Folding@home Nvidia GPU client

poruka: 14
|
čitano: 1.500
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Folding@home Nvidia GPU client

Kako vam se čini?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Folding@home Nvidia GPU client

To je tek rana beta, ali izgleda jako dobro, a i brz je dosta (na mahove).

 

E sad, nije mi jasno kako bi se trebala ponašati ta rana beta jer meni svaki puta kad ugasim Viewer prozor i ponovno ga startam kasnije kao da započne novi testni protein 'foldati' a ne znam treba li to biti tako. Nadalje, napravi mi po cca 2000 'progress' bodova ultra brzo, pa onda slijedećih cca 1000 ful sporo (bod po sekundi), pa opet 2000 brzo, pa 1000 sporo i tak..  neujednačeno radi, ali možda je to normalno.

Ne znam hoće li se dobivati kaj bodova za 'foldanje' sa betom ili ne i kako će se bodovati s obzirom da meni tak šašavo radi.

 

Još nešto..  piše mi desno dolje (kod Donor, name i team) 'Core is not running now.' a svejedno nešto radi i skinuo je neki 'work unit', hmmmmmm...    ne kužim baš.

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
Folding@home Nvidia GPU client

Evo skinuo sam najnovije CUDA drivere (177.35) i nakon što sam zamijenio 'nv_disp' datoteku sa crackiranom datotekom, uspješno su mi se instalirali (inače ne radi instalacija što je čudno).

Sada mi je f@h client uredno inicirao jezgru i počeo foldati novi WU Namigiva

Mogu reči da je stvar zaista BRZA Belji se 

 

(za usporedbu, prije sam trebao oko dan, dva po work unit-u, PS3 treba oko 2,3 sata ako se ne varam, a 8800GTS GPU treba 'samo' oko 45 minuta za iste izračune!)

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Folding@home Nvidia GPU client

Danas su update-ali 'core' za GPU2 client i sad mi nažalost duplo sporije izračunava work unit-e (cca 1:25h po komadu).

Čudno mi je i to što kad se počne vrtiti neki work unit vizualizacija je velika molekula kako se ponaša u izračunu i sve izgleda lijepo, no s vremenom se polako udaljava od kamere i sve je sitnija i sitnija na sredini ekrana (viewer window-a) dok potpuno ne nestane i to već negdje na 50% foldanja, tak da zadnjih 40tak minuta nema uopće vizualizacije, samo se brojevi vrte.

Ima još netko takva iskustva?

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Folding@home Nvidia GPU client

Da, mislim da se će se taj problem ispraviti u slijedećim betama. Ako želiš vizualizaciju, kad otvoriš klijent scrollaj s kotačićem miša kako bi približio ili udaljio molekule.

16 godina
neaktivan
offline
Folding@home Nvidia GPU client

Može netko objasnit, čemu uopće služi taj Folding@home ? Koja je svrha toga , čemu to, sto puta sam to otvorio al, nisam uspio baš skužit o čemu se radi a, i nisam baš tolko vičan u engleskome, pa da idem sad u detalje to pokušat odgonetnut, može neko objašnjenje svhe toga?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Folding@home Nvidia GPU client
frost135 kaže...

Može netko objasnit, čemu uopće služi taj Folding@home ? Koja je svrha toga , čemu to, sto puta sam to otvorio al, nisam uspio baš skužit o čemu se radi a, i nisam baš tolko vičan u engleskome, pa da idem sad u detalje to pokušat odgonetnut, može neko objašnjenje svhe toga?

 Ako se dobro sjećam, folding@home je projekt koji proučava rad proteina. Mnoge bolesti se zapravo manifestiraju time da proteini u ljudskom tijelu ne rade više kako treba i samim time ne obavljaju svoj posao. Zbog toga se želi proučiti njihov rad da bi se mogli bolje razumjeti i samim time liječiti neke bolesti. Inače, što je zanimljivo je da kod proteina, kao i kod ostalih molekularnih stojeva, ne vrijede samo zakoni klasične fizike, več kvantne fizike. Dakle, ako makneš jedan atom iz molekule tj. proteina koji ima npr. oblik bumeranga, taj protein će se transformirati u drugi oblik npr. izgledat će kao kugla (čisto primjera radi). To svojstvo se zove svojstvo samosastavljanja. Zapravo, koristenjem takvih zakona, molekularni strojevi i obavljaju svoj posao. Da bi se proučavala ovakva svojstva potrebni su veliki resursi, pa se je zato u ovom projektu primjenila distribuirana obrada posataka. Anyway, ja sam pisala seminarski na temu molekularni strojevi (tako sam i saznala za ovaj projekt) i totalno me fascinirala tematika. Ako nadjem vremena postam ovdje neke stvari, biti cete odusevljeni kako ti molekularni strojevi funkcioniraju. Nema boljeg inzenjera od majke prirode.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2008 20:26 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
Folding@home Nvidia GPU client

Ufff ja sam zadrti BOINC-as! Joj ljudi da samo znate koliko sam cekao client za Nvidi-ine graficke!:D

 

Idem sada vidjeti koliko moze 7600 napraviti!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Folding@home Nvidia GPU client
Luka kaže...

Ufff ja sam zadrti BOINC-as! Joj ljudi da samo znate koliko sam cekao client za Nvidi-ine graficke!:D

 

Idem sada vidjeti koliko moze 7600 napraviti!

 Ta grafička ne podržava CUDA tehnologiju, a koliko sam skužila folding@home koristi CUDA tehnologiju za nVidia kartice. Nesto su bili spominjali da ce koristiti i Brook APIje, pa ako su to već pustili u pogon, onda bi se moglo i na svakoj novijoj grafičkoj. Ako nađeš koju verziju što radi na 7600 javi.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.6.2008 21:14 (manic).
16 godina
neaktivan
offline
Folding@home Nvidia GPU client

Na zalost, ne podrzava CUDA-u!:(

 

Samo sljedece graficke od nvidie mogu:

http://www.nvidia.com/object/cuda_learn_products.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Folding@home Nvidia GPU client
manic kaže...
 Ako se dobro sjećam, folding@home je projekt koji proučava rad proteina. Mnoge bolesti se zapravo manifestiraju time da proteini u ljudskom tijelu ne rade više kako treba i samim time ne obavljaju svoj posao. Zbog toga se želi proučiti njihov rad da bi se mogli bolje razumjeti i samim time liječiti neke bolesti. Inače, što je zanimljivo je da kod proteina, kao i kod ostalih molekularnih stojeva, ne vrijede samo zakoni klasične fizike, več kvantne fizike. Dakle, ako makneš jedan atom iz molekule tj. proteina koji ima npr. oblik bumeranga, taj protein će se transformirati u drugi oblik npr. izgledat će kao kugla (čisto primjera radi). To svojstvo se zove svojstvo samosastavljanja. Zapravo, koristenjem takvih zakona, molekularni strojevi i obavljaju svoj posao. Da bi se proučavala ovakva svojstva potrebni su veliki resursi, pa se je zato u ovom projektu primjenila distribuirana obrada posataka. Anyway, ja sam pisala seminarski na temu molekularni strojevi (tako sam i saznala za ovaj projekt) i totalno me fascinirala tematika. Ako nadjem vremena postam ovdje neke stvari, biti cete odusevljeni kako ti molekularni strojevi funkcioniraju. Nema boljeg inzenjera od majke prirode.
 E sad je puno jasnije, za dobrobit čovječanstva trebalo bi se što više ljudi koji imaju mogućnost, i samo svijest o tome, uključiti u taj projekt....
16 godina
neaktivan
offline
RE: Folding@home Nvidia GPU client
frost135 kaže...
 E sad je puno jasnije, za dobrobit čovječanstva trebalo bi se što više ljudi koji imaju mogućnost, i samo svijest o tome, uključiti u taj projekt....
 Slažem se jer današnje grafičke su sposobnije za mnogo više od pukog korištenja u svrhu zabave. Dajte ljudi, učinite nešto što ima velikog utjecaja na sve nas!
16 godina
neaktivan
offline
Folding@home Nvidia GPU client

Nastojala sam naći Brook verziju za nVidiu, jer se sjećam da su prije godinu dana spominjali da će i to biti dostupno, ali izgleda da su odustali. Ipak, skinula sam verziju za procesore, tako da mi je sada uvijek jedna jezgra dodijeljena F@H-u. Zapravo koliko sam skužila, nisu sve vrste kalkulacija implementirane na GPU-ovima, a i njih je potrebno obraditi, stoga je donirano procesorsko vrijeme jednako vrijedno. Ako vas GPU nije podrzan od F@H-a, ne ocajavajte, skinite CPU verziju, svejedno cete puno doprinjeti.

Inače, F@H je neprofitni projekt koji javno objavljuje rezultate, a bavi se proučavanjem ovih bolesti: Alzheimerova, Parkinsonova, Huntingtonova, rak, itd..

Tko zna, možda jednog dana baš nekog od nas spasi ovaj projekt, stoga znate što vam je za činiti: http://folding.stanford.edu/English/Download

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2008 1:28 (manic).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Folding@home Nvidia GPU client

Nvidia GPU client radi na svim GeFOrce karticama koje imaju omogućeno izvršavanje CUDA instrukcija, znaći od serije 8xxx na dalje.

GPU client je čak 4-5x brži od PS3 client-a koji je do nedavno držao brzinsku 'krunu' u znanstvenim kalkulacijama.

Istina je kako se različite vrste proračuna izvode na GPU-ovima i CPU-ovima, pa je jednako korisno donirati i CPU vrijeme, ali GPU-ovi dobivaju više bodova jer su proračuni dobiveni njima ipak složeniji i matematički dosta zahtjevniji od klasičnih proračuna koji se vrte na CPU-ovima.

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice