Zamjena termostata na ledenici

poruka: 3
|
čitano: 1.739
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Zamjena termostata na ledenici

Imam malu ledenicu ladičarku, kojoj se motor ne gasi i ode na -30°. Dakle, kvar je u termostatu, kompresor može dovoljno.

 

Ladičarka je prazna, želim je pokloniti nečakinji studentici u podstanarstvu.

 

... i kupio sam termostat, fizički isti, po specifikacijama za ledenice od oko -10°C do -25°C (okvirno, ne sjećam se). 

Problem mi je kapilara termostata. Nema "balon", cijelom dužinom je iste debljine. ...i duža od originalne, ako je bitno.

Montirao sam termostat, fizički identičan, samo "višak" kapilare sam smotao straga, izvan ledenice. U ledenicu sam stavio otprilike istu dužinu kao što je bio stari.

... i sad se motor isključuje na oko -7°C. Okretanjem termostata mijenjam za oko 3°C plus/minus. 

Kako da spustim srednju temperaturu na barem -15°C ? 

Po nekoj logici, ako više kapilare izvučem van ledenice, teže će se ohladiti pa će "kasnije" gasiti kompresor, ne?   Već sam to pokušao, ali sada je već svega oko 10cm kapilare u ledenici, a vani 1m. Tako sam ostavio jutros, pokušati ću je još izvuči kada poslijepodne dođem doma.

Nigdje ne nalazim podatak koliko kapilare ide u frizer, a koliko se može biti vani...

 

Mišljenja ?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zamjena termostata na ledenici

Da, ovak kak si napisao, čim više potegneš van tim se kasnije gasi (samo kod tebe nekaj ne valja jer da je samo 10 cm u kanalici, to se nikad ne bi ugasilo).

A koliko duboko treba ići, to nitko ne zna, jer nisu niti iste dimenzije, niti isti plin u kapilari, a ni sami mehanizam, ali obično ne treba sondu jako puno pomicati.

U svakom slučaju, metoda pokušaja i pogreške dok ne pogodiš.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2023 13:19 (fer-de-lance).
9 godina
offline
Re: Zamjena termostata na ledenici

Tak sam i mislio, pokušaji i probe dok ne naštimam.

Malo je više od 10cm, ali ne više od 15cm :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice