AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.097.072
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hoće nisu oni plava đubrad
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Cek, vi ocekujete Ryzen koji ce biti jednak intelu u gamingu u svim scenarijima s pristupacnom cijenom?

Hmh, nekak ne vjerujem u ovo...

 

 

 

 Zen 2 će biti pristupačan, Zen 3 premium to je jasno od prvog dana, no kupujemo samo procesor tako da investicija i nije tako skupa. Evo ova slika savršeno opisuje situaciju kada AMD i Intel korisnici žele nadograditi procesor: 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Hoće nisu oni plava đubrad

 Hoce i oni biti plava dubrad.. Novac cuda radi..

Sto ocekujete je jedan par cipela a ono sto dobijete je drugi par cipela...

 

Ako Intel i posrne onako na najjace ocekujem apsolutni isti princim AMD-a... drugacije ne moze  biti jer je ipak lova u pitanju...

 

mozemo se samo vrtiti u krug

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Cek, vi ocekujete Ryzen koji ce biti jednak intelu u gamingu u svim scenarijima s pristupacnom cijenom?

Hmh, nekak ne vjerujem u ovo...

 

 

 

Pa vidi, za sada su cijene identične prethodnoj geberaciji bile

AMD siluje intel pa ne dižu cijene zadnje 2 godine u večini scenarija za koje ih ljudi kupuju.

 

Ne razumijem što mislite da će se desiti? Intel drži na nogama u desktopu OEM partneri gdje AMD ima prodano 0 CPU-a i činjenica da u gamingu ima blagu prednost, što bi se trebalo promijeniti sa Zen3

 

AMd nije intel, neće 30% dić cijenu 4600 ili 5600 procesoru zato kaj je brži od intelovog, već će razliku natuć na kolićiniprodanog. Isto u mobile, isto u server segmentu.

AMd ima izuzetno brze procesore u mobile svijetu, brže od intelovim, manje troše, pa su jeftiniji.

 

Uostalom strpi se 3 tjedna...

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što se Zen 3 više bliži to nervoza osjetno raste kod plavih, to je posebno vidljivo na stranim forumima gdje admini imaju puno posla s plavim dečkima .

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:40 (Riot).
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zen3 premium pa ja ću se ranit :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:50 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Što se Zen 3 više bliži to nervoza osjetno raste kod plavih, to je posebno vidljivo na stranim forumima gdje admini imaju puno posla s plavim dečkima .

 Tko su plavi decki? Oni koji trenutno imaju intela ili oni koji cijeli zivot imaju Intela.

 

Ili su to recimo oni koji kazu par negativnih stvari o Ryzenu?

Pa bio bi red da dode vrijeme AMD-a i u gamingu... jer tada pazi nece vise bitno da se igramo samo na 4k, tada ce odjednom biti bitno da to bude 1080p 260hz... tako ovdje stvari funkcioniraju godinama...

 

Meni recimo u ovom trenutku nije problem ponovo promijenit cijelu platformu...

Bnet: mNik987#2148
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

slazem se da je super sto AM4 zivi tako dugo, jer to omogucuje da se kupuje novi procesor svake godine kada izade nova generacija

 

kupio si 1700, pa 2700, pa 3700 i sad ces 5700, bilo u ducanu bilo preko oglasa

 

dok je ona budala koja je kupila 8700k u 3 godine promjenila 0 procesora i jos uvijek ima bolje performanse od AMD-a, a i puno manje ga je kostalo u konacnici price

 

sta ne?

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

slazem se da je super sto AM4 zivi tako dugo, jer to omogucuje da se kupuje novi procesor svake godine kada izade nova generacija

 

kupio si 1700, pa 2700, pa 3700 i sad ces 5700, bilo u ducanu bilo preko oglasa

 

dok je ona budala koja je kupila 8700k u 3 godine promjenila 0 procesora i jos uvijek ima bolje performanse od AMD-a, a i puno manje ga je kostalo u konacnici price

 

sta ne?

 A kak ti znas da su svi na planeti ostali na 8700k a ne i otisli na 9700k pa na 9900k pa na 10900k ? Ti kao da govoris za sve intelase na svijetu. To je isto kao da ja sad kazem da sam na 1600 i da cu ic na 3600 (i to mozda) i da tak svi razmisljaju i da ne ulazu puno love za dosta vece performanse. 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

slazem se da je super sto AM4 zivi tako dugo, jer to omogucuje da se kupuje novi procesor svake godine kada izade nova generacija

 

kupio si 1700, pa 2700, pa 3700 i sad ces 5700, bilo u ducanu bilo preko oglasa

 

dok je ona budala koja je kupila 8700k u 3 godine promjenila 0 procesora i jos uvijek ima bolje performanse od AMD-a, a i puno manje ga je kostalo u konacnici price

 

sta ne?

 To ti pokusavas opravdati kupnju i7 8700k, posto si ga kupio po cijeni od 350€-400€.Plus što si dao za MBO jos nekih 200€.A mislim da si se zenuo nisi na dobru temu dosao, djaba ti to ovdje pricati.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

slazem se da je super sto AM4 zivi tako dugo, jer to omogucuje da se kupuje novi procesor svake godine kada izade nova generacija

 

kupio si 1700, pa 2700, pa 3700 i sad ces 5700, bilo u ducanu bilo preko oglasa

 

dok je ona budala koja je kupila 8700k u 3 godine promjenila 0 procesora i jos uvijek ima bolje performanse od AMD-a, a i puno manje ga je kostalo u konacnici price

 

sta ne?

 Najgora moguca opcija koju sebi moze stvoriti neki entuzijast jer da se zadovolji prosjekom..

To se meni dogodilo i na kraju sam realno potrosio puno vise nego sam inicijalno trebao potrositi...

 

Ako uzmem u obzir da sam sebi lazem kako me prosjek zadovoljava uvijek u mojem slucaju ali uvijek je potrebno ici na najjace moguce dostupno ili ako nije najjace tada samo mrvicu sporije..

 

Recimo to sam si napravio s Nvidiom 1070, pa 1080, 1060 i na kraju sam ipak otisao na 1080ti i sada je imam 2 godine i jos cca godinu dana ce biti kod mene a onda nova serija i to najjaca moguca ili tek mrvicu sporija...

To je najbolja opcija koju sebi mozes napraviti kupi trenutno najbolje i amen si sigurno 3 godine... Ne trebas nebuloze 

Bnet: mNik987#2148
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 A kak ti znas da su svi na planeti ostali na 8700k a ne i otisli na 9700k pa na 9900k pa na 10900k ? Ti kao da govoris za sve intelase na svijetu. To je isto kao da ja sad kazem da sam na 1600 i da cu ic na 3600 (i to mozda) i da tak svi razmisljaju i da ne ulazu puno love za dosta vece performanse. 

 pa po prodajnim rezultatima. 90% prodaje je AMD, tako da niko ne kupuje intel. a mozda su svi oni koji su imali intel presli na AMD, isto moguce

 

bilo kako bilo 1600, 2600, 3600 i sad ce 5600, najprodavaniji procesori. pitaj Ramboxa pa ce ti on dat tocne podatke

 

mislim da je bilo oko 300 komada ukupno intela prodano u cijeloj njemackoj

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:57 (3dfx).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
3dfx kaže...

slazem se da je super sto AM4 zivi tako dugo, jer to omogucuje da se kupuje novi procesor svake godine kada izade nova generacija

 

kupio si 1700, pa 2700, pa 3700 i sad ces 5700, bilo u ducanu bilo preko oglasa

 

dok je ona budala koja je kupila 8700k u 3 godine promjenila 0 procesora i jos uvijek ima bolje performanse od AMD-a, a i puno manje ga je kostalo u konacnici price

 

sta ne?

 Najgora moguca opcija koju sebi moze stvoriti neki entuzijast jer da se zadovolji prosjekom..

To se meni dogodilo i na kraju sam realno potrosio puno vise nego sam inicijalno trebao potrositi...

 

Ako uzmem u obzir da sam sebi lazem kako me prosjek zadovoljava uvijek u mojem slucaju ali uvijek je potrebno ici na najjace moguce dostupno ili ako nije najjace tada samo mrvicu sporije..

 

Recimo to sam si napravio s Nvidiom 1070, pa 1080, 1060 i na kraju sam ipak otisao na 1080ti i sada je imam 2 godine i jos cca godinu dana ce biti kod mene a onda nova serija i to najjaca moguca ili tek mrvicu sporija...

To je najbolja opcija koju sebi mozes napraviti kupi trenutno najbolje i amen si sigurno 3 godine... Ne trebas nebuloze 

Ko mora imat najbolje i može si priuštiti , ovo je najbolji savjet.

Ima jedna stara, ko kupuje jeftino, kupuje dvaput... u ovom slučaju može se pimjeniti u malo drugačijem kontekstu - ali da!

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
hahhaajaads kaže...

 A kak ti znas da su svi na planeti ostali na 8700k a ne i otisli na 9700k pa na 9900k pa na 10900k ? Ti kao da govoris za sve intelase na svijetu. To je isto kao da ja sad kazem da sam na 1600 i da cu ic na 3600 (i to mozda) i da tak svi razmisljaju i da ne ulazu puno love za dosta vece performanse. 

 pa po prodajnim rezultatima. 90% prodaje je AMD, tako da niko ne kupuje intel. a mozda su svi oni koji su imali intel presli na AMD, isto moguce

 

bilo kako bilo 1600, 2600, 3600 i sad ce 5600, najprodavaniji procesori. pitaj Ramboxa pa ce ti on dat tocne podatke

 

mislim da je bilo oko 300 komada ukupno intela prodano u cijeloj njemackoj

 I kakve to ima veze ? To opet dajes proroke da su svi iznenadno presli sa 2600 na 3600 ? A nije ti palo na pamet da ima ljudi koji su bili na racunalima starim 10 godina ili su bili na intelu ? Zanimljivo isto kak mozete okrenut i prodaju AMDa protiv njih.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Ko mora imat najbolje i može si priuštiti , ovo je najbolji savjet.

Ima jedna stara, ko kupuje jeftino, kupuje dvaput... u ovom slučaju može se pimjeniti u malo drugačijem kontekstu - ali da!

 

 ili, nisam bogat da kupujem jeftino

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

 pa po prodajnim rezultatima. 90% prodaje je AMD, tako da niko ne kupuje intel. a mozda su svi oni koji su imali intel presli na AMD, isto moguce

 

bilo kako bilo 1600, 2600, 3600 i sad ce 5600, najprodavaniji procesori. pitaj Ramboxa pa ce ti on dat tocne podatke

 

mislim da je bilo oko 300 komada ukupno intela prodano u cijeloj njemackoj

Pitaj Švabe a ne mene, ili najprodavaniji Intel procovi u zadnjih nekoliko godina nemaju niti 50 000 prodanih komada.Najprodavaniji Intelovci su i7 6700K i i7 7700K malo ispod 50 000 tisuča po svakom procu.Dakle dva Intelovca ukupno na oko 90 000 prodanih komada.

 

https://www.mindfactory.de/Hardware/Prozessoren+(CPU)/INTEL+Desktop.html

 

Na vrhu stoji sam ko duh R5 3600, još malo pa eto 90 000 tisuča prodanih komada od sedmog mjeseca 2019 pa do danas.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-3600-6x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1313643.html

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 15:17 (rambox).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

rambox Nešto si krivo linkao, ili moram biti ulgorian?

 

Aha, prvi link ti se raspao malo i nema zbrojeno sve. nvm, vidi se 90k vs 8k, 12k, 18k... 70, 200, 300

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 15:17 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zaboravili ste i na amazon.com, nije samo Njemačko tržište, općenito su korisnici rekli zbogom Intelu, nitko se ne želi zahebavati sa stalnim update-ovima zbog loše arhitekture, a da ne pričam o zagrijavanju i potrošnji. Zen 3 će biti konačni udarac Intelu, a kao bonus i RTX I/O i novi SSD-ovi koji iskorištavaju pcie 4.0 mode,a Intelova platforma zbog svih tih update-ova usporava i pcie 3.0 SSD-ove, sve u svemu, jasno je sve, narod je svoje odabrao, a pojedinci se mogu nastaviti buniti....

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Zaboravili ste i na amazon.com, nije samo Njemačko tržište, općenito su korisnici rekli zbogom Intelu, nitko se ne želi zahebavati sa stalnim update-ovima zbog loše arhitekture, a da ne pričam o zagrijavanju i potrošnji. Zen 3 će biti konačni udarac Intelu, a kao bonus i RTX I/O i novi SSD-ovi koji iskorištavaju pcie 4.0 mode,a Intelova platforma zbog svih tih update-ova usporava i pcie 3.0 SSD-ove, sve u svemu, jasno je sve, narod je svoje odabrao, a pojedinci se mogu nastaviti buniti....

Mene ovo interesira..

moj i7 10700k ne ide u gamingu iznad 55 stupnjeva ma sto mu radio..

nisam siguran da su Ryzeni hladniji...

O potrosnji bih istao mogao par rijeci ali moramo usporedivati iste cjenovne razrede... recimo i7 10700k na stocku ne trosi nista previse da pace cijeli ovaj moj sustav u idleu kada nije ocan ne roka jedva nekih 100w iz uticnice kada ocam to je drugi par rukava oko 140w po satu u idleu

 

Ne mozes mi sada doci i reci kako je Ryzen 5 3600 hladniji i manje trosi jer nisu niti istih performansi niti isti cjenovni rang...

Ako pricamo o 3900x koji ima tdp 105w onda bismo vec mogli razgovarati...

 

pa mi molim te objasni kako je to tocno Intel vruc?

 

ovdje vidim Ryzena na 68 stupnjeva : https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_3700x_ryzen_9_3900x_review,7.html

 

ili sam opet corav?

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
Riot kaže...

Zaboravili ste i na amazon.com, nije samo Njemačko tržište, općenito su korisnici rekli zbogom Intelu, nitko se ne želi zahebavati sa stalnim update-ovima zbog loše arhitekture, a da ne pričam o zagrijavanju i potrošnji. Zen 3 će biti konačni udarac Intelu, a kao bonus i RTX I/O i novi SSD-ovi koji iskorištavaju pcie 4.0 mode,a Intelova platforma zbog svih tih update-ova usporava i pcie 3.0 SSD-ove, sve u svemu, jasno je sve, narod je svoje odabrao, a pojedinci se mogu nastaviti buniti....

Mene ovo interesira..

moj i7 10700k ne ide u gamingu iznad 55 stupnjeva ma sto mu radio..

nisam siguran da su Ryzeni hladniji...

O potrosnji bih istao mogao par rijeci ali moramo usporedivati iste cjenovne razrede... recimo i7 10700k na stocku ne trosi nista previse da pace cijeli ovaj moj sustav u idleu kada nije ocan ne roka jedva nekih 100w iz uticnice kada ocam to je drugi par rukava oko 140w po satu u idleu

 

Ne mozes mi sada doci i reci kako je Ryzen 5 3600 hladniji i manje trosi jer nisu niti istih performansi niti isti cjenovni rang...

Ako pricamo o 3900x koji ima tdp 105w onda bismo vec mogli razgovarati...

 

pa mi molim te objasni kako je to tocno Intel vruc?

 

ovdje vidim Ryzena na 68 stupnjeva : https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_3700x_ryzen_9_3900x_review,7.html

 

ili sam opet corav?

 

 

 

 Onda mogu i ja rec da je moj ispod 50 stupnjeva u igrama, i svi ce mislit da se to misli i na 3990x. 

 

 I onda mogu stavit ovu sliku ispod i rec da svi inteli rade na tolko stupnjeva. Eto takav je vas mozak u vezi svega 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

ramboxNešto si krivo linkao, ili moram biti ulgorian?

 

Aha, prvi link ti se raspao malo i nema zbrojeno sve. nvm, vidi se 90k vs 8k, 12k, 18k... 70, 200, 300

 Sve je ok, jedino Bug forum ima problema sa određenim MIndfactory linkovima.Forum je krivac za poderani link, jer inače bilo gdje drugdje taj link radi normalno bez frke.

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
Riot kaže...

Zaboravili ste i na amazon.com, nije samo Njemačko tržište, općenito su korisnici rekli zbogom Intelu, nitko se ne želi zahebavati sa stalnim update-ovima zbog loše arhitekture, a da ne pričam o zagrijavanju i potrošnji. Zen 3 će biti konačni udarac Intelu, a kao bonus i RTX I/O i novi SSD-ovi koji iskorištavaju pcie 4.0 mode,a Intelova platforma zbog svih tih update-ova usporava i pcie 3.0 SSD-ove, sve u svemu, jasno je sve, narod je svoje odabrao, a pojedinci se mogu nastaviti buniti....

Mene ovo interesira..

moj i7 10700k ne ide u gamingu iznad 55 stupnjeva ma sto mu radio..

nisam siguran da su Ryzeni hladniji...

O potrosnji bih istao mogao par rijeci ali moramo usporedivati iste cjenovne razrede... recimo i7 10700k na stocku ne trosi nista previse da pace cijeli ovaj moj sustav u idleu kada nije ocan ne roka jedva nekih 100w iz uticnice kada ocam to je drugi par rukava oko 140w po satu u idleu

 

Ne mozes mi sada doci i reci kako je Ryzen 5 3600 hladniji i manje trosi jer nisu niti istih performansi niti isti cjenovni rang...

Ako pricamo o 3900x koji ima tdp 105w onda bismo vec mogli razgovarati...

 

pa mi molim te objasni kako je to tocno Intel vruc?

 

ovdje vidim Ryzena na 68 stupnjeva : https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_3700x_ryzen_9_3900x_review,7.html

 

ili sam opet corav?

 

 

 

 Onda mogu i ja rec da je moj ispod 50 stupnjeva u igrama, i svi ce mislit da se to misli i na 3990x. 

 

 I onda mogu stavit ovu sliku ispod i rec da svi inteli rade na tolko stupnjeva. Eto takav je vas mozak u vezi svega 

 hah, kada sam kupio i7 10700k vrtio sam blender i burn testove ne mogu prebaciti 70 stupnjeva...

kolko vidim Ryzen 3900x ide preko.. ja opet ponavljam pitanje kako je vruc?

 

cisto da se razumijemo ovo moje vodeno je prosjecno, i u kucistu s ventovima na tiho... ja ne generiliziram nego govorim kako je....

 

i ti opet po svome jer drugacije ne znas... ne pitam za tvoj procesor niti ga usporedujem s low budget procevima vec procevima istog ranga

Bnet: mNik987#2148
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Normalno da je ispod 50c kad ti radi na frekvenciji od 3.8ghz, a znamo ipc Ryzena 1600.
Daj ga naklokaj na 4.2 ghz pa izmjeri temperaturu.


Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 15:58 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Normalno da je ispod 50c kad ti radi na frekvenciji od 3.8ghz, a znamo ipc Ryzena 1600.
To je razina ipc-a i7 2600k na 4.5ghz iz 2012 danas je 2020.

Stvar je u tome da Ryzeni imaju nize peakove jer rade na nizem taktu ali realnost je da su tu poteze nekakvo zagrijavanje i tko zna sta u raznim stress testovima. i kada se rade i ti stress testovi razlike su nikakve... svejedno je 80 vs 85 stupnjeva jedno i drugo je vruce za popiz...

 

U realnim okolnostima moj i7 10700k nikada nece imati vece temperature od Ryzena 3900x ali nikada...

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro ga dere ovaj 8700k, 11 fpsa i 100 stupnjeva, odlican procesor 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Mene ovo interesira..

moj i7 10700k ne ide u gamingu iznad 55 stupnjeva ma sto mu radio..

nisam siguran da su Ryzeni hladniji...

O potrosnji bih istao mogao par rijeci ali moramo usporedivati iste cjenovne razrede... recimo i7 10700k na stocku ne trosi nista previse da pace cijeli ovaj moj sustav u idleu kada nije ocan ne roka jedva nekih 100w iz uticnice kada ocam to je drugi par rukava oko 140w po satu u idleu

 

Ne mozes mi sada doci i reci kako je Ryzen 5 3600 hladniji i manje trosi jer nisu niti istih performansi niti isti cjenovni rang...

Ako pricamo o 3900x koji ima tdp 105w onda bismo vec mogli razgovarati...

 

pa mi molim te objasni kako je to tocno Intel vruc?

 

ovdje vidim Ryzena na 68 stupnjeva : https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_3700x_ryzen_9_3900x_review,7.html

 

ili sam opet corav?

 

 

 

 Zen 2 je topliji jer je malo gušči, a tu je i veliki 32mb L3 Cache koji je dodatni grijač.Malo veče zagrijavanje je nebitno, kad pogledaš potrošnju i ukupne performanse tu nema problema.

 

Tvoj 8/16 proc radi u granicama idealne efikasnosti, ali da ga gurneš u nebo kao i9 9900K ili KS eto kaj bi dobio.

 

 

Plač ili smjeh samo biraj, a sve radi toga da bi bili najbrži gejmerski procovi 5-10fps+

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 15:51 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Dobro ga dere ovaj 8700k, 11 fpsa i 100 stupnjeva, odlican procesor 

 Jel ti ista razumijes ili mozes normalno razgovarat ili samo znas trollat. 

Tvoji komentari zaista nemaju niti trunke znanja..

 

gdje je tvojih 144+ fpsa s Ryzenom 1600 u Codu i to si reko da bez problema imas konstantno...

jos uvijek cekam ali nikad docekat...

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
toxic kaže...

Mene ovo interesira..

moj i7 10700k ne ide u gamingu iznad 55 stupnjeva ma sto mu radio..

nisam siguran da su Ryzeni hladniji...

O potrosnji bih istao mogao par rijeci ali moramo usporedivati iste cjenovne razrede... recimo i7 10700k na stocku ne trosi nista previse da pace cijeli ovaj moj sustav u idleu kada nije ocan ne roka jedva nekih 100w iz uticnice kada ocam to je drugi par rukava oko 140w po satu u idleu

 

Ne mozes mi sada doci i reci kako je Ryzen 5 3600 hladniji i manje trosi jer nisu niti istih performansi niti isti cjenovni rang...

Ako pricamo o 3900x koji ima tdp 105w onda bismo vec mogli razgovarati...

 

pa mi molim te objasni kako je to tocno Intel vruc?

 

ovdje vidim Ryzena na 68 stupnjeva : https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_7_3700x_ryzen_9_3900x_review,7.html

 

ili sam opet corav?

 

 

 

 Zen 2 je topliji jer je malo gušči, a tu je i veliki 32mb L3 Cache koji je dodatni grijač.Malo veče zagrijavanje je nebitno, kad pogledaš potrošnju i ukupne performanse tu nema problema.

 

Tvoj 8/16 proc radi u granicama idealne efikasnosti, ali da ga gurneš u nebo kao i9 9900K ili KS eto kaj bi dobio.

 

 

Plač ili smjeh samo biraj, a sve radi toga da bi bili najbrži gejmerski procovi 5-10fps+

Konacno netko s kime se moze normalno i razgovarat..

Ne poricem da je Intel gladniji niti ne poricem da ima vece temperature, poricem to u realnim okolnostima.

 

Niti jedan od dva navedena dakle 10700k i 3900x nece puno biti jedan od drugog po oba omjera i potrosnje i temperature...  jos jednom ne govorim o stress testovima jer to nam na treba nikada pa ni tada...

 

Ono sto Intel ima je nagli skok u peaku i tada ovisi o vodenom ventovi\pumpa ne stigne reagirati da ga ohladi na vrijeme ali kada reagira tada spusta na solidnu temperaturu... Ryzen gotovo pa nema tih naglih skokova...

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...

Dobro ga dere ovaj 8700k, 11 fpsa i 100 stupnjeva, odlican procesor 

 Jel ti ista razumijes ili mozes normalno razgovarat ili samo znas trollat. 

Tvoji komentari zaista nemaju niti trunke znanja..

 

gdje je tvojih 144+ fpsa s Ryzenom 1600 u Codu i to si reko da bez problema imas konstantno...

jos uvijek cekam ali nikad docekat...

 Ti si ocito jos uvijek slijep i jos uvijek nisi skuzio sta sam rekao. Ti isto govoris cod a mislis o warzonu, a kao igras ga, mos si mislit. 144+ u MP sam imao na svakoj mapi bez problema, u warzonu ne. I gdje ja to trollam ? Ja govorim normalno i samo copy/pasteam s cim drugi korisnici imaju problema, a intel se tu na forumu slovi kao onaj "bez" problema.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice