Slušalice za glazbu - tema za izbor izdvojena tema

poruka: 4.296
|
čitano: 1.127.590
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
online
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
metallic kaže...
notloB kaže...
metallic kaže...
notloB kaže...
djigibao kaže...
Za K702 kažu da su dobre...

https://www.muziker.hr/akg-k-702

 Hvala... ali nisu jeftinije, dapače, uz to što više "iskrivljuju" zvuk kako pišu recenzije. Pitao sam, što zvučno neutralnije i jeftinije.

Svejedno, hvala.

Byerdynamic DT240 PRO!!!

 Hvala, provjerit ću.

Sto mislis? Model se lako previdi, al izgleda da je brutalan za iznos koji traze.

 

Sad mozda tocka prijepora, al meni prednost, kompaktan model su gradjom.

 Sorry, nisam još proučavao ali svakako hoću kad se stignem tome posvetiti.

11 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Polako i sigurno.

 

Lp

fade to gray
9 mjeseci
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Čitajući temu u potrazi za over ear žičnim slušalicama do 150 eura, naletio sam na preporuke nekih kolega za DT 770 pro. Pošto nisam do sada čuo za navedeni model i proizvođača, išao sam malo istraživati recenzije na Youtube-u i pokazalo se da je ovaj model zapravo best buy u kategoriji zatvorenih slušalica do 150 eura, kako za glazbu, tako i za gaming (cijena im je trenutno 143 eura za model od 80 ohma). Jučer sam ih naručio, danas su stigle. Nakon kratkog isprobavanja mogu samo reći da sam ugodno iznenađen kvalitetom izrade i zvuka. Ako je netko u potrazi za sličnim slušalicama, sve preporuke za navedeni model 👍

Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
jasenas kaže...

Čitajući temu u potrazi za over ear žičnim slušalicama do 150 eura, naletio sam na preporuke nekih kolega za DT 770 pro. Pošto nisam do sada čuo za navedeni model i proizvođača, išao sam malo istraživati recenzije na Youtube-u i pokazalo se da je ovaj model zapravo best buy u kategoriji zatvorenih slušalica do 150 eura, kako za glazbu, tako i za gaming (cijena im je trenutno 143 eura za model od 80 ohma). Jučer sam ih naručio, danas su stigle. Nakon kratkog isprobavanja mogu samo reći da sam ugodno iznenađen kvalitetom izrade i zvuka. Ako je netko u potrazi za sličnim slušalicama, sve preporuke za navedeni model 👍

 Ima i boljih tipa AKG K361 i K371. Ima i alternativa tipa Audio Technica M40X i M50X.

15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
jasenas kaže...

Čitajući temu u potrazi za over ear žičnim slušalicama do 150 eura, naletio sam na preporuke nekih kolega za DT 770 pro. Pošto nisam do sada čuo za navedeni model i proizvođača, išao sam malo istraživati recenzije na Youtube-u i pokazalo se da je ovaj model zapravo best buy u kategoriji zatvorenih slušalica do 150 eura, kako za glazbu, tako i za gaming (cijena im je trenutno 143 eura za model od 80 ohma). Jučer sam ih naručio, danas su stigle. Nakon kratkog isprobavanja mogu samo reći da sam ugodno iznenađen kvalitetom izrade i zvuka. Ako je netko u potrazi za sličnim slušalicama, sve preporuke za navedeni model 👍

 Ako ćeš ih koristiti samo s telefonom/laptopom, možda bi bolji izbor bio 32 Ohm verzija. 

Može proći i 80 Ohm, no puno više bi dale uz pojačalo.

morrisoN
9 mjeseci
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Hvala na savjetu kolega. Spojene su mi na pojačalo (Denon PMA-600NE), a za laptop/mob koristim bluetooth slušalice. Inače sam prezadovoljan sa zvukom, a udobne su za nositi i nakon više sati slušanja (što mi je bio i jedan od najvažnijih kriterija prilikom kupnje).

9 mjeseci
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
191x7 kaže...
jasenas kaže...

Čitajući temu u potrazi za over ear žičnim slušalicama do 150 eura, naletio sam na preporuke nekih kolega za DT 770 pro. Pošto nisam do sada čuo za navedeni model i proizvođača, išao sam malo istraživati recenzije na Youtube-u i pokazalo se da je ovaj model zapravo best buy u kategoriji zatvorenih slušalica do 150 eura, kako za glazbu, tako i za gaming (cijena im je trenutno 143 eura za model od 80 ohma). Jučer sam ih naručio, danas su stigle. Nakon kratkog isprobavanja mogu samo reći da sam ugodno iznenađen kvalitetom izrade i zvuka. Ako je netko u potrazi za sličnim slušalicama, sve preporuke za navedeni model 👍

 Ima i boljih tipa AKG K361 i K371. Ima i alternativa tipa Audio Technica M40X i M50X.

 

Gledao sam recenzije AKG K371, Audio Technica M50x i DT 770 pro i čini mi se da su nijanse u pitanju. Ono što je presudilo za kupnju DT 770 pro je ovaj velur na jastučićima za uši koji mi se čini puno udobniji za duža slušanja, od umjetne kože na drugim modelima (tu su u igri bile i Sennheiser HD560s i HD599 koje isto imaju velur).

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.10.2023 8:50 (jasenas).
15 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

ima ko buds 2 galaxy slusalice?

 

lijeva se puni,kutija za punjenje se puni i puna je,ali desna nikako da reagira vise...prazna je i ne puni se...

 

da bacim?

 

...potpis nije potreban...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav. 

Tražim preporuku za TWS sluške do nekih €150-200. Do sada sam uvijek imao Lite verzije Redmijevih Budsa, ali probao bih nešto bolje. Koristio bi ih sa iPhone 14 Pro pa shvaćam da je logičan izbor neki od Airpod modela, no bojim se fitmenta da mi ne ispadnu (navikao sam na bubice).

 

Trenutno što sam našao su Sony Linkbuds S i Beats Studio Buds.

 

Molim preporuke i savjete, hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozdrav ekipa. Moze li molim vas par preporuka bezicnih naglavnih slušalica cca 200 eur za slušanje muzike preko mobitela, tableta 90 % vremena u stanu. Najvažnije je naravno uz što bolju kvalitetu zvuka pogotovo za rock muziku i kvaliteta izrade, tj. da su udobne za nosit. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
DaNiTo kaže...

ima ko buds 2 galaxy slusalice?

 

lijeva se puni,kutija za punjenje se puni i puna je,ali desna nikako da reagira vise...prazna je i ne puni se...

 

da bacim?

 

 resetiraj ih

7 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
MUĆAK kaže...

 Izgleda kao najrealnija stranica ikad. /S

15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

@ john_ryder

probao...mrdao 15 minuta da uhvati kontakt..ima na netu tih solucija ali nista...jos jedino probat wd-om malo procistit konektore...

ispraznile se baterije,lijevu napunilo...pozeleni lampica,ali kad izvadim lijevu upali se crvena i tako stoji...pustio i preko noci ali nista...

 

steta,bile su top...

...potpis nije potreban...
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2023 16:07 (DaNiTo).
3 godine
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
DaNiTo kaže...

@ john_ryder

probao...mrdao 15 minuta da uhvati kontakt..ima na netu tih solucija ali nista...jos jedino probat wd-om malo procistit konektore...

ispraznile se baterije,lijevu napunilo...pozeleni lampica,ali kad izvadim lijevu upali se crvena i tako stoji...pustio i preko noci ali nista...

 

steta,bile su top...

 Kakav crni WD. Tome nema mjesta ni blizu elektronike.

14 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
MUĆAK kaže...

Kako ekipa, u ovom slučaju ti, pronalazi ovakve stranice? 

Fascinantno. 

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
jasenas kaže...

 Ima i boljih tipa AKG K361 i K371. Ima i alternativa tipa Audio Technica M40X i M50X.

Gledao sam recenzije AKG K371, Audio Technica M50x i DT 770 pro i čini mi se da su nijanse u pitanju. Ono što je presudilo za kupnju DT 770 pro je ovaj velur na jastučićima za uši koji mi se čini puno udobniji za duža slušanja, od umjetne kože na drugim modelima (tu su u igri bile i Sennheiser HD560s i HD599 koje isto imaju velur).

Sennheiser HD599 su potpuno drugačije slušalice od M50x i DT 770 pro. Otvorene su, daju na širini zvuka, meni osobno na njima dobro sjeda klasika, ali nisu baš nešto za elektroniku i bass. Kad čuješ bass na M50X korigiranim prema Harman krivulji i na nekom poštenom pojačalu (baš ih ovih dana maltretiram na malom Toppingu DX1 koji je nešto najbolje od pojačala i DAC-a što sam ikad slušao i što ću vjerojatno ikad slušati bez obzira na cijenu), ono, krene suza, ne želiš se maknuti od toga, preslušavaš sve opet iznova i iznova. Nedostatak im je što su dosta neudobne za dulje korištenje, pogotovo ljeti. DT 770 pro su slične po zvuku, definitivno udobnije za nositi, ali imaju fiksiran kabel dok s M50x dolaze čak tri različita kabla + jednostavno se sklapaju i kompaktne su za prenositi. HD599 kao da nemaš ništa na glavi kad ih nosiš a mogu raditi i kao balansirane slušalice s odgovarajućim kablom, ali baš i ne tjeraju suzu na oko.

Deckard
3 godine
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Meni je skoro svaki Topping tjerao suzu na oko, ali gorku.

7 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
merio kaže...
MUĆAK kaže...

Kako ekipa, u ovom slučaju ti, pronalazi ovakve stranice? 

Fascinantno. 

 

Kako 🤔😱🤔

 

pa jednostavno upišeš određeni  naziv i tražilica izbaci svašta  , pa i ovo 🤣🤣 .

3 godine
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Na ozone.hr je black friday popust pa se mogu naći i slušalice po dobrim cjenama.

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Just Outlaw kaže...

Na ozone.hr je black friday popust pa se mogu naći i slušalice po dobrim cjenama.

Ima ko iskustva s njima? Prvi put čujem za tu trgovinu, sad imaju dobre cijene nekih stvari koje me zanimaju pa...

Deckard
16 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Just Outlaw kaže...
DaNiTo kaže...

@ john_ryder

probao...mrdao 15 minuta da uhvati kontakt..ima na netu tih solucija ali nista...jos jedino probat wd-om malo procistit konektore...

ispraznile se baterije,lijevu napunilo...pozeleni lampica,ali kad izvadim lijevu upali se crvena i tako stoji...pustio i preko noci ali nista...

 

steta,bile su top...

 Kakav crni WD. Tome nema mjesta ni blizu elektronike.

 Imaš wd contact cleaner za elektroniku, nisi čuo za taj WD :)

 

Kakve su JBL TWS 200cin ear??

Ima li tko kakvih iskustava....Jabra elite 3 su ok??  Bolje od Jbl?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2023 15:45 (Wiz3m4n).
10 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
deckard kaže...
Just Outlaw kaže...

Na ozone.hr je black friday popust pa se mogu naći i slušalice po dobrim cjenama.

Ima ko iskustva s njima? Prvi put čujem za tu trgovinu, sad imaju dobre cijene nekih stvari koje me zanimaju pa...

mislim da je receno da je bugarska firma, ali normalno dolazi ono sta narucis...

7 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
deckard kaže...
Just Outlaw kaže...

Na ozone.hr je black friday popust pa se mogu naći i slušalice po dobrim cjenama.

Ima ko iskustva s njima? Prvi put čujem za tu trgovinu, sad imaju dobre cijene nekih stvari koje me zanimaju pa...

 

 

Evo jedan podatak za ovu trgovinu  koja se valjda jedino ona  drži ove preporuke EU 

za slušalice " in ear " ...

 

 

 

Pravo odbijanja i povrata za ovaj proizvod ne vrijedi, budući da proizvod spada u pravne iznimke prema čl. 16 Direktive 2011/83/EU Europskog parlamenta i Vijeća od 25. 10. 2011. - isporuka zapečaćene robe koja je otpečaćena nakon isporuke i ne može se vratiti zbog razloga vezanih za higijenu ili zaštitu zdravlja.  

 

Ovo piše kod svih " in ear " sluški ,

 

dakle  znači da možeš dobiti od njih  korištene slušalice ili neispravne  .... ali ih  ne možeš ih vratiti  ne znam da li itko drugi to radi osim njih , zato sam ih odmah prekrižio .

 

Adio .

3 godine
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor

Naručivao od njih više puta. Svaki puta sve uredno.

7 godina
offline
Re: Slušalice za glazbu - tema za izbor
Just Outlaw kaže...

Naručivao od njih više puta. Svaki puta sve uredno.

 

Ja sam ovo napisao zbog prava na povrat od 14 dana za" In ear sluške "

koje samo kod njih ne postoji  a sve je moguće da budu neispravne, korištene .....  , to piše i jasno je naznačeno . 

13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Pozz

 

nisam stručan po ovom pitanju, uzeo bi neke jeftinije, do 50e recimo, ili manje ako se isplati i ok su buy, ženi za poklon.

 

Osnov osnova za slušanje glazbe/audio booka, a i dobro će doć meni za vježbanje.

 

Pa ako netko ima neki savjet, da piknem dok je tobožnji black friday aktualan.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Sehneiser 599, doduse special edition (crne), na amazon.de, za 80 eura + postarina, fyi.

 

Edit: nema vise.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2023 23:48 (astiuntera).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

U svakoj situaciji kada imam namjeru čitaj uzimam neki novi komad bilo mobilnog gadgeta ili prijenosnog, uvijek očekujem da će sukladno mojem izboru moje zadovoljstvo biti iznimno, moguće i enormno, sa velikim E!

Trenutno zadnja akvizicija koju sam ralizirao jesu highend bluetooth slušalice branda Bowers&Wilkins model Px8, koje sam isti dan kada sam ih uzeo i iskutijao, nekoliko slika poslikao i obećao u dogledno vrijeme neku detaljniju svakako kvalitetniju recenziju. 

Dakle, kolega ministar me je "podsjetio" sinoć da je došlo vrijeme za tu duuuugo prije obećanu recenziju, gdje ću u kratko u uvodu biti što kraći a ka koncizniji, a u nastavku idem u detralje. Napisao sam da budem poslikao pokoju sliku još, no nisam u mogućnosti obzirom sam bio uvjeren kako u prirodi imam mjesta i prilike, no spletom okolnosti nisam uspio nikako doći u situaciju, pa obećanje ostaje za proljeće, budem valjda bolje sreće. 

 

UKRATKO; opisati ovakav komad mobilnog gadgeta, a jesam razmišljao puno puta i dana o toj temi i nije baš lako pronaći prave riječi, uporedbe, pridjeve ili epitete u svezi gadgeta ovakvog imena i kvalitete. Obzirom sam u testiranju još probao samo, mojom krivicom isključivo samo model branda Mark Lewinson bez muzike preko mojeg iPada nebih bio fer i mogao kvalitetno komentirati kvalitetu zvuka njihovu, no ono što sam vidio, osjetio nekako mi nije leglo, još pogotovu što su to uvjerljivo bile najskuplje slušalice do kojih sam mogao doći na našem tržištu. Ono kaj me je stvarno odbilo je previše plastike na njima, tamo gdje drugi imaju metal, istina. Trebao sam još testiorati B&O model, ali iz razloga što mi je voditelj poslovnice na testiranje ponudio jeftiniji model, pa i kazao da zvuče jednako kao i ove highend miodel, pa nisu imali druge boje osim crne u ponudi, hvala vam lijepa idem ja drugdje. B&O ima fenomenalan sustav navigacije, no meni nedovoljno za biti presudno. 

Tako sam nekako došao i do mojeg stava kako je vidim ovaj komad opreme koju sam nabavio. Dizajnom, kvalitetom materijala, samim zvukom za mene, moj ukus i potrebe obzirom koliko, kako i koju muziku slušam, pa i trajanjem ciklusa baterije, ispunjava sve moje želje, potrebe, snove, kao da vozim jedan BENTLEY, BTW oba dva branda su sa otoka. 

Toliko u uvodu, idem sada u glavu u detalje, a ima ih jako puno za ispričati, ustvari napisati. Pa obzirom sam prije svega zadovolkjan sa dizajnom, pa kvalitetom izrade i materijalima koji su upotrijebljeni to su prve stavke kojima krećem, ostajte uživati i čitati u mojoj čim objektivnijoj recenziji, budem se svakako potrudio. 

 

DIZAJN; obzirom sam prije podosta godina, uspio i testirati odnosno slušati B&W model Px5, i one su mi samim dizajnom bile vrlo napete onako crne sa puno kromiranih detalja, no malo za moj pojam i ukus prečudno dizajniranim sistemom spoja slušalica i naglavnog luka, bile su mi napete ali nedovoljno da se izletim sa brdom kuna. Obzirom sam dulje vrijeme pasao što i kako, svako sam toliko provjeravao što je novoga u audio svijetu, dok nisam uočio B&W Px8. Istina, prije sa pogledao a najmanje dvadesetak YT recenzija, vidio tko radi bolje a tko lošije recenzije, pa krenuo sa potragom za drugim brandovima, i tako malo po malo izabrao ono za što se isplati potruditi izgubiti koji dan ali dugoročno dobiti na kvaliteti slobodnog vremena. 

U ponudi je bilo čak pet boja, klasika crna, tan sa srebrnim aluminijskim original boje detaljima, rubin red sa zlatnim detaljima i tamno plava 007 James Bond pa na kraju McLarren mišje siva sa vatreno narandžastim detaljima. Umalo sam pao na ove posebne edicije ali stavrno umalo, obzirom aluminij je najljepši kada je srebrn, tko drukčije kaže laže. Od kutije koja je upakirana u neki jak celofan, dominira biljela boja i slika slušalica a sve u cilju naj kvalitetnije prezentacije, u kojoj uspijevaju samo tako. 

Dok otvorite kutiju vidite torbicu u kojoj su zapakirane sa dva pletena kabela, 3.5 mm na USB C i USB C na USB C, gdje bi ipakmtrebalo biti onaj dodatak za slušanje u avionu, neki dupli a la 3.5 mm! Obzirom su detalji boje tan, ima ih i neke prljave boje slonove kosti ili možda vlažnog gipsa, no izgleda ukupno vrlo decentno i luksuzno. Unutar kutije za slušalice je neki materijal vrlo podatan taman za uščuvati sav luksuz i kvalitetu slušalica. 

U slučaju samih slušalica, uočio sam dva detalja koji odskaču od svega do sada uočenog ikada, jastučići i sustav/sistem povezanosti slušalica sa naglavnim lukom, ili je to polirani čelik ili aluminij, ali da je JEBOZOVAN detalj, ustvari detalji, je i to te kako! 

Da sam mogao vidjeti kutiju rubin red modela, moguće bih njih uzeo, one su mi bile vrlo blizu ovih tan, vrlo jako blizu!

Ako bih davao ocjenu, ovo je skromno subjektivno gledanje priznajem, ja dajem 5+ obzirom su me pogodili u samom smislu dizajna, onog za čim sam tragao dosta puno godina, i na kraju uspio naći.  

 

KVALITETA IZRADE; znači u dodiru sam sa tri materijala, dvije kože, boje tan i vlažan gips te aluminij/čelik kao sastavni dio cjeline, vrhunske cjeline. Kada sam gledao YT recenzije, pomno sam obratio pažnju na svaki poseban detalj koji recenzent spomene, bilo dobro bilo loše, a to je vrlo bitno kod jastučića, koji su od janjeće kože, koju se nalazi i na naglavnom luku sa donje strane koja dolazi na glavu, dok ona gornja je valjda od teleta, koliko sam uspio pročitati. Detalj koji me je dalje usmjerio u smjeru B&W je taj da je jastučić učinjen od jednog komada kože, dokm kod konkurencije je od nekoliko komada, što jako utiče na kvalitetu zvuka kao i ANC posebno. Detalji kao zakretanje slušalica i prilagodba glavi i uhu korisnika je fenomenalna a ništa se do sada ne vidi ili doživljava kao rasklimano ili nekvalitetno pričvrščno, ma u desetu. Od ostalih detalja fascinira kvaliteta izrade kabela, vjerojatno CNC obrada imena brenda Bowers&Wilkinson na vanjskim stranicama čašica slušalica, dok kutija nije loša ne daleko od toga, ali da bi mogla biti i bolja, mogla bi biti uvijek.  

Ocjenu koju bih u ovom segmentu dao je 5, čisto zbog nekoliko sitnih nedostataka, ali ne toliko releventnih da bi me moglo odbiti ili bitno usporiti kod donošenja odluke o kupnji! 

 

KVALITETA ZVUKA; dok pišem ovu recenziju slušam upravo kolekciju Bijelog Dugmeta, i što kazati, ne slušam na 100% ali onako laganini skorom svršavam od ukupne zvučne slike. Ali ipak i opet, tijekom gledanja jednog YT recenzenta koji je komentirao upravo baš kvalitetu zvuka na nekoliko slušalica, spomenuo je kako će zvuk biti još bolji preko žice, pa sam ja probao i to, i da, slika je vrhunska via bluetooth signalom, ali by wire se uspijeva dobiti pokoji detalj ubera u cjelokupnom doživljaju, mene obara sa nogu što je je. Opet istina, nakon svega što se je dogodilo u zadnjih preko trideset godina, mofram biti objektivan do daske koliko ja uopće mogu čuti cjelokupnu zvučnu sliku?! Ono gdje sam ja doma, gdje me pogodi u srce je studijska snimka AC/DC Thundestruck pjesme ili Let's there be rock, ZZ TOP Sleeping bag, Nini Roso Il Silenzio, Bach Tokata i Fuga, Elvis Costello She, Bijelo Dugme cijeli opus, Roy Orbison, Zeppelini, Creedence, QUEEN, ima podosta u opusu koji sam uzeo u obzir. 

Ali ipak, da sam u nekim pjesmama čuo neke tonove, glasove kada sam puta preko kabela i na malo najjače volume glasnoće podigao, blago je kazati da sam ostao paf, samo tako. Da se razumijemo, ako je CD slabe kvalitete, odnosno snimke su nastale prije "sto" godina, kao Mario Lanza, Billy Waughn, Benny Godman, Steve Miller, ..., osjeti se ta neka Razlika, ali to nije problem ili stvar tehnikalije do slušalica apsolutno. 

Kolega me je upitao i za slušanje muzike preko aplikacija, kao npr Spotify. Za sada sam samo zbog ove recenzije malo poslušao preko TuneIn aplikacije par HR radio postaja, da "snimim" kako to fercera, i dojmovi su OK, no uz neku pretplatu koju se i ne voli       čitamo zar ne, a obzirom sam poklonik "moje" privatne muzike, vjerujem da niti ubuduće neću slušati u nekoj takvoj varijanti! 

Dok sam testirao ML slušalice, trgovac mi je ponudio preko neke aplikacije slušanje NON Paid verzijom, i zvuk je bio tak tak, meh meh. Zato sam prije i napomenuo, moja isključivo moja greška što nisam razmislo o boljim uvjetima u kojima mogu testirati. 

Ocjena obzirom na sve je 5+, prije svega jer sam u životu proživio i preživio svakakvih sranja, pardon na nivou komunikacije, pa sa onim što imam, ja sam pre pre Prezadovoljan. Koliko god to bile highend slušalice svjestan sam da je to ipak dosta daleko od pravih zvučika, gramofona, vinil ploče, igle, ali naspram inear slušalica, ovdje bih parafrizirao naziv pjesme Boys to Man "End of the road", ovo je kraj puta, potragom za mojim slušalicama. 

 

OSTALO; ovdje bih malo progovorio o trajanju ciklusa baterije, aplikaciji, i još koječemu vezanom za predmet recenzije. Na dan kada sam ih uzeo bile su napunjenje na 66% i duralo me je nekih dva tjedna, pa sam i napunio do nekih 88% tko zna kada i upravo sada u na 73%, a kao mogu raditi 30 sati u komadu, vidio sam komentare i do 33 sata u komadu, ali ovo, ovo radi i radi, i ne vidim načina kada i kako potrošiti bateriju! Kada smo kod baterije, kada sam uzeo slušalice upitao sam za rezervne jastučiće ali i za izmjenu baterije?! Ako bude sve u najboljem redu ja sam barem desetak godina miran, a jastučiće budem uzeo makar jedne rezervne svakako. Koliko je koža kvaliettna, koji dojam ostavlja, nikako van na i malu vlagu kamoli kišu, tako da se ne usudim znojan, mokre glave ili u blizini ikakvog izvora kojim bih mogao pošpricati kožu. 

Aplkacija sama po sebi je osrednja i kao takva, recenzenti su upozorili na minorne mogućnosti, ona je najslabija karika cijele priče. Njoj bih dao dvojku jer ima samo recimo dva moda zvuka za regulaciju, Treble i Bas za razliku od drugih brandova i njihovih aplikacija, uvjeren sam da bude uskorom bolje, u nadi je spas. Ako mogu nešto i pohvaliti a ima, aplikacija je ugodno dizajnirana, smirenih smeđih tonova i kada sam ju instalirao na iPad, odmah ju je ubacilo u Apple folder, moram priznati na moje veliko ćuđenje! 

Težina kao pojam i nije nešto meni prebitna, do danas sam najdulje nosio ih skorom tri sata na putu do Požege dok sam bio u autobusu. Ma niti snaga/sila kojom se stišće glava nije problem, koliko se je meni vidilo i koliko mogu osjetiti elasticitet naglavnog luka je fenomenalno elastičan, ili ja ipak imam malu užu glavu?! Ove sam slušalice rekao sam uzeo za slušanje u zatvorenim prostorima pa dok radim ovu svoju recenziju preko dva blizu i tri sata niti me stežu niti su mi teške na glavu ili vrat. 

Moguće najzanimljivije pitanje recenzije je ANC (Active Noise Cancelation) je relativno bitno, skromno subjektivno meni osobno, ali da i o njemu mogu ponešto napisati. Postoje tri razine, Isključen, Poluuključen i Uključen kao 100%, a baš i nije! Dok sam kazao da postoje tri razine, svima je jasno o kakvim se razinama radi, iskreno, meni je Uključen ANC sasvim dosta, dok radim na MBPu ili iPadu i pišem nešto. Opet se vraćam, nemam namjeru koristiti ih van zatvorene prostorije, autobusa, vlaka, aviona, tako da nemam potreba razmišljati o vanjskoj buci u prometu, opasnosti od naleta neopreznih vozača auta, romobila ili bicikala, pa tako niti otvoreno ili poluotvoreno mi ne predstavlja ništa. Da bi zatvoreni ANC još malo bolje bio u redu, vjerojano bi, iskreno nisam naučio na nikaj boljega, do sada, tako da budem ubuduće imao sasvim sigurno poilaznu točku iz koje radim neku novu drugu recenziju! 

Jedan detalj KOJI JE UBIO konkurenciju, bluetooth 5.2 ili ukratko najnoviji standard odnosno najbolji, uz masu codeca i ostalih tehnilkaly detalja uz koje mogu čuti kvalitetnije kvalitetniju muziku. Istina, recimo i to kako Apple daje losless signal, ali drugi detalji uz onakvu cijenu, ne hvala ne. Bilo ih je, razni modeli raznih brandova, koji imaju bolji ANC, nisam provjerasvao, duploi dulji ciklus baterje, nisam mogao provjeriti, ali nisu imali dizajn i detalje koji su meni upali u oko, ovo je moje skromno subjektivno razmišljanje. 

 

 

Za sada toliko od mene. Ako neku kolegicu ili kolegu interesira neka druga informacija, samo navediti i budem uradio sve u mojim mogućnostima. 

Ono što sasvim sigurno mogu kazati i još bolje napisati, ovo su slušalice "Bentley" u svijetu slušalica i uz oopasku u raznim koloritetima, ponuda je poširoka i za razne ukuse. Financijski su jednokratno teške, ustvari malo skupe, ali dugoročno, samom činjenicom što ih imate, svaka sekunda uživanja u njihovom društvu, družiti se sa njima je nezaboravan, vrijednost koju ima/te je apsolutno neprocjenjiva!           

ATJ Lučko
Moj PC  
5 0 hvala 3
3 godine
offline
Slušalice za glazbu - tema za izbor

Super da si zadovoljan i da si našao šta si želio. Meni je BT i ANC bezveze i apsolutno nepotreban na slušalicama. Koristiš li neko pojačalo?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice