Asimiliranje mreže

poruka: 5
|
čitano: 1.034
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Asimiliranje mreže

Bok svima,

 

moze li mi tko odgovoriti dali postoji neki program ili pak kako se izrađuje asimiliranje mreže, točnije, potrebno mi je asimilirati putanje sa mreže na svom vlastitom računalu. Npr. moje računalo se nazva user1, a server na kojemu se nalaze glavni podaci zove se serv2, te mapa do koje trebam doći se zove Podaci3, kada bih povlačio podatke sa servera koristio bi putanju \\serv2\c:\Podaci3. E sada bih trebao da se ne spajam na server (dakle radim na svojem računalu) asimilirati istu putanju, dakle nalazeći se na svom kompjutoru tebao dobiti \\serv2\c:\Podaci.

Inače radi se o običnoj local area mrezi.

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Asimiliranje mreže
Sicily kaže...

Bok svima,

 

moze li mi tko odgovoriti dali postoji neki program ili pak kako se izrađuje asimiliranje mreže, točnije, potrebno mi je asimilirati putanje sa mreže na svom vlastitom računalu. Npr. moje računalo se nazva user1, a server na kojemu se nalaze glavni podaci zove se serv2, te mapa do koje trebam doći se zove Podaci3, kada bih povlačio podatke sa servera koristio bi putanju \\serv2\c:\Podaci3. E sada bih trebao da se ne spajam na server (dakle radim na svojem računalu) asimilirati istu putanju, dakle nalazeći se na svom kompjutoru tebao dobiti \\serv2\c:\Podaci.

Inače radi se o običnoj local area mrezi.

Hvala

 

 Ako sam dobro shvatio što želiš; mapiraj mrežni disk.
A to možeš napraviti ako si u xp-u desnim klikom na mrežni drive izabrati map network drive i izabereš koje hoćeš ime mapiranog drive-a i staviš npr. reconnect at logon. I dobiješ da ti je taj path lokalno npr. F:
Nisi napisao koji su os-ovi u igri, u nekim varijantama igra i naredba npr. map 'path koji želiš' 'oznaka mapiranog drive-a'; npr map c:\windows\system32 f:.
Ako ti pomaže...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Asimiliranje mreže

e dobra je stvar samo mi je malo problematično što moram koristiti odnosno asimilirati puno servera i to sve na svojem računalu koristi, radi se o xp-ovima (ali to nije problem), ovo tvoje rješenje je dobro ali se moze primjeniti konkretno kada hoces asimilirati jedan, do dva servera, a kada bi ih trebao vise tada bih morao previse stvari mjenjati na svom racunalu, pa posalji jos neki odgovor ako znas svaka primjedba je dobro dosla ::))))))

15 godina
neaktivan
offline
RE: Asimiliranje mreže
Sicily kaže...

e dobra je stvar samo mi je malo problematično što moram koristiti odnosno asimilirati puno servera i to sve na svojem računalu koristi, radi se o xp-ovima (ali to nije problem), ovo tvoje rješenje je dobro ali se moze primjeniti konkretno kada hoces asimilirati jedan, do dva servera, a kada bi ih trebao vise tada bih morao previse stvari mjenjati na svom racunalu, pa posalji jos neki odgovor ako znas svaka primjedba je dobro dosla ::))))))

 Ako hoćeš takvo rješenje onda napravi batch file s naredbom subst. To se vuče još is dos-a.
Elem, napravi txt.datoteku i u nju upiši subst 'novi path' 'stari path'. Npr. subst x: c:\windows\system i pojaviti će se novi drive x: kojem će root folder biti upravo c:\windows\system\. Staviš više naredbi za više path-ova. Takvu datoteku preimenuj u *.bat i koristi jednim klikom po potrebi.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2009 12:57 (bed).
15 godina
offline
RE: Asimiliranje mreže

postupak, koji ti je bed objasnio možeš ponoviti za cca 20 mrežnih putanji (engleska abeceda, 26 slova - system) ako to nije dovoljno možeš napraviti shortcutse... ista stvar, samo sporiji rad.

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice