Ready boost pitanja/Win7

poruka: 13
|
čitano: 12.008
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ready boost pitanja/Win7

Eo da vas pitam par pitanja za ready boost jer mi taj princip rada nije nesto..

1.  Znaci zasto nemoze svaki usb koristit taj ready boost?

     Imam jedan usb od 2 gb i na njemu radi ready boost a na drugom drugacijem neradi.. zasto?

2.  Kako windowsi koriste taj ready boost,non stop ili sam kad je nuzno?

3.  Dali taj ready boost se ponasa ko ram memorija ili je nesto slabija?

4.  Dali ako imam 2 gb rama i ukljucim 2 gb stick i ready boostam imam 4 gb rama?

5.  Dali je zdravo za usb stick da je non stop pod ready boostom?

6.  U ready boost imaju dvije opcije "use this device" i " dedicate this device to ready boost" Koja je razlika??

 

Pika me taj ready boost vec neko vrijeme i nemrem ga bas shvatit puno pa ako znate odgovore na pitanja da mi pomognete rijesit to..

PRODAJEM ILI MJENJAM HD4670 ZA NEKU SLICNIH ILI ISTIH PERFORMANSI..NADOPLATA 50 KN!!!!!!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2010 20:33 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ready boost pitanja/Win7
Fake_Alert kaže...

Eo da vas pitam par pitanja za ready boost jer mi taj princip rada nije nesto..

1.  Znaci zasto nemoze svaki usb koristit taj ready boost?

     Imam jedan usb od 2 gb i na njemu radi ready boost a na drugom drugacijem neradi.. zasto?

2.  Kako windowsi koriste taj ready boost,non stop ili sam kad je nuzno?

3.  Dali taj ready boost se ponasa ko ram memorija ili je nesto slabija?

4.  Dali ako imam 2 gb rama i ukljucim 2 gb stick i ready boostam imam 4 gb rama?

5.  Dali je zdravo za usb stick da je non stop pod ready boostom?

6.  U ready boost imaju dvije opcije "use this device" i " dedicate this device to ready boost" Koja je razlika??

 

Pika me taj ready boost vec neko vrijeme i nemrem ga bas shvatit puno pa ako znate odgovore na pitanja da mi pomognete rijesit to..

Tu ti fino pise  malo o tome pa ak hoces to omoguci ali uglavnom ak imas dosta memorije slaba korist od toga. To je zapravo namjenjeno za slabije kompove sa manjkom memorije a ne za danasnja racunala uglavnom moze se iskoristit bilo koja USB Flash memorija no pozeljno je da je sto brza normalno.Cool

 

http://windows.microsoft.com/hr-HR/windows7/products/features/readyboost

15 godina
neaktivan
offline
Ready boost pitanja/Win7

Inače ReadyBoost može radit na svakoj usb memoriji ili memorijskoj kartici ,čak i kad ti nakon testa kaže da nije kompatibilan.

 

Kaj treba napraviti: U Registry editoru idi na HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion. Tu nađi ključ EMDMgmt i raširi ga.

E sad ,tu može biti puno ključeva ,zato bi bilo dobro da memoriji koju hoćeš osposobiti za ReadyBoost daš neko specifično ime zbog bržeg pronalaženja.

Sljedeće ,kad ju nađeš ,klik na nju i na desnoj strani traži ključ DeviceStatus. Desni klik ,Modify i promjeni broj 6 u broj 2.

Gotovi smo sa registrom ,zatvori ga i idi na properties te memorije ,u ReadyBoost tab i tu namjesti koliko mb ćeš dati na raspolaganje!!

Gotovo!!

 

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2010 21:45 (kizo2703).
14 godina
offline
RE: Ready boost pitanja/Win7
rambox kaže...
Fake_Alert kaže...

Eo da vas pitam par pitanja za ready boost jer mi taj princip rada nije nesto..

1.  Znaci zasto nemoze svaki usb koristit taj ready boost?

     Imam jedan usb od 2 gb i na njemu radi ready boost a na drugom drugacijem neradi.. zasto?

2.  Kako windowsi koriste taj ready boost,non stop ili sam kad je nuzno?

3.  Dali taj ready boost se ponasa ko ram memorija ili je nesto slabija?

4.  Dali ako imam 2 gb rama i ukljucim 2 gb stick i ready boostam imam 4 gb rama?

5.  Dali je zdravo za usb stick da je non stop pod ready boostom?

6.  U ready boost imaju dvije opcije "use this device" i " dedicate this device to ready boost" Koja je razlika??

 

Pika me taj ready boost vec neko vrijeme i nemrem ga bas shvatit puno pa ako znate odgovore na pitanja da mi pomognete rijesit to..

Tu ti fino pise  malo o tome pa ak hoces to omoguci ali uglavnom ak imas dosta memorije slaba korist od toga. To je zapravo namjenjeno za slabije kompove sa manjkom memorije a ne za danasnja racunala uglavnom moze se iskoristit bilo koja USB Flash memorija no pozeljno je da je sto brza normalno.Cool

 

http://windows.microsoft.com/hr-HR/windows7/products/features/readyboost

 

kizo2703 kaže...

Inače ReadyBoost može radit na svakoj usb memoriji ili memorijskoj kartici ,čak i kad ti nakon testa kaže da nije kompatibilan.

 

Kaj treba napraviti: U Registry editoru idi na HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion. Tu nađi ključ EMDMgmt i raširi ga.

E sad ,tu može biti puno ključeva ,zato bi bilo dobro da memoriji koju hoćeš osposobiti za ReadyBoost daš neko specifično ime zbog bržeg pronalaženja.

Sljedeće ,kad ju nađeš ,klik na nju i na desnoj strani traži ključ DeviceStatus. Desni klik ,Modify i promjeni broj 6 u broj 2.

Gotovi smo sa registrom ,zatvori ga i idi na properties te memorije ,u ReadyBoost tab i tu namjesti koliko mb ćeš dati na raspolaganje!!

Gotovo!!

 

 

hvala eo moze jos ova dva odgovora i gotov

 

3.  Dali taj ready boost se ponasa ko ram memorija ili je nesto slabija?

4.  Dali ako imam 2 gb rama i ukljucim 2 gb stick i ready boostam imam 4 gb rama?

5.  Dali je zdravo za usb stick da je non stop pod ready boostom?

6.  U ready boost imaju dvije opcije "use this device" i " dedicate this device to ready boost" Koja je razlika??

PRODAJEM ILI MJENJAM HD4670 ZA NEKU SLICNIH ILI ISTIH PERFORMANSI..NADOPLATA 50 KN!!!!!!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ready boost pitanja/Win7
Fake_Alert kaže...

 

hvala eo moze jos ova dva odgovora i gotov

 

3.  Dali taj ready boost se ponasa ko ram memorija ili je nesto slabija?

4.  Dali ako imam 2 gb rama i ukljucim 2 gb stick i ready boostam imam 4 gb rama?

5.  Dali je zdravo za usb stick da je non stop pod ready boostom?

6.  U ready boost imaju dvije opcije "use this device" i " dedicate this device to ready boost" Koja je razlika??

Slabiji je ,ipak to nije ram!!

I dalje imaš 2 gb rama ,samo ti ovih 2gb na sticku ''pomažu'' ramu kad ponestane mjesta na njemu.

Da ,ipak ReadyBoost ne radi stalno. Ja imam jedan 4 gb stick na 32 bitnoj verziji ukopčan 24/7 i neki dan sam ga izvadil i nekaj s njim prenašal i sve je isto ko i prvi dan.

Use this device znači da ga uptrebljavaš za Readyboost ,ali i za sve drugo.

Dedicated znači da je cijeli stick upotrebljen za ReadyBoost.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
offline
RE: Ready boost pitanja/Win7
kizo2703 kaže...
Fake_Alert kaže...

 

hvala eo moze jos ova dva odgovora i gotov

 

3.  Dali taj ready boost se ponasa ko ram memorija ili je nesto slabija?

4.  Dali ako imam 2 gb rama i ukljucim 2 gb stick i ready boostam imam 4 gb rama?

5.  Dali je zdravo za usb stick da je non stop pod ready boostom?

6.  U ready boost imaju dvije opcije "use this device" i " dedicate this device to ready boost" Koja je razlika??

Slabiji je ,ipak to nije ram!!

I dalje imaš 2 gb rama ,samo ti ovih 2gb na sticku ''pomažu'' ramu kad ponestane mjesta na njemu.

Da ,ipak ReadyBoost ne radi stalno. Ja imam jedan 4 gb stick na 32 bitnoj verziji ukopčan 24/7 i neki dan sam ga izvadil i nekaj s njim prenašal i sve je isto ko i prvi dan.

Use this device znači da ga uptrebljavaš za Readyboost ,ali i za sve drugo.

Dedicated znači da je cijeli stick upotrebljen za ReadyBoost.

Sta je bolje,use ili dedicated?

Dali je zdravo to za stick?

PRODAJEM ILI MJENJAM HD4670 ZA NEKU SLICNIH ILI ISTIH PERFORMANSI..NADOPLATA 50 KN!!!!!!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ready boost pitanja/Win7

Za zdravlje sticka ti je svejedno!! A bolje je dedicated ,ali u slučaju da imaš više stickova i taj ti ne treba. Jedamput kad ga priključiš i namjestiš ,on služi samo za ReadyBoost.

 

Inače ,u Sedmici više nema ograničenja na jedan stick za ReadyBoost ko kaj je bilo u Visti.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2010 0:10 (kizo2703).
15 godina
offline
Ready boost pitanja/Win7

imam sada 2 gb rama, a sedmica nemilosrdno guta do 600 mb, kako kad... tako da ostane malo memorije za neke zahtjevnije igre. jel može ready boost osjetno pomoći u takvim slučajevima?

Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ready boost pitanja/Win7

Može pomoći ,ali naravno ,ne očekuj čuda i da ćeš dobit rapidno ubrzanje sistema! Ipak ReadyBoost nije isto kaj i ram. I naravno ,za to je najbolje imat neku noviju usb memoriju koja je kompatibilna s ReadyBoost tehnologijom ,i najbolje je ako je duplo veća od rama - kod tebe to znači 4 gb.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2010 11:22 (kizo2703).
14 godina
offline
RE: Ready boost pitanja/Win7
jurluk kaže...

imam sada 2 gb rama, a sedmica nemilosrdno guta do 600 mb, kako kad... tako da ostane malo memorije za neke zahtjevnije igre. jel može ready boost osjetno pomoći u takvim slučajevima?

Hvala care! Eo sad cu oba dva sticka stavit na dedicated i max memory i imam znaci 3 gb sticka i 2 gb rama..I  mozda jos koji stick ubacim i onda ce mi valjda dost pomoc oko igri i tak..Hvala puno!

 

 

PRODAJEM ILI MJENJAM HD4670 ZA NEKU SLICNIH ILI ISTIH PERFORMANSI..NADOPLATA 50 KN!!!!!!!!
12 godina
neaktivan
offline
RE: Ready boost pitanja/Win7
kizo2703 kaže...

Za zdravlje sticka ti je svejedno!! A bolje je dedicated ,ali u slučaju da imaš više stickova i taj ti ne treba. Jedamput kad ga priključiš i namjestiš ,on služi samo za ReadyBoost.

 

Inače ,u Sedmici više nema ograničenja na jedan stick za ReadyBoost ko kaj je bilo u Visti.

 

Da ne otvaram novu temu..... Namjestio sam 2GB stick na dedicated, te je sada u readyboost modu, tj. kad ga izvadim i vratim u komp prikazuje da nema slobodnog prostora.

"Jedamput kad ga priključiš i namjestiš ,on služi samo za ReadyBoost." ... znači taj stick je sada zauvjek u readyboost modu,,nema povratka:-) ???

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ready boost pitanja/Win7
concluzije kaže...

"Jedamput kad ga priključiš i namjestiš ,on služi samo za ReadyBoost." ... znači taj stick je sada zauvjek u readyboost modu,,nema povratka:-) ???

Ne ,nije! Desni klik ,ReadyBoost tab i stavi na ''Do not use..''. Gotovo ,ReadyBoost je isključen ,usb je sad u ''običnom'' modeu.

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.1.2012 12:25 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Ready boost pitanja/Win7
Zna li netko dali može pomoći grafičkoj kartici za nave igre jer moja asus gt520 ne može na više detalje od low.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice