Stripovi,ljubitelji stripova!

poruka: 85
|
čitano: 39.089
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RE: Stripovi,ljubitelji stripova!- Pozor! Oprez !

Dakle, Johnny Storm je mrtav, Spiderman se pridruzuje fantasticnoj cetvorci, Hulk je dobio batine od uskrslog Zeusa kao nikad prije u zivotu nakon sto je pomogao Herculesu sa Zeusovim mocima da spasi egzistenciju svemira od japanskog boga kaosa Mikaboshija ciji je smisao postojanja nistavilo...

 

ima tko sto dodati?

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

Jeli znate neku stranicu za naručiti stripove?

(konkretno me zanima Scott Pilgrim)

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
13 godina
neaktivan
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

Program kojim možete čitati hrpu stripova - Comica

14 godina
neaktivan
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

Posto je ova tema mrtva neko vrijeme, da malo ozivim.
Jel tko citao the strange talent of luther strode?

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stripovi,ljubitelji stripova!

Lijep pozdrav, valjda smijem bumpati temu dugo nisam postao na bugovom forumu. U zadnje vrijeme sam se prilično umorio od mangi i druge literature, i slučajno nabasah na neki link za jedan Jasonov strip "The Last Musketeer" i oduševio sam se, pa sam u par dana pročitao cijeli njegov opus i počeo se više zanimati za strip općenito. Stripove nabavljam svakako, bitno da comick rack reader pokrene. Također dobar mi je ovaj forum: http://forum.mobilism.org/index.php, ima tu niz e-knjiga, ali se također dosta dobro ažurira comic sekcija. Također ova stranica http://comraderecs.tumblr.com/, to ekipa s 4chana mislim održava, prevladava onaj mainstream američkog stripa što bi se reklo, ali ima i dosta dobrih postova npr recommended Alan Moorea reading , pa preporučeni webcomicsi, i tako redom.

 

Ima super stripova, trenutno čitam Thorgala, belgijski strip koji je bio jako popularan u svoje vrijeme kad je izlazio 80-ih, toliko da je niz djece po Europi dobio imena po junacima iz tog strip serijala. Moram priznati da nije po mom ukusu, prije bi preporučio neki od Jasonovih stripova: http://en.wikipedia.org/wiki/Jason_%28comics%29

12 godina
odjavljen
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

od stripova kao klinac sam citao mister no,alan ford,zagor,tex,dylan dog,nathan never,atseriks&obeliks,Lucky Luke, i jedno vrijeme 2003/2004 citao sam ultimate spidermana i x-men.Sada sam se ponovo bacio ovaj put u citanje svih 160 izdanja ultimate spidermana od marvela(izdanje koje je izlazilo od 2000 do 2009.I da u drugom osnovne nebi propustio niti jedan broj Micky Mousea.Citao sam i neka domaca izdanja koja su izlazila kao knjige,i onog zeca samuraja imena Usagi Yojimbo te onoga bijelog lika sto je izgledao kao nogalo(nemogu mu se sada sjetiti imena) gdje su neprijatelj bio onaj gospodar skakavaca,procitao sam ukupno 12 mislim knjiga-stripova.Moze li se itko sjetiti koje je ime bilo onom bijelom liku jer ja ne mogu a zadnji put sam ga citao 2004.Sjetio sam se lik se zove Bone .I sijecam se da je izdana pc igra odnosna point&click avantura po tom likuInace dobra stranica na koju sam naisao.

http://www.stripovi.com/

te stranice na kojima mozete citati online stripove

http://marvel.com/digital_comics/list?isFree=1

https://read.dccomics.com/comixology/#/free_comics

https://digital.darkhorse.com/free/

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2013 22:00 (Nitro233).
12 godina
odjavljen
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

da li netko zna gdje se moze nabaviti hrvatsko izdanje ultimate spidermana,imam samo nekoliko brojeva koje sam kupio 2003/2004,a prestali su se izdavat 2009.Iako ih nisam vidio na hrvatskim kioscima od 2006

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 13:08 (Nitro233).
12 godina
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

Dylan Dog,Zagor,Mister NO,Alan ford... to su stripovi moje mladosti!

Sada sam se sjetio jednoga,joooj kada bih ga samo nabavio-barem u pdf-u - Umpah Pah (tako nekako),jos se i dan danas smijem!{#}

12 godina
offline
Re: Stripovi,ljubitelji stripova!

Haha Umpah-Pah mislim da imam jos negdje kuci dva broja od mogucih 5 koliko ih je i izaslo {#}

12 godina
offline
Re: Stripovi,ljubitelji stripova!
kaw_liga kaže...

Haha Umpah-Pah mislim da imam jos negdje kuci dva broja od mogucih 5 koliko ih je i izaslo {#}

Da 5,ali ako se ne varam jos su 3 broja izasla kao specijal-tak nesta!

15 godina
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

Još jedna ok stranica za ljubitelje stripova sa ponešto free naslova (poput Batmana, Supermana i drugih...)- www.comixology.com

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
14 godina
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

Jel' se još prodaju Bonellijevi stripovi (Zagor, ...) na trafikama/koloporterima, ne znam jer skidam online i čitam na smarfonu, imam sva izdanja od Ludensa i Slobodne Dalmacije, te nešto iz ex-YU. Što se događa s njima? Vidim da sad imaju neku web stranicu a prije je bila samo slika njihovih junaka i ničeg više na stranici.. Kako doći do novih/tekućih izdanja...

13 godina
offline
Re: Stripovi,ljubitelji stripova!
KIKI3ooo kaže...

Jel' se još prodaju Bonellijevi stripovi (Zagor, ...) na trafikama/koloporterima, ne znam jer skidam online i čitam na smarfonu, imam sva izdanja od Ludensa i Slobodne Dalmacije, te nešto iz ex-YU. Što se događa s njima? Vidim da sad imaju neku web stranicu a prije je bila samo slika njihovih junaka i ničeg više na stranici.. Kako doći do novih/tekućih izdanja...

Da, još se prodaju na kioscima, a mogu se kupiti i u centralama, npr. Vjesniku u Zagrebu ili baš ovlaštenoj knjižari u Zagrebu. Svugdje mislim da je tako, a polovnih ima svugdje također, pogotovo na raznoraznim sajmovima, aukcijama, izložbama, itd.

Kako doći do novih/tekućih izdanja online, to ne znam jer sam amaterski kolekcionar koji kupuje u papirnatom obliku i za kojeg online strip nije ni približno usporediv gušt kao kad primi papir direkt iz trafike{#}.

14 godina
offline
Re: Stripovi,ljubitelji stripova!
Caesar et Brutus kaže...
KIKI3ooo kaže...

Jel' se još prodaju Bonellijevi stripovi (Zagor, ...) na trafikama/koloporterima, ne znam jer skidam online i čitam na smarfonu, imam sva izdanja od Ludensa i Slobodne Dalmacije, te nešto iz ex-YU. Što se događa s njima? Vidim da sad imaju neku web stranicu a prije je bila samo slika njihovih junaka i ničeg više na stranici.. Kako doći do novih/tekućih izdanja...

Da, još se prodaju na kioscima, a mogu se kupiti i u centralama, npr. Vjesniku u Zagrebu ili baš ovlaštenoj knjižari u Zagrebu. Svugdje mislim da je tako, a polovnih ima svugdje također, pogotovo na raznoraznim sajmovima, aukcijama, izložbama, itd.

Kako doći do novih/tekućih izdanja online, to ne znam jer sam amaterski kolekcionar koji kupuje u papirnatom obliku i za kojeg online strip nije ni približno usporediv gušt kao kad primi papir direkt iz trafike{#}.

A opet, imati sve Ludens/SD Martin Mystère i Nathan Never brojeve u smarfonu ima isto svojih prednosti :)

Da, iako čitam sve, i Zagora, Lazarus Ledda, Dylan Dogga, Mister Noa, baš su mi MM i NN ono pre pre dobri. Koja mašta tih ljudi.

10 godina
protjeran
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

Jel zna netko možda gdje u Europi ovo mogu nabaviti?       http://www.comicbookresources.com/?page=preview&id=21242

9 godina
neaktivan
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

Pozdrav Bugovci zanima me dali neko zna da li se negdje u Hrvatskoj prodaje stari strip Rahan  bilo ga je na Hrvatskom ali ako neko zna neki link na internetu da se malo pogleda nemora biti na hrvatskom moze i engleski ili neki drugi jezik,hvala

10 godina
suspendiran
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

Ima li negdje u Hrvatskoj, po mogućnosti blizina Rijeke da postoje druženja zaljubljenika u stripove? Sad sam se navukao kao sulud na Image Comics, čitam ih kao manijak, Image Comics vjerojatno nije u stanju napraviti lošu kolekciju stripova.

Za sada sve čitam ilegalno preko iPada, jbg. i tako se kod nas ne može kupiti ništa osim Bonellija, a i to su stripovi stari po 50 godina i više. 

 

 

Šta vi čitate, osim popularnih nathan nevera, martin mystere, dylan dog, alan ford, ...?

9 godina
protjeran
offline
Re: Stripovi,ljubitelji stripova!
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ima li negdje u Hrvatskoj, po mogućnosti blizina Rijeke da postoje druženja zaljubljenika u stripove? Sad sam se navukao kao sulud na Image Comics, čitam ih kao manijak, Image Comics vjerojatno nije u stanju napraviti lošu kolekciju stripova.

Za sada sve čitam ilegalno preko iPada, jbg. i tako se kod nas ne može kupiti ništa osim Bonellija, a i to su stripovi stari po 50 godina i više. 

 

 

Šta vi čitate, osim popularnih nathan nevera, martin mystere, dylan dog, alan ford, ...?

 Ma čita se svašta , kad se uhvati slobodnog vremena.

Nisam neki zagriženi stripoljubac i stručnjak ali ih dosta čitam.

Ni ja baš ne kupujem puno, ali znam kupiti dobar klasik na sniženju po sajmovima .

Može se svašta naći po net-u besplatno.

Ja čak imam dara za crtanje pa rekreativno crtam junake kad me se dojmi neka slika.

Na hard-u imam dosta stripova:

Watchman, Alan ford, Sin City, Modesty, Corto Malteze , X-Men, Fantastic Four, Sandman i 1602 (Neil Gaiman je genije),......

12 godina
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

Pozz ljudi,

 

jeste li čitali Garfield stripove?

 

Sjećam se kad sam ih ja čitao, uživao sam u tome. Sad baš tražim jedno izdanje koje nisam pročitao, a nikako do njega.

 

Radi se o posebnom zimskom izdanju čija je slika priložena uz ovaj post. Posjeduje li netko od forumaša ovo i da je voljan prodati? Dao bih 20kn za to, a spreman sam ići i više. :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Stripovi,ljubitelji stripova!
The Doctor kaže...

Pozz ljudi,

 

jeste li čitali Garfield stripove?

 

Sjećam se kad sam ih ja čitao, uživao sam u tome. Sad baš tražim jedno izdanje koje nisam pročitao, a nikako do njega.

 

Radi se o posebnom zimskom izdanju čija je slika priložena uz ovaj post. Posjeduje li netko od forumaša ovo i da je voljan prodati? Dao bih 20kn za to, a spreman sam ići i više. :)

 Možda se pojavi na aukcijama

 

https://www.stripovi.com/index.asp?page=auctions-list&Title=garfield&submit=TRA%8EI

 

https://www.aukcije.hr/search.php?q=garfield&cat_id=0

14 godina
offline
Re: Stripovi,ljubitelji stripova!
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ima li negdje u Hrvatskoj, po mogućnosti blizina Rijeke da postoje druženja zaljubljenika u stripove? Sad sam se navukao kao sulud na Image Comics, čitam ih kao manijak, Image Comics vjerojatno nije u stanju napraviti lošu kolekciju stripova.

Za sada sve čitam ilegalno preko iPada, jbg. i tako se kod nas ne može kupiti ništa osim Bonellija, a i to su stripovi stari po 50 godina i više. 

 

 

Šta vi čitate, osim popularnih nathan nevera, martin mystere, dylan dog, alan ford, ...?

 

Meni je DD postao naporan. Odustao sam trenutno od njega. Posuđujem u knjižnici...

 

Sad uzeo Čuvare (Watchmen) i da mogu nastaviti sa serijom na HBO...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Stripovi,ljubitelji stripova!
spiderhr kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ima li negdje u Hrvatskoj, po mogućnosti blizina Rijeke da postoje druženja zaljubljenika u stripove? Sad sam se navukao kao sulud na Image Comics, čitam ih kao manijak, Image Comics vjerojatno nije u stanju napraviti lošu kolekciju stripova.

Za sada sve čitam ilegalno preko iPada, jbg. i tako se kod nas ne može kupiti ništa osim Bonellija, a i to su stripovi stari po 50 godina i više. 

 

 

Šta vi čitate, osim popularnih nathan nevera, martin mystere, dylan dog, alan ford, ...?

 

Meni je DD postao naporan. Odustao sam trenutno od njega. Posuđujem u knjižnici...

 

Sad uzeo Čuvare (Watchmen) i da mogu nastaviti sa serijom na HBO...

Čuvari su već malo ozbiljnije štivo u usporedbi sa Bonelli izdanjima. Serija je jako dobra, unatoč silnim primjedbama ljudi koji su pogledali cijelu prvu epizodu. 

Da me ne bi krivo shvatili i ja sam odrastao na Bonelli stripovima + AF (Magnus), ali imamo danas raspoloživ ogroman broj vrhunskih stripova koje je šteta ne pročitati.

14 godina
offline
Re: Stripovi,ljubitelji stripova!
mzopg kaže...

Čuvari su već malo ozbiljnije štivo u usporedbi sa Bonelli izdanjima. Serija je jako dobra, unatoč silnim primjedbama ljudi koji su pogledali cijelu prvu epizodu. 

Da me ne bi krivo shvatili i ja sam odrastao na Bonelli stripovima + AF (Magnus), ali imamo danas raspoloživ ogroman broj vrhunskih stripova koje je šteta ne pročitati.

 

Nisam baš Bonelli fan ali mogu proći, ostali su pitkiji za čitati za razliku od Dylana.

Dosta sam u strip krugovima, ako si i ti možda smo se sreli (možda si na s.com forumu)...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Stripovi,ljubitelji stripova!
spiderhr kaže...
mzopg kaže...

Čuvari su već malo ozbiljnije štivo u usporedbi sa Bonelli izdanjima. Serija je jako dobra, unatoč silnim primjedbama ljudi koji su pogledali cijelu prvu epizodu. 

Da me ne bi krivo shvatili i ja sam odrastao na Bonelli stripovima + AF (Magnus), ali imamo danas raspoloživ ogroman broj vrhunskih stripova koje je šteta ne pročitati.

 

Nisam baš Bonelli fan ali mogu proći, ostali su pitkiji za čitati za razliku od Dylana.

Dosta sam u strip krugovima, ako si i ti možda smo se sreli (možda si na s.com forumu)...

Ima me i tamo 

Po pitanju druženja uz kave sam slab, jednostavno ne stignem uz sav posao koji imam.

 

Uz Martija sam odrastao tako da mi je on i dalje broj jedan Bonelli, mada su mi nove epizode puno lošije od starih. Uz to Mister No i naravno Zagor. Dylana nikad nisam previše čitao, on je dosta specifičan, malo uvrnut kao i humor Groucha, ali ima i jako dobrih epizoda.

 

Od drugih baš čitam Hitmana i on me je oduševio, a mislio sam da će mi biti loš.

8 godina
offline
Stripovi,ljubitelji stripova!

Ne čitam stripove kao nekada, ali čuvam ih hrpetinu pretežno iz Ex Yu i 90-ih. Danas ih kupujem na akcijama i čitam online. Jedan od najdražih mi je bio Alan Ford. Rastužilo me kada sam saznao da je kreator Alan Forda nedavno objavio da stripu nakon 50-ak godina izlaženja dolazi kraj. Biti će još 10 oproštajnih epizoda, i to je to. Alan Ford odlazi u povijest. U jednu ruku sam tužan, a u drugu mi je opet drago što će biti nekakav zaključak grupe TNT, umjesto da strip jednostavno bude ukinut, bez nekakvog zaključka cijele priče.

Prosječno glup i umjereno lud
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice