Linux problem

poruka: 19
|
čitano: 2.132
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Linux problem

Skinuo sam s interneta open office 3.0 beta 2. Nakon što sam ju raspakirao u folderu DEBS sam našao puno .deb foldera koje sam onda instalirao. Nakon što sam to napravio nigdje nisam uspio naći to što sam instalirao...Gdje se to sad nalazi i kako mogu pravilno instalirati open office?

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Business SP1
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux problem

Halo???

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Business SP1
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux problem
jesi probao applications---office?
Viva la vida
16 godina
neaktivan
offline
Linux problem

e... strpljenja malo...

Kao prvo, predlazem da pocetnici ne skidaju nikakve alphe, bete, delte, RCe i sl.  i da koriste repositorij kada je to moguce..... znaci, apt-get install openoffice*

Kao drugo, odgovor na tvoje pitanje.... :) imas funkciju locate, koja pretrazuje bazu svih direktorija i file-ova (kreiranu updatedb naredbom) koji sadrzavaju neki query koji odaberes. Znaci:
sudo updatedb
locate openoffice
Ova ce naredba baciti sve fajlove koji u full pathu (cijla putanja i ime fajla) ima openoffice


A ako trazis npr writer, ili calc, ili neku ostalu aplikacju.... na to nabaci grep, npr
sudo updatedb
locate openoffice | grep writer

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.7.2008 22:36 (Jazzfan).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux problem
Jazzfan kaže...

e... strpljenja malo...

Kao prvo, predlazem da pocetnici ne skidaju nikakve alphe, bete, delte, RCe i sl.  i da koriste repositorij kada je to moguce..... znaci, apt-get install openoffice*

Kao drugo, odgovor na tvoje pitanje.... :) imas funkciju locate, koja pretrazuje bazu svih direktorija i file-ova (kreiranu updatedb naredbom) koji sadrzavaju neki query koji odaberes. Znaci:
sudo updatedb
locate openoffice
Ova ce naredba baciti sve fajlove koji u full pathu (cijla putanja i ime fajla) ima openoffice


A ako trazis npr writer, ili calc, ili neku ostalu aplikacju.... na to nabaci grep, npr
sudo updatedb
locate openoffice | grep writer

 
Napravio sam to i nasao sam gdje se nalazi....ali kako mogu ikone staviti npr. na radnu površinu da mogu raditi u open office-u. Tamo gdje se nalazi open office nisam uspio pronaći ništa slično. 
Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Business SP1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux problem

Najcesce ti je desni klik na desktop, i create new launcher ili slicno....
Zatrazit ce te putanju do programa, i putanju do ikone.... ikone su najvjerojatnije u /usr/share/ folderu.... najvjerojatnije u icons podfolderu pa potrazi malo....

ako ne mozes pronac, koristi se locate i grep komandama.... locate sam ti objasnio...
znak | (pipe) ti citav output lijeve komande prebaci u input desne....
a grep uyima taj input i baca linije samo gdje je pronadjen query...

znaci, probaj sa naredbama slicnim ovim:
locate writer | grep ".png"

16 godina
neaktivan
offline
Linux problem

Imam i ja jedan problem, pa da ne otvaram novu temu.. Instalirao sam linux na drugom racunalu, tj laptopu, i ubi me screen brightness (tako ti je to kad neznas se pravilno izraziti), jos sa sonyevom x-black LCD tehnologijom, bljestii!!! Kako dovraga smanjiti? Fn+f5 neradi.. Btw, distribucija je Kubuntu 8.04

You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2008 0:39 (Dark Prince).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux problem

Prva opcija je da probaš sa Fn + UP.

Ako ovo ne uspije probat čemo nešto drugo.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux problem
The Acacia Strain kaže...

Prva opcija je da probaš sa Fn + UP.

Ako ovo ne uspije probat čemo nešto drugo.

 Ne, neide.. Trazio sam i na internetu pa su bile neke komande za screenbrightness, ali ni to neide, cak sam instalirao i jedan program, Monitor Settings se zove, ali ga nece da otvori.. :/
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Linux problem

Koju grafičku imaš? IIRC nVIDIA ima te opcije u svome appletu...

Zatvorite prozore. linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux problem

Da, Nvidia Geforce Go 6400..

I kako da instaliram flash player za Firefox 3.0?

You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2008 11:51 (Dark Prince).
16 godina
offline
RE: Linux problem
Dark Prince kaže...

Da, Nvidia Geforce Go 6400..

I kako da instaliram flash player za Firefox 3.0?

 
1. Ako si instalirao binarne drivere, podraži u menijima program nVIDIA settings i tamo namjesti.

2. Ukucaj u add/remove "restricted extras" i stavi kvačicu pored. I provjeri jel postavljeno na "all available applications". 
Zatvorite prozore. linuxzasve.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux problem
Hvala za flash..
U menijima nisam nasao Nvidia settings..
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Linux problem

Lupi Alt+F2 i upiši "nvidia-settings". Ako nema onda instaliraj, odi u terminal i opali:

 

sudo apt-get install nvidia-settings

Zatvorite prozore. linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux problem
ambivalent kaže...

Lupi Alt+F2 i upiši "nvidia-settings". Ako nema onda instaliraj, odi u terminal i opali:

 

sudo apt-get install nvidia-settings

 Instalirao sam, i nakon sto pokrenem pojavi mi se error, kao na slici..
Btw, sorry na niskoj kvaliteti..
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Linux problem

A jesi li ti uopće instalirao drivere za grafičku?

Zatvorite prozore. linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux problem
Ne, zar treba? Jer meni sve ide ok, samo mi smeta ta jacina svjetlosti..
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Linux problem

Treba. Odi na "Drivers Manager" i stavi kvačicu pored svoje grafičke. Nakon što instalira restartaj komp a zatim pokreni nvidia-settings.

 

 

Zatvorite prozore. linuxzasve.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux problem
Evo sad je ok, puno ti hvala..
You cannot change your fate, no man can... 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice