Pc se ne može upalit

poruka: 9
|
čitano: 2.088
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pc se ne može upalit
Pozdrav forumaši,

Evo me s jednim problemom kojeg nisam uspio sam otklonit..

Ugl, upalio komp i komp je zapeo na onom crnom screenu di bude obično 2 retka teksta s podatcima dal o memoriji il čemu, ne mogu se sjetit sad.. stajao je tako neko vrijeme i resetirao sam ga, uzmimo u obzir da se ovo znalo prije dogodit i sam reset bi riješio problem.
Međutim, ovaj put kad sam to napravio, uopće nije mogao bootat i slika nije dolazila na ekran. Resetirao sam par puta i nije mi bilo jasno što se događa, samo ovakav zvuk



Ništa, lego na krevet i krenuo po mobu guglat i vidi čuda, nakon par minuta odjednom se pojavi screen od matične, krene komp bootat, dođe do windows loga i ugasi se.

Stisnem power tipku, i bez ikakve lampice koja blinka od HDDa, opet se pocne čut gornji zvuk s videa.. od tada nema nikakvog progresaa. Koda se pokušava upalit ali ne može, i zapne u loopu

Ono što sam probao;

Izvadit sav ram da vidim hoće li bit ikakve razlike, ništa, zvuk resetanja ventova od GPUa je i dalje tu ( uzmimo u obzir da taj zvuk od ventova se čuje kad se resetira komp )
Probao ispuhat rame, i upalit samo dok je jedan ram na matičnoj ( 4 različita rama, doduše na 3. I 4. Slotu )

Odspojio sav HDD i pokušao tako upalit, nema razlike

Pišu po netu da može bit problem u CPU, RAMu ili napajanju

Pošto imam potenciometar za ventove, odvrnuo sve ventove do kraja da vidim ako će krepat zbog lošeg napajanja.. ništa, i dalje isto..

Napajanje kupljeno 2016. Hyper m 500w

Ssd na kojem je windows kupljen novi prošle god 870 evo

Setup
X6 phenom dal 1060t ili 1055t
Gigabyte 970a ud3 (kupljena 2014)
G.skill rami, 4 keksa po 2gb, 2 su 1600mhz a 2 su 1333 mislim
Saphhire rx580 nitro+
Ssd 870 evo s winsima i 3 hard drivea koji služe kao storage
Ninja 3 hladnjak cpu a

Ono što možda uspije hintat što bi moglo bit, nekad bi mi se znalo dogodit na običnom korištenju kompa, znači chrome i ništa više, komp bi freezao doslovno, znači to bi par sekundi trajalo a pomoglo bi samo ctrl atl del, par puta stiskat i onda bi se nakon cca 20 sekundi pojavio meni od toga.. to bi se događalo jednom u više sati tj jednom na korištenju dnevno, nije pravilo da bi se svaki put koristilo..
Također, komp bi se gasio samo ako je update ili nešto, stalno bi bio na sleepu inače..

Da čujem što mislite da bi mogli bit i da probamo trouble shootat, jel cpu, ram ili što..

Hvala
Gamers dont die, they respawn! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pc se ne može upalit

Tesko da ce ti bilo ko ovako moci reci tacno a mozda ni priblizno sta bi mogao biti problem...

Ono sto mozes uraditi ako vec i nisi da sve sto imas od SSD i HDD iskljucis sa maticne i napajanja i tako probas da vidis da li ce ti maticna uci u BIOS...

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pc se ne može upalit
Matična kaput.. stara cca 10/11 godina.. rip
Gamers dont die, they respawn! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Pc se ne može upalit

Kupi/posudi drugo napajanje i testiraj, većinom napajanja zajebavaju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pc se ne može upalit

Alternativno, preliminarnu proveru napajanja možeš napraviti i sam: otkačiš 24-pin konektor sa matične i kratko spojiš zelenu i jednu od crnih žica. Napajanje bi trebalo da se pokrene. Proveri volt-metrom napon na različitim konektorima. Ako se napajanje ne pokreće ili su naponi loši, eto krivca. Ako su naponi na korektnim vrednostima, verovatno je napajanje ok, s tim što postoji mogućnost da daje dobre napone bez opterećenja, ali da ne može pokrenuti računar (no očekivao bih da barem može odraditi POST uz samo CPU, GPU i jedan stick RAM-a).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pc se ne može upalit
Ivan(4) kaže...

.. (no očekivao bih da barem može odraditi POST uz samo CPU, GPU i jedan stick RAM-a).

 -da + ovisi :) .. o samoj mbo-biosu, tj ispravna mbo-bios kontroliraju napajanje, upravljaju svime, ako je nešto izvan tolerancije ne dozvoljava paljenje...

 

+ ne treba ništa od komponenti, npr bez rama, pali, alarm-beep... jedino ne može bez cpu, gpu je u tome sporedna, tj nema slike ali ima alarm beep ili display-kod..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2024 19:47 (ihush).
10 godina
offline
Re: Pc se ne može upalit

Neznam zašto ali imam utisak da kućište nisi ni otvorio , a ako nije napajanje može čak biti samo da ti ne vrti CPU ventilator...

 

ps: Inače 11 god. nije ništa staro, imam iz 94.god. MBO sa DOS6.22 i Win3.11 pa radi i danas, bitno da na njoj nisu crkli elektrolitski kondenzatori.

14 godina
offline
Re: Pc se ne može upalit
AF139 kaže...

Neznam zašto ali imam utisak da kućište nisi ni otvorio , a ako nije napajanje može čak biti samo da ti ne vrti CPU ventilator...

 

ps: Inače 11 god. nije ništa staro, imam iz 94.god. MBO sa DOS6.22 i Win3.11 pa radi i danas, bitno da na njoj nisu crkli elektrolitski kondenzatori.

 Kolega, vidim da nisi pročitao prvotni post detaljno.. pročitaj još jednom pa ti bude sve jasno, možda..

 

Kao što sam napisao, MBO je dead, admine može lock!

 

Hvala svima

Gamers dont die, they respawn! :)
8 godina
offline
Pc se ne može upalit

Ne bi bilo prvi puta i da je CPU u banani ...

 

Jesi probao sa drugim CPU-om ????

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice