HEP - elektromonter

poruka: 23
|
čitano: 7.485
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
HEP - elektromonter

Pozdrav, jel ima možda neki elektromenter u HEP-u koji je spreman podijeliti kolika mu je plaća?
Da vidim jel mi ima smisla prelaziti na taj posao

6 godina
offline
HEP - elektromonter

Nisam, ali radim za privatnika. Rad u drzavnoj tvrtki ima svoje beneficije. Naravno da sve ovisi o sefu, lokaciji, ali smatram da je prisutno manje stresa. Vjerojatno se varam i vjerojatno je apsolutno sve subjektivno. Konkretno, na sadasnjem poslu mi je stresno i rad je u 3 ili 4 smjene. Smatram da je jako mala placa za takav rad, bez obzira na uvjete. Koliko znam, u HEPu nema puno pozicija koje rade u 3 smjene.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
7 godina
offline
Re: HEP - elektromonter
cvaja997 kaže...

Nisam, ali radim za privatnika. Rad u drzavnoj tvrtki ima svoje beneficije. Naravno da sve ovisi o sefu, lokaciji, ali smatram da je prisutno manje stresa. Vjerojatno se varam i vjerojatno je apsolutno sve subjektivno. Konkretno, na sadasnjem poslu mi je stresno i rad je u 3 ili 4 smjene. Smatram da je jako mala placa za takav rad, bez obzira na uvjete. Koliko znam, u HEPu nema puno pozicija koje rade u 3 smjene.

Zašt bi HEP radio u tri smjene kad im je jeftinije davit tebe da radiš u trećoj smjeni

12 godina
offline
HEP - elektromonter

Gledao sam malo i kaže imali su 700-800 plaću do nedavno, a to mi je normalno malo i neisplativo. Pa da provjerim jel istina

18 mjeseci
protjeran
offline
Re: HEP - elektromonter
sstrmi kaže...

Gledao sam malo i kaže imali su 700-800 plaću do nedavno, a to mi je normalno malo i neisplativo. Pa da provjerim jel istina

 Je, malo je, ali ionako nista ne rade a HEP je prepun šljama. Neka daju otkaz i odu raditi za privatnika ili za sebe ko ih j.

12 godina
offline
HEP - elektromonter

Ne vjerujem da su elektromonteri pošteđeni rada, nije to neki lik u ureda sa 2 soma plaćom nego šljaker sa 800€

12 godina
offline
HEP - elektromonter

vidim da imate standardni uhljebnički pogled na HEP, a te priče da likovi u uredu imaju 2k eura su samo priče. to možda viši ešelon firme ima, kao i u hž-u, hr vodama, hr šumama itd.

magistar strojarstva u HEP-ODS u Gospiću sa terenskim dodatkom ima 1150e - znači smijurija od plaće za taj posao i takvu školu. pa tako gledano, plaća od 800e za jednog SSS nije ništa čudno, ali da je za današnje vrijeme mala, je.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
12 godina
offline
Re: HEP - elektromonter

http://heptehnos.hr

Ajde s ovime bi elektromonter od nagodinu mogao doci do 1000, tj zbog plenkijevih 100€ dodatka i ovog povećanja sto se HEP sindikat izborio

15 godina
offline
Re: HEP - elektromonter
U njemačkoj 2k, teren tjedni 3k , teren mjesecni 4k pa ko voli nek izvoli. Uvijet jezik i samostalnost.
9 godina
offline
Re: HEP - elektromonter
bik kaže...
U njemačkoj 2k, teren tjedni 3k , teren mjesecni 4k pa ko voli nek izvoli. Uvijet jezik i samostalnost.

 Ali bruto, da :) 

 

Edit: Da se razumijemo da bez majstorskog(nostrificiranog) netreba nitko ocekivat neznam koje pare..Ostalo su price za malu djecu.

 

 

 

 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.11.2023 11:34 (Hazzard From da Hood).
15 godina
offline
Re: HEP - elektromonter
Ne, netto.
9 godina
offline
Re: HEP - elektromonter
bik kaže...
Ne, netto.

 Oke daj ime/link firme da se prijavim, jezik C1, Majstorski ispit u Njemackoj odraden(IHK), iskustva i samostalnosti koliko god treba moze i u auftrag sto se mene tice... zatvaram svoju firmu za 4k neto odmah..

 

Edit: Predpostavljam da bubas gluposti jer nisi svjestan koliko je 4000€ NETO, pogotovo kad je netko Steuerklasse 1, to bi bilo oko 6000€ BRUTO skoro tj. oko 37,5€ sat ili 75.000€ godisnje, sto je inzinjerska placa, tako da tih 4000 neto, neznam di imas, imas mozda sa 200-250 radnih sati ali sa normalnih 160, nemas i ne pisi gluposti..

 

Ako sam u krivu, stavi sliku platne liste sa 4k neto sa vidljivim brojem sati, da se uvjerim/o jer ovo ispod sto si piso, ne drzi vodu.

P.S ako je Zeitfirma iz auslanda u bilo kojem obliku, zanemari do sad napisano.

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2023 6:22 (Hazzard From da Hood).
6 godina
offline
HEP - elektromonter

Ne mora on ništa dokazivat, osim toga u RH sa 200 sati ne mogu imat 4000 eura bruto nikada, nigdje i nikako. U firmi u kojoj sam sad, glavni ing pogona u proizvodnji djelova od raznih metala, plastika... Ludih tolerancija, ima 2200 eura neto. Čovjek koji je odgovoran za čitavu proizvodnju, stručnjak u CAD/CAM, programiranju glodalica, tokarilica. Zašto je tu gdje je, samo on zna. S obzirom na situaciju na tržištu u RH, ja ću morat otić, iako mi se ne ide nikako iz mog kraja, ali ovdje ne mogu zaradit za vlastitu nekretninu, što je moj uvjet za stvaranje obitelji. Također bih volio svoj posao, mali obrt u metalo prerađivačkoj branši, za što treba novaca. Trenutno sa 1200 eura neto u RH, ne mogu uštedit za nijedno. Drugi, odnosno dodatni posao uz ovaj primarni nije opcija, jer je previše opterećenja na psiho-fizičko zdravlje. Iovako, na žalost, većinom sam nesposoban isključit se nakon odlaska sa posla. Postoje dani kad ne spavam dobro jer imam problem na poslu, razmišljam kako ga popravit, napravit... Sad za tjedan dana idem na razgovor za posao skladištara u Jasku, kao studentu mi je iznimno pasao osjećaj fizičkog rada uz veoma malo mentalnog napora. Plaća... Veoma slična ovoj koju imam sada.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
9 godina
offline
Re: HEP - elektromonter
cvaja997 kaže...

Ne mora on ništa dokazivat, osim toga u RH sa 200 sati ne mogu imat 4000 eura bruto nikada, nigdje i nikako. U firmi u kojoj sam sad, glavni ing pogona u proizvodnji djelova od raznih metala, plastika... Ludih tolerancija, ima 2200 eura neto. Čovjek koji je odgovoran za čitavu proizvodnju, stručnjak u CAD/CAM, programiranju glodalica, tokarilica. Zašto je tu gdje je, samo on zna. S obzirom na situaciju na tržištu u RH, ja ću morat otić, iako mi se ne ide nikako iz mog kraja, ali ovdje ne mogu zaradit za vlastitu nekretninu, što je moj uvjet za stvaranje obitelji. Također bih volio svoj posao, mali obrt u metalo prerađivačkoj branši, za što treba novaca. Trenutno sa 1200 eura neto u RH, ne mogu uštedit za nijedno. Drugi, odnosno dodatni posao uz ovaj primarni nije opcija, jer je previše opterećenja na psiho-fizičko zdravlje. Iovako, na žalost, većinom sam nesposoban isključit se nakon odlaska sa posla. Postoje dani kad ne spavam dobro jer imam problem na poslu, razmišljam kako ga popravit, napravit... Sad za tjedan dana idem na razgovor za posao skladištara u Jasku, kao studentu mi je iznimno pasao osjećaj fizičkog rada uz veoma malo mentalnog napora. Plaća... Veoma slična ovoj koju imam sada.

 On pise za Njemacku, ali svakako nije istina, tu zivim,radim i uz to imam svoju firmu, znam kakve su place, druze 4000€ neto ja sebi ne isplacujem koji sam vlasnik, bruto da, ali neto cisto sumljam da ikakav elektricar,majstor elektricar elektromonter itd imaju u Njemackoj..

Prosjecna placa je oko 2300€ do 2500€ NETO za elektrotehnicara,elektricara,elektromontera sa iskustvom i samostalnoscu, ostalo su price za malu djecu, ili nek da link firme, kao sto rekoh, za 4000€ NETO na racun, idem odmah bez razmisljanja i sekirancije.

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
9 godina
offline
Re: HEP - elektromonter
cvaja997 kaže...

Ne mora on ništa dokazivat, osim toga u RH sa 200 sati ne mogu imat 4000 eura bruto nikada, nigdje i nikako. U firmi u kojoj sam sad, glavni ing pogona u proizvodnji djelova od raznih metala, plastika... Ludih tolerancija, ima 2200 eura neto. Čovjek koji je odgovoran za čitavu proizvodnju, stručnjak u CAD/CAM, programiranju glodalica, tokarilica. Zašto je tu gdje je, samo on zna. S obzirom na situaciju na tržištu u RH, ja ću morat otić, iako mi se ne ide nikako iz mog kraja, ali ovdje ne mogu zaradit za vlastitu nekretninu, što je moj uvjet za stvaranje obitelji. Također bih volio svoj posao, mali obrt u metalo prerađivačkoj branši, za što treba novaca. Trenutno sa 1200 eura neto u RH, ne mogu uštedit za nijedno. Drugi, odnosno dodatni posao uz ovaj primarni nije opcija, jer je previše opterećenja na psiho-fizičko zdravlje. Iovako, na žalost, većinom sam nesposoban isključit se nakon odlaska sa posla. Postoje dani kad ne spavam dobro jer imam problem na poslu, razmišljam kako ga popravit, napravit... Sad za tjedan dana idem na razgovor za posao skladištara u Jasku, kao studentu mi je iznimno pasao osjećaj fizičkog rada uz veoma malo mentalnog napora. Plaća... Veoma slična ovoj koju imam sada.

 Nije vani toliko strasno ne sekiraj se, moze se zaradit, ali pazi, puno ljudi prica ima 2500,3000€ placu, to su Bruto iznosi, i u Njemackoj se sve iskazuje u Brutu, na to obrati paznju

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
12 godina
offline
HEP - elektromonter

Opet te priče o famoznom bogatstvu u inozemstvu 

Vani se da raditi i zaraditi, odnosno uštediti.

 

Bio u freiburgu 2015-2018, pune 3 god, išao zaraditi da otplatim kredit i skinem hipoteku s kuće, jer smo trebali tu istu kuću obnoviti od poda do krova, a to znači opet novi kredit.

bio u stanu, cimerstvu sa dvojicom međimurca, odlični cimeri i ekipa, što me vjerujem održalo tako dugo u inozemnom radu.

radio na mjestu inženjera bušenja (bušotine na plinskom polju), plaća bruto 3200e, zadnju godinu 3500e (netto je bila cca 2300e). stan me koštao 1000e (jedna soba, cca 15m2), prehrana 150-250e mjesečno, odjeću kupovao za božić ili ljeto dok sam bio u rh, radnu robu i obuću dobio 4 kompleta koje sam onda vrtio, zdravstveno preko firme u potpunosti. ostalo je sve išlo na štednju, sa tim da je supruga radila i od svoje plaće uzdržavala sebe i dvoje djece, da je bila nezaposlena - opet bi tu otišao dio štednje.

 

Posao mi je bio 7-16 (sat vremena marenda), prijevoz do posla pola sata, toliko i natrag, znači od 7 nadalje je kao slobodno vrijeme koje smo trošili uglavnom na faking monopoly (zgadil mi se za cijeli život), poker, šetnje, kuhanje, za ljetnih mjeseci kvartovski basket - znači pasji život i štednja na max.

 

znam da je sad ta inflacija, ali brate mili - u kojoj firmi to SSS elektromonter, električar ima 4000e neto plaće u njemačkoj? a i da je brutto 4000... i to mi je fakat teško za povjerovati.

 

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
6 godina
offline
HEP - elektromonter

Hornet_93  pa i tu imam pasji život. Iz stana sam bio prisiljen ponovno postat podrumaš u maminom i tatinom podrumu. Ne mogu plaćat stan sa režijama i hranu, jer volim jest jako puno i jako raznovrsno. Ionako ne hebem ništa, stoga logičan potez s moje strane. Doslovno mi ne ostane, nakon automobila, ništa, stoga sam se vratio roditeljima, dok je dvije godine prije ostajalo. Inflacija jel. Radim u prosjeku 184 sata mjesečno. Ne pišem to u maniri kukanja, samo mislim da bi mi ostalo nešto više u inozemstvu. Sam si napisao da si otišao radi financijskih problema koje si riješio. Ako bih ikako mogao 7 godina odradit kao crv, možda bih si skupio za malu kućicu na selu. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
5 godina
offline
HEP - elektromonter

Evo pisem iz prve ruke odgovor na naslovno pitanje + malo detaljnije

 

Placa elektromontera varira o puno stvari. Prva stvar je ta gdje zivis. Nije isto Zagreb, Rijeka, Split ili neko drugo manje mjesto.

Druga stvar koliko si dugo u firmi i koji koeficijent imas. Pocetnik ima koeficijent 2.00 te cca ima 900eura placu, s tim da uzmi u obzir to je ukupna placa s prijevozom i marendom. Problem je sto je puno toga neoporezivo unutar te place HEP-a , ali zato npr za Uskrs dobijes 100e , za godisnji dobijes 600e i za Bozic isto 600e sto nije malo i fino dode. Jako je dobro ako zivis malo izvan mjesta a imas s nekim podjelit troskove putovanja jer za prijevoz dobijes dodas dobru dodatnu cifru koja digne placu. Mozes takoder bit dezuran preko tjedna i dobit 300-400kn bez intervencije. Ako bude kvarova izades na teren i dobijes dodatno ovisi koliko dugo si bio na terenu tau dan. 30 dana godisnjeg odmora i svaka 3 mjeseca mozes ici dobrovoljno dati krv i dobiti 2 dana slobodno. Jako se tesko napreduje u smislu place i kad skocis neku ljestvicu to najcesce bude povecanje za 50 60eura. Mislim da je dobra stvar sto gledajuci usporedbu s kooperantima koji rade slicne poslove 60% manje radis nego oni. Postoji 5 odjela: Trafostanice, kabelisti, zracna mreza , prikljuci i dalekovod. Svakih od tih ima svoje prednosti i mane ali rekao bi da je najbitnije kakva je ekipa... pozitivno je sto uz posao ako imas imalo volje mozes sa strane uvijek neki fus odradit nakon posla jer gotovo nikad neces doci umoran kuci ( osim ako nema neke havarije ili puno kvarova). 

Stari Lav
5 godina
offline
HEP - elektromonter

Placa nekog nakon 20-30 godina je cca 1300e.

Stari Lav
12 godina
offline
Re: HEP - elektromonter

Au slabo je to, ja sam mislio da nema nitko ispod 1000-1100 pa ajde. Ali za skoro 300€ manju placu nema šanse da vise ikada i posaljem zamolbu za HEP, ako budem ikada isao raditi u struku, izgleda da ce to onda biti Švabija. 

5 godina
offline
HEP - elektromonter

Nazalost sve ovisi ako imas svoj stan i donekle sreden financijski zivot. U tom slucaju je cisto ok posao ,a ako "nemas nista" u zivotu i trebas tek sve steci mislim da ti je sve jasno... 

Stari Lav
4 godine
offline
HEP - elektromonter

Čista plaća koja ide u mirovinski se kreće oko 800e za nekog ko je 5 godina u firmi + dodaci na plaću kao što su puti troškovi i povremene nagrade (Dan firme, bozic, uskrs...). Plaće su male, napredovanje samo sa radovim i marljivosti bez guranja u guzicu u moljakanja nema. Vjerujem da nije pressing kao u privatnim firmama ali ako ti nije problem zapeti i raditi radije biraj neku firmu di ćeš biti sigurno više plaćen. Sveokupno nije loše, ali ako hoćeš nešto ostavit i sastrane i zaradit, teško. 

9 godina
offline
Re: HEP - elektromonter
Hornet_93 kaže...

Opet te priče o famoznom bogatstvu u inozemstvu 

Vani se da raditi i zaraditi, odnosno uštediti.

 

Bio u freiburgu 2015-2018, pune 3 god, išao zaraditi da otplatim kredit i skinem hipoteku s kuće, jer smo trebali tu istu kuću obnoviti od poda do krova, a to znači opet novi kredit.

bio u stanu, cimerstvu sa dvojicom međimurca, odlični cimeri i ekipa, što me vjerujem održalo tako dugo u inozemnom radu.

radio na mjestu inženjera bušenja (bušotine na plinskom polju), plaća bruto 3200e, zadnju godinu 3500e (netto je bila cca 2300e). stan me koštao 1000e (jedna soba, cca 15m2), prehrana 150-250e mjesečno, odjeću kupovao za božić ili ljeto dok sam bio u rh, radnu robu i obuću dobio 4 kompleta koje sam onda vrtio, zdravstveno preko firme u potpunosti. ostalo je sve išlo na štednju, sa tim da je supruga radila i od svoje plaće uzdržavala sebe i dvoje djece, da je bila nezaposlena - opet bi tu otišao dio štednje.

 

Posao mi je bio 7-16 (sat vremena marenda), prijevoz do posla pola sata, toliko i natrag, znači od 7 nadalje je kao slobodno vrijeme koje smo trošili uglavnom na faking monopoly (zgadil mi se za cijeli život), poker, šetnje, kuhanje, za ljetnih mjeseci kvartovski basket - znači pasji život i štednja na max.

 

znam da je sad ta inflacija, ali brate mili - u kojoj firmi to SSS elektromonter, električar ima 4000e neto plaće u njemačkoj? a i da je brutto 4000... i to mi je fakat teško za povjerovati.

 

 Ja sam vec u Njemackoj dosta dugo,uz redovan posao, imam i "neben gewerbe" j.d.o.o mislim da je najslicniji tome, Elektrotehnika(Meister Betrieb), i znam da  placa nije 4000€ neto sigurno, dugogodisnji kolega ujedno i poslovni partner, sa firmom od 65 zaposlenika u elektro sektoru, sebi isplacuje oko 4400€ neto, znaci Sef,vlasnika,radnik, za sve 3 duznosti isplacuje 4400€, SSS elektricar/elektromonter oko 2800-3500 BRUTO iznos, Majstorski ispit(nostrificiran), 3500-3900, inzinjeri 3900+(ing. sa iskustvom)..To su normalne place, i sumljam da netko toliko iznadprosjecno placa, pogotovo ne sad...I ja imam decka koji samnom odradi ako je velik posao u pitanju i ne mogu sam, 23€ mu je Netto sat(na crno)..To znaci da kolega uzima 4000+€ neto samo i samo ako na crno radi..Svakako ako i je tako treba obrazlozit, a ne da se ekipi muljaju oci pa se razopcaraju kad dodu....Sto se stednje i toga tice, oso sam iz RH iza sebe imam kucu zavresnu sredenu(zahvaljujuci roditeljima), na srecu nisam kredita imao, zato sam ovdje maksimalno prvih 3 godine stedio, i onda poceo "zivit", u medjuvremenu dijete dobio, i odlucili smo se tu "skucit", tako da ovdije zivim kako bi zivio u RH pa mi nije "dosadno", ovo sto si ti radio je oke za nekoga s ciljem, idem isplatit kredit i cao, ali znam ljude koji su duze od mene tu, skoro u penziji, dalje od svog mjesta nisu vidjeli, cjeli zivot radili tu i slali dolje, nema logike nikakve ali oke..Zale se na zivot itd. Ali to je sve kako tko zeli i napravi si u svakom slucaju..

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice