Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.778
|
čitano: 790.067
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Printer - preporuke

B200 greška se dešava i s printerima koji su koristili samo originalne kazete (dakle nije slučaj samo kad su se koristile zamjenske). B200 je kod za nekakav problem s glavom printera koliko vidim (glava printera nije vječna kao ni sve drugo). Sad jedino pitanje nakon koliko otisaka se B200 desio na tim printerima i u kojem stanju su glave bile (sasušene???)

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 19:24 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Glava printera košta 150€, ne pada mi na pamet kupovati ju. Sam printer ak ima 2000 stranica isprintanih, po izgledu bi prošao kao potpuno nov.

 

Ak se B200 dešava i sa originalnim kazetama, ne znam koji idiot bi ih kupovao... i zanima me kako bih uvjerio servis unutar jamstvenog roka da nisam koristio zamjenske. Jedna originalna boja je 90kn, zamjenska 22.. x4, ja sam svog isplatio (u smislu ako je otišao prerano zbog korištenja zamjenskih) al svejedno je ostao gorak okus u ustima...

10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Jeli piše par koraka gore

 

error B200 == zadovoljan korisik == kupuje novi Canon == svi zadovoljni

 

Pa tko je onda lud da kupuje neki refubrish printer koji je star 5 godina. Znači star je 5 godina i još je 100% ispravan.

A  još ktome košta isto kao neki novi. I sigurno pošto je preživio tih 5 godina možeš biti siguran da ćeš uz dobivenu  start up tintu  odraditi na njemu za iste te novce još nekih  3000 - 4000 otisaka

 

Totalno bez veze zar ne? Koja budala bi to još uzela.

 

¨"Ja sigurno uzimam novi sa kojim za iste te novce mogu naparviti nekih cca 200 otisaka. I svakih 12 mjeseci kad istekne garancija kupujem ponovo novi. I cijelo vrijeme imam granciju."

 

E kad bi samo znao koliko smo takvih Canona sa error B200 u servisu sahranili. A izgledali iz vana ko da su izašli ispod čekića.  Ko bombonček.

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 21:09 (Adriatix).
16 godina
offline
Printer - preporuke

Puno palamudis, a nikako da preporucis printer koji po tebi valja i isplati ga se kupiti.

 

lllnuclearlll kaže...
PraskaviRepan kaže...

@Adriatix, nuklearni: vidim da se kuzite u printere, dajte napisite koji je najbolji izbor all-in-one printera do 100 eura koji se moze kupit u ducanima, znaci da ne moram trazit po oglasnicima. Nije mi jako bitno jel tintni ili laserski.

 Jel bitno dali je c/b ili u boji? Trebaš skener ili ne? Koliko planiraš printati i što?

 Ocu i boju i skener. Printat cu recimo 200 stranica mjesecno, tekst vecinom. E i preporuci neki koji nije canon pixma mg serija..

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 23:33 (PraskaviRepan).
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Jedan primjer

Canon mp 495 + ciss

 

bio je prekjućer na servisu. Nakon utrošenih nekih 4* 50 ml trebalo je zamjeniti glave  == investicija cca 250 kn sveukupno. A čovjek je definitivno prije toga otisnuo bare 3 000 kolor otisaka.

 

To je samo jedan konkretan primjer.

 

Ili jedan drugi konkretan printer Epson SX 215

Potražite si na Google Adriatix + Blog od 20 3. 2015., pa vidite što kaže čovijek po vlastitom iskustvu.

 

Sve su to konkretni primjeri iz prakse.

 

Kad bi naveli neki drugi aktuelan iz ponude onda bi to bila reklama i poznato je da se ovdje ne smiju spominjati takve opcije domačih ponuđača.

 

Ponuda stranih ponuđača je OK.

 

Ali tako ti je to danas u globaliziranom svijetu.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Gledaj Canon ti je prdugo u ovom biznisu da ne bi znao što treba raditi u vlastitu korist.

 

 Ja konkrento znam neke svari iz parakse i iz iskustva  , ali daleko od toga da znam sve ili  možemo predvidjeti što slijedi u sljedečoj iteraciji sa novim modelima.

 

Recimo evo jedan hipotetski ali lako mogući scenairo.

 

Ako pogledaš malo koja je naj novija fora na ovom polju onda je to Cloud plaforma i Cloud printing.

 

I sad marketing još nije bio na kursevima pa ne zna što je to ali uskoro će  poćeti svi iz te branše REVATI o tome kako je to super. Korisnik ima ove i one pogodnosti.

 

A u suštini Canon i sl imaju potpunu kontrolu svih podataka koje mogu isisati iz tvog printera i računala.

 

 

Odnosno ukoliko ti i dozvole da koristiš neke zamjenske kazete, iz izčitanih CHIP ova znat će točno koju si marku zamjenskih kazeta koristio. Količinu koju si do sada potrošio. Navike u potrošnji pojedinih boja. Ali pošto si ti jedan marav mogu napraviti napraviti onu prije opisanu funkciju u firmveru ali i ne moraju.

 

A ono što je za njih daleko zanimljivije je zbirna informacija koliko je nekih kazeta  sa markerom nekog proizvođača prodano na nekom tržištu.

 

Zašto to?

 

Zato jer onda lako mogu nači neki odvjetnički ured koji će sutra pokucati na vrata tog uvozniak i lijepo odrati debelog i potkoženog prasca. Ti kao krajnji korisnik si im nezanimljiv.

 

Nakon toga budeš ti obijao pragove za zamjenske kazete  i tražio koga još nije posjetio odvjetnik Zamp ili Microsoft profila.

 

E to ti se iza brda valja. A oni koji to mogu predvidjeti dobro paze što rade danas pa zato i nečuješ neke što su do nedavno bili jako glasni na ovom polju.

 

Tada budu jako zaniljivi svi uređaji koji nisu umreženi an takav način. A pokazali su se kao pouzdani su i jeftini za korišćenje. I više nije bitno koliko je star ukoliko uredno i zivahno radi a hraniš gas za siću.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
16 godina
offline
Printer - preporuke

 

 

Jel bi ti kupio stari auto s prevezenih 200 000km za istu cijenu kao i novi automobil???

 

jbg. Ak je prešo 200 000 preći će još sigurno 200 000. jel tak?? A novi će se pokvarit, jer ipak kvaliteta je zadnjih godina pala, jel tak?

 

Jel mi nudiš garanciju ako kupim taj printer kod tebe da će isprintati toliko otisaka koliko si naveo?

 

 btw. Ako mi Canon/Epson/HP crkne brzo ili ne budem zadovoljan, odakle ti ideja da ću više ikad kupit Canon/Epson/HP proizvod??? Pa fala bogu kupit ću printer drugog proizvođača u tom slučaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2015 17:19 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Ima jedan kvaka što svi ti auti imaju samo 1000 - 2000 km  i mogu odraditi  10 000 km A u startu dolaze sa  gorivom dovoljnim za 3000 km

 

Mogu i 20000 kn uz reset. I što je posebno bitno za njih postoji na webu negdje nekakav program za reset. Dok za nove printere možeš slikati ili platiti 50% cijene printera u nekom oficijelnom servisu za dijelove i reset.

 

 

A sa novim odradiš 2000 km kao u navedenom primjeru i bacaš ga u kantu za smeće. A do tada  naravno svakih 200 km bježiš na  zadovoljsvo onih koji se ovdje prave blesavi po nove zamjenske kazete.

 

 

A što se tiće grancije objasni ti nama na koji način ti možeš garantirati da ćeš na nekom printeru koristiti isključivo ovu verificiranu tintu. Ajde da te čujemo.

 

Znači iz te činjenice nitko nikome ne može dati garanciju na potrošne dijelove. I upravo zbog toga se Axxxx printere nude isključivo u paketu sa provjerenom tintom. Jer smo siguran je da korisnik neće imati problema dok je ne potroši. Sa tom istom tintom priter može stajati bez korišćenja  i 12 mjeseci i da se neće mlaznice zasušiti. Upravo iz činjenice da je do sada odležao na skladištu barem 6 mj. A kasnije si je sam kriv kad počne naljevati nešto drugo i ne verificirano uz taj isti paket.

 

Btw.

 

Što ti misliš da ostali proizvođači imaju neko drugo društveno uređenje uvedeno u firmi od ovog spomenutog. Ukoliko ne rade na jednak način Propali su ala Lexmark i sl. .

 

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2015 18:51 (Adriatix).
16 godina
offline
Printer - preporuke

Pa OK. Recimo da bi kupovao kod tebe tintu... Koliko imam garancije na printer koji košta kao neki novi u trgovini a činjenica je da je polovan???

 

Obećaješ jako visok broj otisaka. zanima me pokrivaš li to onda i garancijom?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2015 22:45 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Vidiš tu ima jedna kvaka

 

A to je da kad ti ne netko da nekakvu garanciju a ti njemu ne daš nikakvu garanciju ti tada više nemaš interes domačinski se ponašati prema svom printeru.

 

I nitko ne može stajati u tvom domu i kontrolirati kako koristiš printer.

 

Jednostavno ukolko baš hočeš jednu Canon inkjet glavu možeš bez problema srediti za 2 sata tako da skuriš grijače i praviš se blesav sa pričom >> Vaša tinta mi je uništila glavu. Dajte mi novu. >>  A ti si štampao ko blesav sve dok glava nije krepala.

 

A kad znaš da ti glava nije pokrivena garncijom i da je to potrošan dio i da ide na tvoj trošak. Odna paziš što radiš.

 

Za primjer.

 

Kad netko pita koji je naj isplatljiviji printer ili MF uređaj.

 

onda naš odgovor glasi

 

Neki Canon low cost sa instaliranim CISS om. I tintom koja je verificirana na tom uređaju.

 

I sad kad netko uzme takav paket. Odnese ga doma  i kad vidi kako to dobro radi i koliko ga jeftino otisak dođe, ne može da ne odoli izazovu te počne naganjati printer toliko da obavezno sredi jednu glavu unutar mjesec dana.  I onda obavezno sljedi upravo ova prića na koju ti ciljaš i natezanje tog tipa. Naravno on nije ni luk jeo ni  mirisao.

 

Međutim kad taj isti korisnik, nakon što mora platiti novu glavu iz vlastitog đepa, e onad je mir. Čujemo se tek za 6 ili 12 mjeseci. Ili tek kad treba nabaviti novu količinu tinte za svoj CISS sistem.Odnosno za 3 mj ukoliko je naka profi funkcija u pitanju.

 

A nova glava ga je koštala samo  cca 120 - 150 kn. I peri deri dalje.

 

Znači sve zavisi od puno faktora i zato onaj što traži jednu takvu garanciju ili ima figu u džepu ili  uzima uređaj gdje plača paušalno jedan otisak i nije ga briga bilo za glave ili tintu.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
16 godina
offline
Printer - preporuke

Aha, sad smo došli na svoje...

 

Dakle, prodaješ muda pod bubrege isto kao što kažeš da rade Canon/Epson/HP i ostatak društva. 

 

Koja korist mi onda kupiti polovni proizvod po cijeni novog za istu cijenu? Kod novog bar dobijem 1-2 godine kakve takve garancije i NOVI neishabani uređaj.

 

Ja ne znam da postoji dovoljno blesava osoba koja bi to kupila.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 12:35 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Ne sekiraj se ima ih dovoljno

 

Kad nekome dođe voda do grla onda počne misliti svojom glavom.

 

Nazalost ima ih više koji zazmišljaju na gore opisan način.

 

Kupe novi printer sa novim kazeatama koja svaka košta cca 90 kn i ne vide da su u suštini kupili ne printer nego set novih kazeta po 5 * 90 kn == 450 kn a za cijeli novi printer su dali cca 600 kn. I sad su super sretni što imaju garanciju 12 mj garanciju na onih preostalih 150 kn. I presijavaju se od sreće ko malo dijete što je dobio besplatnu lizalicu. A ovaj ove kazete potroši jednako brzo kao što malo dijete smaže svoju lizalicu.

 

I jedan i dugi žive sretni i zadovoljni u svom svijetu i neznanju.

 

A šta da tu ja filozofiram. Najbitnije je kad je netko sretan

 

A zna da bi bio nestretan uz neki refubriš uređaj i  gdje je u startu sa paketom dobio tintu  za 10 * više otisaka za iste novce.

 

Eto zato je marketing prava i dokazana  tvornica za proizvodnju sretnih ljudi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 13:31 (Klinika za PRINTERE).
16 godina
offline
Printer - preporuke

Šišaš ti 100L tinte kad će printer s već polusasušenim glavama upitne kvalitete otiska riknut sutra/prekosutra, a novce si bacio jer nisi dobio apsolutno nikakvu garanciju na uređaj.

 

A da imaš posla, ne znam baš jer ne znam niti jednog čovjeka koji je kupio kod tebe i to preporučio dalje. Ima i refurbished svojih prednosti i mana, ali nije sve tako bajno kao što to pokušavaš predstaviti. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 17:15 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Ti to dragi puno toga neznaš

 

Ali ima nade za onoga koji to ima snage priznati.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2015 17:28 (Adriatix).
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
PraskaviRepan kaže...

 

 Ocu i boju i skener. Printat cu recimo 200 stranica mjesecno, tekst vecinom. E i preporuci neki koji nije canon pixma mg serija..

Epson L serija onda, ili neki Epson jeftiniji za kojeg ćeš kupit resetirajuće kazete i tintu, no dok to platiš doći ćeš opet na cijenu nekog printera iz L serije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2015 21:45 (lllnuclearlll).
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

verificirana zamjenska tinta za <CISS je

 

 110 + 60 + 60 +60 ==  oko 50% jeftinija od originala

 

A ne verificirana zna biti još jeftinija ali je ne preporučamo.

 

Jer ukoliko ne zadovoljava po specifikaciji onda je nužno isprati cijeli CISS sistem i zamijeniti stare damper novim. A ne vjerujem da Epson prodaje takve dampere izvan servisne mreže.

 

Dok kod drugih zamjenskih Ciss instalacija damperi i nisu nikakav problem za nabaviti za zamjeniti.

 

Naravno svatko radi tako da dovede što više vode na vlastiti mlin.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2015 15:47 (Adriatix).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Lulek10 kaže...

Bok, kolka bi bila cijena onda zamjenske tinte za L seriju?

Pa nisi valjda lud kupovat zamjensku tintu za L seriju. Bočica tinte od 70ml košta 55kn. Ta bočica ti je dosta za cca. 4000 stranica. Preračunato to je 1.3lp po stranici. Gdje ćeš jeftinije od tog...

 

Poanta L serije printera je korištenje ultra jeftine original tinte.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2015 20:43 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav svima,

Trebao bi preporuku za novi printer. Trenutno imam HP Photosmart C6280 All-in-One. Dobro mi je služio (dosta dug period) ali je prestao funkcionirati kako treba iako je nedavno bio na servisu. Dakle trebam printer koji treba moći printati fotografije (važno mi je za one klasične, 15X10cm), tintni, 3 u 1 (skener,kopirka,pisač). Uglavnom, tražim sličan printer tom C6280, ali moderniji, da se može spajat na wi-fi ili usb printanje itd.

 

Svaki komentar je dobrodošao,

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
bobo8 kaže...

Pozdrav svima,

Trebao bi preporuku za novi printer. Trenutno imam HP Photosmart C6280 All-in-One. Dobro mi je služio (dosta dug period) ali je prestao funkcionirati kako treba iako je nedavno bio na servisu. Dakle trebam printer koji treba moći printati fotografije (važno mi je za one klasične, 15X10cm), tintni, 3 u 1 (skener,kopirka,pisač). Uglavnom, tražim sličan printer tom C6280, ali moderniji, da se može spajat na wi-fi ili usb printanje itd.

 

Svaki komentar je dobrodošao,

hvala

Hoćeš profesionalni fotoprinter ili normalan amaterski printer koji pristojno printa i fotografije?

 

Mislim da bi ti Epson L355 dobar bio ako trebaš ovo drugo i dobio bi jeftin ispis fotki s original tintom .

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2015 16:16 (lllnuclearlll).
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

U toj klasi ukoliko hočeš novo imaš jedino

 

Epson R2000 ili R 3000

 

ili L800

 

== cca 3000 - 6000 kn

 

A najisplatljivija opcija i najsličniji ovom HP je

 

Epson PX 730

 

Zašto ?

 

Zato jer Epson L 800 ima tvornički CISS i košta cca 3500 kn. A PX isto ima tvornički CISS + CISS vanjske tankove i košta 2000 kn

L800 ina 6* 90 mlaznica a PX je profesionalan stroj jer ima 6 * 180 mlaznica.  L 800 dolazi uz 6* 70 ml a PX uz 6* 100 ml.

 

A od refubrish možeš dobiti  jedino provjereno i ispravno

 

Epson R 265 + trajne kazete + tinta za trajne kazete

== 1200 kn

Sve su to 6 bojni sistemi sa barem 6 * 90 mlaznica isto kao L800 ali nije CISS.  R265 u CISS verziji košta 400 kn skuplje što je 50% jeftinije od novog L800 za isti broj mlaznica i uz 50% više tinte u vanjskim tankovima.

 

Usporedbe radi L335 ima konfiguraciju glave 4* 59 u kolor modu ili 180+ 180 u B&W modu. Znači pušiona za fotografije jer za kolore troši tek 1/4 crnih mlaznica. Koje se ubrzo začepe jer nisu u funkciji. Pa nakraju imate problema sa tekstom kad želite iskoristiti svih 360 mlaznica.

 

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Adriatix kaže...

 

A od refubrish možeš dobiti  jedino provjereno i ispravno

 

Epson R 265 + trajne kazete + tinta za trajne kazete

== 1200 kn

 

uf... ne znam baš. ovo mi je ipak nekako printer novijeg datuma, teško da je to dovoljno isprobano da bi znali da će raditi još dugo... trebala bi biti neka starija raga s 10 000+ otisaka ispala iz kamiona negdje ´91...

 

btw. Evo da uštediš kojih 1000kn usput 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Epson-Stylus-Photo-R265-Printer-/331542274904

 

Može i u RH:

 

http://www.njuskalo.hr/ink-jet-printeri/epson-stylus-photo-r265-ciss-oglas-14985526

 

btw. baci oko na koju recenziju za L355, printer izvrsno printa fotografije. Nije fotopisač, ali laiku tu nema neke razlike. Ako tražiš profesionalnu upotrebu onda L800.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2015 20:57 (lllnuclearlll).
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Tako razmišlja netko što se loži samo na review-e

 

Nebitno jeli neki uređaj novi ili stari ukoliko ga pokreće isti 100% ispravan motor i mehanika. Naravno to je bitno za onoga što traži najbolji i najpovoljniji rezultat za iste novce a ne nekakav review.

 

To što se R265 više ne proizvodi a L800 koristi isti motor samo govori da se je taj motor pokazao relativno pouzdan i dokazan. Naravno to ne piše u reviewima je tamo nemaju pojma koji motor pokreće neki najnoviji uređaj. A Epsonu taj podatak baš i nije u interesu objaviti na sva zvona kako nekome ne bi bilo jasno da do jučer plaćao isti motor 3* jeftinije.

 

Sada taj isti motor košta u CISS verziji cca 3000 kn.

 

To samo govori da postoje kupci koji to iz nekog razloga kupuju.

 

Isti taj motor je prije  2-3 godine koštao  600- 800 kn u P50 ambalaži.

 

Znači imamo usporedbu i preporuku 6* 90 vs 4* 59 mlaznica za iste novce.

 

Zašto je to bitno?

 

Zato je su inkjet printeri odnosno mlaznice podložne trajnim ili povremeninm zaštopavanju.  I sad nije svejedno ukoliko se zaštopa  5- 10 mlaznica na platformi od 6* 90  ili na 4* 59. I naravno da neki uređaj dolazi na reviewe ako nov. A nikada onda kad počnu problemi sa mlaznicam. A dok rade sve mlaznice ne vidi se ona razlika od  10 zaštopanih mlaznica. Zato je sve to najobičnije prikriveno i plačeno oglašavanje. Ili trabunjanje za on koji se lože na nebitne stvari.

 

A čovijek je tražio najpovoljnije i najkvalitetnije photo rješenje kao zamjenu za onaj HP koji je isto tako ima 6 ink sistem.

 

Ukoliko to nismo zaboravili.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 10:49 (Adriatix).
16 godina
offline
Printer - preporuke

Definitivno se slažem s tobom, no nisi shvatio poantu, a poanta je da taj printer vrijedi 200kn 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Točno

 

Ali da bi taj od 200 kn radio 100% treba uložiti 2 stata na čišćenje glave + 1 sat na testiranje

== 3* 150 kn. I veliko je pitanje dali će raditi stvarno 100% ispravno. Znači i tu statistiku treba uzeti u obzir kao trošak rizika kod refubrish printera.

 

Trajne kazete zatim koštaju  200 kn

 

I Professinal Photo tinta 6* 100 ml tinta za 120 punjenja košta 6* 140 kn

 

Pa ti ljepo izračunaj koliko to vrijedi i koliko to košta parcijalno ukoliko ga nosiš na servis ili kupuješ izvan nekog funkcionalnog paketa.

 

Ili još bolje za uporedbu  uzmeš za primjer cjeli paket za štampanje ID inkjet printabilnih kartica i prošao si 3 * jeftinije od bilo koje druge solucije.

 

Može li to raditi L335? Ne može.

 

Može li to raditi L800 ? Može

 

A koliko to košta?  Preko 4000 kn.

 

A može li to raditi neki drugi ink jet printer? Ne može Zašto? Zato jer ne postoje odgovarajuće Ladice za ID kartice. Ili ukoliko postoje opet ne postoje novi printeri za te ID ladice.

 

 

I gotova prića. Oćeš li ti uzeti istu stvar za 1600 kn ili za 4000 kn?

 

Znači onaj što pati za najnovijim reviwe vima naravno dat će 4000 kn. Ali mu ID kartice ili CD- i ne budu ispadali ništa boje nego na onom od 1600 kn

 

Ista stvar je i sa FOTOGRAFIJAMA što je primarno bio zahtjev.

 

Zaključak: Treba se svatko pitati: za što mi treba printer. Za print ili za zadovoljstvo. To su dvije posve oprečne stvari.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
16 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Adriatix kaže...

 

I gotova prića. Oćeš li ti uzeti istu stvar za 1600 kn ili za 4000 kn?

 

Pa uzeti ću ovaj s njuškala za 200kn, prije ću naravno provjerit jel sve radi kak se spada, a glavu ću počistit sam, bar sad ima na svakom kutku za kupit sredstva za čišćenje glave...  A onda bi se eventualno čuli za kazete i tintu 

 

Usput zaboravljaš da L355 ima CISS i troši jeftine original boje, s njim ide i jednogodišnje jamstvo, i poprilično dobar ispis fotografija koje oko laika nebi prepoznalo dali je foto printer ili ne.

 

ID i CD nije nitko spominjao u ovom slučaju.

 

A sad oće radit/neće radit u oba slučaja nemam nikakvu garanciju na to, al radije riskirat 200kn nego 1200kn. 

 

Da čišćenje glave i "testiranje" vrijede 450kn, definitivno ne vrijede (za početak jer je to blizu cijene nove novcate glave), a kinesku tintu naplaćuješ više nego Epson svoju originalnu, tako da...

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 14:09 (lllnuclearlll).
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

Opet teška zabluda.

 

Zašto?

 

Zato je je prije nekih mjesec dana dolutao jedan L550 pacijent u Axxxx servis. I korisnik se tuži da mu printer ne radi dobro i ne znamo od kuda mu došlo na pamet da će mu u Axxxx servisu gratis u garntnom roku riješiti problem.

 

Ali kad je već došao da pogledamo u čemu je problem.

 

http://adriatix.hr/A_ISK/A_Isk_INK/Epson/PICT/E-L550_LL.jpg

 

iz ovog otiska lijepo se vidi da je korisnik otisnuo 1000 stranica od toga 561 kolor. Isto tako se lijepo vidi da 4 Cyan mpaznice ne rade. Nije radilo ni desetak crnih mlaznica ali nakon softverskog čišćena to je otklonjeno. Međutim ove 4 mlaznice ili 8% je zabetonirano.

 

Kako je dalje varšila prića pojma nemao. A dobro bi bilo kad bi se netko javio da su mu priznali garanciju i po tom pitanju.

 

Znači još jedna Zabluda: Da originalna tinta ne zaštopava mlaznice i već nakon utrošenih 10% predviđenog kapaciteta.

 

I što je pametnije kupovati originalnu ili 50% jeftiniju specijalnu tintu za CISS sisteme.

 

Evo još jednog priloga na istu temu za one što se lože na reviewieve. Naravno nije riječ o certifiranom mainstreem reviewu.

 

http://www.printerknowledge.com/threads/epson-l800-cheap-oem-ink-damaged-printhead.8285/

 

 

 

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
14 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav.

Trebao bih printer za svakodnevni print teksta i nacrta. 

Nešto u rangu epson l355 koji sam do sad koristio.

 

Hvala.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

U čemu je problem sa L 355 ?

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
14 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Misliš u smislu da ga uzmem opet? 

 

Starom se razlila boja iznutra iz ink pada nakon par tri reseta samog. Znaci nekoliko tisuća stranica.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Printer - preporuke

To se da riješiti i bez kupnje novog.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice