Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.662.943
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

a imam sve od corsaira pa sam mislio i ostat na njemu...mozda eventualno g633 isto dobim za oko 720 kn..a normalne void usb rgb za 530

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Gledaš te stvari pored sasvim pristojnih slušalica. :(

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

sad imam normalne void 3.5 mm...ili da ostanem na njima pa nesto drugo kupim tipa onaj ssd od 480 gb za 800kn?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ne, mislio sam na HyperX Cloud seriju. Stalno se preporučaju u ovoj temi (pitam se zašto jer ih imam pa znam da stvarno valjaju).

 

Ali da, ako već imaš OK headset i pristojan izvor zvuka (makar to bila USB zvučna s eBaya naručena iz Italije za koju imam svaku preporuku, stvarno je dobra zvučnica - bolje razdvajanje kanala nego integrirani Realte 892), onda radje uzmi taj SSD kojeg si pronašao ili pak nešto drugo.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Valja li uzeti te Razer Orca? , imaju jos garanciju 7 mjeseci. Neznam kakve su naspram ovih novijih

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 22:29 (HolyPotato).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
HolyPotato kaže...

Valja li uzeti te Razer Orca? , imaju jos garanciju 7 mjeseci. Neznam kakve su naspram ovih novijih

 Ne znam kakve su u kategoriji za 170 Kn, ali da su dobre - to nisu.

Twitter: @191x7
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav svima 

 

Trebala bi mi mala pomoc oko izbora za gaming headset 

 

 

-Igram pucacine pa mi treba dobar headset sa kojim mogu odredit odakle dolazi zvuk

 

-Mic obavezan ,volio bih da je fiksni tj. da nije oni kojega je moguce uvuc u sluse (iman sad takvoga i totalno se izjeba) 

 

-nezz tocno kakva mi je razlika izmedju 3,5 mm jack i USBa a nije mi ni bitno 

 

-vise bih volio wirreless ako postoji sansa 

 

-Cijena 100-150 Eura (ako je i vise para nije problem ,ali ako za 250E dobijen sluse koje su 5% bolje od nekih za 150E to nema smisla) 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Hoćeš profesionalno dobar pozicijski zvuk za te novce, a da nužno ima ugrađen mikrofon?

 

- Kingston HyperX Cloud serija, npr najbolje Cloud Alpha. Može i Cloud Core, Cloud ili Cloud 2.

- USB zvučna s dobrim razdvajanjem lijevog i desnog audio kanala, npr ova http://ebay.to/2mBGPie (ne trebaš USB zvučnu ako se odlučiš za Cloud 2, uz njega dođe slična)

- Ovaj mikrofon ako želiš imati alternativu za mikrofon koji dođe uz Cloud: http://ebay.to/2mxuevD

 

Ili pak neke od ovih slušalica: http://bit.ly/2Dtdldv u kombinacij is ranije navedenim mikrofonom ili nekim mikrofonom s te liste.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

malo sam se krivo izratio . zelim da ima mic ali da nije oni sta se uvlaci u slusalice nego oni fiksni sta strsi kao antena ako razumis =)

 

gledam alpha vs cloud 2 .. dosta mi se svidaju .. jedino mi nije jasno zasto alpha ne podrzava 7.1 iako je noviji model, da li je to veliki minus ?

Veoma bitna mi je preciznos i odredivanje smjera zvuka . zbog toga da uzmem c2 ili ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 21:06 (Cro_Bota).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Virtualni 7.1 podržava svaki headset jer to radi software. No virtualni 7.1 ti nije nešto što trebaš, a ako i trebaš onda možeš koristiti nekakav software za to ili neku USB zvučnu koja tu opciju ima u driveru (kao npr ona koju sam naveo ranije).

 

Alpha ima nešto otvoreniji zvuk (tako tvrde), to može biti plus kod dojma zvučne slike.

 

Za određivanje smjera bitna ti je razdvojenost audio kanala, što je veči crosstalk to ti je slabije pozicioniranje. Za to onda nisu toliko bitne same slušalice koliko je bitan izvor zvuka (što znači dobra zvučna ili dac/amp, dobre postavke u Windowsima i igrama i dobri upravljački programi).

 

Zato sam ti naveo sve ono. :)

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 21:56 (191x7).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
A kakav to 7.1 postoji i slusalicama a da nije softverski?

Dobar software ce ti od stereo sluski napravit bolji surround nego 20 zvucnika nabijenih na malte ne isto mjesto..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Razer Tiamat 7.1 V2 i Asus Strix 7.1 - oboje su pravi 7.1, pravi u smislu da imaju 10 zvučnika a ne stereo + virtualni.

Dakle, u svakoj od slušalica imaju po 5 zvučnika; prednji, srednji, stražnji, centralni i sub.

 

Slažem se za ovo s virtualnim 7.1 na stereo slušalicama, u pravilu je bolje ALI NIJE BOLJE OD STEREA ako je ingame zvuk dobro napravljen.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 10:33 (191x7).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Ak mene pitas nema pravog surrounda dok ne razmjestis zvucnike po sobi. Ovo u slusalicama jedino ovisi o nacinu na koji je audio sniman. Npr virtual barber shop ili hellblade koji imaju "surround" i na stereo slusalicama. Dok s druge strane, voden logikom, tih 10 zvucnika u slusalici nemre opet nis odradit bez softwarea jer je to i dalje 10 zvucnika na jednom mjestu...

A realno i pravi sobni 5.1 je i dalje na kraju krajeva rijesen softvereski preko pojacala..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Hmmm....recimo da je tako ali zapravo i nije.

 

Sve te "virtual" sheme pokusavaju nesto, a to im jako rijetko uspjeva. To se najbolje vidi ako koristis studijske sluske. Sto se tice tamo nekih razera, clouda i svasta necega, tu prenaglaseni bass uglavnom zakamuflira ono sto nije dobro. A na kraju (a mozda bolje na pocetku) dzaba 5.1/7.1 ili virtualni klinac ako igra ne podrzava surround.

49% motherfucker, 51% son of a bitch
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ZeroC00l kaže...

Hmmm....recimo da je tako ali zapravo i nije.

 

Sve te "virtual" sheme pokusavaju nesto, a to im jako rijetko uspjeva. To se najbolje vidi ako koristis studijske sluske. Sto se tice tamo nekih razera, clouda i svasta necega, tu prenaglaseni bass uglavnom zakamuflira ono sto nije dobro. A na kraju (a mozda bolje na pocetku) dzaba 5.1/7.1 ili virtualni klinac ako igra ne podrzava surround.

 Nemoj mi Takstar Pro80 svrstavati u isti koš kao Razer. Evo ti frekvencijska krivulja pa sam prosudi jel' to gamersko (naglašen bas) ili je OK općenito za bilokakav audio.

 

Meni to sasvim dovoljno djeluje linearno.

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Istina . Samo da sad ne ispadne da sam purist i zagovaram linearnost i neutralnost 

49% motherfucker, 51% son of a bitch
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

kao osoba koja je koristila 4-5 godina svaki dan virtualni 7.1, mogu toplo svima preporučiti da se drže stereo zvuka, pogotovo ako imaju bolje slušalice 
niti jedno virtualno riješenje surround zvuka, nije bolje od poštenog stereo iskustva

ako su si dizajneri dali truda i napravili sound engine da stereo radi kako treba, niti jedan virtualni ga ne može nadmašiti

virtualni 7.1 se igra / mijenja defaultni eq, da bi stvorio neku percepciju prostora, a to obično dolazi sa nekim kompromisom za neke frekvencije i skrivanjem nekih stvari

kao što je kolega rekao malo više, virtual barber shop i hellblade su savršen primjer kako sound engine u stereu može impresivno zvučati 

 

što manji crosstalk to bolje, što bolje odvajanje kanala to bolje

dobre slušalice uparene sa dobrim dacom i pojačalom (danas se to može nać jeftino) su bolja opcija od virtualnih zezancija

provjereno i testirano na vlastitoj koži

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 16:11 (matija656).
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav ljudi naime zanima me da li je neko kupovao sa ove stranice stvarno ima puno slusalica dobrih i jeftinih ali nikad cuo za ovaj shop a  u hrvatskoj je ... https://iponcomp.hr/

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Lijepi pozdrav svima.

 

Nisam se ovdje ulogirao jako dugo međutim, gledam sada ovdje koje slušalice kupiti (hvala za sve vaše inpute) pa da vratim uslugu.

 

Prije dvije godine sam odlučio "uložiti" u dobre slušalice, da ne mislim više što i kako već da imam nešto na glavi kada poželim a da ne mislim kada ću morati kupiti druge jer će se ove raspasti. Sukladno tome....

Otvori prozor i skoči kroz njega prije negoli kupiš RAZER slušalice! U mojem slučaju Razer Kraken Pro.

Dao sam 750 kn za njih, nakon cca 6 mjeseci (paaaazio sam ih ko oči u glavi) ali ko da nisam - isfucale se i plastiku sa njih sam počeo svuda po sobi skupljati.

 

Ne samo sa spužvice, oko uha i oko glave (?!) već i PLASTIKA koja spaja slušalice i žicu od slušalica (plastični "konektori", nazovimo ih).


Nadalje, toliko su teške na glavi da bi me bolila glava nakon par sati. Čak i stišću glavu - a moja je (bila tada) prilično uska...

 

Sveukupno, nakon godinu i po - jednostavno su prestale raditi - valjda jer se plastični konektor raspao pa su žice olabavile.

 

Sve u svemu, PRECIJENJENO SMEĆE koje treba zaobilaziti u širokom luku.

TEŠKO za glavu, STIŠĆE GLAVU (koliko god da sam ih razdvajao rukama da ih "olabavim", nisam uspio - i dalje su stiskale) i RASPADNU se za cca godinu i po dana. Doslovce.

E da, mikrofon je bio kvalitetan.

Hvala na čitanju, kupujem Hyper X uskoro jer sma eto već više od 6 mjeseci bez dobrih slušalica - toliko mi puko film da sam, po tko zna koji put, kupio slušalice od cca 50ak kuna u prvom dućanu.

Samo me zanimalo da su lagane, eto tolika paranoja od težine mi došla od ŠUGAVIH RAZER slušalica.

Sramota, nisam pojma imao da nešto TOLIKO nekvalitetno napravljeno netko može staviti u prodaju za TE pare. Grozno iskustvo. Da postoji, ne bih kupio zlatni auto za 1€ da je na njemu napisan "Razer", a kamoli nekakav miš, tastatura, pi*de materine...

Hvala na čitanju, još jednom - hvala na savjetu, jedva čekam sljedeću plaju da si uzmem Hyper X cloud.

Žao mi samo što sam već naručio zvučnike iz Alze pa ću morati opet platiti poštarinu haha ali baš me briga, mi Irci se popišamo na 15 € poštarine... a prije gledao svaku kunu ;)


Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 23:11 (HaM).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

I prije dvije godine je postojala ova tema i onda ti ovdje sigurno nitko nije preporučio Razer headset.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

I prije dvije godine je postojala ova tema i onda ti ovdje sigurno nitko nije preporučio Razer headset.

Znam. Niti ne optužujem nikoga ništa, "samo" govorim svoje iskustvo da netko ne bi nasjeo, to je to...

Nisam se sjetio tu pogledati prije negoli sam sam išao istraživati tko šta i kako.

Nasjeo sam na marketinški trik,  review-i rekli da su super za te pare... a to su siguno bili plaćeni oglasi...

12 godina
protjeran
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Jel ima gdje kakav test 5.1/7.1 da provjerim slusalice, upalio sam to u cp od drivera(virtual surround) no nemam nikakav test?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Stjepanj kaže...

Jel ima gdje kakav test 5.1/7.1 da provjerim slusalice, upalio sam to u cp od drivera(virtual surround) no nemam nikakav test?

 Ako si pravilno postavio onda u postavkama zvuka vidiš 8 zvučnika i svaki možeš individualno isprobati klikajući na njega,

Twitter: @191x7
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozz da li se isplati kupiti Acer Predator Gaming headset pošto stvarno plivlacno izgleda a sad :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Arci5 kaže...

Pozz da li se isplati kupiti Acer Predator Gaming headset pošto stvarno plivlacno izgleda a sad :D

 To ti je Steelseries Siberia 200 koliko vidim. Ako ti izgleda super, dobro, al mogu ti reći da po zvuku baš i nije vrh.

Twitter: @191x7
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Da li si ih imao lično ili?

16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Nisam, ali sam dobro informiran.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

ljudi ja sam tek nakon 6 mjeseci primjetio da moje sluske nemaju digitalni mikrofon tj. svjetleci koji ima na sebi mute button.

 

Slika uopce nije identicna,slova su drugacija i taj mikrofon.Dajte mi recite jel se vrijedi zalit ili da nis od toga ne ocekujem.

 

Ovo je jbt prevara onda,stave fejk sliku

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
karlo125 kaže...

ljudi ja sam tek nakon 6 mjeseci primjetio da moje sluske nemaju digitalni mikrofon tj. svjetleci koji ima na sebi mute button.

 

Slika uopce nije identicna,slova su drugacija i taj mikrofon.Dajte mi recite jel se vrijedi zalit ili da nis od toga ne ocekujem.

 

Ovo je jbt prevara onda,stave fejk sliku

 Iso sam vidit bas na razer-ovoj stranici i da imaju razliku i dobro govorim znaci imaju bas svoj 7.1,digitalni mikrofon,mute button,drivers 40mm

 

Nije me briga,ja cu lijepo ic sutra u servis i trazit te koje su na slici,imam racun,garanciju,orginalnu kutiju,nista nije ogrebano niti potrgano.

 

BTW jos mi je bas frend prije mjesec dana iso govorit zas je tak los quality mic a na ytu je puno bolji zvuk(non edit-an)

 

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Mislim da neces nista postic jer vecina webova ti pise malim slovima da slika ne mora odgovarati stvarnom proizvodu. Tako i u katalogu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice