Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.073.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
max1919 kaže...
makaweli kaže...

Dečki zanima me laptop u cjenovnom rangu do 5000 kn. Gledao sam ova dva:

 

Dell Inspirion N5110

Acer Aspire 7750G

 

Volio bi na njemu i zaigrat koju noviju igru , igram trenutno samo League of Legends i planiram DotA 2, tako da ne treba bit grafička previše jaka onda. Važna mi je mobilnost, kvaliteta izrade, baterija, ekran, garancija i podrška :)

uzeo bi dell, ali pricekaj malo, mislim da se može naći i nešto bolje za 5k kuna

evo:

http://www.protis.hr/products/details/notebook-acer-aspire-5750g2416g64mnkk-lxrms0c004/45886

više RAM-a, bolja grafa, niža cijena. ;)

samo nema win, ali nadam se da to nije problem

 

evo par review-ova:

http://www.expertreviews.co.uk/laptops/1284622/acer-aspire-5750g

http://reviews.cnet.co.uk/laptops/acer-aspire-5750g-review-50003682/

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zašto je taj Aspire jeftiniji od onog koji sam ja predložio? Vidim da ima manji ekran al to je sve ..

LoL EU : pr1mus
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Itko? Pa jbt... 3. Put tražim preporuku, nikad odgovora...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
makaweli kaže...

Zašto je taj Aspire jeftiniji od onog koji sam ja predložio? Vidim da ima manji ekran al to je sve ..

nebih znao... i ako ti je vazna mobilnost, možda ti je 15" bolji izbor

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pod009 kaže...
Pozz... Treba mi preporuka jeftinog laptopa (do 2200kn), za posao je (office i malo surfanja)... Ekran manji od 15.6" lakgan, prijenosan... Prijedlozi?

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30?q=&cod=1000&cdo=2200&primijeni=Primijeni+ove+kriterije

 

svi su lagani i prijnosni,a nikome performanse nisu nešto puno veće jer su svi na atomu, pogledaj link i malo review-ove i odluci se za jedan od njih

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kako vam se cini s obzirom na cjenu za gotovinu.

 

http://i53.tinypic.com/x2uws3.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2011 17:03 (Mateya_14).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zavisi za sta ti treba igranje igrica zaboravi s tim laptopom Mateya za obicnu multimediju je solidan ( fejs,gledanje filmova ili neko konvertovanje)

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka prijenosnika, oko 2500 kn?

Služio bi mi za slušanje glazbe, filmovi, surfanje... Kad bih nešto igrao, igrao bih PES ili WoW, ništa zahtjevno.

Hvala!

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tomislav95 kaže...

Može preporuka prijenosnika, oko 2500 kn?

Služio bi mi za slušanje glazbe, filmovi, surfanje... Kad bih nešto igrao, igrao bih PES ili WoW, ništa zahtjevno.

Hvala!

uf, za 2500 ti se možda više isplati uzeti neki stariji polovni nego novi jer nema bas laptopa za 2500 koji će vrtiti PES dobro

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
hardware kaže...

Zavisi za sta ti treba igranje igrica zaboravi s tim laptopom Mateya za obicnu multimediju je solidan ( fejs,gledanje filmova ili neko konvertovanje)

 a sto se tice minecrafta?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mateya_14 kaže...
hardware kaže...

Zavisi za sta ti treba igranje igrica zaboravi s tim laptopom Mateya za obicnu multimediju je solidan ( fejs,gledanje filmova ili neko konvertovanje)

 a sto se tice minecrafta?

trabao bi raditi

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
njuskalo56 kaže...
Šef kaže...

Tema je napravljena da se smanji broj tema poput ''Savjet za izbor laptopa'', ''Trebam laptop do xy tisuća kuna'' i slično.

 

Od ideje da se stave bestbuy laptopi za tu-i-tu cijenu sam odustao jer je jaaaaako teško održavat tu listu. Zato sam odlučio staviti linkove na trgovine koje prodaju laptope u Hrvatskoj.

Vi samo recite koja je namjena laptopa, neke vaše zahtjeve i najvažnije - koliko ste spremni izdvojiti za laptop, a "mi" ćemo u nekoj od tih trgovina (valjda) naći ono što Vam paše.Osmijeh Ako želite, možete i sami potražiti laptop za VasSmijeh

 

 

http://www.superbit.hr/

http://www.mikronis.hr/shop/

http://www.protis.hr/

http://www.links.hr/

http://www.technomax.hr/

http://www.hgspot.hr/

http://www.ve-mil

 

 

Treba mi laptop za posao, Office, internet, slike, neki filmić... često sam na putu, baterija mi je također bitna, nešto što vrijedi i što će potrajati...... Zapeo sam za Asus Lamborghini ili MB Pro?????????? ili nešto treće.......pomoć, hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba mi laptop za posao, Office, internet, slike, neki filmić... često sam na putu, baterija mi je također bitna, nešto što vrijedi i što će potrajati...... Zapeo sam za Asus Lamborghini ili MB Pro?????????? ili nešto treće.......pomoć, hvala.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

...izgleda da uzalud čekam odgovor ili prijedlog......

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trebao bih laptop za faks,znači više za multimediju...

e sad cijena max 5000 kn,al ako može da mi da prijedlog do 3500,4000,4500,5000 kn...

 

kriteriji:

proc: intel i3 ili i5 sandy bridge

disk: nije bitan kapacitet al neka bude 7200 rpm

ram: nezz min. 3gb,idealno 4gb ddr3

 

baterija ćim dulje da drži

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
njuskalo56 kaže...

...izgleda da uzalud čekam odgovor ili prijedlog......

vidim da si jako strpljiv, pricekao si punih 1h... a cijena?

kc-kb kaže...

trebao bih laptop za faks,znači više za multimediju...

e sad cijena max 5000 kn,al ako može da mi da prijedlog do 3500,4000,4500,5000 kn...

 

kriteriji:

proc: intel i3 ili i5 sandy bridge

disk: nije bitan kapacitet al neka bude 7200 rpm

ram: nezz min. 3gb,idealno 4gb ddr3

 

baterija ćim dulje da drži

igre ne?

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 0:07 (max1919).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
max1919 kaže...
kc-kb kaže...

trebao bih laptop za faks,znači više za multimediju...

e sad cijena max 5000 kn,al ako može da mi da prijedlog do 3500,4000,4500,5000 kn...

 

kriteriji:

proc: intel i3 ili i5 sandy bridge

disk: nije bitan kapacitet al neka bude 7200 rpm

ram: nezz min. 3gb,idealno 4gb ddr3

 

baterija ćim dulje da drži

igre ne?

  pitaš zbog grafe?

ma igre ,tu i tamo bude uletjela koja tipa PES....(imam doma komp pa ako zaželim neku igru igrati budem na njemu,makar sumnjam)

znaci surfanje,muzika,video,malo programiranja,photoshop,indesign...

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi kaj kazete na Dell Inspiron n7110? Planiram ga kupiti i jako me zanima sto kazete na njega. Prvenstveno za surfanje, glazbu, gledanje serija i tu i tamo koju igru.

 

Procesor
• Intel Core i5-2410M
Monitor
• 17.3" WLED TrueLife HD+ (1600 x 900)
Memorija
• 4 GB DDR3
Hard disk
• 500 GB S-ATA
Optički uređaj
• DVD±RW DL
Grafika
• nVidia GeForce GT 525M (1 GB)

 

Ima HDMI, 2 usb 2.0 i 2 usb 3.0 utora, webcam i etc.

 

Thx.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moje mišljenje je da od acerovih modela dobiš više uz istu cijenu...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
g12356 kaže...

Moje mišljenje je da od acerovih modela dobiš više uz istu cijenu...

dobar je laptop, ovo je najniza ponuda koju sam ja nasao:

http://www.magazinrs.hr/product.asp?product=notebook-dell-inspiron-n7110-173-led-backlight-truelife-1600x900-tft-core-i5-mobile-2410m-ddr3&code=DI7110LMCRW11HF5WC6B

 

ali ovo:

http://www.telebit.hr/NB-Acer-Aspire-5750G-2416G64MNKK--LX-RMS0C-004--black--Intel-i5-2410M-2-3GHz--6GB--640GB--15-6--1366x768--nVidia-GF-GT-5/p/1052403778.aspx

 

...je bolje- bolja grafa, više RAM-a, manja cijena, veći HDD, samo je rezolucija ekrana na strani onog 1.

 

evo je preporuka i za onog studenta koji je trazio nes u rangu 5000kn. nemam vremena da mu trazim 5 modela po različitim cijenama (sry)

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 0:04 (max1919).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ja bih toga također volio,za tu cjenu je on bijesan!

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ako mislite igrati igre ostavite se laptopa...tako sam se ja shebo i kupio laptop...laptop ima odlicnu konfiguraciju ali opet ne pokrece kako spada i zagrijava se....bio jucer kod kuma koji ima star komp 4 godine, tada ga je platio 8000kn i sada mu vrti black ops na high, a ima graficku ATI-jevu trece serije....a ja sam laptop kupio prije godinu dana i pljuga

Sve me zene oko kuce jure kaze majka to je zbog frizure
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
strbi kaže...

ako mislite igrati igre ostavite se laptopa...tako sam se ja shebo i kupio laptop...laptop ima odlicnu konfiguraciju ali opet ne pokrece kako spada i zagrijava se....bio jucer kod kuma koji ima star komp 4 godine, tada ga je platio 8000kn i sada mu vrti black ops na high, a ima graficku ATI-jevu trece serije....a ja sam laptop kupio prije godinu dana i pljuga

dobar laptop od 6000 -> crysis na gamer ;)

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da ali da si slozio komp od 6000kn bio bi 3 puta jaci :D

Sve me zene oko kuce jure kaze majka to je zbog frizure
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
strbi kaže...

da ali da si slozio komp od 6000kn bio bi 3 puta jaci :D

pa bio bi jači, ali meni treba laptop tako da...

Ustanite kao lavovi iz drijemeža, stresite lance ko rosu sa vas, vas je mnogo a njih je - malo.
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

to je uredu :D

Sve me zene oko kuce jure kaze majka to je zbog frizure
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
strbi kaže...

da ali da si slozio komp od 6000kn bio bi 3 puta jaci :D

  3 puta ne,1.5 puta(realno)...i da sve je to lijepo,ali laptop želim radi prenosivosti,igranja,surfanja i slušanja glazbe u parku(nemoj da ti mobitel padne na pamet jer su i najbolji mobiteli neusporedivi sa laptopima),također me zanima da imam nešto z kraćenje vremena tijekom putovanja vlakom,avionom ili na jednom od suvozačkih mjesta u autu.Želim otić u omiljeni kafić/park,stavit laptop na stol(ili u slučaju klupe u parku na koljena) i radit sve šta mogu sa normalnim desktopom ali možda malo sporije.a najvažnije mi je to da bih si htio laptop koristit za studij koji upisujem ovaj mjesec.

A to nemogu raditi niti sa desktopom,niti sa nekim ultra portable/tabletom a još manje sa mobitelom.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

u potpunosti se slazem...ja sam samo napisao ako bi im sluzio za igranje i nista drugo, da se onda bolje isplati komp :D

Sve me zene oko kuce jure kaze majka to je zbog frizure
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ok onda! :)

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

još sam u nedoumici što se tice laptopa...

imam par pitanja

dal ima velike razlike između

Intel HD Graphics 3000/Nvidia GeForce GT 525M/Nvidia GeForce GT 540M

pretpostavljam da je nvidia bolja,al zanima me dal ima velike razlike u performansama, tj. dal budem ja to prmjetil

i

razlika između core i3 2310 M i core i5 2410M

razlika je 0.2 ghz u taktu,a opet ovaj core i5 ima neki turbo boost na 2.9Ghz (kak to funkcionira?) isto pitanje,dal mi tih 0.2 ghz i turbo imaju kakvu značajniju funkciju u brzini rada...

 

znaći kužim ja sve da je gt 540 najbolja i da je core i5 bolji,al zanima me dal se isplati davati nezz cirka 500 kuna više za takve stvari ili ne...?

 

(jer dok sam si kupoval novi pc prije nezz tocno koliko godina,odmah kak je izašel core i7 920... kupoval sam top top komponente i stroj je fakat super no mislim da nisam morao dati toliko novaca, tj. mislim da sam mogao kupiti i malo jeftinije komponente i imao bih jednako brz pc, tj. ja nebi primječivao razliku...)

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice