Nadogradnja ram memorije

poruka: 31
|
čitano: 17.039
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja ram memorije

pozz 
imam maticnu plocu koja podrzava do 4GB rama,Foxconn G31MXP,trenutno imam 3GB rama ,jedan modul od 2GB a jedan od 1GB.
zanima me kako cu znat koju cu uzet, samo znam da mi maticna podrzava ramove druge generacije odnosno DDR2 do 4GB,ali nista ne znam sto se tice frekvenicije rada i ostalog sto treba znat? 

i dali ce se vidjeti razlika između 3i 4GB rama ,zelio bi instalirati win7 64-bit pa bi bilo optimalno da imam 4gb rama.

 

Evo sto kaze cpu-z: 

 

http://imageshack.us/a/img837/5936/beznaslova2.png

http://imageshack.us/a/img822/1272/beznaslova1x.png

http://imageshack.us/a/img163/6004/beznaslovaug.png

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2012 16:04 (divac).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja ram memorije

Podrzava max. 4GB DDR2 do 800Mhz ! Posto imas samo dva utora za rame morat ces izvadit ovaj keks od 1GB i stavit od 2GB !

Music As A Weapon !!
16 godina
offline
Nadogradnja ram memorije

Pozdrav.

Imam jednu dilemu, a to je kupiti više RAM-a ili ne. Sad imam 2 GB i nekad mi komp dosta šteka (pogotovo kad alt-tabam iz igre pa upalim browser i World of Tanks nekad trza). U task manageru mi iskorištenost RAM-a nikad ne prelazi 1,8 GB. Hoće li nadogradnja RAM-a poboljšati performanse u navedenim slučajevima?

Come to the dark side, we have cookies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja ram memorije
ford eleanor kaže...
crystal6 kaže...

Pozdrav.

Imam jednu dilemu, a to je kupiti više RAM-a ili ne. Sad imam 2 GB i nekad mi komp dosta šteka (pogotovo kad alt-tabam iz igre pa upalim browser i World of Tanks nekad trza). U task manageru mi iskorištenost RAM-a nikad ne prelazi 1,8 GB. Hoće li nadogradnja RAM-a poboljšati performanse u navedenim slučajevima?

Svakako uzmi još 2Gb rama.Komp će lakše disati {#}

Svejedno se bojim da će to biti bačeni novac, tj. da neću vidjeti neku razliku jer problem možda leži drugdje {#}

Kako mogu biti siguran da RAM treba nadograditi?

Come to the dark side, we have cookies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja ram memorije

mi može netko pojasniti ovu stvar ( inače se ne kužim u računala pa bi bio zahvalan kada bi mi netko rekao jeli ovo dobra stvar..)

 

 

matična ploča AsRock A55M-HVS AMD A55 HUDSON
Amd Athlon x4 631 overclock na 4.0 ghz
4 gb ddr 3 ram
vtx radeon 4850 1 gb ddr5 (ovo je tvornički overclockana grafa sa bandwithom ili protokom informacija od čak 115 gb/s)
napajanje 600 w
Taurus kučište
hdd 250 gb

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja ram memorije
crystal6 kaže...

Svejedno se bojim da će to biti bačeni novac, tj. da neću vidjeti neku razliku jer problem možda leži drugdje {#}

Kako mogu biti siguran da RAM treba nadograditi?

Da budes siguran posudi od nekog 2GB cisto da vidis dal ima poboljsanja , iako sam siguran da ce ga biti ! Za danasnji gaming je preporucljivo imat 4GB !

Music As A Weapon !!
16 godina
offline
Nadogradnja ram memorije

Bi li mi preporučio da si za 200 kn kupim keks od 2 gige ili za 230 kn dva keksa od 1GB pa spojim u dual channel?

I koja je marka bolja, G. Skill ili Mushkin?

Come to the dark side, we have cookies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja ram memorije

Bolje kupi 1 x 2GB da ti ostane preznih utora za buducu nadogradnju ! Svejedno je koju uzmes , ja bih onu s duzim jamstvom !

Music As A Weapon !!
16 godina
offline
Nadogradnja ram memorije

Pretpostavljam da dual channel i ne radi neku razliku u preformansama?

 

Izgleda da ću uzeti Mushkina. U trgovini imaju 3 godine garanciju, a sam Mushkin daje doživotnu {#}

Come to the dark side, we have cookies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja ram memorije

Tu razliku vezanu za dual channel neces primjetit !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja ram memorije

Totalno neprimjetivo.

16 godina
offline
Nadogradnja ram memorije

Imam još jedno pitanje. Trenutno mi je procesor overclockan na 3.2 GHz i memorija uredno radi na 800 MHz. Ako ja dodam još memorije, mogu li ostaviti overclock ili prvo trebam sve vratiti na standardne postavke pa onda staviti memoriju?

Come to the dark side, we have cookies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja ram memorije

Mozes ostavit overclock , iako se u mom slucaju kod dodavanja memorije procesor vratio na default postavke !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nadogradnja ram memorije

Dakle, kupim ja to, fino dođem kući, otvorim komp, sve dobro stavim, upalim i komp se neće bootati. Mijenjanjem modula sam skontao da mi je riknio jedan od starih modula. Dok je on u kompu, neće bootati. Tako da sada imam 3GB RAM-a. Valjd će biti dovoljno {#}

Jel to normalno da staviš novi pa crkne stari?

Come to the dark side, we have cookies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja ram memorije

Nije normalno !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja ram memorije

Pozdrav svima! Dakle, imam 4 GB (2X2GB) DDR2 G.Skill 800MHz koja radi na 667MHz zbog ograničenja matične ploče (ako staviš module od 2 GB, maksimalna frekvencija je 667MHz).

Imam doma zaboravljena dva keksa od 1GB 667MHz Transcend DDR2 memorije, pa bih ih htio dodati da imam sve skupa 6GB RAM-a. Ta 2GB sam maknuo kad sam kupio 4GB G.Skill.

 

Mene zanima bi li se to sve skupa dobro uparilo s obzirom na različite proizvođače itd...? I bi li to sve skupa radilo u dual channel modu? Pogledajte sliku.

 

Hvala!!!

 

 

RAM RAM
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja ram memorije
Vjerovatno bi se dobro uklopilo i ako su ta druga dva slota iste boje bio bi također dual channel. Matična podržava do 8 GB DDR2, ti imaš 64-bit OS sve bi trebalo biti ok.
To sam ja- sigurno JA
13 godina
offline
Re: Nadogradnja ram memorije
diskDEfragmenter kaže...

Pozdrav svima! Dakle, imam 4 GB (2X2GB) DDR2 G.Skill 800MHz koja radi na 667MHz zbog ograničenja matične ploče (ako staviš module od 2 GB, maksimalna frekvencija je 667MHz).

Imam doma zaboravljena dva keksa od 1GB 667MHz Transcend DDR2 memorije, pa bih ih htio dodati da imam sve skupa 6GB RAM-a. Ta 2GB sam maknuo kad sam kupio 4GB G.Skill.

 

Mene zanima bi li se to sve skupa dobro uparilo s obzirom na različite proizvođače itd...? I bi li to sve skupa radilo u dual channel modu? Pogledajte sliku.

 

Hvala!!!

 

 

Na sluzbenoj stranici pise da podrzava do 800Mhz ! Pošto maticna podrzava do max. 8GB nebi trebalo biti problema sto su razliciti proizvođaci !

Music As A Weapon !!
14 godina
offline
Re: Nadogradnja ram memorije
Haf932 kaže...

 

 

Na sluzbenoj stranici pise da podrzava do 800Mhz !

Da, ali meni u uputama piše da ako se stave 2GB-jtni moduli u sve utore, onda je maksimalna frekvencija na kojoj memorija radi 667MHz. Tako da neću ništa izgubiti. I ovi keksi od G.Skilla mi sad rade na 667, bez obzira na to što nisu svi utori ispunjeni s 2GB - dakle primijetio sam svejedno to ograničenje iako sam stavio samo 2X2GB. Ali dobro radi sve.

Još samo da dodam ta 2 keksa da mi bezveze ne kupe prašinu...

13 godina
offline
Nadogradnja ram memorije

Aha ! Ma svejedno razliku između 667 i 800Mhz neces primjetit !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja ram memorije

 

Imam problem imam krš kompjuter od 512 megabajta rama i nekom lošom grafikom pa to namjeravam popravit, ali neznam kako se gleda jeli matična ploča podržava više rama pa ako može pomoć. {#}

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja ram memorije

pozdrav svima posto sam novi u svemu ovome nadam se da ne krsim nikakva pravila ako se ovdje obratim za pomoc.zanima me dali postoji neki adapter za ram u koji bi se moglo staviti 2 ili vise ram plocica posto u moju maticnu plocu idu samo 2 plocice a imam 3 rama po 2 gb.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nadogradnja ram memorije
deny1312 kaže...

pozdrav svima posto sam novi u svemu ovome nadam se da ne krsim nikakva pravila ako se ovdje obratim za pomoc.zanima me dali postoji neki adapter za ram u koji bi se moglo staviti 2 ili vise ram plocica posto u moju maticnu plocu idu samo 2 plocice a imam 3 rama po 2 gb.

- jednostavan odgovor, ne.

- precizniji, da, nekad davno, dok su cijene DIMMova bile više nego zlata.. postojalo je za svaku generaciju npr EDO-SDRAM... adapter. Ali danas bi to bilo neisplativo, možda postoji, problem je pronaći...

uz npr cijenu današnjeg DIMMa (modula) npr 4GB-DDR3 ili čak nove MBO cca 300kn, adapter bi morao biti osjetno jeftiniji, predpostavka da je cijena ako se može nabaviti previsoka za tu matematiku.

 

edit:

važnije, dali bi to uopće moglo raditi, tj ovisi o chipsetu kako podržava neku količinu/gustoću RAMa kao i mogući problemi s tim. Pošto takve MBO često imaju ograničenje na npr 2-4GB, nema korsiti od više, tj možeš istu stvar napraviti bez adaptera stavljajući veći modul, npr 8GB.. ako radi OK, ako ne radi ili ako prijavljuje manje tad adapter ne može biti rješenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2013 16:34 (ihush).
16 godina
offline
Re: Nadogradnja ram memorije
ihush kaže...
edit:

važnije, dali bi to uopće moglo raditi, tj ovisi o chipsetu kako podržava neku količinu/gustoću RAMa kao i mogući problemi s tim. Pošto takve MBO često imaju ograničenje na npr 2-4GB, nema korsiti od više, tj možeš istu stvar napraviti bez adaptera stavljajući veći modul, npr 8GB.. ako radi OK, ako ne radi ili ako prijavljuje manje tad adapter ne može biti rješenje.

a i pitanje je da li bi bilo mjesta na matičnoj za takav adapter, da druge komponente na matičnoj ne bi prostorno spriječavale adapter sa ram modulima na sebi

 

 

@ deny1312 - prodaj te 3 memorije od po 2gb i kupi si 2 memorije većeg kapaciteta (naravno ako ih tvoja matična podržava)

13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja ram memorije

pozdrav...nisam neki stručnjak za hardware pa bolje da upitam vas nego da nešto pogrješim kod kupovine....

 

trenutno imam 2 gb rama (1+1gb), i nije mi to dovoljno i želim kupiti još 2gb...da li je bolje kupiti 2 pločice od 1gb ili 1 pločicu od 2gb...tj ima li kakve razlike? da li možda ova od 2gb "vuče" i za ove od 1 gb?

i molio bih vas da mi preporučite koje da kupim...matična: gibgabyte ga ma78g-ds3h

 

hvala puno

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2013 0:00 (heno1x).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja ram memorije

Uzmi si jod jednu plocicu od 2GB ( tak da ti ostane jos jedan utor za daljnju nadogradnju ) !

 

Mozes kupit npr. A-Data 2GB , 800Mhz , Kingston 2GB , 800Mhz , G.Skill 2GB , 800mhz ... koja ti je najpristupacnija !

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja ram memorije

 a to onda nema veze što su ove po 1 gb a nova 2 gb? je li možda bolje da kupim 2x2 gb, a ovo prodam?

13 godina
offline
Re: Nadogradnja ram memorije

Nema veze ! Mozes kombinirat kako hoces ( max. 4GB po utoru ) !

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja ram memorije

hvala puno

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja ram memorije

Naime imam 4gb memorije Corsair , 2x2GB, 1600MHz DDR3, XMS3-1600, DDR3 SDRAM, unbuffered, 9-9-9-24, two matched modules dual channel, XMS3 with Classic Heat Spreader - Core i7, Core i5 and Core 2, CMX4GX3M2A1600C9
[url]http://www.protis.hr/products/details/memorija-ddr3-1600mhz-4gb-2x2gb-corsair-cmx4gx3m2a1600c9/30100[/url]
i sada bih ju htio nadograditi na 8 gb pa ako bi netko mogao dati prijedlog koju memoriju da kupim a da bude kompatibilna sa ovom i naravno ... hvala
ako slučajno treba info koju ploču imam http://www.asus.com/Motherboards/P7P55D/#specifications :)

Cvky
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice