Lenovo IdeaPad3 problem

poruka: 13
|
čitano: 4.646
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 mjeseci
neaktivan
offline
Lenovo IdeaPad problem

Bok svima. Novi sam na forumu te vas na početku sve pozdravljam.

Imam laptop Lenovo IdeaPad L340. Star je cca 3 godine i radio besprijekorno do prije neki dan. Nakon što sam skrolao s tipkom PgDn po webu, odjednom me vratilo na zaključani zaslon. i čim se ponovo ulogiram vrati me na početak nakon par sekundi. Probao sam isključiti zaključani zaslon u postavkama, reinstalirao windowsw na win11, pokretao repair i ništa. Da li je netko imao sličan problem i koje bi moglo biti rješenje problema. Taj laptop mi treba i ne bih ga se volio riješiti bez borbe.

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lenovo IdeaPad problem

Pitanje:

 

reinstalirao si Win 11 preko postojećih ili na formatirani disk?

 

ako nisi, probaj ovo:

 

The root of the problem is the sleep mode. Whenever it is set to any value, windows start kicking you out randomly after a short period of time (seconds). To stop this behavior, do this: right-click and choose Personalization -> Screen timeout -> Screen and sleep. For the option "When screen plugged in, put my device to sleep after" select "Never". It will stop random sleep mode kicking in.

Ju je je? Je ju je!
7 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Lenovo IdeaPad problem

Imao sam win 10 i automatski mi je stavilo win 11, čak se više ne mogu vratiti na win 10 iako su mi bolji.

14 godina
offline
Re: Lenovo IdeaPad problem

a jesi probao ove postavke na engleskom postaviti i restartati laptop?

 

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Lenovo IdeaPad problem
mharapin kaže...

Imao sam win 10 i automatski mi je stavilo win 11, čak se više ne mogu vratiti na win 10 iako su mi bolji.

Nije automatski stavio nego si kliknuo da instalira win 11 ...

 

Napravi USB stick rufusom i gore win 10 instalaciju i digni sistem preko USB-a i reinstaliraj win 10 nanovo ...

 

Naravno kad te pita gdje, odaberi custom installation i tamo obriši particije da ostane samo jedan disk i instaliraj ...

 

TAKO ĆEŠ IZGUBITI SVE PODATKE, pa ako imaš nekaj pametno skopiraj na neki stik ili vanjski hard ...

7 mjeseci
neaktivan
offline
Lenovo IdeaPad3 problem

Ekipa hvala na savjetima. uspio sam riješiti problem. Hvala puno

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lenovo IdeaPad3 problem

a sad još napiši što je riješilo problem ?

Ju je je? Je ju je!
7 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Lenovo IdeaPad3 problem

Pozdrav. Problem sam riješio tvojim savjetom u Personalizaciji. Fino je radilo 3  mjeseca, pa je opet počelo vraćati na login( stari problem)

Ne znam u čemu je problem. Laptop je službeni i pun podataka tako da nije opcija reinstalacija Win11 i gubitak svih podataka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2023 17:24 (mharapin).
9 godina
online
Re: Lenovo IdeaPad3 problem

Nije opcija reinstall jer je lap pun podataka? Ili firma nikad nije čula za backup ili ti podaci i nisu toliko bitni... treće opcije nema. I još na laptopu... omg.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2023 8:27 (miki_the_pirat).
7 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Lenovo IdeaPad3 problem

Prvo nije firma nego neprofitna udruga. Nemamo novca za backupiranje, a nisam ni neki stručnjak. Podatke imam na vanjskom HDD, ali dosta toga ima na samom laptopu.

Zanima me da li se taj problem može riješiti ikako osim reinstalacijom windowsa. Ne mogu staviti filmić da vidite kako to izgleda. Uglavnom vraća me stalno na login zaslon osim ako držim tipku ctrl neprekidno. Postavke zaslona i stanja mirovanja su na NIKAD. Pri ponovnom pokretanju sustava prije dizanja windowsa mi je javilo poruku KEYBOARD NOT DETECTED.

6 godina
offline
Re: Lenovo IdeaPad3 problem
mharapin meni to vuče na pokidanu ili prljavu tipkovnicu. Tipka F9 (lock) malo ju klikaj i provjeri da nije tu problem. Možda čišćenje laptopa ispod tipkovnice pomogne ;)
Dali se ikad neka ljepljiva tekućina prosula po prijenosniku?
7 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Lenovo IdeaPad3 problem

Nije se ništa prolilo po tipkovnici. ispuhao sam i usisao tipkovnicu, no problem postoji i dalje.

16 godina
moderator
online
Re: Lenovo IdeaPad3 problem
mharapin kaže...

Nije se ništa prolilo po tipkovnici. ispuhao sam i usisao tipkovnicu, no problem postoji i dalje.

Možda je problem sa samom tipkovnicom, a da bi nju isključio kao uzroka problema, treba je (privremeno) maknuti iz laptopa. Zapravo je ni ne moraš vaditi - možeš samo privremeno odspojiti flat kabel iz tipkovnice. U ovom videu vidiš što treba napraviti da bi došao do tog kabela:

Dakle, skinuti donji poklopac laptopa, maknuti bateriju, maknuti NVMe SSD ako je ugrađen i onda imaš slobodni pristup konektoru za flat kabel tipkovnice.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice