Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.095
|
čitano: 11.048.414
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Bas je otisla tehnologija naprijed kad ti se taj samsungic puni sporije od p30 sa kojim si cak dobio punjac dok si ga ti trebao imati ili kupiti

Jedino cu se sloziti da ne vrijedi 2500-3000 kn u 2022. Drugo je sve ok, evo koristim ga i ja pune 3 godine sa originalnom baterijom cak i opet traje puni dan sta god mu radio, mob ni da stucne
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

u telemachu mu je cijena nešto niža od A53.

Dali su ta dva telefona usporediva?

Nisu ista klasa, a pričamo o novim telefonima.

Neznam ni sam što da mislim,zato pitam da vidim što kažu ljudi koji prate tu temu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako vec hoces tu klasu samsunga uzmi A52s, ima bolji proc, bateriju i dobijes punjac, A53 ne uzimaj
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Suludo je dati 3000kn za novi P30. Pa na njuškalu za 2700-2800 ide S21FE, Motorola Edge 20 Pro, OnePlus 8 Pro....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Kao promatrač, ne stručnjak, mogu reći da je malo sumnjivo da si top proizvođači baterija kao Sony, Samsung (apple), Panasonic, LG (apple), Amperex (apple), ne mogu priuštiti brža punjenje od kineza.

Bit će da je u pitanju ipak neka viša razina sigurnosti koju kinezi ne trebaju pratiti. Ziher nije do toga jer ne znaju. 

 

I ostavite p30 na miru. To je zastario telefon. Ako je baš želja i nema drugo, onda je 30 pro bar 3 štenge bolji telefon.

Neki dan moja gospoja prodala p30 za 1k kn. Već se valjda dvije godine žali da je na mojem note 8 (iz 2017.) samsu bolja kamera u dosta situacija. Sad je uzela xiaomi 12 i kamera joj je bolja ali automatika u nekim scenama gadno reže krajeve objekata pa djeluje nerealno. Sad pak pizdi kak je na mom 22 ultra ebačka kamera. Doduše, ne slikam baš puno. Zoom mi jedino dobro došao za slikat matične na poslu.

E da nije huawei silio u prodaju prek bare, a bili su na pragu da prekorače samsung, možda bi još i danas imali google. Telefoni su i dalje odlični i šteta je da će sav taj razvoj, a posebno hisilicon čipova otići u k**ac.

Xiaomi je čisti brute force i po sređenosti korporacije neće nikada doći na razinu na kojoj je bio Huawei. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: novi Huawei P30
Memphis kaže...
thebatman kaže...
Memphis kaže...
thebatman kaže...
Memphis kaže...
thebatman kaže...

Huawei p30, p40, p20, mate 20 pro, mate 10 pro.
Svi u kuci, svi na zadnjoj verziji emui12 i svi rade bez problema.

Novi p30 u telemach cca 2000kn, bagatela iskreno, pogotovo za nekoga ko oce kompaktan telefon.

 Bagatela? Telefon star 3 godine? 

 Da. 

Iphone 11 je isto star 3 godine, pa se ove godine prodaje vise nego ijedan adnroid istog cjenovnog ranga. A varijanta od 128 gb kosta cca 5000kn. 

 

A onda dobiješ za 2k p30 koji je kompaktan, ima odlican setup kamera, bateriju i sw bez buga. A za razliku od iph 11 ima i amoled, 3x kameru itd. 

 

Probao sam od 2019 do sad vjerojatno 30 mobitela. Među njima s20fe i a52s i a53 ne bi dao p30 nijedan od njih. (S20fe sd jedino da). 

 Iphone je priča za sebe, prodaju se i stariji androidi modeli ali ne za te pare.

To kaj je tebi p30 neprikosnoven telefon to ne znači da je i drugima jer svi gledaju da dobe što više za svoj novac. A ne da kupuju starudije od mobitela. Pored današnjih midrangera P30 nema kaj tražit.  

 

Sve to kaj telemach rasprodaje te stare flagshipove će rasprodat kad budu po 150-200 eura do tada nitko normalan neće plaćat starudije po 2-3 tisuće kn. Čak ni takav fanatik starudija ko ti neće platit sadašnju cijenu ...

 Jebiga, ja dam argument, ti daš mišljenje :) nema dalje 

Ja iskreno odmjeram isplati li mi se uzet taj p30, imam kuci jos jedan rezervni, pa se mislim njega stavit na njuskalo za 1200, uzet ovog novog za cca 2000.

Al i ovaj kući mi je stanje 10/10. Nezzzz

 

 A koji je tvoj argument? Da je kompaktan? Tehnologija i trenodovi napreduju to je zastarijeli telefon i nemaš niti jedan argument osim svoje zaluđenosti tim modelom. Svako tko uključi mozak zna da to što pričaš je čista glupost. 

Koliko si kupio u telemachu kupio P30 kad vrijede? Nijedan, naravno samo pusta priča. Nitko normalna neće dat te pare a pogotvo se obvezat ugovorom na 2 godine da bi kupio starudiju od telefona.

Ja lani platio S21 2500 kn na ugovor i sad će netko plaćat mobitel star 3 godine isto tolko? Daj se probudi, u 2022. smo.

 

 

Da je to zastarjel mob ja ga prvi nebi imao.

Koristio sam preko ljeta Galaxy Note 20 Ultra, prosao sam ovo ljeto od Pule do Dubrovnika i jednostavno sam zelio neki novi mob koji nisam nikada imao i odabrao sam Ultru i stvarno sam prezadovoljan kako mi je posluzila tih 14 dana, ali nije me ipak toliko "kupila" da nastavim dalje s njom i bez problema sam se vratio nazad na P30...ok P30 ima manji i losiji ekran, tu nema uopce rasprave, ima losiju tele kameru i tu prestaje sva njegova inferiornost.

P30 ima bolji SOT, brze se puni, ima jednako dobru glavnu kameru i bolju UW, ima jednako pouzdan SW i samo je mrvicu sporiji i svakako ne mogu reci za njega da je starudija...vidi, ja imam zbilja zajebane kriterije, kada je meni neki mob los taj ide na njuskalo u roku 48h...ovo nije takav mob...isto kao i Mate 20 PRO koji je iz 2018 moze komotno odraditi nekome i 2023...pod uvjetom da je zamjenio bateriju.

Mob ima sve...istina, kamere su napredovale, ali nisu ni njegove toliko lose...cak stovise, bolje su nego na A53 i sl...a mob iz 2018.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 13:10 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Čisto me zanima jesu li Huawei i Honor sestrinske firme? Ono, može li Huawei raditi Honor mobitele pa da tako zeznu manjak Google servisa? 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa kako ide pad cijena sa top smartphonima, zanima me Oppo Fine X5 pro! Kad se ocekuje oad cijene, jer je vani vec 6mj i nema popusta barem ne znacajnog. 

Inace koristim P30P, i sve stima emui12, nema problema ni sa cime. Ja ne slikam previse par fotki kako kada mj, za multimediju Fb, itd, nema toliko nekog skoka, kao npr. 2010-2022, svi ti novi mobaci 2-3-5godina unazad rade i dan danas skoro ka i ovi iz 2022. 

Prije neki dan surfao sa Huawei M10pro star 5godina i radi odlicno kao i P30p i nista manje bolje od bratovog S20U. 

 

Nadovezao sam se na temu gore, P30p je odlican mob ako se nadje za neku nisku cijenu. Ja ga danas nebi kupijo jer bi ciljao na novije modele koji ce biti pokriveni jamstvom, A-softwerom, itd. Ako bi bio recimo novi za 1500kn onda da.😁 Ali sve zavisi sta covjeku treba, i kako ga koristi. ✌️☺️

Odmori u Istini! :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
Kak ces ti vidjeti i osjetit napredak kad koristis mob za poziv i sms?

Ti možeš imat mobitel star 10 godina onaj ko prati mobilnu industriju zna koje su se sve promjene dogodile u zadnje 3 godine i kakva su danas ocekivanja kupaca i standardi.

Da ja tak kak ti pricas onda bi svi sad pokupovali taj p30 u telemachu a nebi bi se tam cmrljio mjesec dana na webu i cak nakon revidiranja cijene opet se nije rasprodao jer nitko normalan nece kupovat prastare modele pogotovo za te pare. Osim vas par specijalaca iz kamenog doba.

 Ljudi su ovce. Evo ti prvi. Kupujes s21 koji ne bi nosio da mi ga neko pokloni. 

Kao ok je iphone 11 za +4500kn, ips, divovski bezeli, notch od pola metra, sporo punjenje, nema zum kamere, uw kamera nema autofokus. 

A p30 sa amoledom, 3x kamerom, uw s af, malim bezelima, brzim punjenjem ne valja za cca 2000kn.  

Mob izisao 2019, pricas zadosta da je izisao 2009. 

Jer eto mobiteli zadnjih godina imaju enormne skokove u generacijama. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

iPhone je iPhone. Ne može se to uspoređivati. Prodaje se i dalje SE po cijeni kojoj jest.

P30 je zgodan mob i dan danas, ali kako kome. Samo zato jer nema high refresh ekran i stereo zvučnike, ne bih ga uzeo ni za 500kn.

Ima iznadprosječne kamere u cjenovnom rangu i kompaktnost, ali to je to.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Čipovi sve jači i brži. Najviše vidljivo kod gaminga, ali i u normalnom radu, današnji novi mobiteli u srednjem razredu brži očigledno od onog iz 2019.

Kamere sve bolje i bolje zahvaljujući većim senzorima, jačem čipu i softveru pa današnji midrangeri mogu napraviti odlične fotke. Velika razlika u odnosu na 2019.

Brzina punjenja rapidno raste, a i kapaciteti baterija prosječno veći pa autonomija bolja.

Ekrani, osim osvježenja, jako poraslo osvjetljenje pa imaš mnogo bolju vidljivost na suncu kao i prikazivanje HDR. Da ne velim OLED postao standard u mid range što 2019 baš i nije još bilo tako.

 

Ovo su samo na brzinu razlike. Tko veli da nema neke razlike nije usporedio ili ga ne zanimaju navedene prednosti.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sve 5, onda ne mozes nekoga koga to ne zanima uvjeravati da je zaostao ili da koristi mob za pozive i sms

Ili kad mi navedes argument gaming, zabrinuo bi se da je covjeku u nekim srednjim godinama bitan gaming

5G, odlicno, na 4G u centru Zagreba ne mogu dobit ni 80 mbps, zaboli me kifla za 5G

Vece baterije i brzine punjenja podrzavam sto ocito nisu savladali high-tech proizvodjaci kao Apple i Samsung, ono o cemu pricamo

Ostalo je isto na zabavu entuzijastima u vidu forltografije sto apsolutno podrzavam, ali ostatak svega je pubertetsko nadjebavanje tko ima vecega sto 90% korisnika ne znaci nista u zivotu ili je zabavno ravno 2 dana

To sto smo pomodarski i konzumeristicki narod je drugi par rukava, kad bi znali koliko ljudi ne zna napraviti osnovne operacije na smartfonu zapitali bi se koliko si zaostao kad ti nije bitno jel ti mobitel ostvaruje 500k ili 700k bodova na benchmark testu
 
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može prekid rasprave, čitam ovo i točno mi nije dobro. Nažalost da - malo su mobiteli stagnirali u zadnjih godinu-dvije dana, nema nekih ludih inovacija. Međutim one što su bile skuplje došle su u niži cjenovni rang - ili su bar lakše dostupne. Cijene su takve kakve jesu. Smatram da se ne treba predlagati mobitel više od god dana star što zbog dostupnosti, što zbog sigurnosnih zakrpa i ostalih stvari (osim za specifične situacije) - i dalje ima savršeno dobrih telefona u svakom cijenovnom razredu.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ispao sam skroz iz toka i nisam već jedno vrijeme ništa pratio. 

 

Koji bi bio neki best buy u rangu 1500-2000kn? Ne igram igrice, ali bitna mi je fluidnost u radu, da je donekle dobra kamera i pošto znam dosta koristiti mobitel kao navigaciju, da nema nekih problema sa hvatanjem gps-a. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dv14 kaže...

Ispao sam skroz iz toka i nisam već jedno vrijeme ništa pratio. 

 

Koji bi bio neki best buy u rangu 1500-2000kn? Ne igram igrice, ali bitna mi je fluidnost u radu, da je donekle dobra kamera i pošto znam dosta koristiti mobitel kao navigaciju, da nema nekih problema sa hvatanjem gps-a. 

Realme 8 sa 6gb/128gb, boljeg moba u tom rangu nema. Jedini mob sa amoled ekranom u tom cijenovnom rangu.

 

https://neutrinomobile.hr/realme-8-128gb-6gb-dual-cyber-black.html

 

https://www.gsmarena.com/realme_8-10810.php

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 22:20 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Cryogenic kaže...
dv14 kaže...

Ispao sam skroz iz toka i nisam već jedno vrijeme ništa pratio. 

 

Koji bi bio neki best buy u rangu 1500-2000kn? Ne igram igrice, ali bitna mi je fluidnost u radu, da je donekle dobra kamera i pošto znam dosta koristiti mobitel kao navigaciju, da nema nekih problema sa hvatanjem gps-a. 

Realme 8 sa 6gb/128gb, boljeg moba u tom rangu nema. Jedini mob sa amoled ekranom u tom cijenovnom rangu.

 

https://neutrinomobile.hr/realme-8-128gb-6gb-dual-cyber-black.html

 

https://www.gsmarena.com/realme_8-10810.php

 

Redmi note 10 pro?

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
thebatman kaže...
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...

 vjerojatno si i anti-5G prosvjedinik pa te ni to ne zanima.

 Nepotreban dio poruke i komentara. Ja nisam anti 5G, ali je svakom iole upoznatom sa situacijom jasno da će izgradnja standalone 5G mreže potrajati kao što je trajao razvoj 4G mreže. Moj mobitel je star 3+ godine i od Božića 2021. gledam novi mobitel i nisam ga kupio. Jer ne mogu samoga sebe uvjeriti da mi se isplati dati novac za mobitel kojem će jedini pravi skok / napredak biti podrška za 5G. Usput, ja sam na Bonbonu, a Bonbon ni ne nudi 5G. Dakle, treba biti strpljiv i vidjeti koji će modeli mobitela donijeti neki stvarni napredak. To se ne odnosi na one koji mobitel mijenjaju svakih 6 mjeseci (najkasnije) zato jer mogu. Oni su svijet za sebe.

 Onda je tvoj komentar nepotreban pogotov kad nisi ništa pametno rekao.

 Ti si dobro poznati svađalica, tako da s tobom zapravo i nema smisla išta raspravljati. Jednom kada ovaj forum nestane, ostat ćeš bez svog pješčanika za igru.

 uh, pravi se javio. Da si bar nekaj pametno napisao vezano za P30 osim kaj samo iniciraš prepucavanje kao i tvoj kolega vlasnik P30 koji ne zna kaj bi drugo napisao nego da populjuje sve kaj današnji moderni mobiteli nude. 

Koristiš s21, tragediju od mobitela, koji ne može jednom p30 "donit vode".

Mrtvi exynos, mrtva plasticna pozadina, mrtva fejk zum kamera, mrtva uw kamera koja je za kurac bez autofokusa, tragedija od baterije.

I to tebi mobitel?

Sta da uzmu ljudi iz 2022? iphone za 7-12k? S22 seriju sa smrdljivim exynosom? Xiaomi koji ne zna složit osnovnu stvar kao što je proximity senzor ili smart unlock? 

Huawei je bio i ostao kralj androida, savršen sklad sw i hw. Da nije bilo sankcija, bili bi trenutno #1 na svijetu. A sankcije su dosle dobro za starije modele jer imaju cudo updatea i softver im je ispoliran do max.

A ti seri i dalje, naravno, za to forum služi. Meni ideš na ignore da ne naletim slucajno još negdje na tvoje mišljenje. Nadam se da u životu nikome ne savjetuješ koji mob da kupe jer bi zajebao puno ljudi.

Ajde pusa. 

Da, zato sam si ga i kupio.

 

E moj frustirani dječače. Nikakvim takvim provokacijama i animozitetom prema određenoj marki nećeš umanjit vrijednost mog mobitela i starost svog. Jedno se mogu sa tobom složit da je Huawei P30 bio nekada dobar mobitel a danas je još samo jedan fosil kao i more ostalih modela iz tog doba uskoro spremno za neki muzej.

 

Ako nisi sposoban normalno raspravljat ne znam što se onda uključuješ u raspravu. Svima i svi su super zadovoljni na tvoju žalost, možda zato kaj ih navodim na aktualne modele, tko će znat ...

 

 

Tvoj jedini argument je da se radi o starijem mobitelu i to jedino stoji ali da je za muzej...😂

Problem je sto nema postenog mobitela za neku normalnu cijenu...ajmo reci do 4000 kn.

Mozda ima, ali ja kada gledam bas nista me ne privlaci pa mi se izbor svodi na starije Huaweie koji imaju sve bitno ili suludo skupe mobitele ciju cijenu ne zelim platiti.

Samsung Galaxy S21 recimo meni nebi usao uopce u uzi izbor, ima toliko kompromisa da mi cak i pored jednog Mate 20 PRO iz 2018 izgleda smijesno.

Najdebilnija stvar je 29mm tele kamera kojom moras digitalno zoomirati...evo samo to bi me odbilo, a ima jos dosta toga...ajde da si uzeo S21 FE, nebi ti nista rekao...taj mob je zaista super za cijenu koju kosta.

Poanta je da osim S21 FE nema nista pametno kod Samsunga za neku normalnu cijenu.

iPhone ne trebam ni spominjati...da mi tele kamera nije toliko bitna uzeo bi u obzir iPhone 12 koji je dobar mob za ok cijenu...ovo ostalo je preskupo.

Xiaomi je izbacio tele kamere iz vecine mobitela i nisu ponudili nista zanimljivo poput npr Mi Note 10 za neku prihvatljivu cijenu...Oneplus je otisao u neki novi smijer da ga ne gledaju vise ni najveci fanovi...tako da se ne cudim sam sebi sto me i dalje zanimaju stariji Huawei mobiteli...ne vidim sto bi to dobio bitno bolje za 3-4 puta veću cijenu od ovoga sto se sada nudi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 9:59 (ocean77).
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Rasprava po pitanju p30 je zavrsena, sto se mene tice. To kaj bi ti ili ne bi koga briga. Ista spika kao on. Samo se referirate na druge mobitele a za p30 niste nista pametno napisali kad ni nemate kaj budući da je otpisana starudija koju nitko vise ne želi osim vas par koji je posjedujete.
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uključit ću se i ja nepozvan jer sam u istoj situaciji. Imam mate 20 pro koji je davno za zamjenu, ali nemam ga s čime zamjeniti jer sam navikao da mi je nova kupnja mobitela značajan upgrade a ne hrpa kompromisa. Jedini mobitel koji mi izgleda bolji je samsung s22 ultra, ali ne mislim dati 1k eur+ za mobitel. Xiaomi kao što kolega kaže ima problema s proximity što mi je reklo dosta poznanika koji ih imaju, tako da sam njihovu ultru prekrižio. Huawei je za mene imao najkompletnije mobitele završno s p30 pro. Dobre kamere od uw to tp, solidnu bateriju s brzim punjenjem, rupa u ekranu/notch nije bio pretjeran, itd. Sada kad gledam modele u tom cijenovnom rangu ili i nešto skuplje (do 5k kn) ugl je jedina garancija bolji procesor što mi ni ne treba jer ne igram igre. Ili nema telephoto ili je lošija/u rangu ove, ili ima veliku rupu u ekranu, ili baterija nije nešto, ili...

Istina je da je i inflacija odigrala svoju ulogu u navedenom problemu pa su cijene nešto više, ali mislim da punuda generalno nije nešto za one koji žele napraviti upgrade sa huawei mate 20 pro ili p30 pro.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 10:26 (axos).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
axos kaže...

Uključit ću se i ja nepozvan jer sam u istoj situaciji. Imam mate 20 pro koji je davno za zamjenu, ali nemam ga s čime zamjeniti jer sam navikao da mi je nova kupnja mobitela značajan upgrade a ne hrpa kompromisa. Jedini mobitel koji mi izgleda bolji je samsung s22 ultra, ali ne mislim dati 1k eur+ za mobitel. Xiaomi kao što kolega kaže ima problema s proximity što mi je reklo dosta poznanika koji ih imaju, tako da sam njihovu ultru prekrižio. Huawei je za mene imao najkompletnije mobitele završno s p30 pro. Dobre kamere od uw to tp, solidnu bateriju s brzim punjenjem, rupa u ekranu/notch nije bio pretjeran, itd. Sada kad gledam modele u tom cijenovnom rangu ili i nešto skuplje (do 5k kn) ugl je jedina garancija bolji procesor što mi ni ne treba jer ne igram igre. Ili nema telephoto ili je lošija/u rangu ove, ili ima veliku rupu u ekranu, ili baterija nije nešto, ili...

Istina je da je i inflacija odigrala svoju ulogu u navedenom problemu pa su cijene nešto više, ali mislim da punuda generalno nije nešto za one koji žele napraviti upgrade sa huawei mate 20 pro ili p30 pro.

 

 

Zato sto racionalno razmisljas za razliku od ovog iznad tebe kojem je najbitnije da je mob generacijski sto noviji.

Zaista, tko ima npr. Mate 20 PRO tesko moze naci racionalan razlog za potrositi 5000-6000 kn vise u odnosu na njega i opet nece dobiti mob s kojim ce imati osjecaj da je napravio nekakav ogroman upgrade.

Moj savjet ti je da pogledas S21 FE koji je dosta dobra zamjena za Mate ako ne zelis potrositi previse.

Ima jedino sporije punjenje i ne dobijes punjac a po ostalome je dosta dobra zamjena za M20P.

 

Mozemo raspravljati koliko su i kamere napredovale ali ja bi bez problema Mate 20 PRO nosio na bilo koje putovanje i u 2023...

 

https://www.flickr.com/photos/62335771@N03/shares/Q0sD89c8ox

 

Neke od mojiih slika sa Mate 20 PRO...

 

 

16 godina
moderator
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zaspamali ste temu...

 

Privremeno za zaključava!

 

...
Moj PC  
2 2 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Tema je pročišćena, ne baš oštro jer bih onda 80% postova morao obrisati.

 

Zato je kreirana NOVA tema u kojoj slobodno rasparavljajte kako više nema dobrih novih mobitela, koliko je nešto bolje ili lošije od nečeg drugog, što bi trebalo pričekati itd, itd...

 

Rasprave o mobitelima - opća tema

 

A u ovoj temi neka se nastave postavljati upiti o kupnji novog mobitela i davanju savjeta što odabrati.

...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 13:59 (Miro).
Moj PC  
5 0 hvala 7
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Spiridon kaže...

Čisto me zanima jesu li Huawei i Honor sestrinske firme? Ono, može li Huawei raditi Honor mobitele pa da tako zeznu manjak Google servisa? 

Honor je bio u vlasništvu Huaweia do 11/2020 kada su ga kako bi izbjegli američke sankcije prodali. Kupac je Shenzhen Zhixin New Information Technology. Honor službeno više nema pristup svemu što je Huawei patentirao.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi može preporuka za novi mob trenutno koristim neki REDMI 9AT gori nisam imao dosad a imao sam xiaomi 4 pa 6...ovaj je bagovit,spor,pun nekih sitnih greškica jedino mu je baterija ok..

Ne tražim previše od moba igre ne igram,tu i tamo nešto uslikam,uglavnom osnovne potrebe navigacija,viber,surf jedino da nije losa baterija od zahtjeva i da je bolji od trenutnog ako je uopce moguce biti gore

dao bi nekih 1300-400kn mogao bi i sa Njuškala ako je pod garancijom i sl..

 

čitajuci po temi ispada da je best buy Realme 8 128GB / 6GB, 4G, cyber silver ima ga na netu za oko 1600kn

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2022 14:19 (kaw_liga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako kupuješ novi u trgovini, preporuka za Realme 8, ali isključivo 6/128...U tom cjenovnom rangu ja ne bi ništa gledao s manje od 6GB RAM-a...Posebno ako se misli koristiti par godina
.
Na oglasniku imaš Motorolu Edge 20 Lite, Xiaomi 11 Lite NE, Galaxy A52s, Honor 50...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sad dal uzeti Motorola EDGE G20 lite 5G 8/128GB, za 1600kn nov,neotpakiran ili iz trgovine Realme 8..ostali su skuplji i na njuskalu i vise od pola godine kod drugog vlasnika

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2022 18:52 (kaw_liga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Isplati se Edge 20 Lite za te novce definitivno....
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: novi Huawei P30

P30 ima bolji SOT, brze se puni, ima jednako dobru glavnu kameru i bolju UW, ima jednako pouzdan SW i samo je mrvicu sporiji i svakako ne mogu reci za njega da je starudija...vidi, ja imam zbilja zajebane kriterije, kada je meni neki mob los taj ide na njuskalo u roku 48h...ovo nije takav mob...isto kao i Mate 20 PRO koji je iz 2018 moze komotno odraditi nekome i 2023...pod uvjetom da je zamjenio bateriju.

Mob ima sve...istina, kamere su napredovale, ali nisu ni njegove toliko lose...cak stovise, bolje su nego na A53 i sl...a mob iz 2018.

Brže se puni P30 (22,5 W) u odnosu na Note 20 Ultra (25 W)? 

7 godina
offline
Re: novi Huawei P30
love2ml86 kaže...

P30 ima bolji SOT, brze se puni, ima jednako dobru glavnu kameru i bolju UW, ima jednako pouzdan SW i samo je mrvicu sporiji i svakako ne mogu reci za njega da je starudija...vidi, ja imam zbilja zajebane kriterije, kada je meni neki mob los taj ide na njuskalo u roku 48h...ovo nije takav mob...isto kao i Mate 20 PRO koji je iz 2018 moze komotno odraditi nekome i 2023...pod uvjetom da je zamjenio bateriju.

Mob ima sve...istina, kamere su napredovale, ali nisu ni njegove toliko lose...cak stovise, bolje su nego na A53 i sl...a mob iz 2018.

Brže se puni P30 (22,5 W) u odnosu na Note 20 Ultra (25 W)? 

 Ne znam jel pitaš ozbiljno... Uglavnom približno je jednaka snaga punjača ali Note ima dosta veći kapacitet baterije... Zato se i puni duže.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2022 19:59 (It'sMe932).
6 godina
offline
Re: novi Huawei P30
It'sMe932 kaže...
love2ml86 kaže...

P30 ima bolji SOT, brze se puni, ima jednako dobru glavnu kameru i bolju UW, ima jednako pouzdan SW i samo je mrvicu sporiji i svakako ne mogu reci za njega da je starudija...vidi, ja imam zbilja zajebane kriterije, kada je meni neki mob los taj ide na njuskalo u roku 48h...ovo nije takav mob...isto kao i Mate 20 PRO koji je iz 2018 moze komotno odraditi nekome i 2023...pod uvjetom da je zamjenio bateriju.

Mob ima sve...istina, kamere su napredovale, ali nisu ni njegove toliko lose...cak stovise, bolje su nego na A53 i sl...a mob iz 2018.

Brže se puni P30 (22,5 W) u odnosu na Note 20 Ultra (25 W)? 

 Ne znam jel pitaš ozbiljno... Uglavnom približno je jednaka snaga punjača ali Note ima dosta veći kapacitet baterije... Zato se i puni duže.

Ma trolam, ja sam mislio na brzinu punjača ne nužno brzinu punjenja koja naravno ovisi i o kapacitetu baterije.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice