Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

poruka: 27
|
čitano: 11.048
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

Možete li reći koliko ste čekali da vam dođu spojiti optiku nakon potpisivanja ugovora i o kojem se operateru radi?

 

Ja sam s Iskonom potpisao 1.4. i došli su mi evo danas.

 

Dakle, ovdje ne mislim na izgradnju infrastrukture u vašoj ulici, nego kada ste potpisali ugovor za optiku (dakle infrastruktura več postoji), koliko ste čekali da dođu tehničari spojiti. Također mislim na ljude kojima se po prvi puta spaja optika (dakle ne ako već imate spojenu optiku od stupa il štogod do kuće, samo prelazite na drugog operater a optićka nit i sve ostaje isto).

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2023 1:02 (Gleeson).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

Potpisao 6. 3. 2023. ugovor s A1.

 

I još nemam optiku, što je i razumljivo, nije niti pola godine prošlo od sklapanja ugovora!

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?
Potpisao u 11.2021. uveli mi u 10.2022. nakon što su dva puta pokretali zahtjev i nakon dvije isplate penala jer su mi pismeno garantirali datume i rokove.

Edit: HT u pitanju
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2023 17:47 (Antoniio22).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?
Antoniio22 kaže...
Potpisao u 11.2021. uveli mi u 10.2022. nakon što su dva puta pokretali zahtjev i nakon dvije isplate penala jer su mi pismeno garantirali datume i rokove.

 

O kojem se operateru radi?

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2023 17:24 (Gleeson).
8 godina
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?
HT
7 godina
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

Mjesec - dva (A1)

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2023 18:30 (It'sMe932).
8 godina
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

Od poziva prema A1 do spajanja 7 dana. Čak je i isključivanje HT usluga prošlo glatko.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

Još netko?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

Imam optiku i sada sam sav optičan!!!

 

\o/\o/

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

od predaje zahtjeva do spajanja optike  otprilike tjedan i pol 4TEL Samobor

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

4-5 radnih dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

dupli post

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.7.2023 18:50 (Gleeson).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?
softwaremaniac kaže...

4-5 radnih dana.

 Koji operater?

14 godina
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

HT.

11 godina
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

Nije mi jasno ovdje ekipe koja ceka nekoliko mjeseci za spajanje.

 

Od trenutka podnošenja zahtjeva zakonski rok je 30 dana da ti potvrde tehničke mogućnosti i još 15 dana za realizaciju usluge.

 

Makar u praksi to bude sve kroz 10-15 dana maksimalno. Nedavno prije nekih deset mjeseci u A1 preko web-a sam podnio zahtjev za optiku i usluga bila rezalizirana kroz 12 dana.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?
Znaci optika mi postala dostupna u utorak, prekjucer zval frendicu kaj radi u telekomu i to kad sam isel s posla oko pol3, reko daj neku dobru ponudu, rijesila 500-250 za 28€, jucer me lik zove oko pol10 ujutro, veli dosel bi pogledati za optiku, reko, wtf, lik dosel, to spojili za čuku, provjeril brzinu, pici prek 5 glavi, reko fala, bus gemist, reko prerano mu, reko ok, meni nije, i bok.. znaci manje od 24 sata.. HT u pitanju.. vrh vrhova.. 🤪🤟
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?
keki kaže...

Nije mi jasno ovdje ekipe koja ceka nekoliko mjeseci za spajanje.

 

Od trenutka podnošenja zahtjeva zakonski rok je 30 dana da ti potvrde tehničke mogućnosti i još 15 dana za realizaciju usluge.

 

Makar u praksi to bude sve kroz 10-15 dana maksimalno. Nedavno prije nekih deset mjeseci u A1 preko web-a sam podnio zahtjev za optiku i usluga bila rezalizirana kroz 12 dana.

 

Postoji puno specifičnih situacija u kojima se nažalost čeka i puno dulje. Npr. područja gdje optiku financira EU znaju biti problematična, ili neka područja gdje je optika spremna ali još nije u pogonu zbog lokalne samouprave itd..

14 godina
neaktivan
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

Ja sam prosli tjedan potpisao onaj ugovor gdje dozvoljavam da mi spoje optiku na kucu medjutim znam da sama infrastruktura jos nije ni provedena to jest negdje 500 metara dalje decki svaki dan razvlace po stupovima. Sto mogu ocekivati kad ce to biti realizirano. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

U mojoj ulici HT je danas postavio stupove, kažu pripremaju za optiku. Stup je doslovno preko puta moje kuće, cesta između nas. Kako dalje idu radovi?

Što se u biti treba raditi u/na mojoj kući? Ne znam kako ide to spajanje, a recimo odradio sam novu fasadu, pa da mi sad dođe netko i tu kopa po njoj...

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

Pa moraju probušit fasadu da negdje uđu s kablom. mislim, može i kroz štok, krov, gdje god se tebi sviđa. 

marching up and down the squaaare
16 godina
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

Ko na asfalt 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?
Neznam gdje da postavim pitanje, pa ću ovdje...u mjestu se provlači infrastruktura za optiku, kablovi su razvučeni po stupovima, one kutijice također, meni na tavan je također postavljena kutijica...koje brzine mogu očekivati, s obzirom da mi neki tvrde da ću imati samo do 100Mbit/s?
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?
m77 kaže...
Neznam gdje da postavim pitanje, pa ću ovdje...u mjestu se provlači infrastruktura za optiku, kablovi su razvučeni po stupovima, one kutijice također, meni na tavan je također postavljena kutijica...koje brzine mogu očekivati, s obzirom da mi neki tvrde da ću imati samo do 100Mbit/s?

Ovisno o operateru i odabranom paketu (HT je recimo "standard" na optici 300 mbit) ali od minimalno 100mbit do 2 gbit. Ako te zanimaju tehnikalije, operateri u Hrvatskoj koriste GPON i XGS-GPON tehnologije tako da teoretski max je 10 gbit. Postoji i HFC tehnologija ali to nije "prava" optika nego mix optike i coaxa.

 

100mbit ti može biti ograničenje unutar tvoje mreže - tvoj PC, neki access pointovi, switchevi, kablovi nedaj bože ali imalo noviji PC (zadnjih valjda 10+ godina?) bi trebao imati gigabitnu mrežnu karticu (a i performanse su bitne, neki krš star 10 godina neće baš povući 1gbit). Wifi je drugo, tu je puno faktora (udaljenost, prepreke), može se ovisno o routeru i tvojoj opremi (PC, mobitel, tablet) biti od 20ak mbit pa sve do 600-700 mbit (naravno do max brzine samog linka tj. koja ti je "brzina interneta"). A i brzina ovisi o drugoj strani, odakle skidaš i što skidaš - ako oni ne mogu tebi poslati sa preko 100, 200 ili 500 mbit, onda nema veze što ti imaš 2 gbps link, router i mrežnu karticu koja to podržava kad druga strana šalje sa 20mbit.

 

Uglavnom, ovisno o operateru ali računaj bar 300mbit kod većine (sa ispunjenim preduvjetima - gigabitna PC mrežna kartica ili dobra 5ghz wifi oprema).

4 godine
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?
m77 - Kod mene ista stvar, samo kod mene su pod zemljom u šahtu one žute plastične cijevi koje su provučene u kuću u dn boravak. Već mj dana nikog nema blizu. Mreža se financira sredstvima EU a kažu da je od HT-a /kako od HT kada financira EU?/. Najveći krimen svega je taj da se istovremeno kopa za kanalizaciju, vodu i optiku i to ne jedan kanal nego tri kanala. Sramota što rade, di je ta EU inspekcija da malo nekog za brk uhvati za neracionalno trošenje eurića???
Da kopaju za sebe sigurno nebi kopali tri kanala, jel tako..
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 16:35 (Rocki).
9 godina
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

Jel moguce da ako u javnoj objavi operatera plana izgradnje opticke mreze recimo stoji datum planiranog pocetka 06.05.2024. da radovi ustvarnosti krenu i 2 mjeseca ranije? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?
froxie24 kaže...

Jel moguce da ako u javnoj objavi operatera plana izgradnje opticke mreze recimo stoji datum planiranog pocetka 06.05.2024. da radovi ustvarnosti krenu i 2 mjeseca ranije? 

Kako kome. Npr. za moj kvart stoji planirani početak radova 02.01.2024., no još ništa se ne događa. 29.02. sam im poslao upit u kojoj je fazi, no još nema odgovora.

A kod punice na Trešnjevci su radove završili 2 mjeseca prije planiranog početka radova. Tako da Bog će ga znati... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 10:26 (Conan_Zg).
9 godina
offline
Koliko ste dugo čekali da vam spoje optiku?

Aha onda je to to. Telemach onda to postavlja sad u mom kvartu optiku. A nadao sam se da su radovi od A1. Da upgrejda stare koaksijalne kablove na optiku. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice