AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.092.571
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

E'o i mog, za prvi pokušaj not great not terrible i guess

 

 

 

OC Profil OC Profil
CB20 Stock CB20 Stock
CB20 OC CB20 OC
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 23:04 (ibme74).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tu si negdje kao i ja.Tako i meni pise da treba smanjit LLC probao sam na LOW ali nema nikakvog pomaka pa sam stavio na medium i neka vozi.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

E'o i mog, za prvi pokušaj not great not terrible i guess

 

 

 

 Pozabavit cu se sutra s toolom malo, al bome su ti niski scoreovi u Cinebenchu :S meni je uvijek oko 3570, a znao sam nabiti i do 3644, ovisno o PBO postavkama. Trenutacno imam samo PBO Enabled, sve na auto, i manual -0.05 undervolt i dobivam oko 3550-3570 Cinebench 20 all core. I mislio sam da su to prilicno losi rezultati dok nisam vidio tvoje :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A cackao sam po netu dok je vrtio test pa je mozda i to uzrok nesto losijih rezultata

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Manje vise je to sve isti racku , koliko para toliko muzike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam pratio upute njihove koji ryzen master koristiti, koji CB i na koji način (samo se stavi u folder da ga program sam pokrene i verzija da odgovara).

Ugl alat testira, vrti bencheve sam.

 

Kad je bio gotov otišo sam u 3D mark da se tamo vrte CPU benchevi i stabilan je i validiran rezultat, nije ni loš po usporedbi sa neta, usprkos undervoltu.

 

Ibme mi se čini nozak za taj clock, al hoće to kad koristiš računalo dok se vrti test.

Trebalo bi sve ugasit i ne dirat za što bolji rezultat.

Doduše sad je i meni svašta bilo otvoreno, jedino nisam dirao dok je testirano

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

E'o i mog, za prvi pokušaj not great not terrible i guess

 

 

 

 I to je na 4.375/435Ghz?

Da bas da skalira ryzen toliko od 4.3-4.5... ili je to samo u R20 tako, ali oke ovaj novi sa jednim ccx-om+ vecim klokom+IPC bit ce prava poslastica.

Btw vise mi se ipak svidja bios oc 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 0:47 (HCgamingCRO).
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo mog r5 3600, kako sam ga kupio, uglavio i ništa dirao 

 

CB20_štok CB20_štok
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja se više nabrijavam na alat, pogotovo ako će 5000 serija biti impresivna kako kažu, neki undervolt sličan ovome... zato sam se malo i poigrao njime, čisto da skužim kako ga koristit.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
ibme74 kaže...

E'o i mog, za prvi pokušaj not great not terrible i guess

 

 

 

 I to je na 4.375/435Ghz?

Da bas da skalira ryzen toliko od 4.3-4.5... ili je to samo u R20 tako, ali oke ovaj novi sa jednim ccx-om+ vecim klokom+IPC bit ce prava poslastica.

Btw vise mi se ipak svidja bios oc 

 

 

 

Kazem, nije mi bas bio u idle kad sam radio testove imao sam nekog posla za uraditi pa nisam mogao čekati dok on odbenča sve, ugl poigrat cu se ja jos sa tim svime kad uhvatim vremena, ovo je čisto bilo da vidim na default voltazi koliko ide s tim alatom, izvuko je all core nekih 200-250mhz vise, morat cu bas odvrtiti neki bench in game da vidim jel ima pomaka ali nemam trenutno niti jednu instaliranu igru koja ima bench u sebi, moram vidjeti jel imam šta na prijenosnom HDD-u pa ću postat rezultate isto.

 

EDIT: nije 4.375 - 4.350 nego je postavio na 4.350 - 4.325 (na dnu je profil).

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 9:14 (ibme74).
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bi si piknuo novu matičnu premda ću vjv uzeti novu generaciju zen procesora. Jel ova matična okej https://www.msi.com/Motherboard/MAG-B550-TOMAHAWK/Specification ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bi na tvom mjestu onda dodao još to malo razlike i uzeo ovo 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Ja bi na tvom mjestu onda dodao još to malo razlike i uzeo ovo 

 Kakve su se pokazale te 570 ploče na kraju? Puno je bilo pljuvanja po njima ovdje zbog tih malih ventilatorčića, a nisam u međuvremenu vidio da ljudi bijesne i divljaju jer im krepavaju ili su glasni, iritantni i slično?

11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ova ASUS X570-P je BB x570, košta skoro koliko i solidna B550 a po rezultatima testiranja je u rangu X570 ploče od 2k+ kuna.

 

EDIT: vidim da su slike dosta sitne na forumu, evo većih klik

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 11:46 (ibme74).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
mislioc kaže...
Pa spustilo ti temperaturu baš pravo dobro.
Sad ćemo možda saznat od nekog tko ne voli ocat, ovako će probat pa možda izleti neki golden sample 4.5-4.6ghz-a 3600 ili 3700x.

 Misliš kao ovaj moj

 Ti imas normalan sample tj. noviji bin, golden sample ima jedan na forumu koji ga je uspio stabilizirat na 4.7ghz sa safe voltazom za gaming.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma mislim opčenito X570 naspram B550 - kad su tek bile najavljivane puno se pljuvalo po njima prije releasea kad su ljudi uočili one male ventilatorčiće za hlađenje chipseta, kako su glasni, cvile, kvare se, grozno, nikada takvu ploču... sad je skoro godina dana prošla, piše li se igdje o ikakvim problemima vezanim uz tako što za X570?

 

 

hahhaajaads kaže...
Rhodin kaže...
mislioc kaže...
Pa spustilo ti temperaturu baš pravo dobro.
Sad ćemo možda saznat od nekog tko ne voli ocat, ovako će probat pa možda izleti neki golden sample 4.5-4.6ghz-a 3600 ili 3700x.

 Misliš kao ovaj moj

 Ti imas normalan sample tj. noviji bin, golden sample ima jedan na forumu koji ga je uspio stabilizirat na 4.7ghz sa safe voltazom za gaming.

 Ne znam, noviji bin jest, to je istina, ali prodan pod 3600, a prodavalo se svašta. Mene 4.7 ne zanima, ali 4.35 na 1.175V je cool

Pod opterečenjem sa maknutim ograničenjem na 88W (postavljeno na 1000W u OC mode) mi neide preko 72W To mi je veća špica.

 

Bez dizanja napona sam ga imao na all core 4.575 proljetos, ovaj alat je reko između 4.525 i 4.450 na 1.280V

 

Default radi na 1.325 , dakle mislim da bi bilo prostora da se malo igram sa CTR alatom, dić na 4.6-4.5 , ovisno o coreu, možda i više.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 11:59 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

dupli post, sry

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 11:59 (Rhodin).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Rhodin kaže...
mislioc kaže...
Pa spustilo ti temperaturu baš pravo dobro.
Sad ćemo možda saznat od nekog tko ne voli ocat, ovako će probat pa možda izleti neki golden sample 4.5-4.6ghz-a 3600 ili 3700x.

 Misliš kao ovaj moj

 Ti imas normalan sample tj. noviji bin, golden sample ima jedan na forumu koji ga je uspio stabilizirat na 4.7ghz sa safe voltazom za gaming.

 1.4V ako se nevaram?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Ma mislim opčenito X570 naspram B550 - kad su tek bile najavljivane puno se pljuvalo po njima prije releasea kad su ljudi uočili one male ventilatorčiće za hlađenje chipseta, kako su glasni, cvile, kvare se, grozno, nikada takvu ploču... sad je skoro godina dana prošla, piše li se igdje o ikakvim problemima vezanim uz tako što za X570?

 

 

hahhaajaads kaže...
Rhodin kaže...
mislioc kaže...
Pa spustilo ti temperaturu baš pravo dobro.
Sad ćemo možda saznat od nekog tko ne voli ocat, ovako će probat pa možda izleti neki golden sample 4.5-4.6ghz-a 3600 ili 3700x.

 Misliš kao ovaj moj

 Ti imas normalan sample tj. noviji bin, golden sample ima jedan na forumu koji ga je uspio stabilizirat na 4.7ghz sa safe voltazom za gaming.

 Ne znam, noviji bin jest, to je istina, ali prodan pod 3600, a prodavalo se svašta. Mene 4.7 ne zanima, ali 4.35 na 1.175V je cool

Pod opterečenjem sa maknutim ograničenjem na 88W (postavljeno na 1000W u OC mode) mi neide preko 72W To mi je veća špica.

 

Bez dizanja napona sam ga imao na all core 4.575 proljetos, ovaj alat je reko između 4.525 i 4.450 na 1.280V

 

Default radi na 1.325 , dakle mislim da bi bilo prostora da se malo igram sa CTR alatom, dić na 4.6-4.5 , ovisno o coreu, možda i više.

 Pa noviji bin se i prodaje pod 3600, razliku mozes vidjet jedino prema onom kodu na procesoru (ne znam tocno sta no ima na guglu sta trebas gledat). Jedino si ti sretnik ubrao noviji bin (ovisi kad si i kupio isto) umjesto more starih binova koji idu do nekih max ~4.2ghz. 

 

HCgamingCRO - mislim da je bio negdje oko ~1.38v ali nisam 100% siguran

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 12:09 (hahhaajaads).
3 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da li se netko sjeca kada je izasla serija 3000, nakon koliko dana je serija 2000 pojeftinila, sjecam se da je 2700x pao na 1500 kn,  planiram uzeti 3700x pa pitam :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

Ja bi si piknuo novu matičnu premda ću vjv uzeti novu generaciju zen procesora. Jel ova matična okej https://www.msi.com/Motherboard/MAG-B550-TOMAHAWK/Specification ?

Da, best buy ploca od b550 ploca i hladna kao spricer...

Rhodin kaže...

 Kakve su se pokazale te 570 ploče na kraju? Puno je bilo pljuvanja po njima ovdje zbog tih malih ventilatorčića, a nisam u međuvremenu vidio da ljudi bijesne i divljaju jer im krepavaju ili su glasni, iritantni i slično?

Taj mali vent se ne pali tako da ga ne cujes, kada ga rucno upalis onda se cuje na nekih 1500 rpm-a ispod toga ne, takoder se moze upalit/iskljucit i kontrolirat u biosu...

Igor1000 kaže...

Da li se netko sjeca kada je izasla serija 3000, nakon koliko dana je serija 2000 pojeftinila, sjecam se da je 2700x pao na 1500 kn,  planiram uzeti 3700x pa pitam :)

Kaze kristalna kugla za nekih 2 tjedna...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Oko 20-30% su bili jeftiniji
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzimao bih novog Ryzena 5800x ili 5900x ovisi kako se bude zvao,jel moze preporuka za maticnu plocu,dvoumim se izmedju jeftinije https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6580737_-prime-x570-p-asus.html i skuplje  https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6643725_-x570-aorus-master-gigabyte.html,jel vrijedi za tu razliku u cijeni i zanima me jel i dalje prisutan problem na X570 plocama da se PC ne budi iz sleep mode-a ?

Mexx
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ne vrijedi da giga duplo više nikako klik

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

ne vrijedi da giga duplo više nikako klik

 Nemos to sad usporedjivati sa 3900x... 5900x je za 50% povecao TDP od 105 na 150W ako je vjv leakovim-a, ovi testovi su sada beskorisni za 4gen ryzen ako cijeli line up donosi povecanje TDP-a

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 15:17 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zašto?

Ako 5800X bude trošio 100W taman imaš info za njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa jednostavno pričekaš i nove b650, x670 ili kako će se već zvat.
Zašto kupit staru ploču na novi r5 5600, kad ga moraš čekat kao i ploče.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Zašto?

Ako 5800X bude trošio 100W taman imaš info za njega.

 Pa oke decko ima sada 12 core nema smisal da ide na 8, osim ako bas zeli...

11 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

nema veze, opet je razlika u cijeni prevelika u odnosu na temperature

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

nema veze, opet je razlika u cijeni prevelika u odnosu na temperature

 Pa sigurno da je ali za te pare dobit ce trenutno kvalitetniju b550 plocu po vrm pitanju i svemu osim po pcie stazicama...osim naravno ako su mu potrebne stacize. Ali ko sto je mislioc rekao, i ja sam u jednom postu gore, bit ce x670 ploca(b650 nemam pojma mozda kasnije) ali po releasu bit ce i nova ploca naravno- i ja mislim koliko sam pratio/citao bit ce sve stazice ali bez venta na chipsetu. ASmedia opet pravi za AMD i malo se ipak unaprijedila pcie gen4 tehnologija od zadnjeg release-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 15:32 (HCgamingCRO).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice