Spajanje 2 pc lan

poruka: 11
|
čitano: 6.308
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 pc lan

poz.

zanima me jel moguce direktno spojit 2 pc bez crossover kabela. naravno bez upotrebe routera i sl stvari, bez usb

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 pc lan

ne razumijem kak ti to uopće misliš spojit?

I reče Bog - neka bude svjetlo... I woila - žarulja zasvijetli i vidje Bog da je dobro, pogladi se po trbušćiću, zavali se u fotelju i nagradi se friškom pivom...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Spajanje 2 pc lan

moguće je.

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 pc lan
mislav_01 kaže...

Telepatijom?

 ROTFL...!!! Nije daleko od istine.....Belji se
// CORE i7 920 // GIGABYTE EX58-UD5 // ASUS 3870 // 3x1 CRUCIAL 1333 // CORSAIR 550w // COSMOS S //
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Spajanje 2 pc lan

Je l' ovo šala? Osmijeh

 

LAN može biti žični i bežični. Dakle, ako na njima imaš WLAN, može i bez kabla. Ako nemaš, trebaće ti. Za direktno spajanje dva računara u LAN ti treba crossover koji ti želiš da izbegneš, a možeš i da ih spojiš preko sviča i tada kablovi ne treba da budu crossover, mada mi nešto govori da to nije ono što imaš na umu.

 

Postoji još gomila načina, ali oni već nisu pravi LAN. USB si rekao da ne želiš, paše li ti FireWire? Ako si težak mazohista, konekciju možeš ostvariti i preko serijskog porta ako ga imaš na računarima. Za bluetooth nisam siguran.

 

Na kraju, ako oba računara imaju vezu ka Internetu, možeš da napraviš i remote desktop konekciju ili nešto slično.

 

Sve u svemu, načina ima do mile volje, samo ti nisi rekao šta želiš, jedino si rekao da nećeš nijednu od "normalnih" varijanti. Dakle, šta će ti ovo, šta hoćeš da uradiš, gde su ti računari itd?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje 2 pc lan
Ivan(4) kaže...

Je l' ovo šala? Osmijeh

 

LAN može biti žični i bežični. Dakle, ako na njima imaš WLAN, može i bez kabla. Ako nemaš, trebaće ti. Za direktno spajanje dva računara u LAN ti treba crossover koji ti želiš da izbegneš, a možeš i da ih spojiš preko sviča i tada kablovi ne treba da budu crossover, mada mi nešto govori da to nije ono što imaš na umu.

 

Postoji još gomila načina, ali oni već nisu pravi LAN. USB si rekao da ne želiš, paše li ti FireWire? Ako si težak mazohista, konekciju možeš ostvariti i preko serijskog porta ako ga imaš na računarima. Za bluetooth nisam siguran.

 

Na kraju, ako oba računara imaju vezu ka Internetu, možeš da napraviš i remote desktop konekciju ili nešto slično.

 

Sve u svemu, načina ima do mile volje, samo ti nisi rekao šta želiš, jedino si rekao da nećeš nijednu od "normalnih" varijanti. Dakle, šta će ti ovo, šta hoćeš da uradiš, gde su ti računari itd?

 evo imam i ja sličan problem, ja bi htio spojiti 2 računala preko adsl2 rutera onaj d-link što se dobivao uz t-com adsl, na način da mi oba budu spojena na net, i da su povezana i mrežno da mogu prebacivati podatke s jednog na drugi! dalis e to može izvesti na tom ruteru i kako??
hvala
MBO: asus m2n-vm hdmi CPU: AMD Athlon 64 X2 5000+ blak edition (15,5*200) 3100Mhz + AC Freezer 64 Pro RAM: 2*1 gb ddr2 800Mhz Kingmax HDD: Seagate 250gb NS, 7200 SATA-II GRAF: gainward hd4850 GOLDEN SAMPLE, 512mb NAPAJANJE: feel II 400w OS: win xp pro SP3
16 godina
offline
Spajanje 2 pc lan

Ako ruter ima samo jedan LAN port, onda ti treba switch. Modeli sa 5 i 8 portova na 100mbps koštaju malo više od 10e, tako da nije neka posebna investicija, a ni podešavanje nije komplikovano, samo oba računara podesi za rad sa ruterom (tako će biti u istoj mreži pa će se i međusobno videti, jedino im dodeli različite IP adrese, npr ako je ruter 192.168.1.1/255.255.255.0, onda računari mogu da budu 192.168.1.2/255.255.255.0 i 192.168.1.1/255.255.255.3) i proveri da li im je isti workgroup. Na ruteru i switchu nema šta da se podešava, samo priključiš kablove i to je to.Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje 2 pc lan
Ivan(4) kaže...

Ako ruter ima samo jedan LAN port, onda ti treba switch. Modeli sa 5 i 8 portova na 100mbps koštaju malo više od 10e, tako da nije neka posebna investicija, a ni podešavanje nije komplikovano, samo oba računara podesi za rad sa ruterom (tako će biti u istoj mreži pa će se i međusobno videti, jedino im dodeli različite IP adrese, npr ako je ruter 192.168.1.1/255.255.255.0, onda računari mogu da budu 192.168.1.2/255.255.255.0 i 192.168.1.1/255.255.255.3) i proveri da li im je isti workgroup. Na ruteru i switchu nema šta da se podešava, samo priključiš kablove i to je to.Osmijeh

 aha kontam, sad ću to probati, e a kako ovo za isti workgroup? di se to vidi i promjeni??
e da i ruter ima 2 porta za lan i 2  porta za internet, ja sam ih spojio s oni žutim kablovima što su došli uz ruter, i to u ona dva porta za internet!
MBO: asus m2n-vm hdmi CPU: AMD Athlon 64 X2 5000+ blak edition (15,5*200) 3100Mhz + AC Freezer 64 Pro RAM: 2*1 gb ddr2 800Mhz Kingmax HDD: Seagate 250gb NS, 7200 SATA-II GRAF: gainward hd4850 GOLDEN SAMPLE, 512mb NAPAJANJE: feel II 400w OS: win xp pro SP3
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2009 16:03 (McNEKONTROLIK).
15 godina
online
RE: Spajanje 2 pc lan

worgroup potraži.. MYComputer /properties/ .. Computer name... tu postavljaš ime grupe npr 'McNek-WG'.

-Nakon tog, (restart) dodaš sharing za željene foldere/diskove/printer...  kreiraš usera s imenom i passwordom koje već imaš na drugom kompu i to je to.

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
15 godina
offline
RE: Spajanje 2 pc lan

evo ga našao sam rješenje, dakle ako koristite D-link DSL-584-T da biste spojili dva kompjutera u lan i k tome da vam obadva u isto vrijeme budu na internetu sve što trebate je podesiti tcp/ip protokol na obtain ip adres automatski i na oba kompa napraviti šerane dikove i to je to otiđete u my network placese i tamo su svi diskovi koji su na mreži a i net radi na oba kompa! ludilo zar ne?!

MBO: asus m2n-vm hdmi CPU: AMD Athlon 64 X2 5000+ blak edition (15,5*200) 3100Mhz + AC Freezer 64 Pro RAM: 2*1 gb ddr2 800Mhz Kingmax HDD: Seagate 250gb NS, 7200 SATA-II GRAF: gainward hd4850 GOLDEN SAMPLE, 512mb NAPAJANJE: feel II 400w OS: win xp pro SP3
16 godina
offline
Spajanje 2 pc lan

EDIT * dok sam ja odgovorio... *

 

Ok, drago mi je da si sve dobro namestio. Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2009 16:32 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice