Sat na kompu ne radi normalno.

poruka: 16
|
čitano: 10.867
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
odjavljen
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Pozdrav.Ako vec nesto ovako postoji izvinjavam se.Znaci imam problem sa satom na kompu.Kad god namjestim recimo kao primjer 16.3.2015 17:37,datum ce uvijek ostat isti,a sat ce se pomaknut za negdje otprilike sat vremena i vratit nazad na vrijeme koje sam postavio.Sad ako neko zna rjesenje bio bi mu jako zahvalan.Ovako ne mogu updejtat antivirus niti nista.

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sat na kompu ne radi normalno.
IvanDado kaže...

Pozdrav.Ako vec nesto ovako postoji izvinjavam se.Znaci imam problem sa satom na kompu.Kad god namjestim recimo kao primjer 16.3.2015 17:37,datum ce uvijek ostat isti,a sat ce se pomaknut za negdje otprilike sat vremena i vratit nazad na vrijeme koje sam postavio.Sad ako neko zna rjesenje bio bi mu jako zahvalan.Ovako ne mogu updejtat antivirus niti nista.

 Postavi vremensku zonu na UTC+1

i pod Internet Time, Change settings stavi na time.nist.gov server
i klik na Update now.

 

Restartaj PC, za svaki slučaj.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
10 godina
odjavljen
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Hvala na odgovoru,ali mislim da nije pomoglo.Evo sat mi vec kasni 2 minute.

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Ako to ne radi, možda je hardware-ski problem? Baterija na matičnoj zadužena za sat je možda dosegla svoj kraj?

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Ali sta ne bi onda u potpunosti sat stajao?On se krece,ali ne pravilno.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Koja matična ploča je u pitanju? Ako si klokao sistem, vrati sve na default settings pa vidi kako će se ponašati.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Probat cu stavit na zadano,mada ne sjecam se da sam klokao.Da se razumijemo,ovaj problem je star dosta dugo vec,ali nisam obazirao paznju jer sam nabavio novi PC,ali sad cu ovaj dat braticu pa zelim da mu radi sve kako treba.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Pokušat poriktat vrijeme i datum direktno u BIOS-u, moglo bi pomoći a ne košta ništa.

Tigar Krezumica
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Evvo otiso u bios i stavio svs postavke na zadano i sad se komp nece upalit.Dode do onog starting windows i usred toga se crasha.To jest blue screen of death.Pomoc ljudi sad ni PC ne mogu upalit a jamoli sat gledat

 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Vjerojatno baterija!

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

lako moguće da je baterija, sličnih sam pizharija i sam imao - neki kažu da to nema veze s baterijom dok je komp uključen u struju, što je logično

no opet, baterija ne košta puno i kad sam je promijenio nestali su i problemi, pa štogod ih uzrokovalo

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Neispravna baterija bi napravila reset svih podešavanja u BIOS-u, ne samo sata. Podesi BIOS na tačan datum i vrijeme pa digni Linux Ubuntu ili Mint pa ga testiraj pod Linux-om. Ako vrijeme bude tačno radilo pod Linux-om, znači da problem nije kod hardware-a.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Meni maticna isto riknula baterija, ali nemam ovakvih problema. Sad cu promjeniti na novu, danas ili sutra. Kupio jos 2gb ddr2 rama, pa cu imat 6. Cim iskljucim pc iz struje resetira se bios.

Probaj ga iskljucit iz struje, ako se vrijeme resetira skroz, znaci da je to baterijice.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sat na kompu ne radi normalno.
IvanDado kaže...

Evvo otiso u bios i stavio svs postavke na zadano i sad se komp nece upalit.Dode do onog starting windows i usred toga se crasha.To jest blue screen of death.Pomoc ljudi sad ni PC ne mogu upalit a jamoli sat gledat

 -podesi BIOS. (IDE-AHCI...)

-baterija nema veze s ovim problemom. (možeš i bez baterije..).

-RTC ti je 'pokvaren', uobičajeno npr temperatura i sl. (za promašaj vremena u minutama..).

-OS inače sinkronizira s time serverom, ako je promašaj točno sat tad je pogrešna postavka (npr loader/malware...).

 

glupi test, upali PC i uži u BIOS, vidi sat... i ostavi ga tako neko vrijeme, npr sat-dva.. dali je vrijeme točno? Ako nije crko je RTC, ako i svaki drugi sat koji može biti pokvaren-netočan.. polufix bi bio sync s timeserverom svakih npr 10tak minuta.. i OS/AV bi mogli raditi (ali uobičajeno je da takva MBO i ma i drugih problema, jer je clock bitna sitnica.. za očekivati je npr BSODove).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Još uvijek ne znamo koju imaš matičnu ploču!

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Sat na kompu ne radi normalno.

Zahvaljujem svima na pomoci,ali otiso ja po svome.Napravio sam svjezu instalaciju windowsa i sve radi kako spada.Hvala jos jednom svima na trudu  

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice