Orange Pi 5+ ne radi USB port

poruka: 4
|
čitano: 1.415
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Orange Pi 5+ ne radi USB port

Imam ovaj uređaj:

https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B0C9WCN2TM/ref=yo_ii_img?ie=UTF8&psc=1

 

Spojio sam m.2 SSD i WiFi na njega.

Uzeo sam i 5V/5A napajanje (zbog SSD-a) iako je sa njim došao 5V/4A.

Ventilator je prikopčan iako ga mislim odspojiti jer radi i kada je uređaj isključen (crvena lampica) i ne znam je li to normalno. (Nulti problem)

Skinuo sam MagicMirrorOS i Raspberry PI Imager i pripremio img fajlu na USB sticku.

Prvi problem je što prednji USB 3.0 portovi ne rade (još) pa USB stick moram spojiti na jedan od dva stražnja porta.

Ne znam moraju li raditi ili tek kada se instalira OS i driveri.

Drugi problem, ne boota sa USB sticka, kada je priključen na stražnji USB 2.0 port.

USB se javlja (ima lampicu i nešto žmirka) ali slika na ekranu stoji ("Orange Pi") i ništa se ne događa.

Treće, lampica indikator rada uređaja je crvena kada je isključen i pol crvena/pol plava kada je uključen.

Četvrto, čemu služi gumb MaskRoom lijevo na prednjoj strani uređaja?

Update:

Peto, više nemam niti slike na ekranu, upm.

Update2: ekran opet radi, ali stoji ova slika sa 🍊 range pi natpisom 

 

Orange pi Orange pi
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2024 12:00 (commit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Orange Pi 5+ ne radi USB port
commit kaže...

Imam ovaj uređaj:

https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B0C9WCN2TM/ref=yo_ii_img?ie=UTF8&psc=1

 

Spojio sam m.2 SSD i WiFi na njega.

Uzeo sam i 5V/5A napajanje (zbog SSD-a) iako je sa njim došao 5V/4A.

Ventilator je prikopčan iako ga mislim odspojiti jer radi i kada je uređaj isključen (crvena lampica) i ne znam je li to normalno. (Nulti problem)

Skinuo sam MagicMirrorOS i Raspberry PI Imager i pripremio img fajlu na USB sticku.

Prvi problem je što prednji USB 3.0 portovi ne rade (još) pa USB stick moram spojiti na jedan od dva stražnja porta.

Ne znam moraju li raditi ili tek kada se instalira OS i driveri.

Drugi problem, ne boota sa USB sticka, kada je priključen na stražnji USB 2.0 port.

USB se javlja (ima lampicu i nešto žmirka) ali slika na ekranu stoji ("Orange Pi") i ništa se ne događa.

Treće, lampica indikator rada uređaja je crvena kada je isključen i pol crvena/pol plava kada je uključen.

Četvrto, čemu služi gumb MaskRoom lijevo na prednjoj strani uređaja?

Update:

Peto, više nemam niti slike na ekranu, upm.

Update2: ekran opet radi, ali stoji ova slika sa 🍊 range pi natpisom 

 

 Sto god je spojeno ispod usb sticka, odspoji, oragne pi ima taj problem da pojedini nezele radit s 2 stvari ukopcane u njega, vec samo 1, jednostavno los QS.....
Ako to ne rjesi problem, provjeri si napone na usb portovima(zadnja opcija naravno), meni usb 3.0 nije radio kao ni m.2 dok nisam instaliro linux(parrot distru) na SD karticu, i updejto firmware, tako da probaj i sa time,nekakav live image stavit na micro sd, i bootat prvo s nje, updejtat firmware pa onda ponovno pokusat sa usb/nvme

 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 8:48 (Hazzard From da Hood).
3 godine
offline
Orange Pi 5+ ne radi USB port

Ako misliš ispod crvenog USB sticka, to je tipkovnica spojena.

Na toj slici je stražnja strana, na kojoj su 2 USB 2.0 porta, 1 HDMI in i 2 HDMI output porta.

Ti portovi rade (tipkovnica svijetli i USB crveni stick svijetli).

Ne rade USB 3.0 portovi na prednjoj strani.

Ujedno, ne razumijem zašto ne želi boot-ati sa USB stick-a na tom 2.0 portu (stick radi, crveno svjetlo) ali ništa se ne događa na ekranu. Stoji samo Orange PI (slika).

 

 

Kupio sam microSD karticu pa ću danas uz pomoć mobitela prebaciti boot img od MagicMirrosOS na microSD karticu.

Probat ću boot-ati sa kartice.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Orange Pi 5+ ne radi USB port
commit kaže...

Ako misliš ispod crvenog USB sticka, to je tipkovnica spojena.

Na toj slici je stražnja strana, na kojoj su 2 USB 2.0 porta, 1 HDMI in i 2 HDMI output porta.

Ti portovi rade (tipkovnica svijetli i USB crveni stick svijetli).

Ne rade USB 3.0 portovi na prednjoj strani.

Ujedno, ne razumijem zašto ne želi boot-ati sa USB stick-a na tom 2.0 portu (stick radi, crveno svjetlo) ali ništa se ne događa na ekranu. Stoji samo Orange PI (slika).

 

 

Kupio sam microSD karticu pa ću danas uz pomoć mobitela prebaciti boot img od MagicMirrosOS na microSD karticu.

Probat ću boot-ati sa kartice.

 

 

 Kad je kao u tvom primjeru tipkovnica i usb stick, oboje spojeni, meni nije htio radit, radio je ili tipkovnica ili usb, ne oboje, sve se stabiliziralo kad sam sa Live Image updejto firmware

 

M.2 port isto tako nije radio, kao ni usb 3 niti HDMI port 1, tek je updejt firmware-a je proradilo

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2024 7:07 (Hazzard From da Hood).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice