Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.006
|
čitano: 10.933.521
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, sestra treba pomoć pri odabiru. Sad ima Samsung S20Fe koji je od početka mrzila zbog baterije. Sad se nakon 3 godine doslovno raspao, zadnja stranica se odljepila a neki dan se kamera odljepila tako da prašina ulazi u mob. Novinarka je pa treba dobru bateriju, kamere sa optičkom stabilizacijom, a i ostala bi na Samsungu. Koliko bi osjetila razliku između S22 ili S23 običnih modela i onih PLUS ili ULTRA? Velika je vjerojatnost da bude uzela na kraju S23 ultra, ali zanima me isplati li se uopće razmišljati i o 22 Ultra ili 22plus s obzirom na razliku u cijeni? 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nikako s22. Loša baterija i exynos procesor.

Sada treba uzimati samsung S serije jer svi imaju snapdragon procesor. Plus, ultra, koji god. Slijedeće godine će samo s24 ultra imati snapdragon, a ostali exynos. 

 
8 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gogo-bbb kaže...
Pozdrav. Imam ponudu za zapakirani S21 FE za 300e. Isplati li se? Ili ima nešto bolje za 300e

Uzimaj, vrijedi. Prije sam kritizirao S21FE, ali po ovoj cijeni nema brige. Za 300 eur imaš odličan mob, bolji od A54 ili nekih midrange u toj cijeni. Samo pazi da ne dobiješ verziju s Exynos 2100...

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nažalost čini mi se da mom mobitelu koji me služio dobrih  5 godina dolazi kraj :(( . Ekran mi se random nakon otkljucavanja ekrana pozeleni...Zajebava me mikrofon u razgovoru preko tel( to  cu rijesit  u pon djabe) medjutim ako ekran krepa..the end..Ne isplati se dat 250€+  za zamjenu ekrana rekao bih..Medjutim koji nasljednik ovog mobitela koji da je ispravan ne bih mjenjao još godinu dana bez jebemti a da me služi  3god barem. Ne pristajem na ista sporije od mog Notea  sto opcijama sto zbog kamere itd.  (Apple ne jer mojim potrebama treba ne zadovoljava uvijete spajanja s odredenim programima/uredajima)

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nisi napisao budžet kojim raspolažeš,  nisi napisao koji točno "Note" imaš... 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 16:09 (hardcoree).
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Nisi napisao budžet kojim raspolažeš,  nisi napisao koji točno "Note" imaš... 

 

 Vidi stvarno my bad promaklo mi .. Note 9 je u pitanju ..A nznm svakako mi se ne daje 1500€ za mobitel ali se bojim da ako uzmem medium segment da cu ludit radi toga a opet cu dat par tisuca kuna ...Ne mjenjam mob svake godine evo ovaj gura od 2018. i UI od samsunga mi je posao ,pogotovo note linije .. Screen record opcija....izrezivanje olovčicom ili kopiranja nekog teksta etc. Dobly atmos takodjer mi je bio top nakon prijasnjeg moba. I sad jedina opcija je očito S23 ultra sa snapdragonom pretpostavljam...Iako je i ovaj note na knap velicinom S23 je baš baš cigla s maskom na sebi (furam spigen od kad sam uzeo mobitel i dan danas je čitav)

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Nikako s22. Loša baterija i exynos procesor.

Sada treba uzimati samsung S serije jer svi imaju snapdragon procesor. Plus, ultra, koji god. Slijedeće godine će samo s24 ultra imati snapdragon, a ostali exynos. 

 Sad čekaj napade od Bitange i ostalih Exynos fanova kako nikad u životu nisi vidio niti koristio S22 seriju, pa zbog toga muljaš ekipu i pretjeruješ, a njima je S22 serija radila više nego odlično, a problema koje su ljudi naveli da je normalna pojava za Galaxye sa Exynos SoC-om nikada nisu imali, dok kolegama koji su se žalili na sporost, cuclanje baterije, freezanje i sl. su konstantno govorili da nose mob na servis ili da ga zamijene, jer eto misle da ak njima njihov Sammy radi odlično znači da će svim ostalima raditi jednako dobro kao njima

 

Tako da svima bi preporučio da izbjegavaju i ignoriraju postove gore navedenih kolega, jer su ti oni koje pretjeruju, a ne mi ostali koji pljujemo po novijim Samsung Galaxyima (S10 serija pa na dalje, osim naravno S23 serije), a o mobovima znamo i više nego oni Mogu si mislit kako mi se stara muči sa svojim S22 (običnim, nije Plus ni Ultra), kad sam zadnji put bio kod staraca u posjeti, imo sam priliku ga isprobat, svaki put ga mora resetirat tj. restartat, jer se freeza svega par puta na dan, a o bateriji i da ne pričam, a reklamaciju/zamjenu su joj odbili

 

P.S. Vjerovatno si mislio na S23 seriju jer svi modeli imaju Snap SoC unutra, ne kompletna S serija...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2023 15:07 (Vavoom).
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

 

Sad će bit poplava S21FE na Njuškalu i oglasnicima kad ih poklanjuju uz kupnju novih S serije .😱

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

@ sseennoonn

A da s23 ultra je logičan slijed. Možda s23+ ako je ultra prevelik/a. Ja bi nešto od toga na tvom mjestu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 22:18 (hardcoree).
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Vavoom kaže...
hardcoree kaže...

Nikako s22. Loša baterija i exynos procesor.

Sada treba uzimati samsung S serije jer svi imaju snapdragon procesor. Plus, ultra, koji god. Slijedeće godine će samo s24 ultra imati snapdragon, a ostali exynos. 

 Sad čekaj post odgovor od Bitange i ostalih Exynos fanova kako nikad u životu nisi vidio niti koristio S22 seriju, pa zbog toga muljaš ekipu i pretjeruješ, a njima je S22 serija radila više nego odlično, a problema koje su ljudi naveli da je normalna pojava za Galaxye sa Exynos procom nikada nisu imali, dok kolegama koji su se žalili na sporost, cuclanje baterije, freezanje i sl. su konstantno govorili da nose mob na servis ili da ga zamijene, jer eto misle da ak njima njihov Sammy radi odlično znači da će svim ostalima raditi jednako dobro kao njima

 

Tako da svima bi preporučio da izbjegavate postove gore navedenih kolega, jer su ti oni koje pretjeruju, a ne mi ostali koji pljujemo po novijim Samsung Galaxyima (S10 serija pa na dalje, osim naravno S23 serije), a o mobovima znamo i više nego oni Mogu si mislit kako mi se stara muči sa svojim S22 (običnim, nije Plus ni Ultra), kad sam zadnji put bio kod staraca u posjeti, imo sam priliku ga isprobat, svaki put ga mora resetirat tj. isključit/uključit, jer se freeza svega par puta na dan, a o bateriji i da ne pričam, a reklamaciju/zamjenu su joj odbili

 

P.S. Vjerovatno si mislio na S23 seriju jer svi modeli imaju Snap SoC unutra, ne kompletna S serija...

 Hah, nisam ulovio tu ekipu. 

 

Btw imam s10 lite sa snapdragonom i sasvim mi je ok. Nisam koristio s22 stvarno, ali čitam recenzije i iskustva ljudi kojima vjerujem.

Btw2. Crkava mi ekran i mislim da ću uzeti s23+ ili ultru ako baš odlučim baciti brdo para. 

 

 P.s. mislio sam na s23 seriju naravno.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zna tko mobitel preporucit do 600-700€, zeni je najbitnija kamera jer slikava malu nonstop…
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
S23, bude oko 700 eura tu i tamo.
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
houska kaže...
Zna tko mobitel preporucit do 600-700€, zeni je najbitnija kamera jer slikava malu nonstop…

 Za fotografiju Google Pixel 7

7 mjeseci
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Kupio bi neki pixel da ima dobru kameru, samo ne želim dat previše para pošto to sve traje 2-3 godine max.

 

Gdje se najviše isplati uzeti Pixel 6a ili 7a?

 
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Entropy kaže...

Kupio bi neki pixel da ima dobru kameru, samo ne želim dat previše para pošto to sve traje 2-3 godine max.

 

Gdje se najviše isplati uzeti Pixel 6a ili 7a?

7a

 Ima u Mobisu 519 EUR

Amazon DE 470 EUR + poštarina (pise na jednoj ponudi da je ukljucen i charger)

Sacekati black friday popust mozda

Prati njuskalo i za normalni Google Pixel 7 (bolji je od 7a)

Na njuskalu sa isto da naci odlicnih ponuda samo treba pratiti svaki dan jer se obicno prodaju za jedan dan. Npr nedavno sam kupio preko njuskala Google Pixel 7 Pro star mjesec dana za 550 EUR. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2023 9:45 (djhuby).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
houska kaže...
Zna tko mobitel preporucit do 600-700€, zeni je najbitnija kamera jer slikava malu nonstop…

 Ja sam svojoj nedavno uzeo S23+ 8/256 za 700€ u A1 shopu... Za te pare jako dobar, jos je i lila 😄

7 mjeseci
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djhuby kaže...
Entropy kaže...

Kupio bi neki pixel da ima dobru kameru, samo ne želim dat previše para pošto to sve traje 2-3 godine max.

 

Gdje se najviše isplati uzeti Pixel 6a ili 7a?

7a

 Ima u Mobisu 519 EUR

Amazon DE 470 EUR + poštarina (pise na jednoj ponudi da je ukljucen i charger)

Sacekati black friday popust mozda

Prati njuskalo i za normalni Google Pixel 7 (bolji je od 7a)

Na njuskalu sa isto da naci odlicnih ponuda samo treba pratiti svaki dan jer se obicno prodaju za jedan dan. Npr nedavno sam kupio preko njuskala Google Pixel 7 Pro star mjesec dana za 550 EUR. 

 A što se tiče naručivanja iz vana, treba paziti da je nešto otključano za sim ili nešto? Znam da su prije bile tako neke fore..

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
houska kaže...
Zna tko mobitel preporucit do 600-700€, zeni je najbitnija kamera jer slikava malu nonstop…

 Xiaomi 13T... 650€ u svim trgovinama... i još dobije Air Fryer 3.5L ako kupi do kraja listopada...

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Entropy kaže...
djhuby kaže...
Entropy kaže...

Kupio bi neki pixel da ima dobru kameru, samo ne želim dat previše para pošto to sve traje 2-3 godine max.

 

Gdje se najviše isplati uzeti Pixel 6a ili 7a?

7a

 Ima u Mobisu 519 EUR

Amazon DE 470 EUR + poštarina (pise na jednoj ponudi da je ukljucen i charger)

Sacekati black friday popust mozda

Prati njuskalo i za normalni Google Pixel 7 (bolji je od 7a)

Na njuskalu sa isto da naci odlicnih ponuda samo treba pratiti svaki dan jer se obicno prodaju za jedan dan. Npr nedavno sam kupio preko njuskala Google Pixel 7 Pro star mjesec dana za 550 EUR. 

 A što se tiče naručivanja iz vana, treba paziti da je nešto otključano za sim ili nešto? Znam da su prije bile tako neke fore..

 Otkljucani su za sve mreze ali ne radi 5g u HR

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Corto_1973 kaže...
houska kaže...
Zna tko mobitel preporucit do 600-700€, zeni je najbitnija kamera jer slikava malu nonstop…

 Xiaomi 13T... 650€ u svim trgovinama... i još dobije Air Fryer 3.5L ako kupi do kraja listopada...

 Gsmarena o Xiaomi 13t alternativama. 

 

"One of the first worthy alternatives that comes to mind is the vanilla Samsung Galaxy S23. It's slightly more expensive at around the mid-€600 but delivers an overall better camera experience, 3x zoom and a considerably more powerful Snapdragon 8 Gen 2. The trade-off here is the smaller display and charging speed."

 

Čovjeku je bitna kamera, tako da ne vidim smisao u Xiaomiu. + su veći ekran i brže punjenje. Ostalo na strani Samsunga. Da ne spominjem software...

Ja bi išao na S23. Čak i prije pixela.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

za kamere do 700e nema prevelike dileme - S23 i pixel 7 ili 7 pro ako se naleti na neku akciju i na drugoj strani neki stariji iphone, mislim da već 13 pro ili 14 idu za 600-700e.

te ćaomije i friteze zanemari.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imao sam 13T par dana i ok je mob. Čak mi i MIUI dobro leži. Sve radi dobro, nema bugova bar u ovih nekoliko dana koliko je bio kod mene. Dimensity 8200 Ultra je čudovište, strašan procesor. Gazio sam ga igrama baš da isprobam i sve vrti super glatko s vrlo malo grijanja...

 

One tvrdnje o 2600 nita svjetline su glupost. Ni blizu nema toliko. Ekran je solidan i ništa više. Kamere jako dobre, bar za mene koji nisam zahtjevan. Baterija prosječna, a punjač 67W ne puni tako brzo kako sam očekivao. Uglavnom dobar mob koji po meni vrijedi oko 400 eura..

 

Naručio Magic 5 Pro i jedva čekam da stigne 

Moj PC  
0 0 hvala 2
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja bi Xiaomi bas zbog kamere i gledao tako da ove preporuke za Samsung piju vodu samo ako netko nema velike zahtjeve i zeli Instagram ready fotke.

Xiaomi ima top hardware, pa jedan Mi10 PRO od prije 3 godine rastavi na proste faktore S23 Ultru i Pixel 8 PRO sa nekim dobrim Gcam.

Pixel se proslavio kamerom za vrijeme Pixel 2 XL ali ovi novi su meni meh, nikada nebi uzeo Pixel da mi je kamera bitna...osim ako se ne palite na fake gluposti.

S23 Ultra sam prodao jedino i isključivo jer mi se nije svidjela kamera tako da ja Samsung nebi nikome preporucio ako mu je kamera bitna...iPhone da, Xiaomi da, Huawei i Honor da...mozda Vivo, Oppo...to su mobiteli koji po meni imaju kamere za svaku preporuku.

 
3 3 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Imao sam 13T par dana i ok je mob. Čak mi i MIUI dobro leži. Sve radi dobro, nema bugova bar u ovih nekoliko dana koliko je bio kod mene. Dimensity 8200 Ultra je čudovište, strašan procesor. Gazio sam ga igrama baš da isprobam i sve vrti super glatko s vrlo malo grijanja...

 

One tvrdnje o 2600 nita svjetline su glupost. Ni blizu nema toliko. Ekran je solidan i ništa više. Kamere jako dobre, bar za mene koji nisam zahtjevan. Baterija prosječna, a punjač 67W ne puni tako brzo kako sam očekivao. Uglavnom dobar mob koji po meni vrijedi oko 400 eura..

 

Naručio Magic 5 Pro i jedva čekam da stigne 

 1200nit na suncu, 2600 u HDR materijalu i na cca 20% zaslona. Znači neki Netflix Dolby Vision materijal bi se mogla vidjeti razlika.

Glupi marketing proizvođača.

 

Magic 5 Pro je nezasluženo zaobilažen u top segmentu. Odličan odabir.

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Marketing i ništa više. Svjetlina je u rangu mog prethodnog Magic 4 Pro koji je deklariran na 1000 nita, s tim da ga Honor šije u svim drugim aspektima, oštrini, dubini crne boje i kontrastu. Koliko čitam Magic 5 Pro ima isti ekran ,ali još svjetliji...Bar tako tvrdi gsmarena.

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...

Ja bi Xiaomi bas zbog kamere i gledao tako da ove preporuke za Samsung piju vodu samo ako netko nema velike zahtjeve i zeli Instagram ready fotke.

Xiaomi ima top hardware, pa jedan Mi10 PRO od prije 3 godine rastavi na proste faktore S23 Ultru i Pixel 8 PRO sa nekim dobrim Gcam.

Pixel se proslavio kamerom za vrijeme Pixel 2 XL ali ovi novi su meni meh, nikada nebi uzeo Pixel da mi je kamera bitna...osim ako se ne palite na fake gluposti.

S23 Ultra sam prodao jedino i isključivo jer mi se nije svidjela kamera tako da ja Samsung nebi nikome preporucio ako mu je kamera bitna...iPhone da, Xiaomi da, Huawei i Honor da...mozda Vivo, Oppo...to su mobiteli koji po meni imaju kamere za svaku preporuku.

 A sta je sa senzorom blizine na Xiaomi? To me ubijalo na Xiaomi Mi 10

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo i ja u nedoumici, S23 Ultra ili Honor Magic 5 Pro. Inače vozim se na S21 FE a ističe mi ugovor na telemachu, S23 Ultra 1245 eura plus poklon S21 FE, Magic 5 Pro 1069 eura plus poklon Honor Pad X8 tablet - pa sad ti budi pametan Sa P30 sam prešao na S21 FE tako da iskreno nemam problema ni s jednim sustavom.

 

Ako uzmem S23 Ultru onda imam 2 kom S21 Fe za rješiti se , jednog skoro dvije godine starog, drugog zapakiranog, kontam da bih valjda mogao navući 500 eura za oba i s time si olakšati veću cijenu s23 ultre... a za ovaj Honor tablet ako bi se dalo navući 100-120 eura pošto je novi 200.

 

Nijesam pametan, Honor me privlači zbog bržeg punjenja, S23 Ultra zbog 10x kamere koja je ipak malo bolja od periskopske na Honoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
blackened_bm kaže...

Evo i ja u nedoumici, S23 Ultra ili Honor Magic 5 Pro. Inače vozim se na S21 FE a ističe mi ugovor na telemachu, S23 Ultra 1245 eura plus poklon S21 FE, Magic 5 Pro 1069 eura plus poklon Honor Pad X8 tablet - pa sad ti budi pametan Sa P30 sam prešao na S21 FE tako da iskreno nemam problema ni s jednim sustavom.

 

Ako uzmem S23 Ultru onda imam 2 kom S21 Fe za rješiti se , jednog skoro dvije godine starog, drugog zapakiranog, kontam da bih valjda mogao navući 500 eura za oba i s time si olakšati veću cijenu s23 ultre... a za ovaj Honor tablet ako bi se dalo navući 100-120 eura pošto je novi 200.

 

Nijesam pametan, Honor me privlači zbog bržeg punjenja, S23 Ultra zbog 10x kamere koja je ipak malo bolja od periskopske na Honoru.

 

Hmmmm... a da nazoves A1/Tcom i pitas za koliko ti nude Ultru ako prijeđes kod njih, pa se sa tom ponudom javis Telemachu... ;-)

7 mjeseci
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Benchmark ekipa je opet napravila izuzetan review, S23 Ultra ispada najbolja kamera 



Xiaomi 13 ultra se nije bas proslavio u dan iza recenziji od ove iznad i usporedbom materijala



Bez obzira na najbolji hardver na papiru opet je software kočnica 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2023 16:31 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@Jacked
Kako onda na DXOmark huawei najbolja kamera, honor magic5 pro (6.), a S23 ultru je tek na 17. mjestu?

Ma da oba mobitela imaju odlične kamere.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2023 20:52 (ajimerej).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice