Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.628.437
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

 

Nocko.

8 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Tek nakon ovog se treba posteno zapitat koliko su zapravo ryzeni losa kupnja, sramota 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ivanzu kaže...

Ono kad moras naglasiti da nije delidan. 

u nekim "ekspertnim" temama na ovom forumu se priča da kava ima temperature u rasponu 90-110°C pa nije loše naglasiti ovu činjenicu 

11 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

samo da ukratko predstavim kralja budget gaming klase

#kadLucinećepasvemoramsam#ryzen2600sucks#idaljeinstitucijazaryzen#brzodajtedelidtool#

 

evo moja kavica nedelidana ispod 50°C, kad se stavi avx test onda throtla radi power limita, inače sve po PS-u

 

evo deda rješene slikice

Vec se zna da je g4560 bolji od 8400 za budget ili 1080p 60fps gaming.

 

Ryzen se popisa po sve i jednom i5 kad se ne igraju igrice, a imao pentium ili i7 na 1080p 60hz ti je svejedno.

 

Now son, how dull do you look :D

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

samo da ukratko predstavim kralja budget gaming klase

#kadLucinećepasvemoramsam#ryzen2600sucks#idaljeinstitucijazaryzen#brzodajtedelidtool#

 

evo moja kavica nedelidana ispod 50°C, kad se stavi avx test onda throtla radi power limita, inače sve po PS-u

 

evo deda rješene slikice

 Tu tvoju kavicu popio stari xeončić za 1 bod 

MISCREATED
16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

ovo postade tema "svaki cigo svoga konja hvali" :)
Da ja malo zakukam za promjenu. Crkla mi grafička na laptopu usred gledanja jutjub videa. Sad moram na šarafanje. 
Svrbi me da kupim drugi laptop, ali opet, ekološki gledano, žao mi je ekrana, memorija, diskova i svega ostalog koje nije prdnulo. Na kraju taj komp i koristim samo za gledanje yt videa i dokumentaraca prije spavanja... pa što ja znam, idem rašarafiti i gledat po njušci ima li što slično da se ugura. Koliko sam dosad vidio, serija grafičke (nvidia) ne igra nikakvu ulogu, kako koji proizvođač potrebuje tako izgledaju ploče :(
edit:
Jao jao, ovo izgleda gore nego sam mislio. Moj model ima nalemljenu grafu na pcb. Dakle, ili da se još samo poigram pećnicom sa svime skupa, ili je to to. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 4:05 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Mozda da uzmeš u obzir i egpu ako misliš da je sigurno samo grafa otisla.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
nicky.sl kaže...
lav1000 kaže...

samo da ukratko predstavim kralja budget gaming klase

#kadLucinećepasvemoramsam#ryzen2600sucks#idaljeinstitucijazaryzen#brzodajtedelidtool#

 

evo moja kavica nedelidana ispod 50°C, kad se stavi avx test onda throtla radi power limita, inače sve po PS-u

 

evo deda rješene slikice

 Tu tvoju kavicu popio stari xeončić za 1 bod 

 lako za bod, nego se taj xeon na internetima nađe za 12.99$, tu je njegova čar 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...
lav1000 kaže...

samo da ukratko predstavim kralja budget gaming klase

#kadLucinećepasvemoramsam#ryzen2600sucks#idaljeinstitucijazaryzen#brzodajtedelidtool#

 

evo moja kavica nedelidana ispod 50°C, kad se stavi avx test onda throtla radi power limita, inače sve po PS-u

 

evo deda rješene slikice

Vec se zna da je g4560 bolji od 8400 za budget ili 1080p 60fps gaming.

 

Ryzen se popisa po sve i jednom i5 kad se ne igraju igrice, a imao pentium ili i7 na 1080p 60hz ti je svejedno.

 

Now son, how dull do you look :D

 vidi se da si ekspert za zahtjevne CPU bound igre 

12 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera
chaselol kaže...

Vec se zna da je g4560 bolji od 8400 za budget ili 1080p 60fps gaming.

 

 A di je sad ona tvoja dobra stara "Nema taj g4560 sta raditi u mp igrama pored ryzena 1200." ? 

 

chaselol kaže...

 

Ryzen se popisa po sve i jednom i5 kad se ne igraju igrice, a imao pentium ili i7 na 1080p 60hz ti je svejedno.

 

 Vec nam je kod prve serije ryzena nakon potopa u gamingu objasnjeno kako je potrebno 12 threadova za otvoriti chrome, gledati youtube, pisati u wordu, otpakirati 2 mb zip fajla i ostale zahtjevne radnje sa kojima se svaki dan susrece velika vecina naprednih ryzen korisnika tako da nas ne moras ponovno educirati

10 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

 Tu tvoju kavicu popio stari xeončić za 1 bod 

 lako za bod, nego se taj xeon na internetima nađe za 12.99$, tu je njegova čar 

 Znači imam novog kralja teorije zvane "uloženo dobiveno" 

MISCREATED
7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
nicky.sl kaže...
lav1000 kaže...

 Tu tvoju kavicu popio stari xeončić za 1 bod 

 lako za bod, nego se taj xeon na internetima nađe za 12.99$, tu je njegova čar 

 Znači imam novog kralja teorije zvane "uloženo dobiveno" 

 istina

7 godina
protjeran
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

u nedjelju sam kod frenda imao "predivno" gaming iskustvo na fx8320, majko mila koji je to drlog od procesora, to ne nemože BF1 u TDM držati 60fps lock, tragedija....

privjesak je za te drloge klokani 7980xe klokan na 5Ghz 

vjerovatno je usporedivo sa gaming iskustvom na r3 1200 

6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
lav1000 kaže...

u nedjelju sam kod frenda imao "predivno" gaming iskustvo na fx8320, majko mila koji je to drlog od procesora, to ne nemože BF1 u TDM držati 60fps lock, tragedija....

privjesak je za te drloge klokani 7980xe klokan na 5Ghz 

vjerovatno je usporedivo sa gaming iskustvom na r3 1200 

 Otkad imaš privjesak povećao ti se broj natipkanih postova eksponecijalno. Čini se kao savršen procesor za forumašenje 

7 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Paolo Maldini kaže...
lav1000 kaže...

u nedjelju sam kod frenda imao "predivno" gaming iskustvo na fx8320, majko mila koji je to drlog od procesora, to ne nemože BF1 u TDM držati 60fps lock, tragedija....

privjesak je za te drloge klokani 7980xe klokan na 5Ghz 

vjerovatno je usporedivo sa gaming iskustvom na r3 1200 

 Otkad imaš privjesak povećao ti se broj natipkanih postova eksponecijalno. Čini se kao savršen procesor za forumašenje 

 Deda XXX je privjesak guru, ja sam za takve procesore samo priučeni amater 

16 godina
odjavljen
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

PC gaming ni ne zaslužije skuplje.

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

PC gaming ni ne zaslužije skuplje.

 Bojim se da si totalno u pravu.

6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

PC gaming ni ne zaslužije skuplje.

 E da mi je PS4/5 s pravom podrškom za miš i tipkovnicu, pa da mogu kako mi se prohtije na kauč s gamepadom ili malo za stol. Bacio bih kućište sutra kroz prozor.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 10:01 (Paolo Maldini).
14 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
XXX kaže...

PC gaming ni ne zaslužije skuplje.

Aj ne kaki, odlicnih igara ima toliko da ih se ne stigne sve igrat. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
XXX kaže...

PC gaming ni ne zaslužije skuplje.

Aj ne kaki, odlicnih igara ima toliko da ih se ne stigne sve igrat. 

 Imaš jedanu ubisoftovu igru u tri različita setinga, FC, AC i WD. Imaš BF 1 i nastavke koji dolaze, opet jedan te isti naslov, esports naslove koje nitko ni ne igra osim kineza, WOT koji je čak i meni dosadio i strategije stare po dvadeset godine koje izlaze na godišnjoj bazi...da li sam nešto zaboravio?

 

Da ima se kaj za igrati do iznemoglosti ali istovremeno Sony je postao toliko jak da PC više nikada neće vidjeti prave skupe AAA naslove osim ak se ovi ne smiliju. Za nekoga tko voli prave SP naslove Sony je tata mata i to kupiš za 1500 kn par mjeseci staro prek njuškala.

 

Ne vidim ama  baš nikakvu poantu da sam sebe lažem i tješim, G4560 uvrh glave .

 

definitivno sam odlučio pričekati najvaljeni dolazank 7 nm PC hardvera i PS5 konzole. Ovo sad je super ponuda ali nemam nikakvog motiva.

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
ansha kaže...
XXX kaže...

PC gaming ni ne zaslužije skuplje.

Aj ne kaki, odlicnih igara ima toliko da ih se ne stigne sve igrat. 

 PC vise nece imati ni prednost u RR-u.

Evo na XBOX One dolazi podrska za 120hz pri 1080p i 1440p rezi (i to sada u 05 mjesecu, freesync vec imaju). U konzole takoder danas mozes ustekat misa a imaju hrpu ekskluziva. 

 

Trenutno je situacija da se "lakše" igrat na pc-u ali kad smo kod igara reci ti meni sto je vrijedno igranja na pc-u a da ne mozes igrat na konzoli i isto tako uzivat?

Cak je Football Manager došao na Nintendo Switch i to sam kupio :) iako ga imam i na pc-u.

 

Dakle bojim se da pc-u kao mašini za "gaming" ne gine dobro.. Zarada je kud i kamo veca u igrama za konzole, čak i natjecateljski dio s pro igracima polako pc gubi igrace. Sve više gledam kako se pro turniri odrzavaju na konzolama.

 

Trenutno imaš dotu, lol i cs go i to su ja mislim igre koje drze pc natjecateljski dio okey.

Onako realno gledano ja volim pc više od iceg ali prodajem zjake i gledam kak ekipa pici odlican SP novi GOW, 60 sati odlicnog gameplaya..

 

Ne želim nikakav flejm samo argumentirani razgovor.

https://www.pcworld.com/article/3269188/gaming/xbox-one-120hz-monitor-support.html
https://arstechnica.com/gaming/2018/04/the-xbox-one-will-get-120hz-support-in-a-may-software-update/
https://www.kitguru.net/gaming/matthew-wilson/the-xbox-one-is-getting-120hz-support/


 

 

 

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...
Dakle bojim se da pc-u kao mašini za "gaming" ne gine dobro..

Stvarno? Joj daj molim te ne pričaj gluposti :)

It is always darkest just before the dawn.
6 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

 PC vise nece imati ni prednost u RR-u.

Evo na XBOX One dolazi podrska za 120hz pri 1080p i 1440p rezi (i to sada u 05 mjesecu, freesync vec imaju). U konzole takoder danas mozes ustekat misa a imaju hrpu ekskluziva. 

 

Trenutno je situacija da se "lakše" igrat na pc-u ali kad smo kod igara reci ti meni sto je vrijedno igranja na pc-u a da ne mozes igrat na konzoli i isto tako uzivat?

Cak je Football Manager došao na Nintendo Switch i to sam kupio :) iako ga imam i na pc-u.

 

Dakle bojim se da pc-u kao mašini za "gaming" ne gine dobro.. Zarada je kud i kamo veca u igrama za konzole, čak i natjecateljski dio s pro igracima polako pc gubi igrace. Sve više gledam kako se pro turniri odrzavaju na konzolama.

 

Trenutno imaš dotu, lol i cs go i to su ja mislim igre koje drze pc natjecateljski dio okey.

Onako realno gledano ja volim pc više od iceg ali prodajem zjake i gledam kak ekipa pici odlican SP novi GOW, 60 sati odlicnog gameplaya..

 

Ne želim nikakav flejm samo argumentirani razgovor.

https://www.pcworld.com/article/3269188/gaming/xbox-one-120hz-monitor-support.html
https://arstechnica.com/gaming/2018/04/the-xbox-one-will-get-120hz-support-in-a-may-software-update/
https://www.kitguru.net/gaming/matthew-wilson/the-xbox-one-is-getting-120hz-support/

1. Miš na PSu ne funkcionira dobro zbog auto aim funkcije u igrama

2. Ima PC ekskuziva, primarno RTS igara, ali realno njih igra malo ljudi u odnosu na konzolaške hitove

15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Paolo Maldini kaže...

1. Miš na PSu ne funkcionira dobro zbog auto aim funkcije u igrama

2. Ima PC ekskuziva, primarno RTS igara, ali realno njih igra malo ljudi u odnosu na konzolaške hitove

 Slažem se ali vidim kuda konzole idu, funkcionirat će to savršeno kroz koju godinu.

Nema više igara poput KKND-a ili starog C&C na moju žalost jer obožavam RTS.

Supreme Commander je bio zadnja dobra stvar koju sam odigrao na pc-u. CIV me još tu i tamo drži kao i  EU Universalis.

 

Xbox One X već ima odličan hw, sada visoki RR + freesync još malo porade na optimizaicji miša i tipkovnice i ne znam :)

 

BTW gdje su nestale igre poput Comandosa ili Desperadosa?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 10:34 (toxic).
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Lucidius kaže...

Tek nakon ovog se treba posteno zapitat koliko su zapravo ryzeni losa kupnja, sramota 

 Ahaha dobar dan probudio si se, a intel je oličenje poštenja, bara je to krokodili su tu aloooo.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 11:32 (dery).
12 godina
protjeran
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
toxic kaže...

 

Evo na XBOX One dolazi podrska za 120hz pri 1080p i 1440p rezi (i to sada u 05 mjesecu, freesync vec imaju). 

Ovo zvuci super, al to znaci da opet moras kupiti monitor i smjestit se za stol pa se gubi ajmo rec ona "kauc atmosfera". Kako ja to gledam tim potezom si zapravo pod/na stol samo stavio slabiji "PC" koji ne mozes nadograditi i koji ce tih 120hz vrtiti na nekim slabim detaljima, ili?

16 godina
offline
Chat tema ljubitelja hardvera

Igranje fps ili rts na konzolama mi ne pada na pamet, a esports igre igra vise ljudi nego sta ti mislis. Tak da ta tvoja izjava igraju samo kinezi nemaju ama bas nikakve veze

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
war3_tft kaže...
toxic kaže...

 

Evo na XBOX One dolazi podrska za 120hz pri 1080p i 1440p rezi (i to sada u 05 mjesecu, freesync vec imaju). 

Ovo zvuci super, al to znaci da opet moras kupiti monitor i smjestit se za stol pa se gubi ajmo rec ona "kauc atmosfera". Kako ja to gledam tim potezom si zapravo pod/na stol samo stavio slabiji "PC" koji ne mozes nadograditi i koji ce tih 120hz vrtiti na nekim slabim detaljima, ili?

 Zapravo ne nužno.

Koliko ja znam ove/najkasnije iduce godine dolaze i televizori s nativnim visokim rrom.

 

Sto se tice drugog dijela oko HW-a samih konzola to je tako kako si i naveo. No meni je cinjenica da mogu igrati neke ekkluzive i da me netko putem nisana ne ubije samo zato jer ima jaci hw dosta..

Jbga dosta ljudi kod pc gaminga se opterecuje koliko je lockano kakvi su detalji itd.. ovdje imas sto ti se servira doduse sada i tu daju neke dodatne opcije npr oces hdr ili neces.

 

Takoder kod pc gaminga kada igras online 60hz vs 144hz je dost velika razlika pogotovo u pucacinama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 11:57 (toxic).
16 godina
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Moze jedino biti razlika u fps igrama, ali 144hz monitor ti nece poboljšati skill tak da ne vidim tu nikakvu prednost, u mnogim ili rts igrama nema razlike, igra ce izgledati bolje ali opet stvar je kako se naviknes.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Chat tema ljubitelja hardvera
Patrick_cro kaže...

Igranje fps ili rts na konzolama mi ne pada na pamet, a esports igre igra vise ljudi nego sta ti mislis. Tak da ta tvoja izjava igraju samo kinezi nemaju ama bas nikakve veze

 Meni ima, nisam kinez niti igram esports igre niti imam potrebe prelaziti sa G4560 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice