Procjena lapa i savjet oko kupnje

poruka: 6
|
čitano: 3.021
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Procjena lapa i savjet oko kupnje

Ovako, imam vec 2 godine taj lap i sad bi ga se htio rjesit za neku paru i nadodat ponesto sto sam ostavio sa strane i kupit si novi lap.

ugl rijec je o 2 god starom HP compaq 6715s potpuno ispravnom i ocuvanom (jedino je punjac bio na popravku).

u njemu se nalazi:

 

AMD turion 64 x2 Mobile TL-60 2.00GHz, 2Gb RAM, Ati Radeon X1250 ... ostalo je standard i guess 15.4" ekran, 2 usb porta ...

no ugl mene zanima koliko generalno se moze dobiti za ovakav lap, svaki savjet i pomoc je dobro dosla ...

 

i sada onaj vedriji i zanimljiviji dio ;)

kupujem lap do nekih 5k kuna i izbor mi je pao na http://www.magazinrs.hr/product.asp?product=notebook-acer-aspire-5750g-2416g64mnkk-156-led-backlight-1366x768-tft-core-i5-mobile-2410m-ddr3-6gb-dvd-super-multi-geforce-gt-540m-1gb-wi-fi-bt-640gb-hdd-web-cam-hdmi-6-cells-linux-bl&code=LX%2ERAZ0C%2E032 ili http://www.superbit.hr/Prijenosna-racunala/DELL/DELL-Inspiron-N5110-N0239-black/Detailed-product-flyer.html?keyword=DELL+Inspiron+N5110

 

ugl razlike su minimalne, mene vecinom zanima kvaliteta hladjenja grafe, mogucnost clokanja, isplati li se zrtvovati 140gb harda+2gb rama i 10% grafe za 2 dodatne god jamstva i 3.0 usb port ... ugl lap je za gaming i obradu slike i videa, te raznorazne projekte ...

 

no da ne duljim svaki savjet i preporuka je dobrodosla ...

1 Acer Aspire 5750g
4 Dell Inspirin n5110
1 nešto treće
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Procjena lapa i savjet oko kupnje

Acer 5750g se definitivno grije vise od Della  a kad već spominjes clockanje graficka gt 525m se moze bez ikakvih problema podici na taktove gt 550m 740mhz gpu jer su potpuno ista serija grafickih kartica(gt 525 gt 540 i gt 550m samo taktovi razliciti)  2gige rama ti NISTA ne znace jer je  tesko i ove 4 gige iskoristiti tak da sam za Dell:)pozdrav

12 godina
neaktivan
offline
Procjena lapa i savjet oko kupnje

ja se zahvaljujem na savjetu, nekako sam i sam naginjao vise na della ako zbog niceg drugog zbog same garancije ...

 

i jos bih zamolio ako netko slucajno zna koliko bi se moglo dobiti za gore navedeni lap bio bih mu jako zahvalan ...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Procjena lapa i savjet oko kupnje

evo jucer je frend nabavio dell n5110 ... ali na moje iznenadjenje on je uzeo verziju sa i3 procom, hdd 640gb (7200 rpm) a ne ovaj sto sam ja prikazao i platio ga 4.9k kn ... i sad da odma pitam da li se uopce isplati uzimati slabiji proc zbog brzeg harda ... hoce li se ta razlika vidjeti igdje? i da ... ako netko slucajno bi mogao procjenit ono smece iz prvog posta da okvirno stavim u oglasnik za prodaju bio bih mu zahvalan :P

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Procjena lapa i savjet oko kupnje

Proc ti je važniji od Hdd. Hard možeš poslije lako zamjeniti.

 

Frend je prodao laptop sličan tvom za nekih 1000 kn, cura koja ge je kupila treba facebook mašina za manje para, tako da je to bilo ok.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Procjena lapa i savjet oko kupnje

zahvaljujem se svima na savjetima i kako to vec ide odlucio sam si uzeti http://www.magazinrs.hr/product.asp?product=notebook-dell-inspiron-n5110-156-led-backlight-1366x768-tft-core-i5-mobile-2410m-ddr3-4gb-dvdrw-geforce-gt-525m-1gb-wi-fi-bt-500gb-hdd-web-cam-hdmi-6-cells-free-dos-croatian-keyboard&code=DI5110HMCTW11HF5WC6S i idem po njega iduci tjedan, malo sam jos bio u nedoumici kad je u admu pojavio se model sa i7-2630qm ali naposlijetku nemam bas volje dati 800 kuna vise za jaci proc. Sto se tice Acera 5750g, jednostavno me vise privukla ideja usb 3.0 prikljucka i 3 god garancije za ne prevelike razlike u performancama a nikakve u cijeni ... Kad ga napokon budem kupio budem puknio slike i kratak review ;)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice