Mrežna kartica dual Intel LAN port

poruka: 8
|
čitano: 1.507
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Mrežna kartica dual Intel LAN port

Može preporuka 1 Gbit kartice da ima dva porta i da je čip Intel? Složio si PfSense firewall sa polovnom server karticom koja je crkla pa sada tražim neku novu jer najbitnija mi je pouzdanost.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 7:39 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mrežna kartica dual Intel LAN port
Ne znam za gbe ali ja si gledam na aliju (42e) uzeti dual i226 2.5Gbe. Možda je i tebi interesantna za buduće radnje s pfsensom
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Mrežna kartica dual Intel LAN port
dax-lax kaže...
Ne znam za gbe ali ja si gledam na aliju (42e) uzeti dual i226 2.5Gbe. Možda je i tebi interesantna za buduće radnje s pfsensom

Ma brži čip uvijek dobro dođe. Ma ja sam se opekao, uzeo neku Intel serversku sa Njuškala (vidio da ih ima na Ebayu), složio PfSense i radilo sve, ugasio jer je bilo kasno, drugi dan stavio na mjesto, spojio, upalio kad ono ništa. Spojio monitor da vidim kaj mu je, kad ono kartica više nije prepoznata uopće. Vidi samo Realtek od ploče. Užas, sad me strah to složiti i otići nekuda, a da doma ukućani nemaju interneta. Želim to složiti i da radi uz normalno održavanje, strah me da nije neka kineska kopija. Može link?  Ja vidio neke po 150 kn.

 

https://www.njuskalo.hr/mrezni-adapteri/pci-e-4-port-rj45-server-1x-pcie-x1-intel-82576-t4-oglas-42300073

 

Ja sam gledao ovo iako mi četri utora ne trebaju, iako čak mislim da bih mogao Nextcloud server odvojiti od ostatka u postavkama firewalla pa bi jedan dodatan port dobro došao čak. Sad ne znam jel ovo novo ili nije, iako čovjek navodi da je.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2024 8:19 (Valentin17).
13 godina
offline
Mrežna kartica dual Intel LAN port

Na kraju uzeo karticu sa slike ispod, piše da podržava FreeBSD i čip je Intel kako je preporuka za PfSense.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mrežna kartica dual Intel LAN port

inače.. za server i sl potrebe poželjno je provjeriti da nic podržava npr sr-iov, fičeri za virtualce i sl. .. (ono što koristiš koliko se prisjećam..)..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Mrežna kartica dual Intel LAN port
ihush kaže...

inače.. za server i sl potrebe poželjno je provjeriti da nic podržava npr sr-iov, fičeri za virtualce i sl. .. (ono što koristiš koliko se prisjećam..)..

 

Hvala ti.

16 godina
online
Re: Mrežna kartica dual Intel LAN port
Valentin17 kaže...

Na kraju uzeo karticu sa slike ispod, piše da podržava FreeBSD i čip je Intel kako je preporuka za PfSense.

A podržava i DOS.

13 godina
offline
Re: Mrežna kartica dual Intel LAN port
Old Iggy kaže...

A podržava i DOS.

Ha ha, a vidio sam i nasmijao se. Samo nekako mi se čini da ne podržava ovo što Ihush navodi.

PfSense ide direkt, neću ići preko Proxmoxa ovaj put.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2024 15:00 (Valentin17).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice