Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.904
|
čitano: 4.545.356
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
metallic kaže...

Eto, kako i kolega kaže, u svakom slučaju bolje ne.

 

Da sad ne podilazim trendu i preporučam specifični monitor jer kao znam što je najbolje za tebe, ako ti je moguće svratit do trgovine i pogledat monitore uživo.

Ako je osoblje dobro nek ti dopusti da konfiguriraš sliku kako voliš, pa usporedi na licu mjesta.

Također vidiš koji model paše izgledom, mogučnosti podešavanja, dijagonalom i rezolucijom.

 

npr. ja sam u zadnje vrime samo na LG/DELL kombinacijama...

 

Slažem se i hvala na prijedlogu, uostalom 1440p nije ni bila moja ideja

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Imam lenovo y520 i mislim kupit gaming monitor pa sppojit na hsmi pa igrat jel imate neku preporuku za cs go bitan 1ms i da je cijena bar najvise 1400kn. Hvala lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

AOC LED monitor G2778VQ...ima da csgo leti u 75

IIII
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

taj sam ja uzeo nedavno dobar je monitor za te novce, možda čak i best buy za 1400kn

CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...

AOC LED monitor G2778VQ...ima da csgo leti u 75

LOL, to je TN ekran. 

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Valentin17 kaže...
ZGamer kaže...

AOC LED monitor G2778VQ...ima da csgo leti u 75

LOL, to je TN ekran. 

 ...molim?

 

IIII
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...

 ...molim?

Nemoj "moliti" bezveze, ako te zanima pogledaj specifikacije na stranici proizvođača.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Hvala stručnjak,ja još uvijek znam čitati...koji dio ti nije jasan od to je Tn panel?

 

IIII
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...

Hvala stručnjak,ja još uvijek znam čitati...koji dio ti nije jasan od to je Tn panel?

Pa ne znam, možda da za sl. novce ima boljih izbora, ljudi budu bili oduševljeni s prikazom boja na TN panelu. 

ps. da si spomenuo samo da taj panel ima te i te mane, ja ti ne bih ništa rekao, ovako ljudi ne znaju šta ih čeka. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 15:23 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Valentin17 kaže...
ZGamer kaže...

Hvala stručnjak,ja još uvijek znam čitati...koji dio ti nije jasan od to je Tn panel?

Pa ne znam, možda da za sl. novce ima boljih izbora, ljudi budu bili oduševljeni s prikazom boja na TN panelu. 

 Majko mila..ajde jedan panel sa 1 ms da nije Tn...stručnjak?

 

...jesi uopce pročitao 1 post Schumi?

IIII
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 15:24 (ZGamer).
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...

 Majko mila..ajde jedan panel sa 1 ms da nije Tn...stručnjak?

Sve pet dok god spomeneš mane toga svega, možda onaj tko traži i promjeni mišljenje te uzme nešto drugo.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Kad se autor izjasni bitno je 1ms i csgo mislim da ne misli na mane boja i kutove gledanja...ili sam ja mašio nešto u topj cjeloj priči?slobodno mu preporuči nešto adekvatnije tom zahtjevu?!

IIII
13 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
ZGamer kaže...

Kad se autor izjasni bitno je 1ms i csgo mislim da ne misli na mane boja i kutove gledanja...ili sam ja mašio nešto u topj cjeloj priči?slobodno mu preporuči nešto adekvatnije tom zahtjevu?!

Ti ne možeš znati što mušterija traži, bitno je naglasiti mane i prednosti svakoga odabira, pa da je sve načisto,

ne znam koliko radiš s ljudima u stvarnom životu i u ovome poslu, ali ljudi jaaako često promjene mišljenje kad

im se ukaže na pravo stanje stvari, bitno je posao (možda ti ovo gledaš samo kao forum, vjerojatno da) odraditi do kraja,

pa kad je SVE poznato, onda neka mušterija odluči i kasnije ne može reći da nije bila upoznata sa rizikom odabira,

radim to mnogo, mnogo godina i ljudi ti nekada znaju je... sve po spisku iako si ih detaljno upoznato sa svime, ali tada

nisi ti kriv, nego oni sami jer jebga Ryzen čak i 2700x, sa 2500 kn pločom i 2000 kn RAMom ne može dogurati do 165 FPSa

u BF I sa GTX 1080 Ti i ASUS PG279Q ekranom, iako klinac od 12 godina misli da zna bolje od mene i gura taj odabir iako

ja predlažem svoj Intel i7 8700k sa 2000 kn pločom i 2000 kn RAMom, onda mi bogati tatica može pup... lagano jer sam ja rekao svoje.

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ja bum se ranil...ja ne znam kaj mušterija traži...citiram"bitno je 1 ms i csgo"...i onda uletava specijalac sa svojim spikama...brate razguli jel ispadaš blesav...dok još nije kasno...

IIII
9 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

S obzirom da unazad 10 stranica nisam našao traženo, jel može preporuka za 27'' monitor za casual gaming? Cijena oko 1500, mogu eventualno dodati još 200. Vidim da se preporučuje onaj best buy AOC od 31'' ali jel ima on smisla s obzirom da još dvije godine ne planiram kupiti novi komp i da sam dosad imao 23''? Nisam siguran kako bi to funkcioniralo s r9 380x?

Sad sam naknadno vidio ovaj aoc od 1400, jel bi to bio OK izbor

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Za tebe best buy...ips ili va matrica.Gledaj na Tn(taj Aoc) kao nužno zlo ukoliko igras online pucačine i zahtijevaš najbrži panel za tu lovu.

IIII
13 godina
online
Koji monitor kupiti

Pratim temu već nekih 30tak stranica i još uvijek sam neodlučan u vezi monitora. 

Treba mi nešto za glazbenu produkciju, ne znam koja bi mi veličina odgovarala, jer trenutno koristim samsungov T220 22" i on mi zadovoljava sve moguće potrebe, al' nešto mi govori da bi mi bilo puno lakše producirati na većem monitoru i/ili većoj rezoluciji što je i jedan od razloga zašto kupujem novi monitor. Igre ne igram, filmove rijetko kad gledam, treba jedino uzeti u obzir da pored produkcije koristim malo photoshop i programe za video edit, al' ništa previše i ništa na profesionalnom nivou.

Meni je zapao za oko stalno spominjani 31.5" AOC i 32" iiyama ProLite pa ne znam da l' da idem na nešto od toga ili da uzimam neki manji monitor, jer ne znam hoće li mi 31-32 inča biti preveliko....nisam baš pametan 

Što se tiče budžeta, 2500-3000kn bi mi bila neka granica, al' mislim da na temelju navedenih zahtjeva mogu proći dosta ispod te gornje granice budžeta

 

Grafička je R9 280x ukoliko je i taj podatak potreban

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 21:48 (win4crazzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, sto mislite o ovom monitoru, vrijedi li ga uzeti, nasao sam za 1470 kuna...  https://www.philips.hr/c-p/276E9QJAB_00/lcd-monitor-s-tehnologijom-ultra-wide-color


 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

ovo mi se cini kao best buy

 

klik

žene ga vole
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo danas super popularnog AOC-a 32" u Austriji za 199€ u Mediamarktu. Trebat će mi vjerojatno tjedan dana da se naviknem na veličinu, ali mislim da neće biti problema, inače sam zadovoljan slikom jako. Jedino imam problem s netflixom, znači laptop mi je spojen na monitor i kad pokrenem bilo što s netflix-a preko monitora on se jednostavno odpoji od laptopa i pokaže da nema signala i ne može se ponovo povezati dok ne restartiram laptop. Čitao sam malo o ovome na netu, i znam da nije do monitora, ali nije mi jasno u čemu je problem, možda refresh rate ili grafička? Kad laptop spojim na tv netflix normalno radi.

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dinno kaže...

Pozdrav, sto mislite o ovom monitoru, vrijedi li ga uzeti, nasao sam za 1470 kuna...  https://www.philips.hr/c-p/276E9QJAB_00/lcd-monitor-s-tehnologijom-ultra-wide-color


 

Ne vidim da ima neke reviewove na youtube a i meni se prilično sviđa, više od onog aoc-a. A kako ne igram kompetitivne pucačine da mi je odziv najbitnija stvar kod monitora-mislim da ću radije njega uzeti...ukoliko mu netko od stručnijih ne nađe neku manu!?

6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Misljenja i iskustva o ovom monitoru? i jel moguce da to ima 1ms a ips panel ?

https://www.nabava.net/monitori/aoc-ag241qx-monitor-cijena-ips-tn-238-24-169-35848371

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 3:20 (Aportus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Naravno da ne, obican 144hz TN panel je u pitanju.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Spitfire_zg kaže...
Dinno kaže...

Pozdrav, sto mislite o ovom monitoru, vrijedi li ga uzeti, nasao sam za 1470 kuna...  https://www.philips.hr/c-p/276E9QJAB_00/lcd-monitor-s-tehnologijom-ultra-wide-color


 

Ne vidim da ima neke reviewove na youtube a i meni se prilično sviđa, više od onog aoc-a. A kako ne igram kompetitivne pucačine da mi je odziv najbitnija stvar kod monitora-mislim da ću radije njega uzeti...ukoliko mu netko od stručnijih ne nađe neku manu!?

 Da, podrzava free sync, ima i 24 inca verzija istog monitora.  https://www.philips.hr/c-p/246E9QJAB_00/lcd-monitor-s-tehnologijom-ultra-wide-color

9 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ma do sad sam imao 23'', vrijeme je za promjenu. Cijena je ok, ugledna firma, IPS ( a vizualan sam tip)...sve mi je OK. Valjda ću ga nabaviti naredni tjedan pa ti prenesem dojmove

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Evo mene opet! Dakle, treba mi monitor za faks (programiranje, izvjestaji, ucenje) i u slobodno vrijeme gledanje filmova.

Stalno se vrtim oko onog AOC-a 32", ali nisam siguran hoce li mi bit prevelik.

Što kažete na ovaj?

https://www.chipoteka.hr/artikl/142004/monitor-aoc-ips-238-i2490pxqu-vga-hdmi-dp-zvu-has-6129273338?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ivan72478 kaže...

Evo mene opet! Dakle, treba mi monitor za faks (programiranje, izvjestaji, ucenje) i u slobodno vrijeme gledanje filmova.

Stalno se vrtim oko onog AOC-a 32", ali nisam siguran hoce li mi bit prevelik.

Što kažete na ovaj?

https://www.chipoteka.hr/artikl/142004/monitor-aoc-ips-238-i2490pxqu-vga-hdmi-dp-zvu-has-6129273338?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Monitor/TV nikad ne može biti prevelik to je samo stvar navike. AOC je dobar za tvoje potrebe sasvim sigurno, no pazi da nema nikakve ergonomije, nema podešavanja visine, okretanja itd, nemaš vesa mount...takođe jako dobro razmisli hoces li uzeti VA ili IPS panel.

 

no ovaj kojeg si linkao nebih uzeo nasprem gore spomenutog AOC-a.

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

toxic Upravo zbog ergonomije sam predlozio navedeni (ima vesa, podesavanje visine, zakretanje, pivot,...).

Može neki drugi prijedlog u tom cjenovnom rangu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ivan72478 kaže...

toxic Upravo zbog ergonomije sam predlozio navedeni (ima vesa, podesavanje visine, zakretanje, pivot,...).

Može neki drugi prijedlog u tom cjenovnom rangu?

 Ako ti je ergonomija bitna tada ovaj AOC od 32" izbjegavati u širokom luku jer nema niti E od ergonomije.

U tom slucaju je onaj drugi AOC bolji

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

toxic Iskreno, nisam ne znam koliko mi je ergonomija bitna, ovo mi je prvi monitor koji uzimam, spajat cu ga na laptop.

Ali svakako mi se cini, da monitor bez ikakvih mogućnosti namjestanja ne moze bit dobar izbor

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice