv, ako prođe. Odlično :)

 Ma nek si puše kitu, tko im kriv kada algoritam za kupone ne izbaci invalid code ;) Treba probat

 

 

 Odmah otisao po karticu, kupio tv, skinulo mi s racuna, usao u minus na tekucem :( web shop telefon ne radi preko vikenda. Cekam ponedjeljak. Nek mi samo probaju otkazati narudžbu nakon što su mi uzeli lovu s racuna i nakon sto sam dobio potvrdu na mail. Onda cemo dalje pravnim postupkom rijesavati stvari 😎

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 17:35 (Luce Bree).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nisam shvatio po kojoj cijeni si ušao u minus? na webu pisalo jedno a na tekucem ti skinuli više?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Usao je u minus samo da kupi tv. Ne vidim da je rekao da ga je platio vise od ocekivanog. :)

Ugl. Sto se tice skidanja novaca s racuna i potvrde na mail.. To nista ne znaci. Ako je greska u pitanju stornirat ce narudzbu i vratiti novce. Nikakavi "pravni postupci" tu ne pomazu.
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b4rt!mej kaže...
Usao je u minus samo da kupi tv. Ne vidim da je rekao da ga je platio vise od ocekivanog. :)

Ugl. Sto se tice skidanja novaca s racuna i potvrde na mail.. To nista ne znaci. Ako je greska u pitanju stornirat ce narudzbu i vratiti novce. Nikakavi "pravni postupci" tu ne pomazu.

 Posto se blizi kraj mjeseca i posto nemamo svi direktorske place od po par tisuca eura, ja sam jednokratnom kupovinom (kako bih iskoristio popust) tv-a bio prisiljen otici u minus :) mislim da sam sad bio dovoljno jasan :) 

 

Samo neka se usude stornirati. Tj. mogu probati...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luc989 kaže...
Vezano za LG UJ701V..spojen preko PC-a pokazuje 120 Hz refresh rate kada je 1920*1080 rezozucija, a na 4k prikazuje 60 Hz max..kupljen u 4 mj. 2018.

 Kako si dobio 120 Hz  ?  . meni na 1080  ne da vise od 60 ni da se na trepavicu nasadim :D 

Kakvim HDMI kabelom je spojen , 1.4 ili 2.0 ? pretpostavljam da je tu caka 

 

EDIT : Do mene je , zabunio sam se , mislio sam da je podrzano 120Hz FullHD  na mom TVu , ali sad vidim da nije . samo 1080@60 i 4K@60 .

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 18:31 (error_666).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luce Bree kaže...
b4rt!mej kaže...
Usao je u minus samo da kupi tv. Ne vidim da je rekao da ga je platio vise od ocekivanog. :)

Ugl. Sto se tice skidanja novaca s racuna i potvrde na mail.. To nista ne znaci. Ako je greska u pitanju stornirat ce narudzbu i vratiti novce. Nikakavi "pravni postupci" tu ne pomazu.

 Posto se blizi kraj mjeseca i posto nemamo svi direktorske place od po par tisuca eura, ja sam jednokratnom kupovinom (kako bih iskoristio popust) tv-a bio prisiljen otici u minus :) mislim da sam sad bio dovoljno jasan :) 

 

Samo neka se usude stornirati. Tj. mogu probati...

 aha znaci proslo ti je onih 20% popust, jer na webu pise da je kod ispravan he he

http://prntscr.com/jmx6g6

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlo125 kaže...

Dvoumim se izmedu njega i 55incha 701v modela...

 

 

 Pošto je model 49SJ800V edge led dok je UJ701V direct led zbog čega bi onda forsirao noviji model.

Što novije to lošije...

Može neko pojašnjenje zašto bi slika ''trebala'' bolje izgledati na novijem modelu?

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
Luce Bree kaže...
b4rt!mej kaže...
Usao je u minus samo da kupi tv. Ne vidim da je rekao da ga je platio vise od ocekivanog. :)

Ugl. Sto se tice skidanja novaca s racuna i potvrde na mail.. To nista ne znaci. Ako je greska u pitanju stornirat ce narudzbu i vratiti novce. Nikakavi "pravni postupci" tu ne pomazu.

 Posto se blizi kraj mjeseca i posto nemamo svi direktorske place od po par tisuca eura, ja sam jednokratnom kupovinom (kako bih iskoristio popust) tv-a bio prisiljen otici u minus :) mislim da sam sad bio dovoljno jasan :) 

 

Samo neka se usude stornirati. Tj. mogu probati...

 aha znaci proslo ti je onih 20% popust, jer na webu pise da je kod ispravan he he

http://prntscr.com/jmx6g6

 Na kraju si uzeo xe8505 za cca 5500kn?

Dan te jebo koliko je to u hrv jeftinije,menen izasa 1800KM i to popustu. :/

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlo125 kaže...

 Pošto je model 49SJ800V edge led dok je UJ701V direct led zbog čega bi onda forsirao noviji model.

Što novije to lošije...

Može neko pojašnjenje zašto bi slika ''trebala'' bolje izgledati na novijem modelu?

 Oba televizora su 2017 modeli - usporedba. Razlika je u čistijem pozadinskom osvjetljenju (Quantum Dot, 84 vs 90% DCI P3), Dolby Vision podršci (ipak dosta daleko od pune specifikacije) i brzini panela (trebalo bi biti 50 vs 100Hz no ukoliko si vidio ovaj post stranicu ranije moguće je da su oba televizora 100Hz ukoliko su proizvedena početkom 2018 godine).

 

Ovisi kolika je razlika u cijeni. Prema nabavi 1.000 kuna je previše ukoliko su oba televizora 100Hz.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 19:16 (Leon4rdo).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sa kodom je finalna cijena 5840kn...nisam ja uzeo nego Luce Bree

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
55uj701v ti je edge led.
A 49uj701v je direct led.

Ja san obavezno ugasija local dimming posto me nervira kad cijeli dio vertikalno zatamni.
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

u procesu sam odabira novog tv-a.

 

S obzirom na dosta daleku udaljenost gledanja (cca. 4 m) tražio sam tv od 65", no zbog ograničenog budžeta (7500 kn max.) i opcije su ograničene za tu veličinu pa sam gledao i 55". Svojim istraživanjem izbor sam suzio na tri Philipsa (65PUS6162, 55PUS6561 i 55PUS6412), ali sam onda počeo čitati ovaj post te sam se upoznao s pričom oko Philipsa i sada mi je to sve palo u vodu i opet ne znam koji bi tv.

 

Još prije sam odbacio LG 65UJ670VLG 60UJ634V i Samsung UE55NU7172 iz raznoraznih razloga pa se sad opet nekako vraćam na njih s obzirom na generalni dojam oko Philipsa ovdje. 

 

Također bih molio i neke druge preporuke, ako postoje, za veličinu 55"-65" do 7500kn (rastezanje budžeta iznad te cifre nije opcija). Tv će se koristiti za serije (netflix) i tv program. Neki plan za naredni period je i nabava PS-a. SmartTV sustav nije bitan zbog nabave smartboxa. Dakle traži se najobolji omjer cijena (max. budžet) - kvaliteta slike - veličina (idealno 65" zbog udaljenosti gledanja).

 

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 19:11 (krokodildo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tražim tv 49'', max 5k kn, android. Gledat će se domaći programi, Netflix, kodi i YouTube. Nisam neki zahtjevan korisnik, no htio bi da je slika ok i da je sustav responzivan, da ne šteka.
Naišao sam na Sony 49xe8077 za 4360kn, jedino što me malo brine je e digital i 2.god garancije. Btw slovenija (ptuj, Maribor) mi nije daleko.
Da li je to best buy ili da imate neki drugi prijedlog?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
krokodildo kaže...

Pozdrav,

 

u procesu sam odabira novog tv-a.

 

S obzirom na dosta daleku udaljenost gledanja (cca. 4 m) tražio sam tv od 65", no zbog ograničenog budžeta (7500 kn max.) i opcije su ograničene za tu veličinu pa sam gledao i 55". Svojim istraživanjem izbor sam suzio na tri Philipsa (65PUS6162, 55PUS6561 i 55PUS6412), ali sam onda počeo čitati ovaj post te sam se upoznao s pričom oko Philipsa i sada mi je to sve palo u vodu i opet ne znam koji bi tv.

 

Još prije sam odbacio LG 65UJ670VLG 60UJ634V i Samsung UE55NU7172 iz raznoraznih razloga pa se sad opet nekako vraćam na njih s obzirom na generalni dojam oko Philipsa ovdje. 

 

Također bih molio i neke druge preporuke, ako postoje, za veličinu 55"-65" do 7500kn (rastezanje budžeta iznad te cifre nije opcija). Tv će se koristiti za serije (netflix) i tv program. Neki plan za naredni period je i nabava PS-a. SmartTV sustav nije bitan zbog nabave smartboxa. Dakle traži se najobolji omjer cijena (max. budžet) - kvaliteta slike - veličina (idealno 65" zbog udaljenosti gledanja).

 

 

Hvala!

 zaboravi na 65" ako zelis bolju klasu tv-a, mozes lagodno dobit best buy sony 55xe8505 ili xe8577 razlika u boji okvira crno - srebno

 

znaci triluminos zaslon, procesor slike x1 hdr, 100hz refresh te android tv sustav

 

u SD mozes iskoristiti kod vikend20 za najveci popust a time i najmanju cijenu na trzistu ako placas jednokratno http://prntscr.com/jmyh3l

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 20:17 (roby27).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...

 

u SD mozes iskoristiti kod vikend20 za najveci popust a time i najmanju cijenu na trzistu ako placas jednokratno http://prntscr.com/jmyh3l

 To vrijedi do kraja ovog vikenda?

 

EDIT:

 

Nista decki naj te se uzbudivati,digli cijene do neba pa kao popust neki kao i inace...

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 21:16 (karlo125).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da. Pa cijene su super samo ak placas jednokratno ;) Nisu nista digli cijene za sony koliko vidim.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlo125 kaže...
roby27 kaže...

 

u SD mozes iskoristiti kod vikend20 za najveci popust a time i najmanju cijenu na trzistu ako placas jednokratno http://prntscr.com/jmyh3l

 To vrijedi do kraja ovog vikenda?

 

EDIT:

 

Nista decki naj te se uzbudivati,digli cijene do neba pa kao popust neki kao i inace...

 


To je odlična cijena za taj televizor..
https://geizhals.eu/sony-kd-55xe8505-a1594224.html

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, kakav ispravljač ima KD-55xe8577? Jel ima vanjski adapter ili je običan kabel? Taman sam pripremio zid da nemam kablova i sad kad ga mislim uzeti vidim na netu na nekim recenzijama da ima taj ogroman adapter.

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 0:25 (matt750).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kc-kb kaže...
Tražim tv 49'', max 5k kn, android. Gledat će se domaći programi, Netflix, kodi i YouTube. Nisam neki zahtjevan korisnik, no htio bi da je slika ok i da je sustav responzivan, da ne šteka.
Naišao sam na Sony 49xe8077 za 4360kn, jedino što me malo brine je e digital i 2.god garancije. Btw slovenija (ptuj, Maribor) mi nije daleko.
Da li je to best buy ili da imate neki drugi prijedlog?

 Ma sad su ti akcije svagdi po 5g.pogledaj jos malo bolje...nemoj se zalicat radi 2g,a tv je sasvim ok za to sto ti trazis.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
k1klop kaže...

Evo i tu ti piše da ima 50Hz

 

https://www.whathifi.com/lg/55uj701v/specs

 

Inace na kutiji mog Phillipsa piše da ima 1400Hz pa sad ako cemo vjerovat proizvodacima....

 Tu piše ?!

Hoćeš jedno desetak stranica gdje piše da ima 100Hz

 

https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/lg-49uj701v-49-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-tv-10160568-pdt.html

 

 

 Prvi link piše ti ljepo: PICTURE QUALITY Motion rate 50 Hz

                 Processing rate 100 Hz 

 

Neznam od kad to 100hz paneli imaju 50hz mode

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
k1klop kaže...

 

 

 Prvi link piše ti ljepo: PICTURE QUALITY Motion rate 50 Hz

                 Processing rate 100 Hz 

 

Neznam od kad to 100hz paneli imaju 50hz mode

 Nisi shvatio moj post.

Modeli UJ 7**v serije koje su sklapali do pred kraj 2017 su ugrađivani 50 Hz paneli a modelima od 2018 iz 2017 su ugradili panele iste kao i modelima SJ8**v (procjena prodaje, višak u proizvodnji, brže se prodaju jeftiniji televizori) i svi su EDGE led do jednog iako piše IPS direct... (identičan RGBW panel)

Specifikacije po trgovinama su ostale iste. Nije bitan prvi link a nisu ni ostali, samo sam naveo da piše na webu svašta.

Modeli SJ8**v serije imaju drukčije stražnje izlaze, 30% elektronike je drukčije i ne možeš tek tako promijeniti naziv iz serije UJ7**v u SJ800v zbog panela. Panel je najlakše izmjeniti na televizoru. (to su sve neposredne mobitelom dobivene informacije od čovjeka iz LG servisa koji radi na televizorima, (napisao sam "gore" zašto sam ih kontaktirao)  serviser je, popravlja ih, mijenja panele, zna što je "unutra".) Ne veličam LG,nisam bolesnik, ako nešto ne valja reći ću. Pored Sonija ga neću nikada protežirati jer kad sam kupovao taj tv,  "takav" 49 odn 50 Sony je koštao 1800 kn više a jedva sam nagrecao i za ovaj, inače bih kupio Sony.

 

Iznenađenje s tim panelom je bilo i za mene, ali pozitivno.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 2:31 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Anđeo bez falinge fala za ove informacije o LG panelu, sad stvarno ne znam dal ici na LG 55UJ701V ili iskoristiti još ovu akciju i dodat 900kn pa uzet Sony 55XE8577 

Problem je kaj ne znam dal mi treba IPS ili VA 

 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice