J... Diners i naplata

poruka: 52
|
čitano: 8.350
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
notloB kaže...
R3nchi kaže...
... jer nisam imao tad 620e na tekucem..

 Oni koji nemaju 620e na tekućem kupuju amda a ne nvidiju...

 Apsolutno!!!!!

 

Kada se kupuje Nvidia ne pita se za cenu!

 

To se smatra nepristojnim i vulgarnim, takozvanim radeon ponašanjem!

 

A ne zelis da te u zivotu povezuju s Radeonom!

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2023 8:11 (Kant).
14 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
R3nchi kaže...
@jozef
tebi matematika nije bas jaca strana ha?
670-620= 50e.
Oderali me 50e na konverziji..
shippping je bio free.
Jedva sam za tu grafu iskesirao 620e (kojih nisam) a na kraju mi uzeli 670e.

 Otkad je 689USD = 670€? Ne znam jesi li zbunjen ili me trolaš. 

Čak ni po interbank rateu na dan kupnje (a dolar je u međuvremenu skliznuo) to nije više od 644EUR.

 

16 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
Pusti ga, on vidi samo brojeve. Dobro da nemamo lire ili tolare, sto bi tek onda bilo heheh!
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
6 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
Pogledaj sliku u najava troška u ecc internet bankarstvu od kolege 670.37€ mu je naplatilo i gotovo.
to nije paypal konverzija nego diners po svojoj nekoj logici kupuje 619.99€ za dolare,prodaje te dolare poslje za eure po lošem tečaju i izgubiš 8.5%
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2023 11:29 (dejo74).
10 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
R3nchi kaže...

 

Cekam ko debil mjesecima da kupim sto jeftinije grafu i onda ovako popusim..

S tim ovi ni nemaju klasican ccv broj napisan posebno.

nego navodno zadnja tri broja na kartici iza

koju mi 3 njemacke trgovine nisu prepoznavale kao vazece..zato sam isao na kupovine preko ebaya..

 Već su ti napisali prije. Ovo veze nema sa Dinersom nego je u pitanju Paypal. Paypal Diners kartice prepoznaje kao Discover kartice prema prva 4 broja kartice. Pošto Paypal tretira Discover kartice kao kartice tekućeg računa kojem je glavna valuta USD oni šalju zahtjev prema tvojoj kartici u USD. A s obzirom da ti nemaš Diners račun u USD nego u EUR Paypal ti naplaćuje onda konverziju po svom tečaju+naknadu za konverziju, znači ne radi konverziju Diners nego Paypal. Diners samo dobije račun da naplati xy iznos. Ista stvar ti se nije događala sa "normalnom" karticom tekućeg računa(Master/Visa nebitno) jer kad upišeš prva 4 broja te kartice Paypal ih prepoznaje kao određenu karticu(obično ti napiše odmah pokraj koja kartica je u pitanju) i po zemlji stanovanja odmah prebacuje u tvoju valutu. Takvi problemi se rješavaju na Paypalu, diners nema ništa s tim. Moraju ti biti svi zahtjevi koji idu preko paypala biti direktno na EUR. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2023 12:04 (ddarknessfairyy).
2 godine
offline
Re: J... Diners i naplata
Kant kaže...
 Apsolutno!!!!!

 Kada se kupuje Nvidia ne pita se za cenu!

 To se smatra nepristojnim i vulgarnim, takozvanim radeon ponašanjem!

 A ne zelis da te u zivotu povezuju s Radeonom!

Bio si zabavan sa svojim upadicama prije nekih 13, 14, 15 godina, sad si bez veze... 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
14 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
dejo74 kaže...
Pogledaj sliku u najava troška u ecc internet bankarstvu od kolege 670.37€ mu je naplatilo i gotovo.
to nije paypal konverzija nego diners po svojoj nekoj logici kupuje 619.99€ za dolare,prodaje te dolare poslje za eure po lošem tečaju i izgubiš 8.5%

OK, sad vidim. Više je tu mogućnosti. Piše na statementu da je procesor Paypal, lako moguće da su ga zeznuli i jedni i drugi.
Pretpostavljam da su ga i jedni i drugi oderali tečajem a onda mu je i Diners na sve to naplatio POS cashout fee od bezobraznih 4% jer je za njih Paypal cash procesor, a ne prodavatelj. No čak niti onda se brojke ne poklapaju jer bi to ispalo oko 655€ osim ako je Paypal naplatio još nekakav fee.

Neka pogleda točno ebay/paypal fakturu, a onda traži od Dinersa detaljnu specifikaciju. No sigurno je sve po pravilima (bar za njih). Svaka škola se plaća. :-(
Loše za OPa, ali nema svrhe od jadanja po forumu, preporučuje mu da se utješi igranjem na kartici koju je preplatio. Moglo je i gore.

Ništa nas ne treba čuditi - kad je EU uredbom obvezala naše banke na SEPA transfere oni su izmislili prolazni račun preko kojega sve ide kako bi opet naplatili nešto što po EU pravilima ne smiju.

 

Pada mi na pamet da je to možda revolving iznos koji će mu tek bit naplaćen jer OP spominje da je uzeo Diners jer nije imao novce na tekućem(?!).

16 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
jozef kaže...

 Otkad je 689USD = 670€? Ne znam jesi li zbunjen ili me trolaš. 

Čak ni po interbank rateu na dan kupnje (a dolar je u međuvremenu skliznuo) to nije više od 644EUR.

 

Pero Dinamit kaže...
Pusti ga, on vidi samo brojeve. Dobro da nemamo lire ili tolare, sto bi tek onda bilo heheh!

 Vidite li vi screenshot ECC aplikacije ili trolate? Skinulo mu je koliko je i rekao.

ddarknessfairyy kaže...

 Već su ti napisali prije. Ovo veze nema sa Dinersom nego je u pitanju Paypal. 

 Djelomično točno. Diners će mu naplatiti u dolarima neovisno o Paypalu, jer kao što je već netko rekao, to je u biti američki Discover. To se ne može izbjeći. Ono što je mogao izbjeći je da je stavio opciju da mu Diners preračuna po svom tečaju, a ne Paypal.

 

Znači prvo mu je Paypal preračunao eure u dolare po njihovom suludom tečaju, te je onda Diners te iste dolare još jednom vratio u eure.

 

Uglavnom, Diners je smeće kartica i praktički beskorisna u inozemstvu. Nakon 10 godina korištenja, preporodio sam se kad sam prešao na Premium Visu.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2023 12:45 (cinco44).
2 godine
offline
Re: J... Diners i naplata
R3nchi kaže...

 

S tim ovi ni nemaju klasican ccv broj napisan posebno.

nego navodno zadnja tri broja na kartici iza

koju mi 3 njemacke trgovine nisu prepoznavale kao vazece..zato sam isao na kupovine preko ebaya..

 Nisam vidio Diners karticu a da nema uobičajen -ccv, čudno.

Ne kažem da nije istina nego, ne mogu vjerovati....

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
10 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
jozef kaže...

Loše za OPa, ali nema svrhe od jadanja po forumu, preporučuje mu da se utješi igranjem na kartici koju je preplatio. Moglo je i gore.

Ništa nas ne treba čuditi - kad je EU uredbom obvezala naše banke na SEPA transfere oni su izmislili prolazni račun preko kojega sve ide kako bi opet naplatili nešto što po EU pravilima ne smiju.

 

Pada mi na pamet da je to možda revolving iznos koji će mu tek bit naplaćen jer OP spominje da je uzeo Diners jer nije imao novce na tekućem(?!).

Tako nekako. Naplatio mu je Paypal konverziju i naknadu od 4.5% a onda je Diners naplatio svoju normalnu kamatu od odprilike 4%(3.5-4.5 ovisi koliko je ugovorio) i to ti je točno 670€. Znači ta kartica u startu nije bila 620 nego odprilike 645€ zbog kamate Dinersa za koju je on morao znati ako je pročitao ugovor, a očito nije kad stano priča o 620€.

Sve u svemu zapravo je sam kriv. Uzimati novu karticu za kupnju grafičke bez da je dobro proučio kamate Dinersa+ plaćanje preko 3 posrednika da bi kupio karticu(firma od koje kupuje=ebay=paypal=Diners) bez da očekuje posredničke naknade i konverzije.

 

 

cinco44 kaže... 

 Djelomično točno. Diners će mu naplatiti u dolarima neovisno o Paypalu, jer kao što je već netko rekao, to je u biti američki Discover. To se ne može izbjeći. Ono što je mogao izbjeći je da je stavio opciju da mu Diners preračuna po svom tečaju, a ne Paypal.

 

Znači prvo mu je Paypal preračunao eure u dolare po njihovom suludom tečaju, te je onda Diners te iste dolare još jednom vratio u eure.

 

Uglavnom, Diners je smeće kartica i praktički beskorisna u inozemstvu. Nakon 10 godina korištenja, preporodio sam se kad sam prešao na Premium Visu.

Nije mu naplaćena dupla konverzija nego minimalni postotak kamate po obavljenoj transakciji. Taj dio je vidljiv odmah na aplikaciji.  Bit će njemu ta kartica još skuplja kad mu dođe račun od Dinersa, tko zna kako je ugovorio kamatu. Ako je ugovorio revolving na 7% znači da mu ide još najmanje 3% na računu na kraju mjesec.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2023 13:03 (ddarknessfairyy).
16 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
Zaporožac kaže...

 Nisam vidio Diners karticu a da nema uobičajen -ccv, čudno.

Ne kažem da nije istina nego, ne mogu vjerovati....

 Ima normalan CVC kao i sve druge kartice.

ddarknessfairyy kaže...

Nije mu naplaćena dupla konverzija nego minimalni postotak kamate po obavljenoj transakciji. Taj dio je vidljiv odmah na aplikaciji.  Bit će njemu ta kartica još skuplja kad mu dođe račun od Dinersa, tko zna kako je ugovorio kamatu. Ako je ugovorio revolving na 7% znači da mu ide još najmanje 3% na računu na kraju mjesec.

 Naplaćena mu je dupla konverzija. Kakva kamata? Ne znam odakle ti informacija da je revolving kartica. Nitko to nije spominjao, a i u priloženom screenshotu se vidi da piše Diners Standard.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
2 godine
offline
Re: J... Diners i naplata
cinco44 kaže..

 Ima normalan CVC kao i sve druge kartice.

 Autor teme, moj lega Renči je na pisao;

 

Cekam ko debil mjesecima da kupim sto jeftinije grafu i onda ovako popusim..

S tim ovi ni nemaju klasican ccv broj napisan posebno.

nego navodno zadnja tri broja na kartici iza

koju mi 3 njemacke trgovine nisu prepoznavale kao vazece..zato sam isao na kupovine preko ebaya..

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
6 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
ddarknessfairyy kaže...

 Već su ti napisali prije. Ovo veze nema sa Dinersom nego je u pitanju Paypal. Paypal Diners kartice prepoznaje kao Discover kartice prema prva 4 broja kartice. Pošto Paypal tretira Discover kartice kao kartice tekućeg računa kojem je glavna valuta USD oni šalju zahtjev prema tvojoj kartici u USD. A s obzirom da ti nemaš Diners račun u USD nego u EUR Paypal ti naplaćuje onda konverziju po svom tečaju+naknadu za konverziju, znači ne radi konverziju Diners nego Paypal. Diners samo dobije račun da naplati xy iznos. Ista stvar ti se nije događala sa "normalnom" karticom tekućeg računa(Master/Visa nebitno) jer kad upišeš prva 4 broja te kartice Paypal ih prepoznaje kao određenu karticu(obično ti napiše odmah pokraj koja kartica je u pitanju) i po zemlji stanovanja odmah prebacuje u tvoju valutu. Takvi problemi se rješavaju na Paypalu, diners nema ništa s tim. Moraju ti biti svi zahtjevi koji idu preko paypala biti direktno na EUR. 

 kakvu konverziju mu je paypal naplatio iz € u €?

 ima velike veze sa dinersom da je platio maestro bilo kojom iz hr banke nebi bilo troška jer je valuta u hr €

13 godina
offline
J... Diners i naplata

Imam Diners karticu cca 15 godina. UVIJEK je CCV broj bio otraga bas najklasicnije kao na svim karticama, prvi put cujem da su zadnje 3 znamenke CCV broj. Ne kazem da je nemoguce, ali je cudno.

 

Sto se tice kupovine u njemackim web-shopovima DINERS je valjda najslabije podrzana kartica, rekao bih da ju jedno 10% trgovina prima kao sredstvo placanja, obrati pozornosti prije kupnje ubuduce na svakom Web shopu skroz dolje na dnu je popis podrzanih kartica.

16 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
cinco44 kaže...
jozef kaže...

 Otkad je 689USD = 670€? Ne znam jesi li zbunjen ili me trolaš. 

Čak ni po interbank rateu na dan kupnje (a dolar je u međuvremenu skliznuo) to nije više od 644EUR.

 

Pero Dinamit kaže...
Pusti ga, on vidi samo brojeve. Dobro da nemamo lire ili tolare, sto bi tek onda bilo heheh!

 Vidite li vi screenshot ECC aplikacije ili trolate? Skinulo mu je koliko je i rekao.

 Tek sam sad vidio da je stavio negdje u sredini teme, gledao sam samo ova prva 3 koja je stavio u prvom postu.

Jebiga, PP ga je zajebao kod konverzije onda. Ali to se zna već duže vrijeme, staviš da tvoja banka radi konverziju, ne pay pal. Na greškama se uči, dobro da ova nije prevelika.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
10 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
cinco44 kaže...

 Naplaćena mu je dupla konverzija. Kakva kamata? Ne znam odakle ti informacija da je revolving kartica. Nitko to nije spominjao, a i u priloženom screenshotu se vidi da piše Diners Standard.

 Diners je još prije 3 godine uveo minimalnu "naknadu" (realno je kamata) za uplate u korist drugih platnih instrumenata(kekspay, revolut, paypal...) Ne znam točno koliko je, 2020g je sigurno bila 2.95% po svakoj transakciji(znam jer sam vidjela i u izmjenama ugovora i u poruci koju su tad poslali), sad je oko 3.5-4(piše mu u ugovoru kolika je točno). Dal' su mu naplatili konverziju ili nisu ne znam, možda jesu, ali ovo su mu sigurno naplatili i to je morao očekivati. Što se tiče ovog drugog dijela kao što rekoh platit će još sigurno, ovisno o tome što je ugovorio. Napisao je sam na onaj post na koji sam odgovarala "da će platit u šutu i zatvorit karticu". Zbilja misliš da mu neće naplatit barem pola godišnje/mjesečne ili kakve kamatne stope je već ugovorio? Na stadnard je godišnja 10.98%, na revolving 7.45% po računu uz minimalnu 4%(gore je trebalo pisat najmanje 4% a ne 3 u citiranom dijelu). Da mu naplate samo dio platit će još bar 30-tak eura.

dejo74 kaže...

 kakvu konverziju mu je paypal naplatio iz € u €?

 ima velike veze sa dinersom da je platio maestro bilo kojom iz hr banke nebi bilo troška jer je valuta u hr €

 Ajde gledaj ponovno screenshotove koje je ostavio. On nije platio iz € u € niti je platio direktno Dinersom firmi od koje kupuje. Znači naplata nije € u €. Plaćeno je preko poserdnika (paypal). Lijepo ti piše na prvom screen-u da se naplaćuje u eurima, drugi screen(paypal) je karticu prepoznao kao Discover karticu a ne diners. Paypal je je napravio konverziju po svom tečaju i onda mu naplatio svoju naknadu. Da je paypal prepoznao karticu kao Diners onda bi naplatili u €. 

14 godina
offline
J... Diners i naplata

Ukratko: Je*eš Diners!

16 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
ddarknessfairyy kaže...

 Diners je još prije 3 godine uveo minimalnu "naknadu" (realno je kamata) za uplate u korist drugih platnih instrumenata(kekspay, revolut, paypal...) Ne znam točno koliko je, 2020g je sigurno bila 2.95% po svakoj transakciji(znam jer sam vidjela i u izmjenama ugovora i u poruci koju su tad poslali), sad je oko 3.5-4(piše mu u ugovoru kolika je točno). Dal' su mu naplatili konverziju ili nisu ne znam, možda jesu, ali ovo su mu sigurno naplatili i to je morao očekivati. Što se tiče ovog drugog dijela kao što rekoh platit će još sigurno, ovisno o tome što je ugovorio. Napisao je sam na onaj post na koji sam odgovarala "da će platit u šutu i zatvorit karticu". Zbilja misliš da mu neće naplatit barem pola godišnje/mjesečne ili kakve kamatne stope je već ugovorio? Na stadnard je godišnja 10.98%, na revolving 7.45% po računu uz minimalnu 4%(gore je trebalo pisat najmanje 4% a ne 3 u citiranom dijelu). Da mu naplate samo dio platit će još bar 30-tak eura.

 Miješaš kruške i jabuke. Diners standard je charge kartica i kao takva nema nikakvih kamata osim na podizanje gotovine i račune koji nisu plaćeni na vrijeme. Odakle izvlačiš ove brojke?

ddarknessfairyy kaže...

Zbilja misliš da mu neće naplatit barem pola godišnje/mjesečne ili kakve kamatne stope je već ugovorio? Na stadnard je godišnja 10.98%, na revolving 7.45% po računu uz minimalnu 4%(gore je trebalo pisat najmanje 4% a ne 3 u citiranom dijelu). Da mu naplate samo dio platit će još bar 30-tak eura.

 Da. Neće platit nikakvu kamatu iz razloga kojeg sam gore napisao. Može eventualno platiti 1/12 godišnje članarine, ali mislim da neće ni to jer trenutno imaju prvu godinu korištenja bez naknade pa pretpostavljam da ju je zato i uzeo.

ddarknessfairyy kaže...

"da će platit u šutu i zatvorit karticu"

Naravno da će platit "u šutu" jer kupovanje na rate nije moguće u inozemstvu.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
14 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
Nebitno..
ispo sam dudek i podudlo sam ju za 670e..
To me bog ocito kaznio..
A jos tuznije je sto se zadnjih 10g zavaravam da sam gejmer a uopce se vise ne gejmam, tj teram se da se gejmam.. Valjda kriza srednjih godina ne znam..
Hvala svima na uključenju u temu..
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 19:03 (R3nchi).
8 mjeseci
offline
Re: J... Diners i naplata
R3nchi kaže...
Nebitno..
ispo sam dudek i podudlo sam ju za 670e..
To me bog ocito kaznio..
A jos tuznije je sto se zadnjih 10g zavaravam da sam gejmer a uopce se vise ne gejmam, tj teram se da se gejmam.. Valjda kriza srednjih godina ne znam..
Hvala svima na uključenju u temu..

 A gle jesi ga malo izvisio, ali s razlogom valjda. Drugi put nemoj ni na e-bayu kupovat nego na njemačkom "njuškalu" (i to da je cijena barem 50% jeftinija od najnovije grafe u trgovini i da je plaćanje direkt na račun, čitaj najpovjerljivije) i vjerujem da ćeš proći još bolje, sretno. 

 

Ti si svjetski majstor kada su u pitanju kupnje i trgovanja po drugim državama, rekli bi kod nas neki ljudi "specijalac", svaka čast.

HrDsHL
8 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
R3nchi kaže...
Nebitno..
ispo sam dudek i podudlo sam ju za 670e..
To me bog ocito kaznio..
A jos tuznije je sto se zadnjih 10g zavaravam da sam gejmer a uopce se vise ne gejmam, tj teram se da se gejmam.. Valjda kriza srednjih godina ne znam..
Hvala svima na uključenju u temu..

 Nešto s čime se mogu poistovjetiti. Nabavljam hardver novi i onda shvatim da nemam volje praktički ništa više igrati. Pogotovo kad se sjetim da su mi 2 prijatelja s kojima sam igrao video igre u mlađim danima več mrtva. Prešao sam sve više na biciklizam, ali i od toga ništa u ovim hladnim danima.

Prosječno glup i umjereno lud
14 godina
offline
Re: J... Diners i naplata
Razmisljam da otvorim temu na tu temu, o igranju tj ne igranju i zavaravanju o istom.. Samo su mi spisateljske sposobnosti poprilicno skromne pa ne znam dal bi se uspio uopce dobro izraziti. Isto kao I ti, sad kad radim i kad imam malo bolju placu a vise se ne trosi na pizdarije lova (izlasci i stimulansi) ,pa isto ko ti trosim na novac na nov hardware i onda mi opet sve stoji kao i kad sam imo stari tj prosli .Al eto ta neka sujeta i ono cinjenica da imam dobar pc mi valjda vise ego zadovoljava.. Zadnje pravo gejmanje sam imo s NFS most wanted il underground 2? Ne znam sta je bilo zadnje ,znam da sam dosta picio i cod (onaj ww2) i medal of honor (sto je bio na foru band of brothers), poslje toga izdoziro Diablo 3,doslovno svaki dan igro max sat vremena,i poslje toga Fallout 4/new vegas i onda rdr2 isto tako . Sad i ako icu igrat star sam suxam za pucine,ukocim se cjeli i pre spore reakcije imam, a ostali mi zanrovi nikad nisu previse ni lezali osim trkacih nekih recimo.. Sve u svemu prije cu provesti 2-3h buljeci u yt nego u neku igru :-(
R33mba#2892
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice