T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.404
|
čitano: 6.340.430
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

molim savjet/preporuku routera:

 

postojece stanje je ONT + speedport smart 3, a kojega bi zamijenio sa:

 

ASUS RT-AX86S

ili

Tp-Link Archer AX72 Pro

 

Tcom optika + MaxTV (pretpostavljam da se na navedenim modelima može iskonfigurirati?)

 

wifi domet bitan obzirom da se sve spaja bežicno...

 

 

hvala unaprijed!

7 ASUS RT-AX86S
0 Tp-Link Archer AX72 Pro
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 14:45 (Carrero).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Bio danas tehničar radi "slabe" brzine, imao 370mbps a plaćam Gigu. Zamijenio ruter i ponovno stavio SpeedPort 3. Rekao je da se "ovo" uskoro gasi i da svi prelazimo na novo... baš sam se ponadao da ću dobiti noviji ruter.. a ono ćorak

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

Prešao napokon na optiku kod njih, ali ovaj Technicolor router koji su mi dali je takvo smeće da se želim ranit . Model je FGA2235, makar u softveru piše da je FGA2233. Ne mogu ništa radit s njim, ne mogu si DDNS namjestit, ne mogu niti odvojit mrežu u 2.4GHz i 5GHz, mogu jedino SSID promijenit, hvala HT

 

Jel netko probao zatražiti od SZK da mu daju stariju verziju routera koji je otključan? I ima li netko iskustva sa ovim njihovim WiFi Mesh deviceom kojeg daju kad se uzme 1Gbit? Sad sam na 500Mbps, ali planiram dignut brzinu ako im Mesh valja.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Ja imam FGA 2233 i router je odlican.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
dturko kaže...

...I ima li netko iskustva sa ovim njihovim WiFi Mesh deviceom kojeg daju kad se uzme 1Gbit? Sad sam na 500Mbps, ali planiram dignut brzinu ako im Mesh valja.

 Ja imam 1 Gigu i "stari" mesh odnosno onaj bijeli. I radi sve uredu. Ali vjerujem ako imas novi ruter da ce ti onda daj i noviji mesh.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
dturko kaže...

Prešao napokon na optiku kod njih, ali ovaj Technicolor router koji su mi dali je takvo smeće da se želim ranit . Model je FGA2235, makar u softveru piše da je FGA2233. Ne mogu ništa radit s njim, ne mogu si DDNS namjestit, ne mogu niti odvojit mrežu u 2.4GHz i 5GHz, mogu jedino SSID promijenit, hvala HT

 

Jel netko probao zatražiti od SZK da mu daju stariju verziju routera koji je otključan? I ima li netko iskustva sa ovim njihovim WiFi Mesh deviceom kojeg daju kad se uzme 1Gbit? Sad sam na 500Mbps, ali planiram dignut brzinu ako im Mesh valja.

 Imao sam FGA2233 pet mjeseci (mogao sam podešavati Wifi bez problema) ali mi je pucao WiFi pa sam tražio da ga zamijene i da stave ONT jer si planiram staviti svoj router. Dobio sam Arcadyan (baš jučer) i na njemu mogu isto sve podešavati...   

12 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav , imam Max 2 paket, Telefon i internet, internet je preko Hibridboxa, brzina je 10 mbita bez 4g a sa 4g zna biti i to 80mbit-a. Plaćam 23 eur ilit 177kn, prije uvođenja eura to je bilo 179kn. U veljači mi ističe ugovor i kažu da mi ističe promotivni popust na paket. Kaj da radim da ostanem ovako kako je samo bez ugovora i višom cijenom, ili da idem na neki novi ugovor. Tj. ono kaj vas pitam je da li da prelazim na nekaj drugo? Optike još nema u mom kvartu, 4g toranj mi je nekih 1km zračne linije. Nije meni loša ova brzina sad, samo imam ograničenje na 200gb prometa.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dobio i ja danas fg2235. Sve zakljucano i jedino je moguce postavke nastimat preko aplikacije (doslovno samo wifi ssid i port forwarding). Nije moguce iskljuciti wifi i slicno. Port forwading nije moguce konfigurirati kako spada u smislu da ako imam 2 razlicita izlazna (vanjska) porta i 2 ista lokalna porta on javlja gresku da je port vec zauzet (a uredjaji/ip razliciti!). Uzas, prilicno sam siguran da je greska u aplikaciji ali ne znam kome se zaliti... Ima tko ideju?
16 godina
offline
T-Com Internet

Zadnjih mjesec dana mi se wi-fi na pc svako malo ugasi tj veza se izgubi pa se vrati.... Onda radi ok sat-dva puta onda opet (u nepravilnim razmacima).

Imam optiku i onaj Technicolor ruter.

Meni je otključan, da li se negdje u njemu može vidjeti to ili možda nešto namjestit da se to ne dešava?

Svaka pomoć/ideja je dobrodošla.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

Zadnjih mjesec dana mi se wi-fi na pc svako malo ugasi tj veza se izgubi pa se vrati.... Onda radi ok sat-dva puta onda opet (u nepravilnim razmacima).

Imam optiku i onaj Technicolor ruter.

Meni je otključan, da li se negdje u njemu može vidjeti to ili možda nešto namjestit da se to ne dešava?

Svaka pomoć/ideja je dobrodošla.

 Da, ista se stvar događala i meni. Probaj napraviti ovako: odeš u postavke za Wi-Fi pa za svaki kanal imaš u gornjem desnom ćošku tipku "more".

 

Za 2.Ghz: Channel width - 20Mhz

Za 5Ghz: Channel width - 20Mhz/40Mhz

 

Ako i dalje bude zezalo, za svaki kanal u polju "Standard" stavi: 802.11a/n/ac

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
kule kaže...
dturko kaže...

Prešao napokon na optiku kod njih, ali ovaj Technicolor router koji su mi dali je takvo smeće da se želim ranit . Model je FGA2235, makar u softveru piše da je FGA2233. Ne mogu ništa radit s njim, ne mogu si DDNS namjestit, ne mogu niti odvojit mrežu u 2.4GHz i 5GHz, mogu jedino SSID promijenit, hvala HT

 

Jel netko probao zatražiti od SZK da mu daju stariju verziju routera koji je otključan? I ima li netko iskustva sa ovim njihovim WiFi Mesh deviceom kojeg daju kad se uzme 1Gbit? Sad sam na 500Mbps, ali planiram dignut brzinu ako im Mesh valja.

 Imao sam FGA2233 pet mjeseci (mogao sam podešavati Wifi bez problema) ali mi je pucao WiFi pa sam tražio da ga zamijene i da stave ONT jer si planiram staviti svoj router. Dobio sam Arcadyan (baš jučer) i na njemu mogu isto sve podešavati...   

Evo već i ja imam sličan problem

Par puta dnevno pukne veza na PC-u. Možda je do frekvencije, ali fala bogu router je zaključan pa ne mogu ništa promijenit.

 

Trunksinflames kaže...
Dobio i ja danas fg2235. Sve zakljucano i jedino je moguce postavke nastimat preko aplikacije (doslovno samo wifi ssid i port forwarding). Nije moguce iskljuciti wifi i slicno. Port forwading nije moguce konfigurirati kako spada u smislu da ako imam 2 razlicita izlazna (vanjska) porta i 2 ista lokalna porta on javlja gresku da je port vec zauzet (a uredjaji/ip razliciti!). Uzas, prilicno sam siguran da je greska u aplikaciji ali ne znam kome se zaliti... Ima tko ideju?

 Za isključit WiFi samo drži WPS gumb 10 sekundi.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
dturko kaže...
kule kaže...
dturko kaže...

Prešao napokon na optiku kod njih, ali ovaj Technicolor router koji su mi dali je takvo smeće da se želim ranit . Model je FGA2235, makar u softveru piše da je FGA2233. Ne mogu ništa radit s njim, ne mogu si DDNS namjestit, ne mogu niti odvojit mrežu u 2.4GHz i 5GHz, mogu jedino SSID promijenit, hvala HT

 

Jel netko probao zatražiti od SZK da mu daju stariju verziju routera koji je otključan? I ima li netko iskustva sa ovim njihovim WiFi Mesh deviceom kojeg daju kad se uzme 1Gbit? Sad sam na 500Mbps, ali planiram dignut brzinu ako im Mesh valja.

 Imao sam FGA2233 pet mjeseci (mogao sam podešavati Wifi bez problema) ali mi je pucao WiFi pa sam tražio da ga zamijene i da stave ONT jer si planiram staviti svoj router. Dobio sam Arcadyan (baš jučer) i na njemu mogu isto sve podešavati...   

Evo već i ja imam sličan problem

Par puta dnevno pukne veza na PC-u. Možda je do frekvencije, ali fala bogu router je zaključan pa ne mogu ništa promijenit.

 

Trunksinflames kaže...
Dobio i ja danas fg2235. Sve zakljucano i jedino je moguce postavke nastimat preko aplikacije (doslovno samo wifi ssid i port forwarding). Nije moguce iskljuciti wifi i slicno. Port forwading nije moguce konfigurirati kako spada u smislu da ako imam 2 razlicita izlazna (vanjska) porta i 2 ista lokalna porta on javlja gresku da je port vec zauzet (a uredjaji/ip razliciti!). Uzas, prilicno sam siguran da je greska u aplikaciji ali ne znam kome se zaliti... Ima tko ideju?

 Za isključit WiFi samo drži WPS gumb 10 sekundi.

Po defaultu stoji na 160 Mhz. I sad kad su mi stavili novi Arcadyan, ista stvar sa pucanjem. 

 

 

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
kule kaže...
dturko kaže...

Evo već i ja imam sličan problem

Par puta dnevno pukne veza na PC-u. Možda je do frekvencije, ali fala bogu router je zaključan pa ne mogu ništa promijenit.

 

Trunksinflames kaže...
Dobio i ja danas fg2235. Sve zakljucano i jedino je moguce postavke nastimat preko aplikacije (doslovno samo wifi ssid i port forwarding). Nije moguce iskljuciti wifi i slicno. Port forwading nije moguce konfigurirati kako spada u smislu da ako imam 2 razlicita izlazna (vanjska) porta i 2 ista lokalna porta on javlja gresku da je port vec zauzet (a uredjaji/ip razliciti!). Uzas, prilicno sam siguran da je greska u aplikaciji ali ne znam kome se zaliti... Ima tko ideju?

 Za isključit WiFi samo drži WPS gumb 10 sekundi.

Po defaultu stoji na 160 Mhz. I sad kad su mi stavili novi Arcadyan, ista stvar sa pucanjem. 

 

 

 Preko čega loviš signal? Evo moje iskustvo. Krivac je bio D-Link USB adapter koji bi se pregrijao i zbog toga bi veza pukla. Kupio ASUS PCIe karticu i od onda nema problema + bonus gigabitna veza s ruterom.

nemam za potpis
10 godina
offline
T-Com Internet

Ht javio da nema tehničke mogućnosti za hibridbox, nemam detalje zašto, na webu ništa ne piše zašto netko bi ili ne bi mogao dobiti hibridbox, na chat su mi prije narudžbe rekli da se može uzeti. Inače je brzina neta na žici 20ak Mbps

Znam da je nekad bilo da to daju samo ako ne možeš imati više od 4Mbps, jel još uvijek tako ili?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
kule kaže...
djigibao kaže...

Zadnjih mjesec dana mi se wi-fi na pc svako malo ugasi tj veza se izgubi pa se vrati.... Onda radi ok sat-dva puta onda opet (u nepravilnim razmacima).

Imam optiku i onaj Technicolor ruter.

Meni je otključan, da li se negdje u njemu može vidjeti to ili možda nešto namjestit da se to ne dešava?

Svaka pomoć/ideja je dobrodošla.

 Da, ista se stvar događala i meni. Probaj napraviti ovako: odeš u postavke za Wi-Fi pa za svaki kanal imaš u gornjem desnom ćošku tipku "more".

 

Za 2.Ghz: Channel width - 20Mhz

Za 5Ghz: Channel width - 20Mhz/40Mhz

 

Ako i dalje bude zezalo, za svaki kanal u polju "Standard" stavi: 802.11a/n/ac

 Znaci ovako kao na slikama?

 
 Probam pa javim.

Hvala

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
kule kaže...
djigibao kaže...

Zadnjih mjesec dana mi se wi-fi na pc svako malo ugasi tj veza se izgubi pa se vrati.... Onda radi ok sat-dva puta onda opet (u nepravilnim razmacima).

Imam optiku i onaj Technicolor ruter.

Meni je otključan, da li se negdje u njemu može vidjeti to ili možda nešto namjestit da se to ne dešava?

Svaka pomoć/ideja je dobrodošla.

 Da, ista se stvar događala i meni. Probaj napraviti ovako: odeš u postavke za Wi-Fi pa za svaki kanal imaš u gornjem desnom ćošku tipku "more".

 

Za 2.Ghz: Channel width - 20Mhz

Za 5Ghz: Channel width - 20Mhz/40Mhz

 

Ako i dalje bude zezalo, za svaki kanal u polju "Standard" stavi: 802.11a/n/ac

 Znaci ovako kao na slikama?

  Probam pa javim.

Hvala

 Da...

16 godina
offline
T-Com Internet

Kako da Arcadyana ažuriram na najnoviji Firmware? Korisnička služba? Facebook chat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
kule kaže...
dturko kaže...
kule kaže...
dturko kaže...

Prešao napokon na optiku kod njih, ali ovaj Technicolor router koji su mi dali je takvo smeće da se želim ranit . Model je FGA2235, makar u softveru piše da je FGA2233. Ne mogu ništa radit s njim, ne mogu si DDNS namjestit, ne mogu niti odvojit mrežu u 2.4GHz i 5GHz, mogu jedino SSID promijenit, hvala HT

 

Jel netko probao zatražiti od SZK da mu daju stariju verziju routera koji je otključan? I ima li netko iskustva sa ovim njihovim WiFi Mesh deviceom kojeg daju kad se uzme 1Gbit? Sad sam na 500Mbps, ali planiram dignut brzinu ako im Mesh valja.

 Imao sam FGA2233 pet mjeseci (mogao sam podešavati Wifi bez problema) ali mi je pucao WiFi pa sam tražio da ga zamijene i da stave ONT jer si planiram staviti svoj router. Dobio sam Arcadyan (baš jučer) i na njemu mogu isto sve podešavati...   

Evo već i ja imam sličan problem

Par puta dnevno pukne veza na PC-u. Možda je do frekvencije, ali fala bogu router je zaključan pa ne mogu ništa promijenit.

 

Trunksinflames kaže...
Dobio i ja danas fg2235. Sve zakljucano i jedino je moguce postavke nastimat preko aplikacije (doslovno samo wifi ssid i port forwarding). Nije moguce iskljuciti wifi i slicno. Port forwading nije moguce konfigurirati kako spada u smislu da ako imam 2 razlicita izlazna (vanjska) porta i 2 ista lokalna porta on javlja gresku da je port vec zauzet (a uredjaji/ip razliciti!). Uzas, prilicno sam siguran da je greska u aplikaciji ali ne znam kome se zaliti... Ima tko ideju?

 Za isključit WiFi samo drži WPS gumb 10 sekundi.

Po defaultu stoji na 160 Mhz. I sad kad su mi stavili novi Arcadyan, ista stvar sa pucanjem. 

 

 

Što si im točno rekao da bi ti dali drugi router? Maloprije sam razgovarao sa SZK i tražio da mi daju ili stariju verziju Technicolora sa otključanim firmwareom ili drugi router jer mi puca WiFi. Apsolutno odbijaju dati bilo šta osim ovog zaključanog. Još imam i problema sa spajanjem na svoj server, imam ogroman packet loss o čemu sam već pisao ovdje prije par mjeseci jer sam imao isti problem na VDSL-u u drugoj kući. Već 4-5 razgovora sam imao s njima i oni uopće pojma nemaju o čemu ja pričam. Pun mi ih je kuratz više.

 

Stvarno razmišljam da nekako raskinem ugovor i odem u A1, samo što je zayebano jer sam potpisao na dvije godine pa ne znam može li to proći bez penala.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pa uzmi svoj router, pusti te budale, ili neki sa modemom (Fritz) pa kompletno eliminiraj to smeće ili neki samo router (Mikrotik, Asus, nešto deseto) i pukni taj njihov u bridge. Tvoja oprema, ti sve kontroliraš i kad i ako promijeniš operatera, ostaje ti (ako je isti način spajanja u slučaju modema).

 

Ako je prošlo više od 14 dana od sklapanja ugovora, ništa od raskidanja bez penala.

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Pa da mi stalno puca WiFi... Oni rekli: ok, poslat ćemo tehničara... i čovjek mi stavio Arcadyan jer je samo to imao.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jel ima kakva shema da se otkljuca ovaj Techicolor?(stalno mi vuce na Colorclimax, jos kad sam vidio da je iz Francuske 🤣🤣)

Ubit ce me ovo drkanje s aplikacijom.... I ide mi na zivce... Mislio sam samo stavit isti ssid i pass da se svi uredaju samo spoje,ali nemogu preko aplikacije stavljat znakove kao ?@$_.... Samo slova i brojke... uzas....
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2024 0:37 (jocommb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Vidis meni iza pisu podaci za prijavu admin i pass... A zakljucan....
VenAtoR#2231
14 godina
offline
T-Com Internet

Ja se na svoj 2223 ili kako već još uvijek normalno logiram sa admin accountom koji piše i izgleda mi kao da mogu sve namještati po volji...

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

ja neznam jel itko ovdje cita postove koje se napišu, ocito nema smisla više pisati jer nitko ne cita.... ti mozes jer si pod starim firmwareom, on ne moze jer je pod novim(ne moze se otkljucati)

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 21:07 (dado16).
9 godina
offline
T-Com Internet

Radi li ovo na 4g ruterima i nakon koliko gb treba slati poruke za dodatne gige?

 

KLIK

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
pqweasdyxc kaže...

Radi li ovo na 4g ruterima i nakon koliko gb treba slati poruke za dodatne gige?

 

KLIK

Sve tarife rade u routerima

 

Na toj Unlimited GB prvi put šalješ SMS nakon 150 GB potrošenih a onda nakon svakih 50 GB

 

 

SMS se šalje za surfanje po punoj brzini, ne da dobivaš gige, one su neograničene, jedino ako ne pošalješ SMS na vrijeme, spusti ti brzine na 4/1 Mbps, osobno koristio tu tarifu par godina

 

Ako trošiš više a trebaš samo internet gledaj Simpa Internet tjedan ili HT turistička SIM di nema uopće SMS-ova za brzinu i možeš trošiti terabajte po max brzinama

13 godina
offline
T-Com Internet

Da se i ja pohvalim.
Dobio novi ruter u novi mesh (ispričavam se što su slike "neuredne").

Fotke na linku (u full rezoluciji)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

testirao sam mal, posto sam imao internet tjedan na simpa kartici, i sad imam turisticku jer ipak je jeftinije nemaju isti raspon brzine...na turistickoj dobivam oko 100 do 120, a na prethodnoj do 200 250 mbps...koristim iskrine antene i huawei router spajam se 3CA, tak da ocito ima neka priorizacija, iako nigdje ne mogu doci do tog podatka

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 14:34 (dado16).
3 godine
offline
Re: T-Com Internet
Ako i ima, to neces nigdi nac.

Nego, ja vise sumnjam da ti huawei nije na tocno tri iste celije spajal kod obje sim-ice, jer je vazan i raspored celija u agregacijama. Neces imati iste brzine ako agregira b1+b3+b20 ili b20+b1+b3.
A kod huaweia je najveci problem sto ti ne vidis koje celije agregira vec samo main celiju... :)

Probaj jos neko vrijeme testirati obje tarife ak mozes i u ista doba
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 15:14 (Tirkiz).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tirkiz kaže...
Ako i ima, to neces nigdi nac.

Nego, ja vise sumnjam da ti huawei nije na tocno tri iste celije spajal kod obje sim-ice, jer je vazan i raspored celija u agregacijama. Neces imati iste brzine ako agregira b1+b3+b20 ili b20+b1+b3.
A kod huaweia je najveci problem sto ti ne vidis koje celije agregira vec samo main celiju... :)

Probaj jos neko vrijeme testirati obje tarife ak mozes i u ista doba

 ma testiram vec duze vrijeme, krene na 160 i spusta ga na 75 mbps, i onda se pocne vrtit oko 100... ocita je razlika jer na obicnoj simpa kartici koja nije turisticka ide preko 200 mbps, imam instaliran huaCTRL pro pa mogu upravljat agregacijama i koliko toliko forsirat koje da mi koristi... jednostavno ga throttla

 

sad mi upitna isplativost turisticke, štedim 10 eur i imam 50% brzine od onog što sam imao..  (i skinuo sam si CGnat )

battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 15:44 (dado16).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice