T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.470
|
čitano: 6.442.689
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
T-Com Internet

Molim informaciju, prije par mjeseci sam prešao na t-com, i imam slab signal na drugom kraju kuće, na katu, i na tavanu,

 

Imam ovaj modem  t com router technicolor fga2233htc,

 

I htio bi dodati jedan pojačivač bežičnoga signala, i zanima me dali ovaj uređaj ima Mesh,

 

 

I koji bi WiFi pojačivač signala preporučili za ovaj modem,

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ne bi sugerirao niti jedan range extender bio on dual band ni mesh jer za wifi nema dobrog rješenja između etaža .

1. na 5GHz signal kroz prepreke ima više gušenja nego 2,4GHz.

2. ako na eteži sa ruterom netko koristi wifi npr. za gledanje videa , wifi veze rutera prema drugim etažama bi se čak diskonektirale.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gale92 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Došla optika do mene, samo ruter novi i tjt.

No, zovem da zatražim migraciju sa bakra, imam još god dana ugovora po 30e sa sportskim psketom i raznim pizdarijama, lik mi veli ak hoću na optiku mora ići novi ugovor, ne može se nastaviti postojeći po toj cijeni, 43e veli da će me to koštati.

Jel to tako ili?

Kakva su vaša iskustva kod prelaska na optiku?

 Mene su samo "prebacili" ali su mi povećali (nešto sitno) cijenu.
Ugl koristio sam u početku onu osnovnu brzinu 100/50 (to je bilo pred 3 god) a sada je osnovna 250/100 ako se ne varam.
Pokušaj s nekim "starijim agentom" ili tetama koji govore splitski - one uvijek riješe brzo problem.

Oni "početni" koji se javljaju su toliko stručni da su meni pokušali prodat sportski paket a ja sve odavno imamo u fulu. I kažem mu da imam sve a on meni: aha aha nisam dobro vidio

 

Ugl sretno s njima i traži nekog "na većoj razini". Mene u zadnje vrijeme spajaju odmah na Premium korisničku službu jer imam sve kod njih ili tako neke njihove spike.

 

Danas sam opet išao nazvat.

Javi se ženska osoba, ja pitam kakva je procedura migracije na optiku.

Veli ona sve vam ostaje isto, nsstavlja se ugovor postojeći po postojećoj cijeni.

Ja se oduševio, pristao, ona kao mora sad napraviti zahtjev, tehničar će doć sa opremom spojit to, dobit ćete sms zahtjeva pa samo potvrdite.

Dođe poruka, prihvatim, uđem u pdf, a tamo neki ugovor gdje je cijena 45e, e sad, dal to tako mora pisat a račun će bit isti kao do sad ne znam.

Ako bude drugačija cijena od trenutnih 30e ide prigovor i nek preslušaju razgovor.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Sa agentima treba oprezno. Kao prvo kada ugovaraš nešto treba pitati i zapisati da ne zaboraviš kako se agent zove. Ako to ne napraviš ako dođe krivi ugovor kako ćeš znati što si ugovorio i sa kim. /ugovor stiže 15-30 dana/ Do istog agenta pogotovo ako ne znaš ime nemoguća misija. Kada si sve dogovorio pošto se razgovor snima ti ponovi sve u eter, zlu ne trebalo. To su osnovne stvari, i inzistiraj na onome što ste se dogovorili.
Nema u tome "neka teta" ili "ženska osoba".
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 7:01 (Rocki).
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
tomy01 kaže...

Molim informaciju, prije par mjeseci sam prešao na t-com, i imam slab signal na drugom kraju kuće, na katu, i na tavanu,

 

Imam ovaj modem  t com router technicolor fga2233htc,

 

I htio bi dodati jedan pojačivač bežičnoga signala, i zanima me dali ovaj uređaj ima Mesh,

 

 

I koji bi WiFi pojačivač signala preporučili za ovaj modem,

 

Pitaj ovdje - Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

 

Kupuj vlastiti mesh WiFi.

Ja imam TP-Link Deco X20-3 u kući na kat, vrhunski uređaji i WiFi signal i brzine, podržava i gigabitni LAN backhaul pa svaki mesh uređaj će ti davati maksimalne brzine ako je spojen LAN kabelom na router/switch. Ali rade uredno i bežično umreženi po etažama.

8 godina
offline
T-Com Internet

Meni je neki dan istekao Magenta1 Max2 (tel+net bakar) za manje od 20 EUR mjesecno. Za sada nisam htio nista produziti. Do kraja godine bit ce optika dostupna pa sam mislio tada produziti ugovor. Zanima me sljedece:

 

Mogu li po ovome produziti ugovor po cijeni od 23,54 EUR i s time se prebaciti na optiku? Ako je moguce, koju brzinu bi dobio? I da li je moguce se mozda cak prebaciti s Max2 na Max3? Ovi novi paketi su mi preskupi.

 

 

Od 01.11.2019. dostupna je ponuda Magenta 1 MAX paketa u prodajnom kanalu za teleprodaju i savjetovanje korisnika i terenskoj prodaji bez ugovorne obaveze po cijeni od: MAX2 paket od 150,31 KN / 19,95 EUR bez PDV-a odnosno 187,91 KN / 24,94 EUR s PDV[1]om na bakrenoj infrastrukturi*, MAX3 paket od 207,05 KN / 27,48 EUR bez PDV-a odnosno 258,81 KN / 34,35 EUR s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi; uz ugovornu obavezu od 12 mjeseci po cijeni od: MAX2 paket od 137,73 KN / 18,28 EUR bez PDV-a odnosno 172,16 KN / 22,85 EUR s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi*, MAX3 paket od 194,39 KN / 25,80 EUR bez PDV-a odnosno 242,99 KN / 32,25 EUR s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi; uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca po cijeni od: MAX2 paket od 125,07 KN / 16,60 EUR bez PDV-a odnosno 156,34 KN / 20,75 EUR s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi*; MAX3 paket od 181,88 KN / 24,14 EUR bez PDV[1]a odnosno 227,39 KN / 30,18 EUR s PDV-om na bakrenoj infrastrukturi. ** S ovim paketima se ne može kombinirati Magenta 1 voucher u iznosu od 40,00 KN / 5,31 EUR bez PDV-a niti s fiksne kao niti s mobilne strane. * U razdoblju od 1.10.2022. do 20.09.2023.g. navedena ponuda neće biti dostupna za ugovaranje novim ni postojećim korisnicima Hrvatskog Telekoma. *„Od 20.9.2023. prestaje prodaja Magenta 1 MAX2 i MAX3 paketa za nove korisnike. Postojeći korisnici Magenta 1 MAX2/MAX3 paketa na bakrenoj tehnologiji moći će i nakon navedenog datuma ugovarati postojeće Magenta 1 MAX2/MAX3 pakete jednakog sadržaja i cijena koji se pružaju na optičkoj tehnologiji. Postojeći korisnici MAX2 i MAX3 paketa moći će i nakon navedenog datuma ugovarati postojeće Magenta 1 MAX2 i MAX3 pakete istog sadržaja i cijena u svrhu omogućavanja postojećim korisnicima da uđu Magenta 1 ponude, dok će postojeći korisnici Magenta 1 MAX2/MAX3 paketa moći i nakon navedenog datuma ugovarati postojeće MAX2/MAX3 pakete jednakog sadržaja i cijena u slučaju da korisnik ne ispunjava uvijete za Magentu 1.“

 

Od 01.11.2019. dostupna je ponuda Magenta 1 MAX paketa u prodajnom kanalu za teleprodaju i savjetovanje korisnika i terenskoj prodaji bez ugovorne obaveze po cijeni od: MAX2 paket od 167,12 KN / 22,18 EUR bez PDV-a odnosno 208,93 KN / 27,73 EUR s PDV[1]om na optičkoj infrastrukturi; uz ugovornu obavezu od 12 mjeseci po cijeni od: MAX2 paket od 154,53 / 20,51 EUR bez PDV-a odnosno 193,18 KN / 25,64 EUR s PDV-om na optičkoj infrastrukturi; uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca po cijeni od: MAX2 paket od 141,87 KN / 18,83 EUR bez PDV-a odnosno 177,36 KN / 23,54 EUR s PDV-om na optičkoj infrastrukturi.* S ovim paketima se ne može kombinirati Magenta 1 voucher u iznosu od 40,00 KN / 5,31 EUR bez PDV-a niti s fiksne kao niti s mobilne strane. *„Od 20.9.2023. prestaje prodaja Magenta 1 MAX2 i MAX3 paketa za nove korisnike. Postojeći korisnici Magenta 1 MAX2/MAX3 paketa na bakrenoj tehnologiji moći će i nakon navedenog datuma ugovarati postojeće Magenta 1 MAX2/MAX3 pakete jednakog sadržaja i cijena koji se pružaju na optičkoj tehnologiji. Postojeći korisnici MAX2 i MAX3 paketa moći će i nakon navedenog datuma ugovarati postojeće Magenta 1 MAX2 i MAX3 pakete istog sadržaja i cijena u svrhu omogućavanja postojećim korisnicima da uđu Magenta 1 ponude, dok će postojeći korisnici Magenta 1 MAX2/MAX3 paketa moći i nakon navedenog datuma ugovarati postojeće MAX2/MAX3 pakete jednakog sadržaja i cijena u slučaju da korisnik ne ispunjava uvijete za Magentu 1.“

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

DECKI molim pomoc

evo vec drugi dan mi nakon 24 satne promjene ip adrese na ruteru svjetle sve lampice zeleno

a interneta nema ruter je ZTE 931 VII

evo da sada ga nisam ni pipnuo skoro 5 mjeseci a nebi ni tad da nije nestalo struje na par sati u Pagu

odem preko mobitela i 5g signala na moj telekom portal i svjetli zelena ko da je internet ok

nakon paljenja i gasenja rutera sve je normalno i ponovo imam brzinu 45/10 sljedecih 24 sata

i onda opet ovo

sto bi moglo biti

imam kuci jos jedan noviji ZTE 931 VII model 4

da mozda provam sa njim

ili imate kakvo drugo rijesenje

SAMSUNG S23 ULTRA 512GB
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 12:06 (pasko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
maki040 kaže...

Meni je neki dan istekao Magenta1 Max2 (tel+net bakar) za manje od 20 EUR mjesecno. Za sada nisam htio nista produziti. Do kraja godine bit ce optika dostupna pa sam mislio tada produziti ugovor. Zanima me sljedece:

 

Mogu li po ovome produziti ugovor po cijeni od 23,54 EUR i s time se prebaciti na optiku? Ako je moguce, koju brzinu bi dobio? I da li je moguce se mozda cak prebaciti s Max2 na Max3? Ovi novi paketi su mi preskupi.

 

 

 Pozdrav, najsličnije bivšem Max 2 paketu je ovo iz cjenika internet paketa:

 

Optički Internet Start paket
(Jedna govorna linija s neograničenim brojem minuta prema svim nacionalnim nepokretnim mrežama i 1000 min prema nacionalnim mobilnim mrežama1, neograničeni paket Internet prometa (pristup od 210/105 Mbit/s do 300/150 Mbit/s (uobičajena brzina 300/150 Mbit/s), Internet sigurnost)
mjesečna naknada bez ugovorne obveze, mjesečno
24,00 EUR / 180,83 KN
30,00 EUR / 226,04 KN
mjesečna naknada uz ugovornu obvezu na 12 mjeseci, mjesečno
23,20 EUR / 174,80 KN
29,00 EUR / 218,50 KN
mjesečna naknada uz ugovornu obvezu na 24 mjeseca, mjesečno
20,80 EUR / 156,72 KN
26,00 EUR / 195,90 KN

 

Iste cijene vrijede i za bakar. Magenta popust je 1 ili 2 eura ovisno o paketu. Trenutno je i akcija tri mjeseca za 1 euro.

 

 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Silent horror1992 kaže...

Danas sam opet išao nazvat.

Javi se ženska osoba, ja pitam kakva je procedura migracije na optiku.

Veli ona sve vam ostaje isto, nsstavlja se ugovor postojeći po postojećoj cijeni.

Ja se oduševio, pristao, ona kao mora sad napraviti zahtjev, tehničar će doć sa opremom spojit to, dobit ćete sms zahtjeva pa samo potvrdite.

Dođe poruka, prihvatim, uđem u pdf, a tamo neki ugovor gdje je cijena 45e, e sad, dal to tako mora pisat a račun će bit isti kao do sad ne znam.

Ako bude drugačija cijena od trenutnih 30e ide prigovor i nek preslušaju razgovor.

 Kako sam bio reko, nešto se cijena povećala. Kažem ne znam koliko jer tome ima 4 godine cca ali nije bilo 100kn odnosno preko.... mislim da s njima baš nećeš izvuć neki "sretan kraj" odnosno da si ti u pravu jer oni uvijek svoje tjeraju. Ali tebi uvijek ostaje ova sadašnja opcija... po meni ja bi pristo na povećanje jer su brzineee kud i kamo drugačije.
Al kazem vidi s njima pa nam svakako tu javi dal si uspio izborit pravdu

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Shevshi kaže...
Da,ovo sad posto je na android stb-u i posto su promjenili ime usluge sad koriste naziv tv nove generacije,a vise manje sve je isto,paketici su slicni,cijene po posebnim paketima su i dalje iste,samo sto ce gledat da sve nove korisnike migriraju odmah na tv pakete s/m/l,a mi stari korisnici imamo max2/3 pakete i vidim po cjeniku posebnih ponuda da na svakoj stranici pise da je usluga cijene ista ako se spajamo na bakar ili optiku,nema vise te razlike u cijeni.
Btw jos se moze produziti max3 po cjeniku posebnih ponuda po stranici 13,ja sam produzio prosli mjesec i ostalo je sve isto hbo 5kn,prosireni 5kn,maxsportplus paket 15kn itd,tako da za stare korisnike nema probleme za produljenje po tom cjeniku,jer je netko naveo da mu nisu htjeli produzit po toj cijeni samo ne znam da li je to navedeno
ovdje ili nekom drugom forumu.

 Mogu li ja produžiti po starom cijeniku ako prelazim sa bakra na optiku ?

Trenutno plaćam 40ak eura za telefon, internet i maxtv sa sportskim paketom.


Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2023 21:08 (MadDogMattis).
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Duckman kaže...

 

Iste cijene vrijede i za bakar. Magenta popust je 1 ili 2 eura ovisno o paketu. Trenutno je i akcija tri mjeseca za 1 euro.

 

 

 U cjeniku posebnih ponuda ima i 6 mjeseci za 1 euro.

nemam za potpis
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Shevshi kaže...
Da,ovo sad posto je na android stb-u i posto su promjenili ime usluge sad koriste naziv tv nove generacije,a vise manje sve je isto,paketici su slicni,cijene po posebnim paketima su i dalje iste,samo sto ce gledat da sve nove korisnike migriraju odmah na tv pakete s/m/l,a mi stari korisnici imamo max2/3 pakete i vidim po cjeniku posebnih ponuda da na svakoj stranici pise da je usluga cijene ista ako se spajamo na bakar ili optiku,nema vise te razlike u cijeni.
Btw jos se moze produziti max3 po cjeniku posebnih ponuda po stranici 13,ja sam produzio prosli mjesec i ostalo je sve isto hbo 5kn,prosireni 5kn,maxsportplus paket 15kn itd,tako da za stare korisnike nema probleme za produljenje po tom cjeniku,jer je netko naveo da mu nisu htjeli produzit po toj cijeni samo ne znam da li je to navedeno
ovdje ili nekom drugom forumu.

Ovaj HT-ov cjenik posebnih ponuda je u kaosu, sve je bučkuriš. Izašlo je novo izdanje koje vrijedi od 1.10.

 

E sada molio bih pomoć, jer su me i na chatu i u odjelu za zadržavanje otkantali jer traže da se pozovem točno na dio gdje se su navedeni uvjeti.

Imam trenutno MAX3, ugovor mi istiće u 01/2024 i imam pravo produljiti.

Ako sam dobro razumio moguće je zadržati uslugu MAX3, dobiti 6 mj 1 EUR/mj i imati cijene proširenog paketa i HBO za 5 kn koliko i sada plaćam? AKo je to moguće molim pomoć na koji dio da se pozovem? Ako nije moguće ovo što sam shvatio čitajući o ovoj temi slušam i druge prijedloge.

 

Hvala! 😄

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
mislav kaže...
Shevshi kaže...
Da,ovo sad posto je na android stb-u i posto su promjenili ime usluge sad koriste naziv tv nove generacije,a vise manje sve je isto,paketici su slicni,cijene po posebnim paketima su i dalje iste,samo sto ce gledat da sve nove korisnike migriraju odmah na tv pakete s/m/l,a mi stari korisnici imamo max2/3 pakete i vidim po cjeniku posebnih ponuda da na svakoj stranici pise da je usluga cijene ista ako se spajamo na bakar ili optiku,nema vise te razlike u cijeni.
Btw jos se moze produziti max3 po cjeniku posebnih ponuda po stranici 13,ja sam produzio prosli mjesec i ostalo je sve isto hbo 5kn,prosireni 5kn,maxsportplus paket 15kn itd,tako da za stare korisnike nema probleme za produljenje po tom cjeniku,jer je netko naveo da mu nisu htjeli produzit po toj cijeni samo ne znam da li je to navedeno
ovdje ili nekom drugom forumu.

Ovaj HT-ov cjenik posebnih ponuda je u kaosu, sve je bučkuriš. Izašlo je novo izdanje koje vrijedi od 1.10.

 

E sada molio bih pomoć, jer su me i na chatu i u odjelu za zadržavanje otkantali jer traže da se pozovem točno na dio gdje se su navedeni uvjeti.

Imam trenutno MAX3, ugovor mi istiće u 01/2024 i imam pravo produljiti.

Ako sam dobro razumio moguće je zadržati uslugu MAX3, dobiti 6 mj 1 EUR/mj i imati cijene proširenog paketa i HBO za 5 kn koliko i sada plaćam? AKo je to moguće molim pomoć na koji dio da se pozovem? Ako nije moguće ovo što sam shvatio čitajući o ovoj temi slušam i druge prijedloge.

 

Hvala! 😄

 odmah da kažem, nope, nije moguće zadržati stare max pakete, sve ide na ove nove internet, internet+tv m, internet+tv l te opcije internet +tv s, tako da se prema istima može napraviti produljenje po uvjetima 6mj za 1eur. to je stranica 21 ili 22 cjenika novog za taj dio, drugo je mislim na stranici 30 za ove dodatne pakete. max2/3 paketi su sunsetani od 01.10 skroz za sve za produljenje, ide samo ova nova opcija. jest da su cijene skuplje ali sta se moze, nema vise starih ponuda ko sto je bilo, to smo u ranoj fazi vec sve govorili ekipi koja je to pokretala, posebno da će stare korisnike teško zadržati bez dodatnih pogodnosti.

https://idzan.eu | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
14 godina
offline
T-Com Internet

Pozz.

 

U nekom postu sam procitao da vise nije moguc pristup modemu preko 192.168.1.1. Od jucer ne mogu ni ja svojem pristupiti preko te ip adrese. Jel je to neki bug koji ce se rijesit novim firmware-om ili cu morati sve preko aplikacije?

mihi
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
T-Com Internet

Iako ne mogu naći cijene na njihovoj stranici za ova dva nova paketa interneta koji su bez tv-a a spominju se u posebnim ponudama "Internet Start paket, Internet paket".

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
mihi999 kaže...

Pozz.

 

U nekom postu sam procitao da vise nije moguc pristup modemu preko 192.168.1.1. Od jucer ne mogu ni ja svojem pristupiti preko te ip adrese. Jel je to neki bug koji ce se rijesit novim firmware-om ili cu morati sve preko aplikacije?

 

Nije to nikakav bug, to je feature :D

 

HT je negdje objavio i članak (bacim link ako ga nađem kad stignem...) da će sve tako biti na njihovoj opremi u najmu, sve će se upravljati preko moj.telekom weba i aplikacije a u routeru više neće biti moguće dobiti postavke

 

To vrijedi samo za njihove routere koji se dobivaju u najmu (samo kod ADSL-a i optike - fiksnih usluga)

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2023 15:25 (Tirkiz).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
mihi999 kaže...

Pozz.

 

U nekom postu sam procitao da vise nije moguc pristup modemu preko 192.168.1.1. Od jucer ne mogu ni ja svojem pristupiti preko te ip adrese. Jel je to neki bug koji ce se rijesit novim firmware-om ili cu morati sve preko aplikacije?

 Kod mene radi ok...jedino veza "nije sigurna" tj. https...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Naravno. Imaju self signed cert jer nije baš trivijalno niti jeftino imati SSL po IP adresi - ali ionako nikog (tehnički) nije briga za kućne korisnike, jer to je unutar tvoje mreže. Ionako sve guraju na mrtvu aplikaciju, ne žele uopće da diramo router.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

internet paket ima basic maxtv s paket, vidljiva je cijena na webu (https://www.hrvatskitelekom.hr/internet) dok internet start nema maxtv. javi se privatno za te cijene jer one nisu javno objavljene jer za taj paket nije bas najoptimalniji imho. dođe na slično kao ovaj običan internet paket s uvjetima koje ima

 

Ovo je za JohnMatrix poruka :)

https://idzan.eu | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2023 20:05 (midzan21).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
midzan21 kaže...

internet paket ima basic maxtv s paket, vidljiva je cijena na webu (https://www.hrvatskitelekom.hr/internet) dok internet start nema maxtv. javi se privatno za te cijene jer one nisu javno objavljene jer za taj paket nije bas najoptimalniji imho. dođe na slično kao ovaj običan internet paket s uvjetima koje ima

 

Ovo je za JohnMatrix poruka :)

 Iz cjenika posebnih ponuda ispada da ima 5 paketa u ponudi a da internet paket nema max tv-a.

 

Promotivna ponuda dostupna je na sljedećim Internet paketima uz potpisivanje obveznog trajanja ugovora na 24 mjeseca: Internet Start paket, Internet paket, Internet + TV S paket, Internet + TV M paket, Internet + TV L # paket

14 godina
offline
T-Com Internet

Danas sam probao promjeniti neke postavke, skoro pa nemoguce ista promjenit preko aplikacije, svako malo ima nekih smetnji.

 

Sluzba za korisnike ce uskoro biti puna upita da se nekome promjene neke postavke u routeru. Vjerojatnost da vrate na staro je mala tako da ce sljedeca investicja biti neki router i ovaj njihov stavit u bridge mode.

mihi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
JohnMatrix kaže...
midzan21 kaže...

internet paket ima basic maxtv s paket, vidljiva je cijena na webu (https://www.hrvatskitelekom.hr/internet) dok internet start nema maxtv. javi se privatno za te cijene jer one nisu javno objavljene jer za taj paket nije bas najoptimalniji imho. dođe na slično kao ovaj običan internet paket s uvjetima koje ima

 

Ovo je za JohnMatrix poruka :)

 Iz cjenika posebnih ponuda ispada da ima 5 paketa u ponudi a da internet paket nema max tv-a.

 

Promotivna ponuda dostupna je na sljedećim Internet paketima uz potpisivanje obveznog trajanja ugovora na 24 mjeseca: Internet Start paket, Internet (#) paket, Internet + TV S (#) paket, Internet + TV M (#) paket , Internet + TV L (#) paket

 točno tako, ima 5 paketa od kojih su 2 bez maxtv-a: internet i internet start. razlika u cijeni za internet start je samo 1eur povoljnije nego normalni internet uz magenta 1 cijenu vidljivu na webu :) 

boldano i nadodano u citatu: to su "dodatne" opcije za korisnike koji su imali prije max2/3 biram paket bez fiksnog telefona. po sve ostalome paketi su isti ovima bez boldanog dijela.

https://idzan.eu | Hrvatski Telekom Customer Support Agent, non-Tech sektor
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
mihi999 kaže...

.. tako da ce sljedeca investicja biti neki router i ovaj njihov stavit u bridge mode.

-nema potrebe za bridge.. (osim kad ima, konkretno..), tj modem i dalje može biti modem i raditi što defaultno radi, juzer tad ne mora imati router s postavkama za uspostavu konekcije kao user-pass .. no od 2024. će i ti podatci, mogućnost biti službeno-zakonski regulirani pa je skoro svejedno.

-razlika, bilo koji fičer, mogućnost koju modem ima se tad isključuje, ne radi ništa osim same linije-žice.. i sve ostalo tad mora router koji npr nema priključak za telefon pa korisniku to može faliti.

-u normalnom (ne bridge) modu, za korisnika se ne mijenja ništa, router na wan port dok ostale funkcije modema ostaju kao dva wlan-a ili firewall.. a kad postoji potreba za recimo otvaranje porta tad se to fwd-a na router i ostaje malo sigurnije za korisnika koji će većinom biti bez potrebnih zanja kako se zaštititi dok će svaki gejmer otvarati portove po uputama s neta i time rizici..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
T-Com Internet

molim bih nekog, ako ima, a ne zeli ili nije iskoristio Sancta Domenica kodove za popust koji dobivaju korisnici HTa da se javi na PP. hvala puno! 

Anything that can be connected, will be connected.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pozdrav,

Već mjesec dana pokušavam produljiti ugovor po postojećim uvjetima i svi me otkantavaju iako im navodim cjenik dok pricam s njima ili im mailu sve navedem. Chat, mail, odjel za stare korisnike sve sam probao, sad sam jos i na prigovor slao. Nije problem ako mi se poveca cijena za 4 eura ukoliko zadrzim sve sto sad imam al ne mislim sa 33.65 eura doci na 50 eura. Moze neka pomoć ili savjet?

U pitanju je Max3 i dodatni paketi iz cjenika.
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-nikad ne dobiješ dobru ponudu kad ti zoveš-tražiš + sad je akcija crni petak i sl. ... nije termin za ugovorne, ili si to trebao prije koji mjesec ili za koji mjesec, ne sad.. tj ako želiš-moraš sad tad ti je cjenkanje sad teže, pogrešno vrijeme (mada je teoretski uvjek isto, javni cjenik itd..).

 

-prigovor? :)) .. kao što vidiš, beskorisno. Imaš ponudu, prihvatiš ili odbiješ, to je to.. možeš tražiti, možda dobiti, no ne moraš.. kad to prihvatiš bit će ti lakše ili tad ćeš znati što dalje, gašenje usluge, drugi operater ili progutati i nastaviti dalje. .. realno, odgodiš-čekaš ako možeš pa će možda za mjesec-dva biti bolja ponuda (a možda i gora).. kao na ruletu ili pokeru, može i duplo ili ništa, ti odlučuješ unutar onog izbora kojeg imaš, ne ono što nemaš ili što bi želio jer 'i tata bi sine' no želje nisu dovoljne bez čarobnog praha...

 

-zato, treba imati 'ritam' kad-što, ne braniti reklamne pozive-ponude operatera jer tako se kroz godinu ponekad ulovi dobra prilika-akcija a taj timing je važan tj datum-kalendar, nakon nove godine ili pred godišnji, jesen s 'novim' poslovnim planovima dok se u šopinggroznici prodaju pegle-vikleri-kolači.. ne ugovorna, nije pravi trenutak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Jučer došao tehničar nadogradit softver na ruteru. cca 4 mjeseca star Arcaydan model tzv. magenta home box. Nakon nadogradnje niti jedna usluga osim MaxTV-a ne radi. Nema više prijave u gateway samo piše status uređaja. Danas ponovno došao donio neki malo noviji model rutera magenta box ista stvar gateway kompletno zaključan. Podrška kaže "sve" su prebacili na moj telekom aplikaciju. Nemam više mogućnost postavljanja dynamicDNS-a, ne mogu ugasiti pristupnu točku od 5GHz niti dodijelit statičke adrese lokalnim uređajima...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 14:49 (Ezio1911).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Bridge mod, staviš svoj router a oni neka to smeće od platforme guraju nekom drugom...

 

Ja ONT ne dam dokle god to bude moguće.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-zato treba imati svoj router neovisno o operateru i izmjenama, nekad za firmice, danas za sve i kućne juzere potrebnije.. uz pitanje što će biti s pravilima od 1.1.2024.. (za obvezu da operater omogući korištenje opreme koju korisnik posjeduje ako zadovoljava potrebe-kompatibilnost..).

 

-idiotizam same opcije, tj da bi se moglo do sučelja-upravljanja mora raditi internet, .. što kad ne radi? kvaka-22.. samo je važno da nema tehničara-djelatnika nego da je sve soft i profit, kretenski..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

-zato treba imati svoj router neovisno o operateru i izmjenama, nekad za firmice, danas za sve i kućne juzere potrebnije.. uz pitanje što će biti s pravilima od 1.1.2024.. (za obvezu da operater omogući korištenje opreme koju korisnik posjeduje ako zadovoljava potrebe-kompatibilnost..).

Tome se jako veselim, ako bude izvedeno kako treba - već je sad sasvim prihvatljivo njhov ONT + moj router ali kad bi još tu škatulu mogao izbaciti, još bolje, jedna utičnica i LAN kabel manje.

 

Samo nek daju specifikaciju kakav SFP mora biti (i valjda bi trebali omogućiti da se autoriziramo po PLOAM passwordu ili serijskom broju) i nema problema, FS.com ima dobru ponudu, već od 8€... Teoretski, onda bi mogli i svoj VoIP telefon staviti.

 

Ima negdje tekst tog prijedloga?

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2023 16:30 (Nuclear_Phoenix).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice