Javess Group Limited SCAM Dokazano

poruka: 7
|
čitano: 3.753
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Javess Group Limited SCAM Dokazano

Pozdrav, naletio sam na zanimljiv clanak o Javess Group-i koja je bila i reklamirana tu kao Legit firma, zanima me sta imaju za rec korisnici koji su ju promovirali..

Tekst sa 24 Sata je prenjet u cjelosti(citaj Copy-Paste)

 

Veliki broj Hrvata navodno je prevaren u velikoj piramidalnoj shemi, neki su ostali i bez životnih ušteđevina piše index.

Varaždinska policija danas je objavila kako je 27-godišnjak ostao bez oko 11.000 tisuća eura i navodno je sudjelovao u toj piramidalnoj shemi kriptoprevare iza koje stoji firma Javess Group Limited iz Velike Britanije.

Sve je išlo preko aplikacije i stranice Telegram u kojoj su ljudi uplaćivali za pakete. Recimo, uz Vip 1 paket dnevna zarada je uz akontaciju od 100 eura bila 5 dolara, a mjesečna dobit 150 dolara.

U Vip 5 akontacija je bila 9000 dolara, dnevna zarada 450, a mjesečna 13.500 dolara.

Kako funkcionira Ponzijeva shema?

Čini se da se radi o tipičnom primjeru Ponzijeve sheme, koja je ime dobila po Charlesu Ponziju, prevarantu koji je 1920-ih piramidalnom shemom u šest mjeseci izvukao oko 150 milijuna dolara.

U svakoj Ponzijevoj shemi prevarant garantira dobit na početku. No prvo treba nešto uložiti da bi se došlo do te dobiti, često to bude sitan iznos.  Kad prevareni vidi da je nešto dobio i da bi za mogao dobiti i više novca ako u shemu uključi još ljudi, on to čini i umjesto da digne ono što je dobio, nastavlja ulagati pridobivajući nove ljude u shemu. Oni nastavljaju isto, dobivaju, ali i ulažu još više i nakon nekog vremena prevarant diže novac i gasi stranicu, dok prevareni ostaju bez svega.

Prevareno preko tisuću ljudi?!

Hrvati koji su nasjeli na ovu prevaru prihvatili su ugovor prema kojemu bi pisali recenzije starih filmova. Prvo bi uplatili novac pa bi dobili link na kojem preuzimaju aplikaciju na kojoj ocjenjuju filmove.

Sve je išlo preko Telegram grupe koja je sad ugašena. Firma s kojom su imali ugovor kasnije je dodala stavku o porezu pa nitko nije mogao dići novac dok nisu uplatili porez. Neki su dodatno uplaćivali taj navodni porez nakon čega su shvatili da su prevareni.

Kako index neslužbeno doznaje, prevareno je preko tisuću ljudi, neki su ulagali i po 30 tisuća eura, a u manje od godinu dana ove piramidalne sheme, ljudi su ostali bez 200-300 tisuća eura.
 

 

Link:https://www.24sata.hr/news/hrvati-nasjeli-na-piramidalnu-shemu-ostali-su-bez-zivotnih-ustedevina-evo-o-cemu-se-radi-941076 , https://www.index.hr/vijesti/clanak/otkrivamo-kako-je-hrpa-hrvata-mislila-zaraditi-bogatstvo-recenzirajuci-stare-filmove/2504776.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

 

Mane 008 Toni Javess Javite se momci, kako zarada.......

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2023 15:05 (Hazzard From da Hood).
14 godina
offline
Javess Group Limited SCAM Dokazano

I mene živo zanima zašto bug.hr ne pogleda sa kojeg su ovi promoteri došli jel neki vpn ili domaći isp a ne da ih brišu.Ovaj dvojac je sigurno puno više ljudi navukao u prevaru sreća pa im na bug.hr nije baš pošlo za rukom vidim zaključana tema na istu. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
12 godina
offline
Javess Group Limited SCAM Dokazano

A mislim, svatko normalan i sa prosječnom inteligencijom shvatio je da je to scam nakon par rečenica. Uostalom - uloženo da se vrati uduplo nakon mjesec dana 

 

Ali baš gledam te poruke. Ljudi su idioti i još gore od toga, pokvareni idioti. Ženska veli kaj je taj klinac iz Varaždina prijavio lika za scam, da je uložila 18.000 eur, da se znalo da je sve scam.

Znači ciljano je uložila, znajući da će eventualno zaraditi na scamu drugih. Takvi bi isto trebali dobiti po prstima, jer je očito u pitanju ciljano i svjesno sudjelovanje u djelu prevare.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
9 godina
offline
Re: Javess Group Limited SCAM Dokazano
Apachy kaže...

A mislim, svatko normalan i sa prosječnom inteligencijom shvatio je da je to scam nakon par rečenica. Uostalom - uloženo da se vrati uduplo nakon mjesec dana 

 

Ali baš gledam te poruke. Ljudi su idioti i još gore od toga, pokvareni idioti. Ženska veli kaj je taj klinac iz Varaždina prijavio lika za scam, da je uložila 18.000 eur, da se znalo da je sve scam.

Znači ciljano je uložila, znajući da će eventualno zaraditi na scamu drugih. Takvi bi isto trebali dobiti po prstima, jer je očito u pitanju ciljano i svjesno sudjelovanje u djelu prevare.

 To je i meni fascinantno da znas da je nesta scam, i ides u to, pa borba s vjetrenjacama je mala maca za nevrijeme kakvo je njima u glavama...

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
14 godina
offline
Javess Group Limited SCAM Dokazano

Pa jbg ljudi su željni brze zarade kao što je validus i zeniq. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
9 mjeseci
online
Javess Group Limited SCAM Dokazano

dugo su trajali, gdje je sad ovaj majstor koji diže milijune...

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/pridruzite-se-nasem-timu-javess-group-limited/295987.aspx

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/otkrivamo-kako-je-hrpa-hrvata-mislila-zaraditi-bogatstvo-recenzirajuci-stare-filmove/2504776.aspx

 

Iskreno, većina u ova sranja ulazi svjesno pa mi ih nije niti malo žao. Žao mi je onih par posto koji stvarno povjeruju i koji su još uvijek toliko naivni da vjeruju u bajke.

6 godina
offline
Javess Group Limited SCAM Dokazano

Hvala Hazzard. 

 

Zanimljivo kako zutilo poput Indexa ima kvalitetan clanak o digitalnom kriminalu, alatima koje koriste i nacinima za navuci ljude, i jos uz to aktualna tema koja se upravo odigrava i to tu pokraj nas.

 

Dok na BUG online, imamo najvrucu temu, kako je neka papricica postavila novi rekord.

 

mozda da pocnemo pratiti Index za tehnoloske teme?

 

 

Boris Grozni: sad na 4k ekranu se moze potegnuti s FSR-om i do 16k +ako igra u sebi ima skaliranje rezolucije.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice