Linux - isplati li se? zaključana tema

poruka: 161
|
čitano: 23.953
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Linux - isplati li se?

Temu zaključavam, previše flamanja, filozofiranja, prepucavanja...a mislim da je ionako sve već rečeno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Linux - isplati li se?

Ne želim ući u raspravu sa onima koji ne vole linux, jer previše pljuvaju po nečemu što je predivna kreacija ljudske inteligencije.

 

I dok ovakvi rade anti-reklamu linuxu, ima programera koji već više od 15 godina rade na Wine projektu, da bi se ovakvi jednom prestali smijati. A već se i Micro$oft prestao smijati...

I Wine nije emulator u standardnom smislu, već je implementacija API funkcija i ostalog (dll...), što će omogućiti uz Mono (.NET) projekt da svaki windows program proradi i na linux-u.

 

Ljudi, linux je čudo 20/21 stoljeća, umjetna inteligencija svoje vrste, i prestanite se smijati 'dijetetu' kada se spotakne, a nije teško pasti kada ti Micro$oft i njihovi istomišljenici postavljaju 'klipove'. A taj će 'David' zasigurno srediti 'Golijata'...

 

Budućnost će znati cijeniti ljude kao što su Linus Torvalds i ostale tisuće programera kojima i ne pamtimo imena.

 

Srećom, velike firme kao što je Novell, spremne su za 'besplatnu' distribuciju izdvojiti 210 milijuna dolara.

Valjda su poludjeli... Iako imaju svoj operativni sustav, a stvarni su vlasnici UNIX kodova, za razliku od SCO-a (grobova okrečenih).

 

Tko je god odustao od linux-a, odustao je od vlastitog razvoja.

Ili stvarno netko misli da će umjetna inteligencija, roboti... raditi na windowsima?

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - isplati li se?

Tema je privremeno otključana zbog njenog autora.

Molim da se suzdržite od prepucavanja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux,isplati li se?

Našao sa se u problemu kod ubuntoa kako da maknem UAC ista stvar kao i kod viste kod traženja lozinke za sve što pomaknem.

Nisam baš shvatio instalacije programa na tome pa ako mi netko pobliže to može pojasniti i gdje se može naći potpuna kolekcija  linux programa,jer postoji winamp za linux nisam ga mogao naći?

Viva la vida
16 godina
offline
Linux - isplati li se?

Svejedno mi je ko je na kojem Os-u.

To je stvar osobnog izbora i ukusa.

Meni se je Win Vista 64 svidjela i ostajem na njoj.

Nekome je draži Win Xp, nekome Linux, a nekome Mac Leopard.

 

Naravno da se isplati kad je besplatanCool

Bolje reći, ne isplati se jer se ništa "ne isplaćuje", nema transakcija...Namigiva

Meni je bolji naziv, "ima smisla".

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Linux - isplati li se?

moja prepruka,uzmi PC Linux OS (skraceno PLOS)

savrseni OS za tebe koji lagano prelazis sa windowsa,baziran je na mandrivi(mandrake-u)

 

i evo par dokaza kolko je linux bolji od windoza..

 

nema virusa,stabilnost sistema,potpuna kontrola sustava,osobno optimiziranje sistema....

 

na PLOS-u mozes igrati vecinu novih igra(isprobano) umjesto microsoft offieca imas novi open office koji je daleko stabilniji,za gledanje videa i slika imas puno editora i playera samo trebas potraziti...jedini problem su codeci koje sam trebas instalirati jer oni imaju licencu pa nesmiju dolaziti sa Open softwerom..

 

za sve probleme trebas samo guglati,a i preporuka je da naucis raditi u konzoli.

 

 

par linkova,mogucnost igranja...

daklem
http://poweredbylinux.netsons.org/?p=80

istina, na talijanskom je, ali kljucni dio je lako razymljiv, naredbe su na engleskom

PlayOnLinux , pa oni koji ga koriste mogu odmah isprobati

podrzane igrice mogu se vidjeti na
http://www.playonlinux.com/scripts_v2/show_repository.php

ps

svakako baciti pogled i na PLOS homepage
linkova i informacija ima i vise nego dovovljno

ako je abortus ubojstvo onda je drkanje genocid :D
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux,isplati li se?
unknown kaže...

Nisam baš shvatio instalacije programa na tome pa ako mi netko pobliže to može pojasniti i gdje se može naći potpuna kolekcija  linux programa,jer postoji winamp za linux nisam ga mogao naći?

Ne postoji Winamp za Linux. Kod izrade Winampa 3 bilo je predviđeno da se napravi verzija i za Linux. Došlo se do alphe, ali je bilo previše bugovito i iz nullsofta su odustali od izrade Winampa za Linux.
Imaš XMMS (X Multimedia System) koji radi na Linuxu i sliči Winampu, ali nije Winamp. 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux,isplati li se?
daš mi link od toga za download?
P.S.
gdje mogu naći sve programe za linux?
Viva la vida
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux,isplati li se?

http://packages.ubuntu.com/

U vezi problema oko instalacije pojedinih programa u Linuxu i drugih pitanja u vezi Linuxa, preporučujem ti da otvoriš novu temu s nekim drugim nazivom, jer će ti se ljudi ovdje samo svađati čiji je tata jači zbog naziva same teme.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2008 16:55 (klimama).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux,isplati li se?
hmm imaš pravo mogao bi zamolit moderatore da promjene temu aliostali bi onoliki odgovori zašto se isplati linux.
Viva la vida
16 godina
neaktivan
offline
Linux - isplati li se?

Takvo pitanje možeš slobodno postaviti unutar nove teme, ovu zaključavam

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice