AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 794.545
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
crosshair kaže...

Pozz ljudi iman jedno pitanje za fx 8300.Ovako mene zanima jeli može fx 8300 na ovu ploču koju ja iman Asus M4A89GTD PRO/USB3 iako nema službenoga biosa na asusovim stranicama gledan po internetu da čak radi taj procesor sa ovom pločom sa beta biosom pa me zanima jeli vi imate slična iskustva sa ovim da vidim isplatitli se uzimat taj procesor ili ipak moran oboje i ploču i procesor unaprijed hvala ;)

 Može na tvoju plocu i ta kombinacija ce se fino slagati. Imao sam M4A89GTD PRO/USB3 zajedno sa FX 8320. CPU je bio clockan na 4.5GHz bez problema. Ta ploca je zvijer. Na njoj sam uspio uhvatiti 5GHz, a na Sabertooth 990FX R2.0 nisam. Prvo flash Biosa, zatim vadis stari cpu i ubacujes novi FX unutra. 

11 godina
offline
Re: AMD FX Club

Jedinu razliku sto sam vidiu u odnosu g4560 vs fx na 4.4ghz je bila u CS:GO igri, jer je engine sam po sebi prestar, dx9, ostalo sve gubi pentium od FX-a.

 

Za cijenu FX-a imas quad ryzen koji zgazi pentiuma i FX-a (doduse u GTA FX bolje radi i id ryzena quada zbog malo vise snage sveukupno)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

Meni G4560 radi bolje od FX na 4.4 ili podjednako kao taj FX u svim igrama osim u Mafiji III. Npr. Fallout 4 10-15 fpsa više bez pardona.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
nicky.sl kaže...
crosshair kaže...

Pozz ljudi iman jedno pitanje za fx 8300.Ovako mene zanima jeli može fx 8300 na ovu ploču koju ja iman Asus M4A89GTD PRO/USB3 iako nema službenoga biosa na asusovim stranicama gledan po internetu da čak radi taj procesor sa ovom pločom sa beta biosom pa me zanima jeli vi imate slična iskustva sa ovim da vidim isplatitli se uzimat taj procesor ili ipak moran oboje i ploču i procesor unaprijed hvala ;)

 Nije na popisu podržanih procesora što znači da ne može. 

 Pretpostavljam da bi mu BETA bios omogućio korištenje FX 8300, ne vidim razlog zašto nebi mogao ako mogu npr. FX 8100, 8120 125 i 95W i 8150.

 

https://www.asus.com/Motherboards/M4A89GTD_PROUSB3/HelpDesk_CPU/

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2017 23:35 (boxer).
13 godina
offline
Re: AMD FX Club

Ok hvala lijepa a vidio san da radi i sa ovim biosom sta iman trenutno 3029 pa ako uzmen procesor i stavin ga možda i bude radio a ako ne onda cu flashati bios a i zanima me sta ako slucajno ne bude htio uplatit nakon flashanja biosa sta onda??kako cu vratiti stari cpu?i da jos nesto koliko cu dobiti ako sve to uspijen sa fx 8300 u odnosu sta sada iman phenom II x4 925 overclock 3,7Ghz hvala

12 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club
XXX kaže...

Meni G4560 radi bolje od FX na 4.4 ili podjednako kao taj FX u svim igrama osim u Mafiji III. Npr. Fallout 4 10-15 fpsa više bez pardona.

Kojeg si ti ono Fx-a imao? Koje si jos igre probao?

 

Ja bi rado uskoro mogao isprobati dosta SP i MP igara kada stavim novi SSD i win pa da testiram redom kako se ovi Fx-ovi pod moj pc drze u igrama...Clockovi bi isto trebali biti razliciti (od 4.0 pa do 4.8 bi testirao sigurno) pa ako imas ti tu i jos netko sa pentiumom + par forumasa sa i5icama mozemo se igrati malo i imati prave bug rezultate...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club

Nema potrebe za zajebancijom i gubitkom vremena, ljudi su to več isprobali odavno.

 

 

12 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club

Ja sam gledao i procitao hrpu testova i rezencija, youtube sranja i svega i svacega i u vecini igara je malo losiji pentiumi ili su podjednaki, ovdje je skoro svugdje bolji, ali mislim da i nije bas...

 

Ipak su testovi koje mi napravimo napravljeni u drugim uvjetima i sve ce biti onako kako se dogovorimo mi, a ne kako netko treci testira kako se njemu testira...Meni nije problem odradit to sada kada budem imao vremena...

 

P.S Kad vidim testove fx-a na srotex ploci kao u ovom videu bljuje mi se, fuj, fuj....Kako na takvoj ploci Fx "stabilno i dobro" radi Boga ti pitaj, nebi me cudilo da throtla, overvolta, undervolta kao ludo...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 6:47 (Tomo53nja).
16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

A ja sam imo FX 8320 tri godine i G4560 pola godine i ne trebaju mi nikakve usporedbe da bi znao kako mi kaj radi ili je radilo. Super je FX, platio ga 1000 kn, igrao se ti godine i dobio 700 nazad.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD FX Club

Danas sam uzeo FX-6300 pa me zanima do kuda ide stabilno s dizanjem multipliera ? FSB i napon ne bi dirao jer ploča nije baš neka zvjerska (Asrock 970 Extreme3). Hvala !

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
luckyluke kaže...

Danas sam uzeo FX-6300 pa me zanima do kuda ide stabilno s dizanjem multipliera ? FSB i napon ne bi dirao jer ploča nije baš neka zvjerska (Asrock 970 Extreme3). Hvala !

 Guras na stock naponu nekih 4.0GHz-4.2GHz

15 godina
offline
AMD FX Club

Jel mi se isplati clockat na 4.1 GHz kad mi AMD Turbo Core to obavi sam u zahtjevnijim aplikacijama/igrama ? Ima li kakve razlike ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
Jedino ako te brine da ti automatski overclock ne pušta više napona nego šta mu treba za taj clock
14 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Koje vodeno hlađenje uzeti za FX8350...Što je best buy...uloženo-dobiveno i da ga hladi dobro? Trenutno imam ovaj...https://www.arctic.ac/eu_en/freezer-13.html...i u CODWW2 mi diže temp preko 75 stupnjeva, komp se ugasi sam... :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX Club
Corsair H110
Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
16 godina
offline
Re: AMD FX Club
klitmaister kaže...

CODWW2 mi diže temp preko 75 stupnjeva, komp se ugasi sam... :(

Koliki ti je vcore? Imam FX8320@4GHz i pri heavy gamingu mi ne prelazi 60˘C a imam zračno.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
11 godina
offline
AMD FX Club

Imam FX 8320E, GTX 960 2GB OC Edition, 8GB DDR3 1600Mhz i AsRock Extreme3 r2.0.

U nekim igrama imam bottleneck u nekima ne. Recimo npr Crysis 3 vrti na 60+ fps a i odjednom pad i trzne na 40 i GPU usage padne s 90%+ na 40-50% pa se opet vrati.

BIOS POSTAVKE : 

DDR3 RAM Frenquency sam stavio na auto, pisalo mi je 800Mhz umjesto 1600Mhz, sto mislim da RAM mnozi s x2 pa na kraju i je 1600Mhz usage.

Moze mi netko dati neki savjet u vezi ovih opcija iz BIOS a : 

Spread Spectrum - ( Auto )

AMD Turbo Core Tehnology - ( Auto ) 

AMD Application Power managment - ( Enable ) 

Cool n Quiet - ( Disable ) 

Enhanced Halt State(C1E) - ( Disable )

Secure Virtual Machine - ( Enable ) 

Core C6 Mode - ( Disable ) 

CPU Thermal Throttle - ( Auto )

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club

Isključi Application Power Management isto. 

...................................... funny facts
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
L1nNk kaže...

Imam FX 8320E, GTX 960 2GB OC Edition, 8GB DDR3 1600Mhz i AsRock Extreme3 r2.0.

U nekim igrama imam bottleneck u nekima ne. Recimo npr Crysis 3 vrti na 60+ fps a i odjednom pad i trzne na 40 i GPU usage padne s 90%+ na 40-50% pa se opet vrati.

BIOS POSTAVKE : 

DDR3 RAM Frenquency sam stavio na auto, pisalo mi je 800Mhz umjesto 1600Mhz, sto mislim da RAM mnozi s x2 pa na kraju i je 1600Mhz usage.

Moze mi netko dati neki savjet u vezi ovih opcija iz BIOS a : 

Spread Spectrum - ( Auto )

AMD Turbo Core Tehnology - ( Auto ) 

AMD Application Power managment - ( Enable ) 

Cool n Quiet - ( Disable ) 

Enhanced Halt State(C1E) - ( Disable )

Secure Virtual Machine - ( Enable ) 

Core C6 Mode - ( Disable ) 

CPU Thermal Throttle - ( Auto )

 

 Sta god da uradio, Crysis 3 i slicne cpu heavy igre ce stekati. CPU je slabasan za iste, cak i na 5GHz. Nema pomoci tu. Slobodno ukljuci opcije za ustedu energije.

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Almin94 kaže...
L1nNk kaže...

Imam FX 8320E, GTX 960 2GB OC Edition, 8GB DDR3 1600Mhz i AsRock Extreme3 r2.0.

U nekim igrama imam bottleneck u nekima ne. Recimo npr Crysis 3 vrti na 60+ fps a i odjednom pad i trzne na 40 i GPU usage padne s 90%+ na 40-50% pa se opet vrati.

 

 Sta god da uradio, Crysis 3 i slicne cpu heavy igre ce stekati. CPU je slabasan za iste, cak i na 5GHz. Nema pomoci tu. Slobodno ukljuci opcije za ustedu energije.

 Primjetio sam da cim CPU usage pocne iznositi vise od 60 -.70% javlja mi se bottleneck. Tocnije s svim Ubisoft naslovima imam bottleneck. Kao u primjeru Crysisa GPU usage iznad 85% i odjednom na nekom djelu trzne s 60+ na 35FPS a i opet se vrati nakon 5 sekundi.  Jedino ne shvacam sto kod nekih naslova i kad je sve na lowest FPS se ne mjenja nista posebno kao i na highest postavkama. 

Sve sam postavke vratio na staro i Turbo Tehnology je auto, sam od sebe vrti CPU na 3.5Ghz kad je u igrama, tako da mi dodje svejedno za tih 500Mhz kad nemam neke posebne koristi od toga ili da ga nesto previse OC am.

Samo me zanima na niti jednom naslovu ne mogu imati 99% usage na lowest postavkama ?? Jeli to zbog bottleneck a ili je to jednostavno tako ?? 

11 godina
offline
AMD FX Club

Ako tko prodaje FX 8xxx seriju nek mi se javi

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: AMD FX Club
L1nNk kaže...

 Primjetio sam da cim CPU usage pocne iznositi vise od 60 -.70% javlja mi se bottleneck. Tocnije s svim Ubisoft naslovima imam bottleneck. Kao u primjeru Crysisa GPU usage iznad 85% i odjednom na nekom djelu trzne s 60+ na 35FPS a i opet se vrati nakon 5 sekundi.  Jedino ne shvacam sto kod nekih naslova i kad je sve na lowest FPS se ne mjenja nista posebno kao i na highest postavkama. 

Sve sam postavke vratio na staro i Turbo Tehnology je auto, sam od sebe vrti CPU na 3.5Ghz kad je u igrama, tako da mi dodje svejedno za tih 500Mhz kad nemam neke posebne koristi od toga ili da ga nesto previse OC am.

Samo me zanima na niti jednom naslovu ne mogu imati 99% usage na lowest postavkama ?? Jeli to zbog bottleneck a ili je to jednostavno tako ?? 

Da, ali bez obzira, bottleneck se ne bi trebao pojaviti u kombinaciji FX8320 i GTX960 nikako. Ja sam imao FX6300 s R9380 i GTX970, pa nisam imao takvu situaciju.

...................................... funny facts
11 godina
offline
Re: AMD FX Club
skorvy kaže...
L1nNk kaže...

 

Da, ali bez obzira, bottleneck se ne bi trebao pojaviti u kombinaciji FX8320 i GTX960 nikako. Ja sam imao FX6300 s R9380 i GTX970, pa nisam imao takvu situaciju.

Ni ja ne mogu skuziti razlog. Trebala bih funkcionirati kombinacija FX 8320E i GTX960

LOWEST POSTAVKE, MAX POSTAVKE S TXAAx4 i MOJE CUSTOM POSTAVKE S WORLD DETALJIMA I SJENAMA NA MEDIUM. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 14:50 (L1nNk).
15 godina
offline
Re: AMD FX Club
L1nNk kaže...

 

Spread Spectrum - ( Auto )

AMD Turbo Core Tehnology - ( Auto ) 

AMD Application Power managment - ( Enable ) 

Cool n Quiet - ( Disable ) 

Enhanced Halt State(C1E) - ( Disable )

Secure Virtual Machine - ( Enable ) 

Core C6 Mode - ( Disable ) 

CPU Thermal Throttle - ( Auto )

 

 Spread spectrum bi trebalo pogasit...C'n'Q i C1e ti nemaju veze tj možeš ih upalit...taj pad ti može biti iz više razloga ne mora značit BN

13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Dali mi neko može preporučit koji cooler da kupim za FX 8320, da nije sad baš skup i da ne bruji.

imam na processoru Scythe ali izgleda da crkaje zavrti ga pa stane pa tako stalno neznam šta mu je bruji pojede mi mozak.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club
rappy kaže...

Dali mi neko može preporučit koji cooler da kupim za FX 8320, da nije sad baš skup i da ne bruji.

imam na processoru Scythe ali izgleda da crkaje zavrti ga pa stane pa tako stalno neznam šta mu je bruji pojede mi mozak.

Novo ili polovno i za koliko novaca?

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 15:15 (Tomo53nja).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club

Ma Može i polovno, do 200kn a da je ok da ne bruji i da hladi fino. ja neznam šta je s ovim mojim radi normalno i onda odjednom poćne radit par sekundi pa stane par sekundi i tako stalno, i čim ga dodirnem radi opet normalno, i onda nakon nekog vremena opet poludi

 

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 15:23 (rappy).
12 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club
rappy kaže...

Ma Može i polovno, do 200kn a da je ok da ne bruji i da hladi fino. ja neznam šta je s ovim mojim radi normalno i onda odjednom poćne radit par sekundi pa stane par sekundi i tako stalno, i čim ga dodirnem radi opet normalno, i onda nakon nekog vremena opet poludi

 

Novo ovo: https://www.nabava.net/search.php?q=lc-cc-120 ili skuplje, i za buducnost, ovo: https://www.nabava.net/search.php?q=Forton+Windale+6

 

Od polovnoga ovako nesto:

 

https://www.njuskalo.hr/procesori/hladnjak-scythe-mugen-max-am4-oglas-25053544

https://www.njuskalo.hr/procesori/raijintek-ereboss-oglas-24803811

https://www.njuskalo.hr/procesori/hladnjak-coolermaster-hyper212x-oglas-25027702

 

 

Koji ti je taj trenutni koji zeza?


Prvo provjeri konektore samog hladnjaka, da li je dobro spojen, promjeni pin gdje ga spajas pa vidi jel se dogada ista stvar, mozda je konektor na ploci sheban...Zatim provjeri da li je dobro postavljen uopce, postavke samog hladnjaka u biosu, temperaturu samog procesora, i napon jer nesto tu ne stima...

 

Ako nista od toga nije problem, provjeri hladnjak negdje drugo, pa ako se dogada ista stvar hladnjak je neispravan i nosi ga na reklamaciju ako imas garu, a ako ne onda ga ostavi za neke hitne slucajeve...

 

 

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 15:52 (Tomo53nja).
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Mislim da ču uzet ovaj LC POWER LC-CC-120  jeli znaš možda kakav je sa bukom.

Ne kužim se baš šta bi trebo u biosu pogledat ako možeš objasnit

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD FX Club
rappy kaže...

Mislim da ču uzet ovaj LC POWER LC-CC-120  jeli znaš možda kakav je sa bukom.

Ne kužim se baš šta bi trebo u biosu pogledat ako možeš objasnit

Mozes slobodno Lc, on ce ti biti i vise nego dovoljan...

 

Udi u bios sa del ili f2 i pogledaj redom ove postavke, pa ih mozes i tu napisati...Cpu settings, i onda vcore,clock, pa dalje monitoring postavke ili hw monitor (tako nesto), pa poslikaj koje su postavke trenutno (pise cpu fan speed, cha fan speed i sl.) ili napisi...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice