PHP ili ASP ?

poruka: 252
|
čitano: 51.351
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Neka ovo bude kao neka anketa

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PHP ili ASP ?

ASP (1.1) vise nitko ne koristi...

 

Valjda si mislio ASP.Net vs PHP

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

pardon...

 

imas pravo ASP.net vs PHP ? da vidimo razlicita misljenja

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

PHP

k1.c0
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Zasigurno ASP.net
Zašto?
Jednostavno je. U .netu mozes kodirati u bilo kojem programskom jeziku i to pokretati kao asp. It flows with pixie dust n rainbows!
Je li to iskra krivnje, drska penetracija? Ili još jedan uzvik mojih osobnih nacija? Vidim kurve savjesti jezike kako klopoću, čujem njene tuste ruke kako štropoću, uzalud zaziva i Boga i vraga,
16 godina
offline
PHP ili ASP ?
Definitivno PHP
Reklamirajte se za samo 3,66 kn po 100 prikazivanja. Pošaljite SMS sadržaja MOJPORTAL i tekst poruke na broj 66095. Reklama se vrti na stranici MojPortal.com.hr
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
PHP
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?

ASP.Net

Private
15 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Moja preporuka PHP, iz sljedećih razloga:

 

1) Puno je jednostavniji za naučiti nego ASP.net, PHP je napisan u C i ako znaš C, već imaš manje problema s PHP-om.

2) Support, PHP je open source i zakrpe za njega izlaze puno brže nego li za ASP.net

3) Dok za ASP imaš samo .Net framework, za PHP ih imaš više njih. Poput ovog http://codeigniter.com/, odličan PHP framework i lagan za naučiti. Tu je još symfony, cakephp i drugi.

4) Ono najvažnije, BESPLATAN je. Jezik je besplatan, Mysql jedna od baza koju koristi je besplatna i Linux os na kojem se hosta je isto besplatan. Dok za ASP.net moraš ima windows okruženje kako bi hostao stranicu napravljenu u ASP-u, a to košta.

5) Kod nas u Hrvatskoj je puno lakše naći posao kao PHP zato što sve firme kako bi jeftinije prošle uzimaju stranice rađene u PHP-u pošto je kao što rekoh hostanje stranice rađene u PHP jeftinije. Naravno može se naći i posao kao ASP programer, ali iz osobnog iskustva mogu reći da mi se čini da kod nas je PHP traženiji.

 
0 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Ključna je platforma za koju se razvija.

tZnači, da li će se nešto vrtiti na Linux-Apache-MySQL-PHP stacku, ili na Windows-IIS-ASP?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
Sephiroth kaže...

Moja preporuka PHP, iz sljedećih razloga:

 

1) Puno je jednostavniji za naučiti nego ASP.net, PHP je napisan u C i ako znaš C, već imaš manje problema s PHP-om.

2) Support, PHP je open source i zakrpe za njega izlaze puno brže nego li za ASP.net

3) Dok za ASP imaš samo .Net framework, za PHP ih imaš više njih. Poput ovog http://codeigniter.com/, odličan PHP framework i lagan za naučiti. Tu je još symfony, cakephp i drugi.

4) Ono najvažnije, BESPLATAN je. Jezik je besplatan, Mysql jedna od baza koju koristi je besplatna i Linux os na kojem se hosta je isto besplatan. Dok za ASP.net moraš ima windows okruženje kako bi hostao stranicu napravljenu u ASP-u, a to košta.

5) Kod nas u Hrvatskoj je puno lakše naći posao kao PHP zato što sve firme kako bi jeftinije prošle uzimaju stranice rađene u PHP-u pošto je kao što rekoh hostanje stranice rađene u PHP jeftinije. Naravno može se naći i posao kao ASP programer, ali iz osobnog iskustva mogu reći da mi se čini da kod nas je PHP traženiji.

1. U .Netu imas mogucnost kucati u cemu hoces... C# ili VB.Net, sam C i PHP nemaju veze jedno s drugim. 

2. ???? .Net je u verziji 4.0 i vec je poprilicno ispoliran

3. .Net framework pokriva sve sto ti moze past napamet, da ne spominjem dodatne setove kontrola tipa Telerik ili DevExpress

4. .Net je besplatan, mozes se bez problema spojit na MySQL bazu, kao i na besplatni MS SQL Express, cijene hostinga su upitne, dok kod linuxa moras kupit control panel koji dodje cca $1000, kod windowsa imas ex DotNetPanel koji je odnedavno potpuno besplatan. Takodjer IIS bez problema vrti PHP.

5. Jeftinije? Mono framework je 99% kompatibilan sa .Net frameworkom. Da... mono je besplatan. Ide je besplatan. Isto kao sto je VisualWebDeveloper besplatan.

stef kaže...

Ključna je platforma za koju se razvija.

tZnači, da li će se nešto vrtiti na Linux-Apache-MySQL-PHP stacku, ili na Windows-IIS-ASP?

Kao sto sam gore rekao... i Linux podrzava .Net preko Mono frameworka, i Windows (IIS) podrzava PHP i sve njegove library-e. Dakle oba jezika su na neki nacin kompatibilna sa obe platforme.

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 15:53 (tnakir).
15 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Python i Django framework Belji seBelji se

 

Šala (iako je i Django odlican i preporucam ga pogledati), moj glas ide PHP-u. Raspravljati o tome koji je bolji mislim da nema smisla, jer svaki ima svoje prednosti i mane, a na kraju, konacan izbor najvise ovisi o tome koji se osobi vise svidja. Meni se svidio PHP jer mu je sintaksa jako slicna C-u, a posto sam znao C dost dobro, nije mi bilo velika frka nauciti ga. I dodatna motivacija je bilo to sto nije Microsoftov (a ASP.net [valjda, koliko sam u to doba bio {dez}informiran] jest) Belji se (ne volim MS bas), dakle, izbor je bio totalno subjektivan Osmijeh

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?

Ovo sličan C-u itd itd baš i ne stoji da i asp.net ne liči na sintaksu C porodice ...recimo ASP.Net (U C# kodu)....uglavnom pročitajte post @tankir-a

Private
15 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?
PHP
svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Definitivno PHP

 

Ajde PHP-ovci da vidimo koliko nas ima!!! Belji se

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
PHP ili ASP ?
PHP definitivno
ReloadedImage.com - Free & simple image hosting service.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
PHP ili ASP ?

PHP me jednostavno odbija radi neurednog koda... ili do neurednih kodera... ali niti jedan PHP kod koji sam do sada vidio nije bio citak. Milijardu i jedan include unutar includea. Sama sintaksa...

Vjerujem da bi dosta vas preslo na .Net kada bi vidili koliko je urednije kucanje u njemu, koliko je neke stvari jednostavnije i brze napraviti...

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

sad je negdje PHP(8) vs ASP(3)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Sve ovisi za što se planira koristiti. ASP.NET je pogodniji za "enterprise web aplikacije" tj. mislim da se "jače" stvari mogu s njime napraviti. U  zadje vrijeme sam gledao neke usporedbe i ispada da je ASP.NET dosta brži od PHP, no na kraju se svodi na to da je baza usko grlo. S druge strane, zbog te svoje moćnosti mislim da je glomazan i za neke stvari kompliciran jer postoji milijun klasa za koje stvarno ne želim sve znati što rade.

 

Koristio sam jedno i drugo, ali nekako mi je PHP simpatičniji zbog svoje praktičnosti i jednostavnosti, te još dodatno jer je open source. Ako još koristiš neki od PHP framworka (moji miljenici su CakePHP i DooPHP u zadnje vrijeme) neke stvari napraviš ko od šale Namigiva

 

Dakle, moj glas za PHP!

There's no business like showbusiness
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
PHP ili ASP ?

Da ali ti nemoras koristiti sve te klase koje ti stoje na raspolaganju. Istina je da postoji milijardu klasa i da je gotovo sve pokriveno sa njima (dakle ne trebaju ti dodatni paketi tipa PEAR, PECKL etc.).

 

Sto se tice brzine izvodjenja... neznam koliko je tu izvorno ASP.Net brzi nego php... mislim da je tu ipak prednost u IIS-u i njegovom cacheiranju. Takodjer prvo izvodjenje ASP.Net aplikacije je poprilicno sporo (pogotovo ako se mora startati recyclani application pool na IIS-u) medjutim poslije stvar jednostavno leti.

 

Osobno imam iskustva sa kucanjem u .Netu sto malih, sto vecih (enterprise nazalost ne jer nikad nisam pisao toliki projekt), ali cinjenica je je izbor velik (Forms i MVC), neki elementi su dosta olaksali zivot programerima (DataGridovi i druge kontrole prenesene iz Win32 dijela), mogucnost izbora (C# i VB.Net) u kojem ces kucati, ogroman support (iako neki tvrde da nije dobar kao i od PHP-a), backward compatibility (sto kod PHP-a nije uvijek slucaj)...

 

Takodjer napominjem da je ASP.Net cisto objektno orijentiran, sto je PHP cini mi se (nisam siguran pa me nemojte uzimati za rijec) tek odnedavno postao koristenjem nekakvih frameworkova...

 

Ne kazem da je ASP.Net bolji... ali je cinjenica da je moderniji izbor. Takodjer preporucam ljudima koji se tek pocimaju baviti web programiranjem da iskusaju obe opcije i da vide sto ce im bolje leci. Ne da prelaze na tehnologiju jer je u ovoj temi 7:3 za PHP ili slicno...

 

 

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Znam da nije navedeno u temi ali ja bi ovdje ubacio Javu. Java je možda najmoćnija web tehnologija, ali vjerojatno i najsloženija. Primjeri web aplikacija u javi su ebay, paypal, aol, mnoge banke za svoja internet bankarstva koriste bas javu, npr. net banking od PBZa... Onaj je presložena i i previše resursa troši za jednostavne web stranice, njena primjena je u enterprise rješenjima. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2010 10:40 (ranGO).
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
ranGO kaže...

Znam da nije navedeno u temi ali ja bi ovdje ubacio Javu. Java je možda najmoćnija web tehnologija, ali vjerojatno i najsloženija. Primjeri web aplikacija u javi su ebay, paypal, aol, mnoge banke za svoja internet bankarstva koriste bas javu, npr. net banking od PBZa... Onaj je presložena i i previše resursa troši za jednostavne web stranice, njena primjena je u enterprise rješenjima. 

Java je vrlo star jezik koji bitnu promjenu nije doživio jaaako dugo. C# konkretno jede Javu za doručak.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...

PHP me jednostavno odbija radi neurednog koda... ili do neurednih kodera... ali niti jedan PHP kod koji sam do sada vidio nije bio citak. Milijardu i jedan include unutar includea. Sama sintaksa...

Vjerujem da bi dosta vas preslo na .Net kada bi vidili koliko je urednije kucanje u njemu, koliko je neke stvari jednostavnije i brze napraviti...

 

To ti je do kodera i zbog toga što koriste čisto PHP. S PHP frameworkom kod je isto čist i čitak kao i kod .NET-a

16 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?
Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PHP ili ASP ?

Moj glas između PHP i ASP.net ide PHPu.

 

Ali najljepši jezik (i framework) koji sam vidio je Ruby (on Rails).

Potpis ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
naxeem kaže...
ranGO kaže...

Znam da nije navedeno u temi ali ja bi ovdje ubacio Javu. Java je možda najmoćnija web tehnologija, ali vjerojatno i najsloženija. Primjeri web aplikacija u javi su ebay, paypal, aol, mnoge banke za svoja internet bankarstva koriste bas javu, npr. net banking od PBZa... Onaj je presložena i i previše resursa troši za jednostavne web stranice, njena primjena je u enterprise rješenjima. 

Java je vrlo star jezik koji bitnu promjenu nije doživio jaaako dugo. C# konkretno jede Javu za doručak.

 

U cemu C# jede Javu za dorucak? Molim konkretne primjere. Jesi kada radio web u Javi?

16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
ranGO kaže...

U cemu C# jede Javu za dorucak? Molim konkretne primjere. Jesi kada radio web u Javi?

Meni je ovo dovoljno:

int[] nums = new int[] {0,4,2,6,3,8,3,1};
 
 
var result = from n in nums
             where n < 5
             orderby n
             select n;
 
 
foreach(int i in result)
    Console.WriteLine(i);
 
 
Output:
0
1
2
3
3   
4

 

Ili ovo:

int[] nums = new int[] {0,4,2,6,3,8,3,1};
 
int result = nums.Sum();
Console.WriteLine(result);
 
Output:
27

 

Ili ovo:

 

First Name    Last Name    D.O.B.    Phone    State
Barney    Gottshall    19-Oct-1945    885 983 8858    CA
Armando    Valdes    9-Dec-1973    848 553 8487    WA
Adam    Gauwain    3-Oct-1959    115 999 1154    AK
Jeffery    Deane    16-Dec-1950    677 602 6774    CA
Collin    Zeeman    10-Feb-1935    603 303 6030    FL
Stewart    Kagel    20-Feb-1950    546 607 5462    WA
Chance    Lard    21-Oct-1951    278 918 2789    WA
Blaine    Reifsteck    18-May-1946    715 920 7157    TX
Mack    Kamph    17-Sep-1977    364 202 3644    TX
Ariel    Hazelgrove    23-May-1922    165 737 1656    OR
==============================================================
List<Contacts> contacts = Contacts.SampleData();
 
var q = from c in contacts
        where c.DateOfBirth.AddYears(35) > DateTime.Now
        orderby c.DateOfBirth descending
        select c.FirstName + " " + c.LastName +
               " b." + c.DateOfBirth.ToString("dd-MMM-yyyy");
 
foreach(string s in q)
    Console.WriteLine(s);
 
Output:
Mack Kamph b.17-Sep-1977
Armando Valdes b.09-Dec-1973

 

Meni je, dakle, LINQ dovoljan razlog da odaberem C# povrh Jave.

 

Ne moram spominjati Silverlight i njegovu nadmoć nad JavaAppletima kao RIA sučelju, Parallel framework u C#-u, delegate i sl.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
tnakir kaže...

1) Da ali ti nemoras koristiti sve te klase koje ti stoje na raspolaganju. Istina je da postoji milijardu klasa i da je gotovo sve pokriveno sa njima (dakle ne trebaju ti dodatni paketi tipa PEAR, PECKL etc.).

 

2) Sto se tice brzine izvodjenja... neznam koliko je tu izvorno ASP.Net brzi nego php... mislim da je tu ipak prednost u IIS-u i njegovom cacheiranju. Takodjer prvo izvodjenje ASP.Net aplikacije je poprilicno sporo (pogotovo ako se mora startati recyclani application pool na IIS-u) medjutim poslije stvar jednostavno leti.

 

3) Osobno imam iskustva sa kucanjem u .Netu sto malih, sto vecih (enterprise nazalost ne jer nikad nisam pisao toliki projekt), ali cinjenica je je izbor velik (Forms i MVC), neki elementi su dosta olaksali zivot programerima (DataGridovi i druge kontrole prenesene iz Win32 dijela), mogucnost izbora (C# i VB.Net) u kojem ces kucati, ogroman support (iako neki tvrde da nije dobar kao i od PHP-a), backward compatibility (sto kod PHP-a nije uvijek slucaj)...

 

4) Takodjer napominjem da je ASP.Net cisto objektno orijentiran, sto je PHP cini mi se (nisam siguran pa me nemojte uzimati za rijec) tek odnedavno postao koristenjem nekakvih frameworkova...

 

5) Ne kazem da je ASP.Net bolji... ali je cinjenica da je moderniji izbor. Takodjer preporucam ljudima koji se tek pocimaju baviti web programiranjem da iskusaju obe opcije i da vide sto ce im bolje leci. Ne da prelaze na tehnologiju jer je u ovoj temi 7:3 za PHP ili slicno...

 

 

1) Slažem se da ne moraš koristiti sve klase, ali kad tražim nešto kroz help guši me količina informacija. A kad već spominješ dodatne pakete ovo mi se čini mnogo zgodnije nego kod .NET framework gdje sa instalacijom dobiješ cijeli BCL iako radiš samo za web (ili obratno kod win aplikacija). Po meni je bolje iskrojiti konfiguraciju po potrebi, a ne sve učitati pa ako zatreba...

 

2) ASP.NET je brži jer je kompajlirani, a ne vidim po čemu je IIS nešto u prednosti pred Apacheom (no nije da sam expert za IIS ). Štoviše, nešto administrirati na 7-ici mi je totalna gnjavaža.

 

3) Jesi kad prebacivao nešto iz verzije 1.1 na 2.0? E to ti je backward compatibility Namigiva

 

4) Vidio sam užasno pisani objektni kod i savršeno lijepi neobjektni kod. PHP je objektni već odavno, nema to veze sa frameworkovima...

 

5) Što znači moderniji izbor? Mislim da je to relativna stvar i vjerojatno iz tvoje win+ms perspektive djeluje tako, no ASP.NET stvarno ne znam što je ikada novo donio, sve stvari su kopirane iz neke druge tehnologije. Ako želiš moderan izbor onda pogledaj Ruby ili Django. Koliko godina je Ruby imao MVC prije nego je implementiran na ASP.NET-u?

 

Još jedna dodatna stvar na PHP-u koja mi se sviđa je mogućnost odabira frameworka, dok ako radiš sa ASP.NET-om "moraš" koristiti njegove implementacije. Slažem se da je najbolje da svatko isproba jedno i drugo pa nek odluči. Osobno mislim da su obje tehnologije vrlo dobre za svakoga tko želi raditi.

 

There's no business like showbusiness
16 godina
neaktivan
offline
RE: PHP ili ASP ?
naxeem kaže...

 

Meni je, dakle, LINQ dovoljan razlog da odaberem C# povrh Jave.

 

Ne moram spominjati Silverlight i njegovu nadmoć nad JavaAppletima kao RIA sučelju, Parallel framework u C#-u, delegate i sl.

LINQ je zgodna stvar, postoje neki projekti na Javi koji rade nešto slično, no MS se ionako pomalo udaljava od njega i gura Entity Framework(koji je imitacija Hibernatea) u prvi plan. Korištenjem već gore spomenutih frameworka PHP dobiva slične mogućnosti...

 

Koliko je ono postotak korisnika sa instaliranim Silverlightom? Namigiva

There's no business like showbusiness
15 godina
offline
RE: PHP ili ASP ?
southy kaže...

1) Slažem se da ne moraš koristiti sve klase, ali kad tražim nešto kroz help guši me količina informacija. A kad već spominješ dodatne pakete ovo mi se čini mnogo zgodnije nego kod .NET framework gdje sa instalacijom dobiješ cijeli BCL iako radiš samo za web (ili obratno kod win aplikacija). Po meni je bolje iskrojiti konfiguraciju po potrebi, a ne sve učitati pa ako zatreba...

 

2) ASP.NET je brži jer je kompajlirani, a ne vidim po čemu je IIS nešto u prednosti pred Apacheom (no nije da sam expert za IIS ). Štoviše, nešto administrirati na 7-ici mi je totalna gnjavaža.

 

3) Jesi kad prebacivao nešto iz verzije 1.1 na 2.0? E to ti je backward compatibility Namigiva

 

4) Vidio sam užasno pisani objektni kod i savršeno lijepi neobjektni kod. PHP je objektni već odavno, nema to veze sa frameworkovima...

 

5) Što znači moderniji izbor? Mislim da je to relativna stvar i vjerojatno iz tvoje win+ms perspektive djeluje tako, no ASP.NET stvarno ne znam što je ikada novo donio, sve stvari su kopirane iz neke druge tehnologije. Ako želiš moderan izbor onda pogledaj Ruby ili Django. Koliko godina je Ruby imao MVC prije nego je implementiran na ASP.NET-u?

 

Još jedna dodatna stvar na PHP-u koja mi se sviđa je mogućnost odabira frameworka, dok ako radiš sa ASP.NET-om "moraš" koristiti njegove implementacije. Slažem se da je najbolje da svatko isproba jedno i drugo pa nek odluči. Osobno mislim da su obje tehnologije vrlo dobre za svakoga tko želi raditi.

 

1. ovo kod nekih hostinga zna biti problem... ovi imaju jednu verziju, ti si kucao u drugoj ili ti treba nekakva dodatna ekstenzija i onda si u banani...

 

2. IIS7(.5) je poprilicno odrastao od verzije 6.0, milijardu novih featura je ubaceno, i sto se tice stabilnosti i brzine i konfigurabilnosti (valjda se to tako pise)

 

3. ehhhh... 1.1... to je ajmo reci pre Alpha net frameworka :))))

 

4. istina... samo sam reko iz osobnog iskustva... ciji god php kod da sam vidio, zamantalo mi se pred ocima...

 

5. mozda sam se krivo izrazio... ali .Net je uveo dosta novih stvari kroz 3.5 frmwrk...

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2010 15:12 (tnakir).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice