Kako uštediti na struji?

poruka: 9
|
čitano: 3.889
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako uštediti na struji?

Budući da je život u Hrvatskoj postaje luksuz treba se misliti na štednju. Kako najbolje uštedjeti watte na kompu... Ima jedan prog koji je bio u Bugu, ali se ne sjećam imena... Dakle, koji sve softver postoji za štenju struje?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako uštediti na struji?

Da bi se uštedjelo na wattima, moraš upravljati ili naponom na kompu, ili ograničiti struju koja teče korz pojedine komponente. Upravljanje naponom nije baš preporučljivo (mislim na snižavanje) jer vjerojtano komp ne bu radio kako treba, a ograničavanje struje u komponentama ne postoji. Ako postoji takav softver (što mi se čini bolesno čudno, tako da sumnjam), on mora upravljati BIOS-om i tamo snižavati napon jer softverski pristup napajanju ne postoji.

 

Ukratko, zaboravi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2008 14:01 (Kuv).
16 godina
offline
Kako uštediti na struji?

dobro,cura je vjerojatno mislila i na to da nekim pametnim savjetima, vezanim uz rad na računalu uštedi malo struje....

pa valjda racionalnije korištenje računala bi pomoglo po tom pitanju, a i mjenjanje starih navika o radu nebitnih stvari na računalu, gašenje računala poslije svakog korištenja do kraja,a ne u stand by(jer u stand by troši struju) i sl.

Moj laptop:HP Compaq 6715b, procesor Sempron 3600+(dosta se grije,jel to uobičajno???)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako uštediti na struji?

Poslušaj Sanadera: Ugasi svjetla.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako uštediti na struji?

Moj comp gasi monitor nakon 20 minuta, a comp gasim ako znam da par sati necu raditi na njemu (ako odem spavati popodne, odem van i sl.) To radim jednim dijelom zbog ustede (racun za struju), a isto tako produzim vijek trajanja komponentama (radni sati npr monitora). Naravno tu je i buka 9 ventilatora koju gasenjem compa izbjegnem :)

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako uštediti na struji?

Dakle, samo racionalno korištenje mi preostaje... Ali znam da je bio jedan program... Ako ga nađem, postam tu... Bugovci dajte se sjetite :D

Ja sam žemsko i volim kompove! Live with that!
16 godina
offline
RE: Kako uštediti na struji?
cozmika kaže...

Dakle, samo racionalno korištenje mi preostaje... Ali znam da je bio jedan program... Ako ga nađem, postam tu... Bugovci dajte se sjetite :D

 Mislim da bi ti nesto takvo bilo suvisno. U biosu mozes nariktati dosta power saving funkcija. Isto tako uz maticnu dodje takvih aplikacija. Na kraju, windows isto ima profile za power saving.
Ali koliki god bio izbor programa, misljenja sam da je racionalno koristenje way to go (da se seljacki izrazim: sta ce mi zvrndati to iznad glave bezveze, ako lezim i gledam te-ve :))
Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako uštediti na struji?

Koliko Hibernate troši?

 

Jako često stavljam komp u hibernaciju pa me zanima...

Ja sam žemsko i volim kompove! Live with that!
16 godina
offline
Kako uštediti na struji?

PC u hibernaciji, koliko znam, ne trosi nista, podaci se spremaju na disk pa se nakon paljenja opet ucitavaju u memoriju.

 

http://lifehacker.com/software/windows-tip/hibernate-vs-standby-311701.php

Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice