Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.447.666
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Članak na linku je očajan. Tip ne kuži osnove fotografije.

13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kakav je na kraju pocophobe sa GCamom? Usporedba sa npr galaxy 8?
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Upravo sam na Sony XZ3. Moram priznati da je Sony na jako dobrom putu sto se kamere pa tako i cijelog telefona tice. Uvjeren sam da u iduci XZ4 ide OIS, a ako uz njega neki dobar HDR ubace kao Google ili Apple, onda je game over. Sto se tice dnevnih slika dugo nisam ovako dobre vidio. Ima dosta suma, ali detalja je na bacanje. Ima laid-back procesiranje za razliku od prijasnjih Sony modela.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Da sam mogao naći XZ3 za cijenu Pixela XL 2, ne bih ni trunke razmišljao.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
nixass kaže...

Da sam mogao naći XZ3 za cijenu Pixela XL 2, ne bih ni trunke razmišljao.

 Imao sam oba, XZ3 ima bolji display, zvucnike, zvuk iz slusalice, dizajn i izradu, jednako dobru bateriju ali losiju kameru. Sveukupno zaokruzeniji mobitel

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

@Marko, jer kamera na XZ3 dost losija od XL2 ili?

 

Daj malo detaljniji info o kameri (ostrina, sum, dinamicki raspon, samo procesuiranje slike itd)  na XZ3.

 

Aj da ne spamamo ovdje, daj napisi recenziju o xz3 u njezinoj temi.

Tnx

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 23:55 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

@Marko, jer kamera na XZ3 dost losija od XL2 ili?

 

Daj malo detaljniji info o kameri (ostrina, sum, dinamicki raspon, samo procesuiranje slike itd)  na XZ3.

 

Aj da ne spamamo ovdje, daj napisi recenziju o xz3 u njezinoj temi.

Tnx

Napisat cu sve kroz koji dan kad malo vise isprobam, ali kamera veliko iznenadenje. Ocekivao sam puno manje s obzirom da je Sony u pitanju, jer su poznati po kiksanju godinama. Tu cu napisati o kameri, a u temi za XZ3 cu napisati ostatak. Ali zasada sam prezadovoljan mobitelom

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
https://www.gsmarena.com/nokia_9_pureview_promo_video_bares_all-news-34872.php
Situacija se zahuktava oko nadolazeće Njoke 9, navodno će bit drastično unapređenje fotića koji slika po noći, spram današnjih modela..

Čekamo prezentaciju i specke, valda su/budu stavili veći senzor..

Za Samsung S10 se još ne zna koja veličina senzora ide u njega.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Prati li itko ovo čudo od Xiaomija što su najavili za siječanj. Valjda će imati 48mpx.
Kakav senzor, koliki otvor blende,... još se nagađa.

https://www.gearbest.com/blog/new-gear/xiaomi-redmi-pro-2-teasers-exposed-might-be-first-equipped-with-snapdragon-675-and-48mp-camera-3442


Usput: SRETNA I PROSPERITETNA NOVA 2019. GODINA! PUNO SREĆE, ZDRAVLJA I VESELJA! 😉
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Neuk kaže...
Prati li itko ovo čudo od Xiaomija što su najavili za siječanj. Valjda će imati 48mpx.
Kakav senzor, koliki otvor blende,... još se nagađa.

https://www.gearbest.com/blog/new-gear/xiaomi-redmi-pro-2-teasers-exposed-might-be-first-equipped-with-snapdragon-675-and-48mp-camera-3442


Usput: SRETNA I PROSPERITETNA NOVA 2019. GODINA! PUNO SREĆE, ZDRAVLJA I VESELJA! 😉

 

 

To je vjerojatno isti senzor kamere kao u netom predstavljenom Honoru View 20.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
https://www.gsmarena.com/nokia_9_pureview_promo_video_bares_all-news-34872.php
Situacija se zahuktava oko nadolazeće Njoke 9, navodno će bit drastično unapređenje fotića koji slika po noći, spram današnjih modela..

Čekamo prezentaciju i specke, valda su/budu stavili veći senzor..

Za Samsung S10 se još ne zna koja veličina senzora ide u njega.

 

 

Nema tu vise unaprijedjenja koje moze biti drasticno jer vec sada su mobiteli (top modeli) dosegnuli nivo na kojem nema previse mjesta za velika poboljsanja.

Ono sto bih zelio vidjeti je brza kamera poput ove koju imam na mojoj Nokia Lumia 1020 ...znaci fizicki velik senzor i veca rezolucija kod koje nema gubitaka cak i kod vecih CROP-ova.

Uz sve to da ide i kvalitetna optika kao sto je Zeiss napravio na spomenutoj Lumiji.

 

Sto se Notea 9 tice, njega koristim vec neko vrijeme kao primarni mob i kamera je odlicna...video, fotke, sve je na nivou.

Bio sam u Beču za Božić, imam dosta nocnih fotki pa cu kasnije staviti neke.

7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Nisam upoznat kakav je to senzor. Čemu se može nadati sa tim mobitelom? Je li vrijedno razmatrati mijenjanje RN5 za to novo čudo?
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Nema tu vise unaprijedjenja koje moze biti drasticno jer vec sada su mobiteli (top modeli) dosegnuli nivo na kojem nema previse mjesta za velika poboljsanja.

Ono sto bih zelio vidjeti je brza kamera poput ove koju imam na mojoj Nokia Lumia 1020 ...znaci fizicki velik senzor i veca rezolucija kod koje nema gubitaka cak i kod vecih CROP-ova.

Uz sve to da ide i kvalitetna optika kao sto je Zeiss napravio na spomenutoj Lumiji.

 

Sto se Notea 9 tice, njega koristim vec neko vrijeme kao primarni mob i kamera je odlicna...video, fotke, sve je na nivou.

Bio sam u Beču za Božić, imam dosta nocnih fotki pa cu kasnije staviti neke.

 Ok, malo sam pretjeral, loš izbor riječi

Nego, nadam se da će bit nekog pomaka, al neću niš unaprijed pričat dok ne vidimo, fali malo osvježenja na tom polju..

 

Neuk kaže...
Nisam upoznat kakav je to senzor. Čemu se može nadati sa tim mobitelom? Je li vrijedno razmatrati mijenjanje RN5 za to novo čudo?

 Jedan je od Samsunga, taj je veći senzor od svih današnjih flagšipa, jedino ne znam jel veći od Huaweia koji trpa u P20P i M20P; drugi je od Sonya, koji bi trbeao bit jako dobar..

Treba pričekat i onda vidit rezultate, ovak prijevremeno pogađat, nema smisla..

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 18:58 (zvonac).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo kako sam i rekao, fotke od Note 9 iz Beča, Bratislave i Budimpešte.

Poanta i ono sto zelim reci je da sa tim mobom imas kameru gdje uopce ne moras brinuti kako ce snimiti video, hoce biti dobro stabiliziran, hoce po noci izgledati dobro, hoce automatika odabrati dobre postavke i sl...dvoklik na power tipku i uvijek (100% dobar rezultat) dobijes dobru fotku.

 

Ovdje sam odabrao razne scenarije...znaci zatvoreni prostor, nocne fotke, fotke sa tele kamerom, fotke gdje sam koristio maksimalan digitalni zoom (ovo je iznenadjujuce dobro), fotke u pokretu iz auta, fotke pokretnih stvari (U-Bahn), muzeji, galerije, ulicna fotografija, ljudi, zivotinje pa cak i vostane figure iz muzeja Madame Tussauds.

Supruga je imala Xiaomi koji je recimo neujednacen.

Nekada odredi dobro postavke, a nekada promasi sve, od WB do brzine okidaca.

Note 9 recimo nikada ne dize previse ISO i uvijek ide sa optimalnom brzinom zatvaraca...o nocnom videu je suvisno da kazem da je Xiaomi prakticki neupotrebljiv nocu unatoc senzoru velikom kao u Note 9 i 1.4 um velikim pixelima koji bi trebali jamciti barem slicne rezultate kao u Note 9, a u praksi je neusporedivo...evo i fotke pa mozete i sami pogledati.

 

Fotke sam prebacio sa Google Photos tako da imaju blagu kompresiju, ali OK je za vidjeti ono sto je bitno, a to je razni scenariji i kako se kamera nosi sa tim.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/64S197

 

 
5 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Poz

Imam jedno vjerojatno glupo pitanje ali ne mogu pa ne mogu... naći riješenje

Zanimam me koje postavke u kameri odabrati za snimalnje monitora i tv-a.. probavao sam svakako ali uvijek mi sve boje blješte i preljevaju se...

koristim galaxy s5..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Par dnevnih i par noćnih slika sa iPhone se. Noćne bi mogle biti malo bolje ali poprilično sam zadovoljan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/gp/144463175@N02/5U9chw

 

par fotografija u dnevnim i nocnim uvjetima sa galaxy s7, fotografirano u pro modu sa auto postavkama

Moj PC  
5 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
pacijent007 kaže...

https://www.flickr.com/gp/144463175@N02/5U9chw

 

par fotografija u dnevnim i nocnim uvjetima sa galaxy s7, fotografirano u pro modu sa auto postavkama

 

 

S7 nije los mob za fotkanje...ovdje smo znali kritizirati malo pretjerano izostravanje (oversharpening) fotki, ali u globalu je to dobri pouzdani Samsung...dvoklik na power tipku i spreman je za okidanje u sekundi...tako je i dan danas na Noteu 9 koji sada koristim.

Video na S7 (4K) je isto odlican, a bio je odlican i na S6...ja sam imao S7 i S7E na dva putovanja (Njemacka, Austrija, Češka i Slovačka) proteklih godina i ostao mi je generalno u dobrom sjecanju i pouzdan suputnik na putovanjima...isto vrijedi i za Note 9.

Nije mi sve idealno na Samsungu iako je Note 9 najidealniji Samsung do sada, ali pokazao mi se sto se fotica tice kao najpouzdaniji mob do sada...mislim na kombinaciju videa i fotki.

 

Evo jedna moja galerija iz Njemacke sa S7:

 

https://flic.kr/s/aHskTjNY4o

 

Slike su iz BMW muzeja u Munchenu i u nekim prostorijama je dosta slabo svjetlo, ali svejedno je S7 odlicno odradio...iznenadio sam se kada sam gledao fotke na velikom IPS monitoru kada sam se vratio u OS.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja sam odusevljen, mob je star 3-4 godine a fotke su jos uvijek na zavidnoj razini u usporedbi s novim modelima. Pretezno se vidi najveca razlika pri slabom svjetlu tu sad zaista novi modeli blistaju naspram starijih ali ovako za uzeti po danu i nesto fotkat je odlican. Cak sam se navikao fotkat u pro modu da mi spremi raw i auto pa kasnije mogu doraditi nesto ako zelim.

 

Sto se tice videa to se ne sjecam kad sam zadnji put koristio, stvarno ne snimam nista ali morat cu jednom za probu snimiti par klipova i pogledati na 4k tv-u da steknem dojam.

 

Ove fotke iz muzeja su fantasticne, kad se ne zumiraju i ne traze namjerno nedostatci stvarno nema razloga za bit nezadovoljan.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
pacijent007 kaže...

Ja sam odusevljen, mob je star 3-4 godine a fotke su jos uvijek na zavidnoj razini u usporedbi s novim modelima. Pretezno se vidi najveca razlika pri slabom svjetlu tu sad zaista novi modeli blistaju naspram starijih ali ovako za uzeti po danu i nesto fotkat je odlican. Cak sam se navikao fotkat u pro modu da mi spremi raw i auto pa kasnije mogu doraditi nesto ako zelim.

 

Sto se tice videa to se ne sjecam kad sam zadnji put koristio, stvarno ne snimam nista ali morat cu jednom za probu snimiti par klipova i pogledati na 4k tv-u da steknem dojam.

 

Ove fotke iz muzeja su fantasticne, kad se ne zumiraju i ne traze namjerno nedostatci stvarno nema razloga za bit nezadovoljan.

 

 

Cak je i po noci odlican i vjeruj mi da je i dan danas S7 "out of the box" ako je nekome kamera bitna bolji mob od novog Pocophonea.

Poco uz malo kemijanja sa Gcam moze biti dobar kamera phone, ali video mu nije na razini cak ni S6, a kamoli  S7.

Isto vrijedi i za ostale jeftinije Xiaomie ili ostale jeftinije kineze.

Da sam ogranicen financijama uzeo bih si radije S7E nego neki novi mob cisto zbog kamere koja mi je jako bitna na mobu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Slazem se da ja, htio sam reci da sad kompanije sve vise fokus stavljaju na low light performance pa se tu vide najvece razlike.
Kinezi su odlicni telefoni i nude sve, sto bi se reklo ni u cemu najbolji a dobri u svemu. Ja sam imao redmi 4x i s gcam je davao sasvim solidne fotke ali nisu nista specijalno, super su za fotkat rodendane, fotke za instagram i facebook...moze se dobiti i solidne fotke okolisa, ima na mom profilu par fotki uslikanih sa gcam na redmi 4x i s obzirom da je to mob od 1000kn izvanredne su, tako isto i za pocophone iako onaj tko trazi bas mob s dobrom kamerom bolja opcija je uzeti polovno nesto

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

moze li mi neko reci kolika je realna razlika izmedju note 9 i s9+ po pitanju kamere

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Nacelno bi trebala biti slicna/ista obzirom na hardware, ali prvi testovi S9+ koje sam vidio nisu me zadivili (dpreview)...nesto su mozda update-ima rijesavali, a sa Note 9 imam osobno iskustvo i nemam zamjerke na kameru, cak stovise vrlo pozitivno me iznenadila.
 
0 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
TITO_broz kaže...

moze li mi neko reci kolika je realna razlika izmedju note 9 i s9+ po pitanju kamere

hvala

Isprobao sam osobno, podjednake su osim sto Note 9 ima AI, sto te nebi trebalo brinuti

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jedna zanimljivost. Na Xperii XZ3 mogu iz ruke dobiti ostru fotku bez zamucenja sa 1/8 shutter speedom. I to iz prvog pokusaja bez da se trudim, ovo mi je jako zanimljivo, s obzirom da nema OIS. Galerija se lagano puni i uskoro ide sve tu sa punim dojmovima kamere. Uglavnom dosta bolje nego sam ocekivao.

 
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Jedna zanimljivost. Na Xperii XZ3 mogu iz ruke dobiti ostru fotku bez zamucenja sa 1/8 shutter speedom. I to iz prvog pokusaja bez da se trudim, ovo mi je jako zanimljivo, s obzirom da nema OIS. Galerija se lagano puni i uskoro ide sve tu sa punim dojmovima kamere. Uglavnom dosta bolje nego sam ocekivao.

XZ3 1/8 iz ruke, nevjerojatno, svaka druga mi i na 1/4 ispadne ostra, zamislite tek dobar OIS?

 

https://flic.kr/p/23CbZHc

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Evo kako sam i rekao, fotke od Note 9 iz Beča, Bratislave i Budimpešte.

Poanta i ono sto zelim reci je da sa tim mobom imas kameru gdje uopce ne moras brinuti kako ce snimiti video, hoce biti dobro stabiliziran, hoce po noci izgledati dobro, hoce automatika odabrati dobre postavke i sl...dvoklik na power tipku i uvijek (100% dobar rezultat) dobijes dobru fotku.

 

Ovdje sam odabrao razne scenarije...znaci zatvoreni prostor, nocne fotke, fotke sa tele kamerom, fotke gdje sam koristio maksimalan digitalni zoom (ovo je iznenadjujuce dobro), fotke u pokretu iz auta, fotke pokretnih stvari (U-Bahn), muzeji, galerije, ulicna fotografija, ljudi, zivotinje pa cak i vostane figure iz muzeja Madame Tussauds.

Supruga je imala Xiaomi koji je recimo neujednacen.

Nekada odredi dobro postavke, a nekada promasi sve, od WB do brzine okidaca.

Note 9 recimo nikada ne dize previse ISO i uvijek ide sa optimalnom brzinom zatvaraca...o nocnom videu je suvisno da kazem da je Xiaomi prakticki neupotrebljiv nocu unatoc senzoru velikom kao u Note 9 i 1.4 um velikim pixelima koji bi trebali jamciti barem slicne rezultate kao u Note 9, a u praksi je neusporedivo...evo i fotke pa mozete i sami pogledati.

 

Fotke sam prebacio sa Google Photos tako da imaju blagu kompresiju, ali OK je za vidjeti ono sto je bitno, a to je razni scenariji i kako se kamera nosi sa tim.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/64S197

 

 

Već sam gledao slike na tvom profilu jedan put na Pixel 2 XL temi, sad sam opet prošao preko njih, mogu reći samo da mi je žao što nisam uzeo taj mobitel od tebe da probam, ali još veći žal što google nije nikakav posao napravio na Pixel 3.

Živ bio!

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...
MARKOZD15 kaže...

Jedna zanimljivost. Na Xperii XZ3 mogu iz ruke dobiti ostru fotku bez zamucenja sa 1/8 shutter speedom. I to iz prvog pokusaja bez da se trudim, ovo mi je jako zanimljivo, s obzirom da nema OIS. Galerija se lagano puni i uskoro ide sve tu sa punim dojmovima kamere. Uglavnom dosta bolje nego sam ocekivao.

XZ3 1/8 iz ruke, nevjerojatno, svaka druga mi i na 1/4 ispadne ostra, zamislite tek dobar OIS?

 

https://flic.kr/p/23CbZHc

 Bome, dobra stabilizacija, i oštra slika..

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

meni su pixelove bolje, ne svidja mi se sto 6t cesto ima prevelik brightness slika

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice