AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.103.429
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Konkretno FlareX CL14 nije parsto, nego dobrih 700kn skuplja investicija u usporedbi sa npr. Ripjaws 3200 CL16 koji su iznad prosjeka gledajuc sveukupnu ponudu. Nadalje za 3400+ Mhz Rame treba imat super plocu, makar vidim da jedna B450 Msi Tomahawk od 700kn navodno podrzava takve Rame. Ako se vec ide na B-Die ovo kae linko Ansha je trenutno najbolja kupovina i dosta isplativo u odnosu na HR cijene, ali ko npr. kupuje u Njemackoj bolje uzet nesto oko 140 eura po meni. Ja ne vidim bas strava vece performanse u videjima, mozda u par igara. Slazem se da je to dobra investicija, ako se ide do max +300kn, sto nije u slucaju FlareX.

 

Ugl stavi rezultate, kad usporedis to sve :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 16:46 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Konkretno FlareX CL14 nije parsto, nego dobrih 700kn skuplja investicija u usporedbi sa npr. Ripjaws 3200 CL16 koji su iznad prosjeka gledajuc sveukupnu ponudu. Nadalje za 3400+ Mhz Rame treba imat super plocu, makar vidim da jedna B450 Msi Tomahawk od 700kn navodno podrzava takve Rame. Ako se vec ide na B-Die ovo kae linko Ansha je trenutno najbolja kupovina i dosta isplativo u odnosu na HR cijene, ali ko npr. kupuje u Njemackoj bolje uzet nesto oko 140 eura po meni. Ja ne vidim bas strava vece performanse u videjima, mozda u par igara. Slazem se da je to dobra investicija, ako se ide do max +300kn, sto nije u slucaju FlareX.

 

Ugl stavi rezultate, kad usporedis to sve :)

 Zagrcnuo sam se kad sam vidio koje su cijene sada memorije 

 

ja sam pred doslovno mjesec dana platio 1600 kn flare x cl14 za očevu konfu a sada najjeftinije kod nas 1925 kn 

 

Uglavnom neznam ni sam sada što reći ili predložiti sa ovim cijenama....definitivno baš neide u prilog nikome ko gradi ryzen sistem... Intelovci deru sa procesorima a ako ideš slagat ryzena te izderu na ramu....

 

what a time to be alive....

#YOLO
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači po svemu do sad izbor RAM-a je sužen na ovo ili ovo

 

Kaj onda na kraju uzeti za 2700x, a da sam miran? S tim da 99% uzimam Crosshair VII, ako to utječe na odabir.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

 ja sam pred doslovno mjesec dana platio 1600 kn flare x cl14 za očevu konfu a sada najjeftinije kod nas 1925 kn  

Jel se može znati gdje si ti to platio 1600 kn za memoriju toga kalibra???

ps. ja pratim cijene dok Ryzena nije ni bilo na vidiku, a ti nisi ni znao što je b-die memorija. nikad te memorija nije bila

ispod 1900 kn, upravo suprotno, lošiji modeli kao Ripjaws V 3200 CL16 ili 3000 CL16 su bili po 1600 ili 1700 kn,

tako da stvarno ne znam o čemu ti, a ukoliko je to stvarno tako, molio bih da objaviš sliku računa od memorije kao dokaz.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...
The_Fichek kaže...

Konkretno FlareX CL14 nije parsto, nego dobrih 700kn skuplja investicija u usporedbi sa npr. Ripjaws 3200 CL16 koji su iznad prosjeka gledajuc sveukupnu ponudu. Nadalje za 3400+ Mhz Rame treba imat super plocu, makar vidim da jedna B450 Msi Tomahawk od 700kn navodno podrzava takve Rame. Ako se vec ide na B-Die ovo kae linko Ansha je trenutno najbolja kupovina i dosta isplativo u odnosu na HR cijene, ali ko npr. kupuje u Njemackoj bolje uzet nesto oko 140 eura po meni. Ja ne vidim bas strava vece performanse u videjima, mozda u par igara. Slazem se da je to dobra investicija, ako se ide do max +300kn, sto nije u slucaju FlareX.

 

Ugl stavi rezultate, kad usporedis to sve :)

 Zagrcnuo sam se kad sam vidio koje su cijene sada memorije 

 

ja sam pred doslovno mjesec dana platio 1600 kn flare x cl14 za očevu konfu a sada najjeftinije kod nas 1925 kn 

 

Uglavnom neznam ni sam sada što reći ili predložiti sa ovim cijenama....definitivno baš neide u prilog nikome ko gradi ryzen sistem... Intelovci deru sa procesorima a ako ideš slagat ryzena te izderu na ramu....

 

what a time to be alive....

 A sad zamisli koje su cijene bile prije 2 god ja 16GB rama kupio za danas cijenu od jednog stika od 8gb 650KN KLIK mislim da je to taj model 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.10.2018 17:12 (dreadmoore).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma oke je Ryzen, npr. 2600 konfa. Ne treba biti top memorija za igranje na 60-75Hz monitoru. Maticne s druge strane idu puno u prilog tako da se i dalje isplati Ryzen konfa po meni. Isto tako odlicne graficke se nadju po super cijenama na Njuskalu, tako da ostatak konfe ne treba biti vrh. Za 144Hz je pak bolje ici na Intel.

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
AdR03 kaže...

 ja sam pred doslovno mjesec dana platio 1600 kn flare x cl14 za očevu konfu a sada najjeftinije kod nas 1925 kn  

Jel se može znati gdje si ti to platio 1600 kn za memoriju toga kalibra???

ps. ja pratim cijene dok Ryzena nije ni bilo na vidiku, a ti nisi ni znao što je b-die memorija. nikad te memorija nije bila

ispod 1900 kn, upravo suprotno, lošiji modeli kao Ripjaws V 3200 CL16 ili 3000 CL16 su bili po 1600 ili 1700 kn,

tako da stvarno ne znam o čemu ti, a ukoliko je to stvarno tako, molio bih da objaviš sliku računa od memorije kao dokaz.

 Evo tigre ne moraš odmah režat.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-G-Skill-Flare-X-schwarz-DDR4-3200-DIMM-CL14-Dual-Kit_1157580.html

 

ista identična cijena je i na amazon.de

 

https://www.amazon.de/Gskill-F4-3200C14D-16GFX-Arbeitsspeicher-FlareX-schwarz/dp/B06XFT7DF9/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1540830646&sr=8-1&keywords=flare%2Bx%2B3200mhz%2Bc14&th=1

 

217e iliti 1614 kn

 

osobno sam kupio preko amazona.de i frend iz njemačke je donio doma. Inače možeš slati i preko proxy-a iz njemačke što vjerojatno već i znaš.

 

Kod nas vjerojatno nije bilo po tako niskoj cijeni...ali nisam lud da kupujem precjenjene komponente kod nas pogotovo kraj amazona

#YOLO
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

 Evo tigre ne moraš odmah režat.

A čemu onda usporedbe sa 1900 kn kod nas? Čemu govori kako je taj RAM jeftin kad nije?

ps. ne žele svi kupovati izvana kao ti npr.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Netreba proxy za narucivat sa amzon.de, samo sto neki selleri ne dostavljaju u hrvatsku, ali vecina dostavlja

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
AdR03 kaže...

 Evo tigre ne moraš odmah režat.

A čemu onda usporedbe sa 1900 kn kod nas? Čemu govori kako je taj RAM jeftin kad nije?

ps. ne žele svi kupovati izvana kao ti npr.

 Pa uspoređujem jer se spominje da je 700kn skuplji flarex od nekog ripjawsa sto mozda je kod nas, ali ako narucujes izvana svakako nije već je puno bolji izbor sa tom cifrom od 1600-1700kn ako dodamo i poštarinu. To što ne žele svi kupovati izvana je meni osobno nepojmljivo pogotovo sa amazonom i njihovim customer serviceom, a i mindfactory je savršen što se tiče toga.

 

Marsel007 kaže...

Netreba proxy za narucivat sa amzon.de, samo sto neki selleri ne dostavljaju u hrvatsku, ali vecina dostavlja

 netreba ali se nekada čak i sa amazona isplati jer je njemački porez 19% vs naš 25% pa je već samo tu 4% popusta, proxy je primarno super radi mindfactory-a koji ne dostavlja izvan DE.

#YOLO
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajd imam konkretno pitanje jer uskoro uzimam novu konfiguraciju, matična ASUS ROG X470-F GAMING, Ryzen 7 2700x i RAM-i 2x8GB Trident Z G.SKILL RGB 3200MHz CL16, F4-3200C16D-16GTZR

U QVL-u matične ploče stoji taj 'kod', znači da će valjat i da ću ga moć lako postavit na 3200MHz?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
playjob kaže...

Ajd imam konkretno pitanje jer uskoro uzimam novu konfiguraciju, matična ASUS ROG X470-F GAMING, Ryzen 7 2700x i RAM-i 2x8GB Trident Z G.SKILL RGB 3200MHz CL16, F4-3200C16D-16GTZR

U QVL-u matične ploče stoji taj 'kod', znači da će valjat i da ću ga moć lako postavit na 3200MHz?

 BUMP!!

stajao i meni 'kod' od ramova na b350 pro4, pa ispao jedan veliki prdac u vjetar 

pa trebalo moći raditi na 3200cl16 svi redom prijavljuju ryzen + radi bar default xmp...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ti se cudis sta na najjeftinijoj amd ploći ne radi intelov xmp profil?
neznam prika ima 7700k i ne radi mu xmp na ploći od 2k kn lol
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ovako, možda je bilo negdje ali ne mogu naći. Koja je razlika između procesora AMD Ryzen 5 1600X i AMD Ryzen 5 1600? Osim što je razlika u frekvenciji rada procesora, 1600X je brži od običnog 1600? Vidim da se u jednoj trgovini ti procesori prodaju, a 1600X je jeftiniji za 50-ak kuna(nije na popustu), pa me kopka zašto je to tako ako je 1600X bolji, što sam vidio u dosta recenzija. Navodno 1600X dolazi bez hladnjaka pa je zbog toga i cijena manja, ali ako ne, neka me neko ispravi. Planiram uzeti novu konfiguraciju, pa imam dilemu što uzeti, 1600X ili obični 1600, ali pošto namjeravam kupiti i hladnjak, dali da onda uzmem 1600X, ili je ipak bolja opcija obična 1600, koji je eto skuplji pedesetak kuna jer uz njega dobivam i hladnjak kojeg ionako neću koristiti jer ću kupiti bolji.

I See Offline People !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
system kaže...

Evo ovako, možda je bilo negdje ali ne mogu naći. Koja je razlika između procesora AMD Ryzen 5 1600X i AMD Ryzen 5 1600? Osim što je razlika u frekvenciji rada procesora, 1600X je brži od običnog 1600? Vidim da se u jednoj trgovini ti procesori prodaju, a 1600X je jeftiniji za 50-ak kuna(nije na popustu), pa me kopka zašto je to tako ako je 1600X bolji, što sam vidio u dosta recenzija. Navodno 1600X dolazi bez hladnjaka pa je zbog toga i cijena manja, ali ako ne, neka me neko ispravi. Planiram uzeti novu konfiguraciju, pa imam dilemu što uzeti, 1600X ili obični 1600, ali pošto namjeravam kupiti i hladnjak, dali da onda uzmem 1600X, ili je ipak bolja opcija obična 1600, koji je eto skuplji pedesetak kuna jer uz njega dobivam i hladnjak kojeg ionako neću koristiti jer ću kupiti bolji.

Mislim da iz zadnje recenice sam mozes zakljucit koji je odgovor...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...
Fanu kaže...

jedino sto "konstruktivno" radis je biti pasivno agresivan

 war3_tft u svim ovim slučajevima je u pravu a ti bacaš kerefeke.

 

Jako je velika i zamjetna razlika između 3000mhz cl14 i recimo 3466 cl14. Ove gluparije koje ti preporučaš da ljudi kupuju žnj 2400 mhz ram pa ga kvazi overclockaju na 3000 mhz sa utegnutim tajmingsima su glupe. Imao sam micron corsair vengeance 3000cl15 na ryzenu i taj vrag nije mogao niti na 3000 raditi da ga na glavu postaviš. Kasnije sam puko i kupio tridentz 3600cl15 koji je radio out of the box na xmp settingsima a osobno sam ga vrtio sa 3466cl14 (14-14-14-28-1T) i speglanim subtimingsima sa ryzen ram calculatora (nrže je radio 3466cl14 speglan nego xmp 3600)

 

1. Najbolje što se može uzet za ryzena i da ste mirni a niste potrošili vreću novaca je flarex 3200cl14. Ide sigurno na 3200cl14 a vrlo vrlo vjerojatno i na 3466 sa pristojnim timingsima ako ima sreće i 3466cl14 ili čak 3600mhz

 

Ako se u nešto isplati ulagati kod ryzena to je memorija i kolega war je tu sve rekao ispravno i bez ikakvog prcanja i podjebavanja. Stock procesor sa recimo 3466 cl14 ramom i poštelanim subtimingsima vs 4.2 ghz procesor i 3000 cl15 xmp timingsi je daleko u prednosti onaj sa bržom memorijom. Jako se osjeti u windowsima smanjena latencija a da ne govorim kod otvaranja programa ili igranju igrica.

 

imam frenda sa 2400mhz ramom (CL16) kojeg je OCao na 2933CL16 - ima jeftinu asrock x370 maticnu i 1600X

to da ti treba 3200CL14 b-die inace ryzen radije sporije u windowsima i ne znam sta, su neboluze

 

molim te mi reci kako si ti u windowsima osjetio smanjenu latenciju izmedju 3000CL15 i 3466CL14 ? sta, program ti se na SSDu umjesto u 1.2s otvorio u 1s? kod igranja igrica umjesto average 76fpsa si primjetio da imas 3fpsa manje ?

 

a sto se tice chipseta i kompatibilnosti memorije bitniji je memory controller na ryzenima i kakvi su ti traceovi na maticnoj (i koliko layera ima) nego sam chipset (x370 ili x470)

 

i btw XFR2 i PBO su tehnologije na strani procesora a ne maticne - u BIOSu imam enejblan i XFR2 i PBO (a na X370 chipsetu sam sa 2700X procesorom)

 

 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam osobno isprobao na svojoj konfiguraciji i osobno imao problema sa micron memorijom. 

 

Isto tako iz mojeg iskustva reportam da se definitvno osjeti razlika u svim područjima rada sa 3466cl14 naspram sporijeg rama.

 

Da, programi se brze otvaraju, windowsi se brze dižu i razlike u fpsu su 10+ fpsa na maximum fpsu do cak 20 fpsa u pojedinim igrama na minimum fpsu.

 

Ja sam probao i reportam iz svog slucaja i svog testiranja. 

 

 

#YOLO
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

to sto ti se programi brze otvaraju i windowsi brze dizu, da nisi presao sa HDDa na SSD? lol

Moj PC  
6 1 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo sam isao gejmat sa ovom r1700/rx570 kombinacijom al graficka je teska anemija. Loadam isti savegame u Dishonored 2, rx570 clockana na 1305mhz s max power limitom i memorija na 6400mhz (stock je 6000mhz) i u zahtjevnoj sceni stoji tocno 20fps, ista ta scena sa 1080-kom stock (Phoenix GLH taktovi tako da je tvornicki clockana dosta) stoji 55fps... Racunao sam da je 1080-ka u idealnom slucaju duplo brza, al ovo je jos dosta gore...

 

Dobra vijest je sta je Ryzen bez problema drzi na 100% pri tih 20fps  

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 12:06 (ansha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
99.9% nije 100% lol
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I jos jedna stvar sta necete vjerovat, igra na istim in-game postavkama dosta bolje izgleda na nvidiji, AA puno bolje izgleda i nema ruznih spojeva tekstura ko na rx-ici...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

I jos jedna stvar sta necete vjerovat, igra na istim in-game postavkama dosta bolje izgleda na nvidiji, AA puno bolje izgleda i nema ruznih spojeva tekstura ko na rx-ici...

 Crveni tim čeka tetu Lisu da izbaci 7nm Navi i pokopa Nvidiu za vjeke vjekova amen.

 

 

....inb4 opet flop kao i Vega .....

#YOLO
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

I jos jedna stvar sta necete vjerovat, igra na istim in-game postavkama dosta bolje izgleda na nvidiji, AA puno bolje izgleda i nema ruznih spojeva tekstura ko na rx-ici...

 A neki dan smo imali teoriju da nvidia ima bolje performanse jer su im teksture po rubovima ekrana zamrljane, samo centar ekrana na nvidia karticama ima ciste teksture i zato je 1070 brza od rx 580  

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

I jos jedna stvar sta necete vjerovat, igra na istim in-game postavkama dosta bolje izgleda na nvidiji, AA puno bolje izgleda i nema ruznih spojeva tekstura ko na rx-ici...

uvik bi kupio amd procesor ali brate grafičku od njih nikada! 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Ja sam osobno isprobao na svojoj konfiguraciji i osobno imao problema sa micron memorijom. 

 

Isto tako iz mojeg iskustva reportam da se definitvno osjeti razlika u svim područjima rada sa 3466cl14 naspram sporijeg rama.

 

Da, programi se brze otvaraju, windowsi se brze dižu i razlike u fpsu su 10+ fpsa na maximum fpsu do cak 20 fpsa u pojedinim igrama na minimum fpsu.

 

Ja sam probao i reportam iz svog slucaja i svog testiranja. 

 

 

 Iz tog razloga su svi zivi recenzenti koji su duze vrijeme bili na Ryzenu i rekli da im je sa novom generacijom i brzom memorijom sve puno responzivnije. 

ansha kaže...

Malo sam isao gejmat sa ovom r1700/rx570 kombinacijom al graficka je teska anemija. Loadam isti savegame u Dishonored 2, rx570 clockana na 1305mhz s max power limitom i memorija na 6400mhz (stock je 6000mhz) i u zahtjevnoj sceni stoji tocno 20fps, ista ta scena sa 1080-kom stock (Phoenix GLH taktovi tako da je tvornicki clockana dosta) stoji 55fps... Racunao sam da je 1080-ka u idealnom slucaju duplo brza, al ovo je jos dosta gore...

 

Dobra vijest je sta je Ryzen bez problema drzi na 100% pri tih 20fps  

 Morala bi ona ici na barem 1400mhz, ako ne i 1450mhz cak i uz neki undervolt.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

koji je best buy ram modula za ryzena 2600? onako kit 16 (2x8) gb..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

 Morala bi ona ici na barem 1400mhz, ako ne i 1450mhz cak i uz neki undervolt.

Mnisam joj trazio limite, samo pukao onako napamet... A isa 1450mhz bi bilo mozda 22fps umjesto 20fps...

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Inace, Logitechov wireless combo nece da radi normalno, i kad se spoji u straznji usb koji je direkt na cpu-u, opet sranja, kasni tipkovnica i zapinje mis. Probao svasta, nekad se cini da je proslo pa opet dodje... Na intel kompu nema problema tako da nije do misa/tipkovnice/receivera. Ako neko ima kakvu ideju...

 

Jos jedna cudna stvar, od kad sam na plocu spojio CM Silencio ventove, nekad se bios zna zaledit kad idem u kontrolu ventova a nekad kad iz windowsa sa AI Suite 3 namjestam ventove, jednostavno se zacrni ekran i monitor izgubi signal. Samo hard reset pomaze a u event vieweru ne pokazuje nista osim cinjenice da sam ga na silu ugasio.... Isto tako, u drugom sistemu nikad nista slicno nije bilo s tim ventovima...

 

Sranje je sta ako je do ploce, ove stvari je jako tesko objasnit i reproducirat za garanciju... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Ja sam osobno isprobao na svojoj konfiguraciji i osobno imao problema sa micron memorijom. 

 

Isto tako iz mojeg iskustva reportam da se definitvno osjeti razlika u svim područjima rada sa 3466cl14 naspram sporijeg rama.

 

Da, programi se brze otvaraju, windowsi se brze dižu i razlike u fpsu su 10+ fpsa na maximum fpsu do cak 20 fpsa u pojedinim igrama na minimum fpsu.

 

Ja sam probao i reportam iz svog slucaja i svog testiranja. 

 

 

 Ovo ovdje napisano je legendarno i treba ić u anale foruma jer si ti jedini korisnik koji tako nešto "može" primjetiti .

ansha kaže...

I jos jedna stvar sta necete vjerovat, igra na istim in-game postavkama dosta bolje izgleda na nvidiji, AA puno bolje izgleda i nema ruznih spojeva tekstura ko na rx-ici...

  Tvoj dojam, meni bolje izgledaju recimo boje i nekakav dojam slike na AMD nego Nvidia grafama što sam probao. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice