Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

poruka: 14.366
|
čitano: 6.076.517
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Pozdrav ekipa

 

Još nisam sudjelovao u raspravi na ovoj temi iako imam dotični telefon relativno dugo. Flešao sam ga dosta puta, trenutno je gore JellyBam 5.1.0 (Android 4.2.1), Syah v5 mmc kernel i LPX modem. 

Relatvno sam nezadovoljan trajanjem baterije. Na slici u prilogu se vidi na što je sve korištena baterija.

 

 Koristim TW launcher. Svjetlina je na nekih 40% otprilike. Wifi je upaljen stalno, i većinu vremena spojen (posao, doma), u ovom screenu je bio ugašen oko 2 i pol sata. Preko noći je mob bio u Airplane modu. Ne koristim 3g internet jer kažem, wifi mi je stalno dostupan a za sync maila je dosta 2g. Gmail mi sinkronizira non stop, koristim i viber. 

 

Ždere li mi modem previše baterije? Sa signalom sam zadovoljan.

 

Jesu li ovo realni dosezi baterije (mob star pola godine) ili? Postavke u STweksu nisam dirao. 

Trajanje baterije JellyBam Trajanje baterije JellyBam
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2013 20:10 (Fishkal).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

ovo kaj je izaslo to je bas sluzbeni? kakve to veze ima s operaterom?

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Sudy i mitsuoka, šta kuvate čovjeku je lakše pitati već tražiti. I naravno da tko će pomoći novima ako ne vi kao i uvijek so sada. Ali naravno da i ovi novi malo mogu prolistati i ne biti otresiti kada im se pojasni i usput malo izkritizira !{#}

Ne razumijem tehniku, ali brljam po njoj
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Ja sam iznenaden kolko ovaj 4.1.2 radi dobro. Sve jako glatko. Baterija meni sad cak i bolje traje od t-mobile 4.0.4
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Prelose kaže...

ovo kaj je izaslo to je bas sluzbeni? kakve to veze ima s operaterom?

trenutno imaš samo za španjolsku (XWLS8) i kinu(ZCLSF)

 

kod nas moraju pustiti naši operatori, tj gdje si ga kupio (tele, t-mob ili vip)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Fishkal vidio sam da netko na JellyBam threadu nudi savjete u vezi jellybam/siyah v5 vsync i trajanju baterije. Pise mu u signatureu.
14 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

trebo bi napravit upgrade i9100 XWLP7 (4.0.3) na 4.1.2 pa koji preporucujute(root sam odradio vec)?
 i naravno nisam neki ekspert u flash-nju pa ako moze stranica koja detaljno bas objasnjava da ne morate vi ..hvala :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
nema bolje preporuke od sačekaj

sada polagano izlaze custom romovi bazirani na ls8, malo se strpi da se ispeglaju kerneli i imaš pravu stvar, ako si upucaš ove oriđiđi onda gubiš root privilegije
14 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

jel bi mogao nekako preko "Kies" svoju 4.0.3 prebacit na 4.0.4 ?
posto na slici ko sto vidite naso mi je nasu verziju (http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-I9100&pcode=CRO&os=1&type=1#firmware)

ali sam program "Kies " mi ne daje nikakav update..

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 1:30 (psihoroba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Sinoc instalirah ovaj sluzbeni Jelly Bean (Spain)  preko Odina...jao kakva ljepota, kakvo zadovoljstvo! Ovo dodje skoro ko upgrade na S3, ali bez krhkog display-a.

 

Samo treba vidjeti kako ce se baterija ponasati, i da li ce usporiti drasticno nakon 50-ak appova.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/AFARON-2891/hero/420352
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 9:58 (AFARON).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Hitno trebam savjet oko mog umrlog galaxy s 2 i molim ljubazne znalce da mi pokusaju pomoci;

 

U zadnje vrijeme se sam gasio ali ne propisno nego se samo pojavi prekrizeni kruzic na znaku za mrezu:zatim pocne blinkati:pojavi se horizontalna crta i izgasen je .

Kada bih ukljucila da se puni prikazivao bi jako malu razinu baterije na ikoni,a kada ga upalim bude 70% baterije i sl.

Zatim nakon par minuta rada na njemu opet se sam tako gasi.

Pri paljenju se pojavljivala poruka " SD card missing or connected to PC.Aplication need SD card to work properly.No SD card."

Isto sam imala probleme s punjenjem,obavjestavalo me "Napon previsok,punjenje zaustavljeno" i proizvodio je zvuk kao da su ga nastanili vanzemaljci.

 

Jadnik je sada u vrlo teskom stanju,pokusava se puniti,jako rijetko ga mogu upaliti a i ako uspijem ta srec akratko traje jer se sam gasi bez ikakvih obavijesti.

 

Zanima me ako neko zna u cemu je problem,prije sam mislila da je do baterije ali sada ne znam sta da radim.

 

Inace radi na andoidu 4.0.3 , koristim bateriju koja je dosla uz njega,nedavno je sam radio factory reset

 

{#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 10:49 (sell).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
sell kaže...

Hitno trebam savjet oko mog umrlog galaxy s 2 i molim ljubazne znalce da mi pokusaju pomoci;

 

 

{#}{#}

 

Ako imas garanciju salji na servis, tu je 99% otisla maticna, i ti tu vjerujem ne mozes nista napraviti..

EDIT: Ako ces ga vec i slati u servis, salji u Europatrade, iz iskustva znam da su najbolji, a nekolicina forumasa moze i potvrditi da decki odrade posao vise nego odlicno..  

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 10:45 (majdo).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

garancija je istekla prije vise od godinu a zivim u BiH tako da su mi malo strani ti servisi :( :( :(

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
A onda nabavit plocu negdje jeftino jer ja sam informativno piro i rekli 2700 kn za zamjenu ploce straznjeg kucista.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Tarzi neki razbijeni za jeftine pare, pa zamjeni, druge opcije nemas nazalost..

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Sry unaprijed na duplom postu..

Znaci jucer sam imao poslovno jako plodan dan, milijardu poziva i poruka, ali doslovno, ne znam ni sam kada mi je zadnji puta ovoliko baterija izdrzala..
Upalio sam samo da mi synca acc cisto da vidim kako ce izdrzati baterija i sve to, mail nemam za syncanje, cak stovise i gmail app sam obrisao jos kad ikad jer mi ne treba.. 
Osvijetljenje dok sam bio u kuci na minimumu, vanka preko dana na automatskom, navecer u gradu na minimumu.. 

Gore je kako sam vec rekao 4.0.3 LPS + Speedmode K3-26

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Moram malo u lagani offtopic ali jbg... Jesmo li mi debili, kreteni ili mozda retardi ako IMAMO volje citati xy stranica na forumu na kojem se savjetuje i objasnjava vezano za mobitel koji svi posjedujemo? Nekako je pristojnije malo se potruditi CITATI prije nego sto se postavi pitanje na koje je odgovor dan jako mnogo puta, moguce cak na istoj ili prethodnoj stranici... I ako se ne shvati procitano postavi se pitanje. Kulturno i ne s bahatim pristupom. Malo previse mozda kenjam ali morao sam.....
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Fishkal kaže...

Pozdrav ekipa

 

Još nisam sudjelovao u raspravi na ovoj temi iako imam dotični telefon relativno dugo. Flešao sam ga dosta puta, trenutno je gore JellyBam 5.1.0 (Android 4.2.1), Syah v5 mmc kernel i LPX modem. 

Relatvno sam nezadovoljan trajanjem baterije. Na slici u prilogu se vidi na što je sve korištena baterija.

 

 Koristim TW launcher. Svjetlina je na nekih 40% otprilike. Wifi je upaljen stalno, i većinu vremena spojen (posao, doma), u ovom screenu je bio ugašen oko 2 i pol sata. Preko noći je mob bio u Airplane modu. Ne koristim 3g internet jer kažem, wifi mi je stalno dostupan a za sync maila je dosta 2g. Gmail mi sinkronizira non stop, koristim i viber. 

 

Ždere li mi modem previše baterije? Sa signalom sam zadovoljan.

 

Jesu li ovo realni dosezi baterije (mob star pola godine) ili? Postavke u STweksu nisam dirao. 

 

Isključi lokacijske servise (Pristup lokaciji) u postavkama, to najviše jede bateriju na 4.2.1 romovima. 

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
sell kaže...

Hitno trebam savjet oko mog umrlog galaxy s 2 i molim ljubazne znalce da mi pokusaju pomoci;

 

U zadnje vrijeme se sam gasio ali ne propisno nego se samo pojavi prekrizeni kruzic na znaku za mrezu:zatim pocne blinkati:pojavi se horizontalna crta i izgasen je .

Kada bih ukljucila da se puni prikazivao bi jako malu razinu baterije na ikoni,a kada ga upalim bude 70% baterije i sl.

Zatim nakon par minuta rada na njemu opet se sam tako gasi.

Pri paljenju se pojavljivala poruka " SD card missing or connected to PC.Aplication need SD card to work properly.No SD card."

Isto sam imala probleme s punjenjem,obavjestavalo me "Napon previsok,punjenje zaustavljeno" i proizvodio je zvuk kao da su ga nastanili vanzemaljci.

 

Jadnik je sada u vrlo teskom stanju,pokusava se puniti,jako rijetko ga mogu upaliti a i ako uspijem ta srec akratko traje jer se sam gasi bez ikakvih obavijesti.

 

Zanima me ako neko zna u cemu je problem,prije sam mislila da je do baterije ali sada ne znam sta da radim.

 

Inace radi na andoidu 4.0.3 , koristim bateriju koja je dosla uz njega,nedavno je sam radio factory reset

 

{#}{#}

Nema spasa mobitelu.
Ili prodaj ovaj za djelove ako je u dobrom stanju pa si kupi drugi mob.

Ili kupi neki razbijeni pa zamjeni maticnu, maticnu mozes zamjeniti u bilo kojem servisu u gradu, i naplatit ce ti ruke neku sitnicu (ako se ne varam). 

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
majdo kaže...

EDIT: Ako ces ga vec i slati u servis, salji u Europatrade, iz iskustva znam da su najbolji, a nekolicina forumasa moze i potvrditi da decki odrade posao vise nego odlicno..  

Cuo sam da su jednom cak zamjenili puknuti ekran u Europatradeu. Ne znam dali je bio rijec o lomljivom S3 ili S2, netko ima slicna iskustva? Da npr prihvacaju ono sto drugi nece?

sry za dupli post. 

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
dinos3 kaže...

Cuo sam da su jednom cak zamjenili puknuti ekran u Europatradeu. Ne znam dali je bio rijec o lomljivom S3 ili S2, netko ima slicna iskustva? Da npr prihvacaju ono sto drugi nece?

sry za dupli post. 

 

Ne znam bas za to da ce zamjenuti puknuti ekran, jer to je mehanicki kvar, uzrokovam korisnikovim nespretnim rukovanjem, i tu oni ne mogu tjecati, ali znam da su decki servisirali bez problema uređaje koji su na sebi imali costum ROM, hard brick prouzrokovan glupom glavom koja je stavljala ROM od SGS-a na SGS2, itd.. Sve u svemu iz vlastitog iskustva, i iz iskustva nekolicine poznanika, sve najbolje, ostali im nisu ni do koljena sto se tice usluge i profesionalsnoti..

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Jeli netko probao Wanamlite 14 (baziran na službenom 4.2.1)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
probao sam alliancerom v6 baziran na ls8 i stvarno sve pohvale, daleko bolje od dosadašnjih romova baziranih na lsj
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Unaprijed se ispričavam ako se ponavljam ali da iznesem moj problem

 

Na mom Samsungu Galaxy S2 u zadnje vrijeme veliki problemi

samo se ugasi i nakon ponovljnog paljenja baterija je ispod 15% ili na 1 - 0% posto.

Počeo je nekada kao da ekran titra u linija pa se ugsi i opet baterija prazna, češće smrzne pa se ugasi i svaki kao baterija prazna a bude prije i preko 50 % napunjena. 

Molim da mi pomognete što je u pitanju, mob je star malo više od godine iz ponude Tmobile božićna akcija 2011. godine, pod garancijom.


Što da radim šaljem ga na popravaka ili će novi update Jb sam automatski se nadograditi i riješiti moj problem?

Nisam vičan u nikakvim bootanjima i slično s mobitelima. Ako netko zna riješiti problem iz Slavonskog Broda sam.
pozz svima i hvala{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
Salji u servis bez razmisljanja i to u Europatrade. Meni se samo dogodila glupost kad sam 4.1.2 stavio kad bi ga ugasio i upalio baterijabprazna al ovakvih cudnih pojava nisam imo.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

MOze mala pomoc:

Nakon donekle uspesnog prelaska na  jelly bean(4.1.2) prilikom paljenja javlja mi se SIM LOCK kako to i naravno ne prepozanje mi mrezu pa kako sad najlakse unlock-at uređaj...???

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

Nisam nikada ništa dirao u vidu firma i sličnog nego se sam update i od onda čini mi se da je lošija fotografija

po kvaliteti slikanja i ovi problemi počeli ali ne odmah po updatanju.

 

na njemu je Android 4.04. i Kernel 30.15-1056084

prijedloge osim Europatrade molim

a ako mi baš nema druge moram ga slati na repair.

pozz{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava
psihoroba kaže...

MOze mala pomoc:

Nakon donekle uspesnog prelaska na  jelly bean(4.1.2) prilikom paljenja javlja mi se SIM LOCK kako to i naravno ne prepozanje mi mrezu pa kako sad najlakse unlock-at uređaj...???

 

 

galaxy s unlock sa google play

Pehist kaže...

Nisam nikada ništa dirao u vidu firma i sličnog nego se sam update i od onda čini mi se da je lošija fotografija

po kvaliteti slikanja i ovi problemi počeli ali ne odmah po updatanju.

 

na njemu je Android 4.04. i Kernel 30.15-1056084

prijedloge osim Europatrade molim

a ako mi baš nema druge moram ga slati na repair.

pozz{#}

mislim da ti stvarno nema druge, zamotaj ga u garanciju i šalji za eropatrade, to nije softwaerska greška, jedino da probaš factory reset pa ćeš biti sto posto siguran, dali je do hardwarea ili softwarea

14 godina
offline
Samsung Galaxy S2 i9100 - Rasprava

nece preko toga probo sam vec :/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice