Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.450.631
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Je da, kao i lg g6, 1+5, mate 10 - nece nista sa softverom postic. Oke, mozda uspiju kompenzirati to sve jer sd 845 je presuper optimiziran.

 

Jos mi se svidja da taj senzor smanjuje potrosnju baterije za 15-40 % sto je odlicno

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Dajte nam vece senzore. Hebes bateriju, nije ti neka velika razlika u praksi sto se potrosnje cini, ali ogromna sto se kvalitete slika cini.

 

1/2.3" minimalno, 1.5um+ velicina piksela, sirok otvor blende, OIS sa dobrom automatikom i manualnim postavkama i nemoze se pogrijesiti

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Dajte nam vece senzore. Hebes bateriju, nije ti neka velika razlika u praksi sto se potrosnje cini, ali ogromna sto se kvalitete slika cini.

 

1/2.3" minimalno, 1.5um+ velicina piksela, sirok otvor blende, OIS sa dobrom automatikom i manualnim postavkama i nemoze se pogrijesiti

 Meni upravo suprotno.

Ove fotografije su sasvim dovoljne i lijepe, na kraju krajeva, to je smartphone/mobitel.

Više znači baterija, pogotovo ako si negdje u pokretu, na putovanju i sl.

Pa neću cijeli život nosat sa sobom punjače, eksterne baterije i sl., mislim wtf.

I Mate 10 PRO mi je prvi uređaj do sada, za kojeg se ne bojim da na kraju dana neće imat još sigurno 40-50% baterije, odnosno ne trebam ga punit.

Ako može Mate 10 PRO stavit 4000mah, onda mogu i drugi.

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kad smo već kod CM1

Gledam malo fotke koje radi taj mob, čudo jedno..

https://www.flickr.com/groups/2712361@N20/pool/

 

Podsjeća me na moj bivši rx100 fotić..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Kad smo već kod CM1

Gledam malo fotke koje radi taj mob, čudo jedno..

https://www.flickr.com/groups/2712361@N20/pool/

 

Podsjeća me na moj bivši rx100 fotić..

 

To je sasvim jedna druga klasa koja je nekoliko stepenica vise od svega sto imamo sada u svim ostalim mobitelima.

1 inch senzor je 4X veci od senzora u npr. HTC 10 koji opet ima veci senzor nego sto je u danas aktualnim Pixelima 2 koji se smatraju kraljevima mobilne fotografije.

Pored takvog senzora na CM1 je i znatno ozbiljnija optika usporediva sa standardnim foticima pa je zato cijeli taj mob potpuno neprihvatljiv za danasnje standarde...ja ga prvi nebi kupio sa takvim gabaritima.

Vec sam masu puta spomenuo da smatram da je 1/1.7 (OKO 40% VECE OD SENZORA U HTC10) najveca velicina senzora koju bi bilo moguce uz postojecu tehnologiju upakirati u vecini prihvatljive dimenzije mobitela iako bi i takav mob bio osjetno deblji, a dizajneri bi mogli vjerojatno nesto smisliti da se to lijepo uklopi.

 

 

Drugi scenarij je ono sto sada ne znamo a to je da imaju neke druge adute u rukavu kojima je moguce postici znatan napredak u poboljsanju IQ bez fizickog povecanja senzora.

Ovo sto rade sa fake bokehom je cudo iako nisam pristalica takvih fake stvari i vise volim da to nastane zakonima fizike i optike ne mogu se oteti dojmu da je lijepo imati i tako nesto.

Jedini je problem sto taj fake bokeh ne rade svi dobro a i to je samo pitanje vremena dok ne usavrse svi.

Xiaomi je to jako dobro rijesio i radi bolje od nekih vecih imena...barem koliko sam vidio po uzorcima na netu i nesto po moojem vlastitom iskustvu (Mi Note 3 to bolje radi od S8+)...znaci zivimo u fake svijetu, sto ne mozemo dobiti prirodnim putem, dobit cemo umjetnim (u svim sferama zivota) i vjerujem da ce tako biti i sa mobitelima...dolaze sve bolji procesori i svasta je moguce.

Vjerojatno i ovaj fake bokeh nije bio moguc prije 3-4 godine da ga mob slozi za 2 sec koliko mu sada treba.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zabranjeniples kaže...

 Meni upravo suprotno.

Ove fotografije su sasvim dovoljne i lijepe, na kraju krajeva, to je smartphone/mobitel.

Više znači baterija, pogotovo ako si negdje u pokretu, na putovanju i sl.

Pa neću cijeli život nosat sa sobom punjače, eksterne baterije i sl., mislim wtf.

I Mate 10 PRO mi je prvi uređaj do sada, za kojeg se ne bojim da na kraju dana neće imat još sigurno 40-50% baterije, odnosno ne trebam ga punit.

Ako može Mate 10 PRO stavit 4000mah, onda mogu i drugi.

Ne razumijes sto zelim reci, nisam rekao da je baterija nebitna, rekao sam da ako stavis manji senzor, koji ima manju potrosnju baterije, da ces imati vjerojatno 10% vise baterije u NAJBOLJEM SLUCAJU na kraju dana. S pretpostavkom da ti nije kamera cijeli dan upaljena. Razlike nisu velike u potrosnji, jer vecina korisnika kameru koristi 10% kroz cijeli dan. Meni su osobno fotke na Mate 10 Pro cisti prosjek, a njega sam preskocio bas radi kamere. Nit su mi slike dovoljne niti lijepe. Dobar chipset sa dobrom regulacijom potrosnje, dobra 3500mah+ baterija, dobar senzor kamere i uz sve to dobro napisan softver za regulaciju svega i nema brige

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
A što treba više od onoga što je u recimo Pixel 2? To su fotke stani pani i zaključak je da je i 1/2,5" dovoljno za odlične fotke.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže....

 Dobar chipset sa dobrom regulacijom potrosnje, dobra 3500mah+ baterija, dobar senzor kamere i uz sve to dobro napisan softver za regulaciju svega i nema brige

 Pixel...tj Google telefoni.

 

Sot-a negdje 6-7h., tj od jutra do većeri izdržat će 100%, kameru ne trebam uopće komentirat, software ogoljen da ogoljeniji ne može biti.

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pixel je za mene savrsen telefon, samo da jos ima dual sim sto je bitno meni i mozda jos 2% korisnika

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

To je sasvim jedna druga klasa koja je nekoliko stepenica vise od svega sto imamo sada u svim ostalim mobitelima.

1 inch senzor je 4X veci od senzora u npr. HTC 10 koji opet ima veci senzor nego sto je u danas aktualnim Pixelima 2 koji se smatraju kraljevima mobilne fotografije.

Pored takvog senzora na CM1 je i znatno ozbiljnija optika usporediva sa standardnim foticima pa je zato cijeli taj mob potpuno neprihvatljiv za danasnje standarde...ja ga prvi nebi kupio sa takvim gabaritima.

Vec sam masu puta spomenuo da smatram da je 1/1.7 (OKO 40% VECE OD SENZORA U HTC10) najveca velicina senzora koju bi bilo moguce uz postojecu tehnologiju upakirati u vecini prihvatljive dimenzije mobitela iako bi i takav mob bio osjetno deblji, a dizajneri bi mogli vjerojatno nesto smisliti da se to lijepo uklopi.

 

 

Drugi scenarij je ono sto sada ne znamo a to je da imaju neke druge adute u rukavu kojima je moguce postici znatan napredak u poboljsanju IQ bez fizickog povecanja senzora.

Ovo sto rade sa fake bokehom je cudo iako nisam pristalica takvih fake stvari i vise volim da to nastane zakonima fizike i optike ne mogu se oteti dojmu da je lijepo imati i tako nesto.

Jedini je problem sto taj fake bokeh ne rade svi dobro a i to je samo pitanje vremena dok ne usavrse svi.

Xiaomi je to jako dobro rijesio i radi bolje od nekih vecih imena...barem koliko sam vidio po uzorcima na netu i nesto po moojem vlastitom iskustvu (Mi Note 3 to bolje radi od S8+)...znaci zivimo u fake svijetu, sto ne mozemo dobiti prirodnim putem, dobit cemo umjetnim (u svim sferama zivota) i vjerujem da ce tako biti i sa mobitelima...dolaze sve bolji procesori i svasta je moguce.

Vjerojatno i ovaj fake bokeh nije bio moguc prije 3-4 godine da ga mob slozi za 2 sec koliko mu sada treba.

 Ma gle, jasno mi je da 1" senzor ne mogu strpat u normalno kućište, ne bih se bunio i da je 2/3" malo manji senzor, onda bi i gabariti bili manji, a kvaliteta neznatna..

Taj fejk bokeh, da, ali samo dok ga srede do savršenstva, inače, tak tak, niš posebno..

 

Očito tehnologija ide napred di se hardver smanjuje, a softveru se daje dodatni značaj kod unapređenja završnog rezultata i na to svi idu, smanjuju senzor, piksele, a igraju na softver, nemam čak ni previše protiv toga, mada bih više volio da rade kontra, povećanje senzora kao i poboljšanje softvera za obradu, pa sumnjam da bi razlika bila značajna u dimenzijama uređaja da stave recimo, 1 1/5" senzor..

 

@R36, daj napravi usporedbu fotki, pixel2 vs ajfon 8..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 Ma gle, jasno mi je da 1" senzor ne mogu strpat u normalno kućište, ne bih se bunio i da je 2/3" malo manji senzor, onda bi i gabariti bili manji, a kvaliteta neznatna..

Taj fejk bokeh, da, ali samo dok ga srede do savršenstva, inače, tak tak, niš posebno..

 

Očito tehnologija ide napred di se hardver smanjuje, a softveru se daje dodatni značaj kod unapređenja završnog rezultata i na to svi idu, smanjuju senzor, piksele, a igraju na softver, nemam čak ni previše protiv toga, mada bih više volio da rade kontra, povećanje senzora kao i poboljšanje softvera za obradu, pa sumnjam da bi razlika bila značajna u dimenzijama uređaja da stave recimo, 1 1/5" senzor..

 

@R36, daj napravi usporedbu fotki, pixel2 vs ajfon 8..

 Može, nema frke. Da je vikend bi odmah napravio usporedbu., pošto je radni dan neću moći ulovit slike u dnevnim uvjetima. Veće oko 16h - 17h padne mrak kad idem prema doma. Za početak usporebe će biti slike u noćnim uvjetima.

7 godina
protjeran
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
ne zaboravite da i same nove generacije sensora (slično kao i chipseta) se stalno unapređuju i postaju bolje,
iako je čak sama veličina sensora ili pixela manja, a što jeste prisutan trend , čemu svi svjedočimo
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

mozete pratiti razvoj ovog "smartphona" za sve ljubitelje dobre kamere 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 15:53 (X3M).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Oni rade vrhunske profi kamere...Marques Brownlee recimo koristi RED za svoj kanal.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
zvonac kaže...

 Ma gle, jasno mi je da 1" senzor ne mogu strpat u normalno kućište, ne bih se bunio i da je 2/3" malo manji senzor, onda bi i gabariti bili manji, a kvaliteta neznatna..

Taj fejk bokeh, da, ali samo dok ga srede do savršenstva, inače, tak tak, niš posebno..

 

Očito tehnologija ide napred di se hardver smanjuje, a softveru se daje dodatni značaj kod unapređenja završnog rezultata i na to svi idu, smanjuju senzor, piksele, a igraju na softver, nemam čak ni previše protiv toga, mada bih više volio da rade kontra, povećanje senzora kao i poboljšanje softvera za obradu, pa sumnjam da bi razlika bila značajna u dimenzijama uređaja da stave recimo, 1 1/5" senzor..

 

@R36, daj napravi usporedbu fotki, pixel2 vs ajfon 8..

 Može, nema frke. Da je vikend bi odmah napravio usporedbu., pošto je radni dan neću moći ulovit slike u dnevnim uvjetima. Veće oko 16h - 17h padne mrak kad idem prema doma. Za početak usporebe će biti slike u noćnim uvjetima.

 zvonac nisam danas iskrenu uspio ništa pametno uslikat...tako da ću se potrudit napravit kvalitetnu usporedbu za vikend. Idem najvjerojatnije na put, pa će biti prilike za slike u svim uvijetima.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nema frke..

 

 

Nego, U11+ vs Pixel XL2

https://photos.google.com/share/AF1QipOanmltYsV-5V0Wu_pxMcoAJyIxYTXIzOF2sXUg7YfL3uAGM58EHiFW8IetMaBGcQ?key=d1Y1bXRwYkhHVWVWUWh0dzZGcERqZzN0bGZONXhR

 

Ovak teško je sad reć možda je XL2 malo bolji al to je sa pitanje za analizu, pošto je to sve tu negdje, ma ovaj U11+ je odličan mob, najviše radi baterije i kamere...

A kolko čitam, pojedinci mjenjaju XL2 radi U11+..

 

 

Well, I finished the photo session yesterday night at the park, and my surprise was that the U11+ was better in almost all the pictures. I didn't see the pictures until I arrive home and I saw them on my screen, because seeing the pictures in the phone's screen is kind of tricky because of different technologies and calibration. My girlfriend was also with me during the test, and all the pictures were taken with few seconds of difference, so the light conditions and environment were the same for both.

I was so sure that the Pixel 2 XL would be better, I just wanted to confirm by how much, but was a nice surprise seeing that most of the pictures with the U11+ have more detail, are sharper and with more light. I don't know if the difference in aperture between the 2 cameras matters, neither I know what kind of magic HTC put into the camera of the phone, but now there's nothing that attaches me to the Pixel 2 XL.

I also was zooming 100%-200% to different parts of the pictures, and in most situation the U11+ was better.

The same is true for video. The U11+ have better quality and sound, but the stabilization on the Pixel is better, something that I also was expecting.

But anyway, you guys check for yourselves, all the pictures are in original quality and are not edited or modified in any way:

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 10:03 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Nema frke..

 

 

Nego, U11+ vs Pixel XL2

https://photos.google.com/share/AF1QipOanmltYsV-5V0Wu_pxMcoAJyIxYTXIzOF2sXUg7YfL3uAGM58EHiFW8IetMaBGcQ?key=d1Y1bXRwYkhHVWVWUWh0dzZGcERqZzN0bGZONXhR

 

Ovak teško je sad reć možda je XL2 malo bolji al to je sa pitanje za analizu, pošto je to sve tu negdje, ma ovaj U11+ je odličan mob, najviše radi baterije i kamere...

A kolko čitam, pojedinci mjenjaju XL2 radi U11+..

 

u11 odlican naravno, ali ono sto ja primjecujem je da je pixel sve slike uslikao sa gotovo duplo vecom brzinom, tj. kracom ekspozicijom, sto znaci da su pokusali uslikati nesto sto se mice na u11 bi fotke bile neupotrebljive..

taj primjer se vidi na slici gdje pada snijeg, na pixelovoj slici se vidi, a na u11 se ne vidi sto pada..

sto opet znaci da je pixel isao sa duzom ekpozicijom kao u11, slike bi bile jos cisce i detaljnije. ukratko-mocnija kamera.

 

meni je npr. taj dio fotkanja jako bitan jer slikam klince u svim uvjetima.. dakle pomicne objekte..

po tom pitanju svi kinezi i jeftniji uredaji padaju u vodu, ukljucujuci huawei.. jedino ne znam tocno za mate10, mozda su se poboljsali nesto po tom pitanju, jer znam da mi je mate9 bio katastrofa u tom slucaju..

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 10:31 (digitall).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Nema frke..

 

 

Nego, U11+ vs Pixel XL2

https://photos.google.com/share/AF1QipOanmltYsV-5V0Wu_pxMcoAJyIxYTXIzOF2sXUg7YfL3uAGM58EHiFW8IetMaBGcQ?key=d1Y1bXRwYkhHVWVWUWh0dzZGcERqZzN0bGZONXhR

 

Ovak teško je sad reć možda je XL2 malo bolji al to je sa pitanje za analizu, pošto je to sve tu negdje, ma ovaj U11+ je odličan mob, najviše radi baterije i kamere...

A kolko čitam, pojedinci mjenjaju XL2 radi U11+..

 

 

Well, I finished the photo session yesterday night at the park, and my surprise was that the U11+ was better in almost all the pictures. I didn't see the pictures until I arrive home and I saw them on my screen, because seeing the pictures in the phone's screen is kind of tricky because of different technologies and calibration. My girlfriend was also with me during the test, and all the pictures were taken with few seconds of difference, so the light conditions and environment were the same for both.

I was so sure that the Pixel 2 XL would be better, I just wanted to confirm by how much, but was a nice surprise seeing that most of the pictures with the U11+ have more detail, are sharper and with more light. I don't know if the difference in aperture between the 2 cameras matters, neither I know what kind of magic HTC put into the camera of the phone, but now there's nothing that attaches me to the Pixel 2 XL.

I also was zooming 100%-200% to different parts of the pictures, and in most situation the U11+ was better.

The same is true for video. The U11+ have better quality and sound, but the stabilization on the Pixel is better, something that I also was expecting.

But anyway, you guys check for yourselves, all the pictures are in original quality and are not edited or modified in any way:

1 slika (auto i cesta)...kod HTC mi je sve prežuto a kod Pixela mi to prirodnije izgleda.

2 slika (dječje igralište)...kod HTC mi je opet sve to svjetlije. Primjer lampe u sredini slike koja izgleda previše jako, dok je kod Pixla to manje izraženo

3 slika (fontana)...kod HTC opeta ta svijetla u sredini fonta izlgeda jako svjetleće, dok je kod Pixel to nekako manje izraženo.

4 slika (vrtuljak)...ista priča kao i na prethodnim, da je slika na HTC presvjetla...

 

Ne kužim se u sve te detalje, ali je meni kao prosječnom korisniku Pixel bolji. Zdravo seljački bi rekao da su slike na U11+ kao kad po sunčanom danu nemaš naočale, a na Pixelu kad staviš sunčane naočale pa je sve umjerenije. (ako bi mogli reći kako bi se to zvalo u fotografskom žargonu, to što U11+ radi a ja pokušavam reći)

 

Ovo što radi U11+ radi i Iphone 8 s slikom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 10:50 (R36).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
zvonac kaže...

Nema frke..

 

 

Nego, U11+ vs Pixel XL2

https://photos.google.com/share/AF1QipOanmltYsV-5V0Wu_pxMcoAJyIxYTXIzOF2sXUg7YfL3uAGM58EHiFW8IetMaBGcQ?key=d1Y1bXRwYkhHVWVWUWh0dzZGcERqZzN0bGZONXhR

 

Ovak teško je sad reć možda je XL2 malo bolji al to je sa pitanje za analizu, pošto je to sve tu negdje, ma ovaj U11+ je odličan mob, najviše radi baterije i kamere...

A kolko čitam, pojedinci mjenjaju XL2 radi U11+..

 

 

Well, I finished the photo session yesterday night at the park, and my surprise was that the U11+ was better in almost all the pictures. I didn't see the pictures until I arrive home and I saw them on my screen, because seeing the pictures in the phone's screen is kind of tricky because of different technologies and calibration. My girlfriend was also with me during the test, and all the pictures were taken with few seconds of difference, so the light conditions and environment were the same for both.

I was so sure that the Pixel 2 XL would be better, I just wanted to confirm by how much, but was a nice surprise seeing that most of the pictures with the U11+ have more detail, are sharper and with more light. I don't know if the difference in aperture between the 2 cameras matters, neither I know what kind of magic HTC put into the camera of the phone, but now there's nothing that attaches me to the Pixel 2 XL.

I also was zooming 100%-200% to different parts of the pictures, and in most situation the U11+ was better.

The same is true for video. The U11+ have better quality and sound, but the stabilization on the Pixel is better, something that I also was expecting.

But anyway, you guys check for yourselves, all the pictures are in original quality and are not edited or modified in any way:

1 slika (auto i cesta)...kod HTC mi je sve prežuto a kod Pixela mi to prirodnije izgleda.

2 slika (dječje igralište)...kod HTC mi je opet sve to svjetlije. Primjer lampe u sredini slike koja izgleda previše jako, dok je kod Pixla to manje izraženo

3 slika (fontana)...kod HTC opeta ta svijetla u sredini fonta izlgeda jako svjetleće, dok je kod Pixel to nekako manje izraženo.

4 slika (vrtuljak)...ista priča kao i na prethodnim, da je slika na HTC presvjetla...

 

Meni je na prvu Pixel bolji. Mo

 

Ovo što radi U11+ radi i Iphone 8. Dosta posvjetli sliku...

 

Ma trebalo bi WB podesit na HTCu, onda bi bilo bolje, valda je tip pucal na automatici, stavit na manual i igrat se, tu bi se dalo još izvuć bolji rezultati..

12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mislim da ni s jednom ni drugom kamerom ne možeš fulat. Rekao sam ja još prije mj dana da mi je taj HDR Boost na U11+ jebena stvar. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 

2 slika (dječje igralište)...kod HTC mi je opet sve to svjetlije. Primjer lampe u sredini slike koja izgleda previše jako, dok je kod Pixla to manje izraženo

3 slika (fontana)...kod HTC opeta ta svijetla u sredini fonta izlgeda jako svjetleće, dok je kod Pixel to nekako manje izraženo.

4 slika (vrtuljak)...ista priča kao i na prethodnim, da je slika na HTC presvjetla...

 

razlog je upravo to sto sam iznad tebe napisao

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Nema frke..

 

 

Nego, U11+ vs Pixel XL2

https://photos.google.com/share/AF1QipOanmltYsV-5V0Wu_pxMcoAJyIxYTXIzOF2sXUg7YfL3uAGM58EHiFW8IetMaBGcQ?key=d1Y1bXRwYkhHVWVWUWh0dzZGcERqZzN0bGZONXhR

 

Ovak teško je sad reć možda je XL2 malo bolji al to je sa pitanje za analizu, pošto je to sve tu negdje, ma ovaj U11+ je odličan mob, najviše radi baterije i kamere...

A kolko čitam, pojedinci mjenjaju XL2 radi U11+..

 

 

 

Ono sto ja vidim na nekima je white balance bolje odradio HTC, a na nekima Pixel tako da ne mogu dati jednome prednost napram drugoga.

Kolicina detalja, digitalnog šuma je podjednaka sto je cudno obzirom da vidim da HTC gotovo u svakom slucaju bira veći ISO.

Tako je radio i HTC 10 i sto je najbolje visoki ISO nije kod HTC problem jer ne izgleda lose.

Samsung je ISO ogranicio na 800 i kada sam usporedjivao HTC 10 sa Galaxy S8+ uvijek je ISO 1600 na HTC 10 izgledao bolje nego ISO 800 na Galaxy S8+.

Ocito HTC pored dobrog senzora zna napraviti dobru (ne pretjeranu) redukciju dig. šuma...uglavnom koliko ja po ovome vidim U11+ bas nista ne zaostaje za Pixelom po kvaliteti fotki.

Da biram uzeo bih U11+ samo zato jer mi se vise svidja dizajn, ima full manual mode za kameru i ima vecu bateriju.

 

Ovo je valjda jedina ili jedna od rijetkih gdje je Pixel isao sa vecim ISO (marginalno veci) od HTC-a i vidi se da se Pixel puno losije nosi sa visim ISO od HTC-a

Lijevo je HTC, a desno Pixel.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 12:42 (ocean77).
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Gledajuci ovaj review sto je zvonac postavio, rekao bi da Pixel ima bolje slike. Zasto?

Bolji white balance u skoro pa svakoj slici. Bolji dinamicki raspon. Pogledajte samo recimo onu zadnju sliku sa plavusom, noise reduction na U11+ joj je unistio sve detalje u licu, dok recimo Pixel jos uspijeva zadrzati sve detalje bez ikakvog smudginga. Na dosta slika sam skuzio da U11 voli otici na nize brzine okidaca, dok na Pixelu brzine okidaca su vecinom oko 1/30. Mogu zamisliti kako tek Pixel udara fotke sa pokretom, prava automatik masina za slike. U11+ mu je dosta slican, ali po meni slike provlaci kroz losiji sharpening i noise reduction algoritam, ali HTC odraduje odlican posao, uskoro HDR Boost vidim na razini HDR+. Jos da napomenem, ovo sto Google radi sa HDR+, to je nesto nevjerojatno. Sjecam se jos doba starog Nexusa 5. HDR+ mu je dobrano popravio kameru, iako je u to vrijeme bio uzasno spor, danas na Pixelima je skoro pa instantan

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Gledajuci ovaj review sto je zvonac postavio, rekao bi da Pixel ima bolje slike. Zasto?

Bolji white balance u skoro pa svakoj slici. Bolji dinamicki raspon. Pogledajte samo recimo onu zadnju sliku sa plavusom, noise reduction na U11+ joj je unistio sve detalje u licu, dok recimo Pixel jos uspijeva zadrzati sve detalje bez ikakvog smudginga. Na dosta slika sam skuzio da U11 voli otici na nize brzine okidaca, dok na Pixelu brzine okidaca su vecinom oko 1/30. Mogu zamisliti kako tek Pixel udara fotke sa pokretom, prava automatik masina za slike. U11+ mu je dosta slican, ali po meni slike provlaci kroz losiji sharpening i noise reduction algoritam, ali HTC odraduje odlican posao, uskoro HDR Boost vidim na razini HDR+. Jos da napomenem, ovo sto Google radi sa HDR+, to je nesto nevjerojatno. Sjecam se jos doba starog Nexusa 5. HDR+ mu je dobrano popravio kameru, iako je u to vrijeme bio uzasno spor, danas na Pixelima je skoro pa instantan

 

 

Ne slazem se da ima bolji WB, recimo ona zadnja slika one cure je jako lose pogodio WB jer njoj koza izgleda znatno vise žuto nego na HTC-u.

Jedino je na toj slici HTC fulao fokus koji je trebao biti na licu pa nema potrebnu ostrinu.

Na masu drugih slika je Pixel isto previse zut, a na nekima je i HTC previse fulao WB...meni sto se WB tice nema pobjednika jer vidim da su oba kiksala u nekim situacijama.

Ono sto je potpuno jasno je da Pixel ima primjetno losiji visi ISO, a ostalo je dosta ujednaceno.

 

Poanta je da su oba ponajbolji ako ne i najbolji sto se tice kamere i da ce ih ljudi vagati vise kroz neke druge stvari poput dizajna, baterije, ekrana, nadogradnji...

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 12:48 (ocean77).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kao što rekoh, U11+ radi tolko dobre fotke, da svaki komentar traži dubinsku analizu fotki

Generalno, Pixel možda radi bolje fotke, ak se krene sa cropanjem, mada U11+ se odlično nosi, ono kaj me najviše veseli je, Pixel rastura na automatici, mislim da mu nema ravnog, zasad, svaka čast HTCu, možda tu nije doma (automatika) al snaga leži malo dalje, manual postavke..

 

Generalno rečeno, dok bi birao između ta dva, huh, težak odabir, ak se gleda baterija, onda U11+ bez rasprave, ak se gledaju ažuriranja, onda Pixel, za fotkanje, oba su odlična, naravno ko traži više, izabrao bi U11+ radi manual postavki..

Mada je Google sa kamerama u zadnje vrijeme odličan (6P, 5X, Pixeli) nemre se ni s jednim fulat koji god da se uzme..

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Kao što rekoh, U11+ radi tolko dobre fotke, da svaki komentar traži dubinsku analizu fotki

Generalno, Pixel možda radi bolje fotke, ak se krene sa cropanjem, mada U11+ se odlično nosi, ono kaj me najviše veseli je, Pixel rastura na automatici, mislim da mu nema ravnog, zasad, svaka čast HTCu, možda tu nije doma (automatika) al snaga leži malo dalje, manual postavke..

 

Generalno rečeno, dok bi birao između ta dva, huh, težak odabir, ak se gleda baterija, onda U11+ bez rasprave, ak se gledaju ažuriranja, onda Pixel, za fotkanje, oba su odlična, naravno ko traži više, izabrao bi U11+ radi manual postavki..

Mada je Google sa kamerama u zadnje vrijeme odličan (6P, 5X, Pixeli) nemre se ni s jednim fulat koji god da se uzme..

 

 

 

 

Upravo to, nema tu jasnog pobjednika (na automatici) sto se kamere tice i vise je stvar drugih afiniteta tko sto voli.

Ja recimo nikada nebi uzeo mobitel koji nema manualne postavke (sa defaultnom app) kamere makar imao i najbolju automatiku na svijetu...nikakve alternativne app me ne zanimaju jer su uglavnom lose.

 

Evo jos jedan primjer...namjerno sam uzeo nesto sa bijelom podlogom da se vidi koliko je HTC bolje odredio WB...ostrina je ovdje isto na strani HTC-a, slova su citljivija...lijevo HTC, desno Pixel.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2018 13:00 (ocean77).
12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ma ne može se pogriješit s ni jednom kamerom ali ova nova fora kod Google-a - virtualna stvarnost - je zakon. Plakanje od smijeha. 

Stavio sam istu sliku tu i tamo na temi o Pixelu. 

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ne znam da li ste znali da U11+ ne podržava "portret".Ima samo jednu kameru a software za "portret" nema.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Ne znam da li ste znali da U11+ ne podržava "portret".Ima samo jednu kameru a software za "portret" nema.

 

 

Cudi me da HTC U11+ nije ubacio i portrait mode...bez toga vise nebi uzeo mob.

 

Ova tele kamera na Xiaomi Mi Note 3 me cesto iznenadi svojom upotrebljivoscu i definitivno je korisna.

Neki drugi mobitel sa samo jednom kamerom bi trebao crop da dobijes isto ovo, a onda se gube detalji.

Ove tri slike ispod su sve sa tele kamerom...cak je i po noci upotrebljiva.

Ova SPAR reklama je ISO 400, blenda f/2.6 i shutter speed 1/11 sec.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/C8v698

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice