Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

poruka: 1.152
|
čitano: 409.390
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Kakve veze ima jel mob od 1k+ ili je od 100€, ako si rđav uvijek ti smeta...
Pojavili se mjehurići 10 dan od postavljanja folije i nećeš vjerovati, povukli se i skoro se ništa ne primijeti. Pa neću doći ljudima i tražiti zamjenu zbog točkice koju primjetim pod posebnim kutem gledanja.
Ako mi dopuštaš ja bi bio zadovoljan sa folijom, smijem li!?
16 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Hteo bih da kažem dve odvojene stvari. Prva, ako si ti zadovoljan, to je ok, tvoj telefon i ti ga koristiš.

 

Druga, konceptualno, pa naravno da ima veze je li uređaj od 100 ili od 1000€. Čim je cena druga, druga su i očekivanja. Telefon od 100€: očekivanje je da radi, pali se, hvata mobilni signal, možeš na njemu pročitati novine, poslati mail, za nevolju slikati neki dokument... Ako sekund duže otvara neku aplikaciju, ako nema najsvetliji ekran, ako je plastičan, ako ni ta plastika i nije najfinija... ne zameraš mu. Telefon od 1000€, očekivanja su malo veća, između ostalog da je izrada kvalitetnija, da su bolji materijali, da ne ugiba i ne škripi kad se malo stisne, da nema mehuriće na ekranu...

 

I zapravo ne znam uopšte zašto bi imao mehuriće, osim ako nisu pogrešili pri stavljanju. Uz ogradu da nisam skoro imao posla sa folijama, u davna vremena, mehurić je značio da je na tom mestu ostalo zrnce prašine. I imao sam prilike da gledam, pre ne znam koliko godina, curicu kojoj je to bio posao kako se s time bori, kako nanosi foliju, i gde se pojavi mehurić, vrati, pokupi ono nevidljivo zrnce lepljivom trakom, pa nastavi sa folijom, dok nije savršeno legla (naravno da je pre toga ekran bio naizgled savršeno prebrisan, ali očigledno da je to bilo samo naizgled).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Mali322 kaže...
Kakve veze ima jel mob od 1k+ ili je od 100€, ako si rđav uvijek ti smeta...
Pojavili se mjehurići 10 dan od postavljanja folije i nećeš vjerovati, povukli se i skoro se ništa ne primijeti. Pa neću doći ljudima i tražiti zamjenu zbog točkice koju primjetim pod posebnim kutem gledanja.
Ako mi dopuštaš ja bi bio zadovoljan sa folijom, smijem li!?

 

Apsolutno, možeš si lijepit po 1k+ mobitelu što god te volja, tvoj je. Uživaj!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Ivan(4) kaže...

Hteo bih da kažem dve odvojene stvari. Prva, ako si ti zadovoljan, to je ok, tvoj telefon i ti ga koristiš.

 

Druga, konceptualno, pa naravno da ima veze je li uređaj od 100 ili od 1000€. Čim je cena druga, druga su i očekivanja. Telefon od 100€: očekivanje je da radi, pali se, hvata mobilni signal, možeš na njemu pročitati novine, poslati mail, za nevolju slikati neki dokument... Ako sekund duže otvara neku aplikaciju, ako nema najsvetliji ekran, ako je plastičan, ako ni ta plastika i nije najfinija... ne zameraš mu. Telefon od 1000€, očekivanja su malo veća, između ostalog da je izrada kvalitetnija, da su bolji materijali, da ne ugiba i ne škripi kad se malo stisne, da nema mehuriće na ekranu...

 

I zapravo ne znam uopšte zašto bi imao mehuriće, osim ako nisu pogrešili pri stavljanju. Uz ogradu da nisam skoro imao posla sa folijama, u davna vremena, mehurić je značio da je na tom mestu ostalo zrnce prašine. I imao sam prilike da gledam, pre ne znam koliko godina, curicu kojoj je to bio posao kako se s time bori, kako nanosi foliju, i gde se pojavi mehurić, vrati, pokupi ono nevidljivo zrnce lepljivom trakom, pa nastavi sa folijom, dok nije savršeno legla (naravno da je pre toga ekran bio naizgled savršeno prebrisan, ali očigledno da je to bilo samo naizgled).

 

Nije ni stvar samo do ekrana, čim ona krene lijepit tu foliju zrnca prašine koja lete posvuda po zraku se zalijepe za nju. Mala je vjerojatnost, ali se dogodi.

Ja sam nedavno zbog toga bacio jedan novi tempered glass za ženin S23 jer sam ga budala išao lijepiti na radnom stolu pokraj kompa / ventilatora. Nisam više mogao skinuti prašinu koja se sa zraka zalijepila na njega.

Na kraju sam skužio koliko je ekran na S23 bolji bez stakla, i feeling pipkanja i otisci prstiju koji se ne vide na oleofobnom ekranu tako da žena sad fura S23 bez ičega.

Kupio bih joj flip cover, ali ovi novi su jadni sa tim prozorčićem koji ne štiti ekran. Oni prijašnji su bili puno bolji sa plastičnim prozorčićem. Očekivao bih da coveri postaju sve bolji i korisniji, a ono ustvari nazaduju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 16:03 (Bitanga).
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Znači kratki rezime, vas dva meni objašnjavate šta je najbolje za mene u korištenju mog telefona i kako bi bilo najbolje za mene da ga koristim jer eto kad već imam telefon od 1000 € šteta bi bilo da ga koristim drugačije nego šta vas dva sugerirate...smiješni ste!
Samo sam iznio komentar o dotičnoj foliji al vas dva ste se osjetili prozvanim pa ste me pokušavate staviti na pravi put, kako da se ophodim, kako da doživljavam i šta da pjevam telefonu za laku noć! 😁...
Baš ste rđavi i svaka vam prašina smeta!
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Mali322 kaže...
Znači kratki rezime, vas dva meni objašnjavate šta je najbolje za mene u korištenju mog telefona i kako bi bilo najbolje za mene da ga koristim jer eto kad već imam telefon od 1000 €šteta bi bilo da ga koristim drugačije nego šta vas dva sugerirate...smiješni ste!
Samo sam iznio komentar o dotičnoj foliji al vas dva ste se osjetili prozvanim pa ste me pokušavate staviti na pravi put, kako da se ophodim, kako da doživljavam i šta da pjevam telefonu za laku noć! 😁...
Baš ste rđavi i svaka vam prašina smeta!

 

Pa već smo rekli da možeš raditi što god hoćeš, koliko puta još to moramo ponoviti? ;-)

 

Sorry, al meni je smiješno da netko lijepi gluparije na skupe i top ekrane samo zato da bi ga čuvao od ogrebotina... za koga ga čuvaš? Hoćeš li u jednom trenutku skinuti tu foliju pa početi uživati u ekranu ili ćeš ju imati dok telefon ne prodaš ili ne crkne?

Podsjeća me to na mog tetka koji je 20 godina čuvao daljinski od CRT TVa u najlonu kad ga ne koristi. I da, svaki put sam mu rekao da brije skroz krivo :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Ne preporučujem mobileoutfiters za mobitele sa zakrivljenim zaslonom.

Imao sam njihovu foliju na Xiaomiju Mi 11 i do prije koji mjesec na S23 Ultri. Relativno se brzo krene odljepljivat na mjestima gdje je zaslon zakrivljen, a cijena je previsoka da ju ideš mijenjat svaka tri mjeseca.

Ja sam za S23 Ultru uzeo hidrogel foliju četiri komada s AliExpressa i za sada funkcionira solidno. Par mjeseci je na mobu i ne odljepljuje se, a i da se odljepi, imaš još tri komada, a sve za par eura.

Sad, koja je razlika u zaštiti, ne znam. Ja ju imam za zaštitu od ogrebotina, a ne puknuća. Po debljini i osjećaju pod prstima mi se čini ista kao od mobileoutfiters
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 21:34 (MedO1337).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Em si tetka maltretirao 20 godina za najlon em sad mene maltretiraš radi folije, opusti se prijatelju,vrijeme ti je, poružniti ćeš skroz! 🤡
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 21:54 (Mali322).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
Mali322 kaže...
Znači kratki rezime, vas dva meni objašnjavate šta je najbolje za mene u korištenju mog telefona i kako bi bilo najbolje za mene da ga koristim jer eto kad već imam telefon od 1000 €šteta bi bilo da ga koristim drugačije nego šta vas dva sugerirate...smiješni ste!
Samo sam iznio komentar o dotičnoj foliji al vas dva ste se osjetili prozvanim pa ste me pokušavate staviti na pravi put, kako da se ophodim, kako da doživljavam i šta da pjevam telefonu za laku noć! 😁...
Baš ste rđavi i svaka vam prašina smeta!

 

Pa već smo rekli da možeš raditi što god hoćeš, koliko puta još to moramo ponoviti? ;-)

 

Sorry, al meni je smiješno da netko lijepi gluparije na skupe i top ekrane samo zato da bi ga čuvao od ogrebotina... za koga ga čuvaš? Hoćeš li u jednom trenutku skinuti tu foliju pa početi uživati u ekranu ili ćeš ju imati dok telefon ne prodaš ili ne crkne?

Podsjeća me to na mog tetka koji je 20 godina čuvao daljinski od CRT TVa u najlonu kad ga ne koristi. I da, svaki put sam mu rekao da brije skroz krivo :-)

 Zastitno staklo i maskicu stavljas za picajzlu koja ce jednog dana kupovat mobitel od tebe pa da ti ne skida cijenu za tvoju nepaznju.

Kad se zastitno staklo stopi sa maskicom, prijelaz izmedu stakla i kucista mobitela se ne osjeti i tako koristi mobitel 99% ljudi na planetu zemlji. 

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
domac5 kaže...

 Zastitno staklo i maskicu stavljas za picajzlu koja ce jednog dana kupovat mobitel od tebe pa da ti ne skida cijenu za tvoju nepaznju.

Kad se zastitno staklo stopi sa maskicom, prijelaz izmedu stakla i kucista mobitela se ne osjeti i tako koristi mobitel 99% ljudi na planetu zemlji. 

 

Jasno, ali ja pričam o folijama, ne maskicama i staklima. Folija ne štiti od svih "nepažnji".

A maskicu stavljam radi sebe, da mi je lakše i udobnije držati mobitel. Inače niti nju ne bih imao kad bi kućišta bila pristojnija.

 

Uglavnom, lijepo je da netko misli na picajzle na njuškalu, da jeftino dobiju savršeno očuvane mobitele. Dok se mi bijedni tech entuzijasti patimo s maskicama i folijama.

Moje skupe mobitele uglavnom nasljede djeca ili prodam prijateljima uz debeli popust. A picajzle na njuškalu dobrano izvrijeđam.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

ako stavim staklo stavljam ga radi sebe a ne radi drugog ... živciraju me ogrebotine i mikroogrebotine

 

prije par dana sam stavio spigen glass tr ezfit članu obitelji na s23 ... metoda s okvirom je odlična i staklo je 100% sjelo kako treba, bez zrnca prašine, super zadovoljan za sada

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Znaci i dalje ista mana... samsung mobiteli imaju los prijem signala, koliko god to u recenzijama spominjali da ima odlican prijem ali nema.
Zadnji Samsung koji sam koristio je bio iz S10 serije, i kad sam znao snjim otic u straznji dio kuce izgubio je wifi, a tada sam ga zamjenio za Oneplus i on je tada i dalje bio spojen na wifi.
Trenuta Motorola ima malo slabiji domet ali ne tolko losa kao Samsung.
Ista star i kod mobilnih podataka, prijem mobilnog signala je uzasan. Tko god da mi dode u dnevnu u goste sa Samsungom nema signala.. ma strasno
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

S23 (obični) ima lošiji prijem wifi veze, npr. u najudaljenijem dijelu kuće nemam wifi-a, na pixel 8 pro hvata na 2/5 crtice, može se fhd stream gledati bez beda.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Nikad problema. Imam ured u staroj vojarni koja je adaptirana za potrebe firme. Unutar hangara gdje su nekada bili smjesteni tenkovi je ured. Hangar od armiranog betona i signal pun. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ima li tko od ekipe tko je prešao sa iPhone 15 Pro na S23 Ultra? 


Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
mp3david kaže...
Znaci i dalje ista mana... samsung mobiteli imaju los prijem signala, koliko god to u recenzijama spominjali da ima odlican prijem ali nema.
Zadnji Samsung koji sam koristio je bio iz S10 serije, i kad sam znao snjim otic u straznji dio kuce izgubio je wifi, a tada sam ga zamjenio za Oneplus i on je tada i dalje bio spojen na wifi.
Trenuta Motorola ima malo slabiji domet ali ne tolko losa kao Samsung.
Ista star i kod mobilnih podataka, prijem mobilnog signala je uzasan. Tko god da mi dode u dnevnu u goste sa Samsungom nema signala.. ma strasno

 Da da, ja sam prvo mislio da je problem do moje Wi-fi mreže, ali kad sam vidio da se ne može mobitel spojiti na mobilnu mrežu, i da je slab prijem signala, skužio sam da je do mobitela.

Ne mogu vjerovati da mobitel u tom cjenovnom rangu ima takvih problema. Od nedostataka koje sam ja primjetio u nešto više od mjesec dana korištenja jest taj problem sa signalom, sporo punjenje (prelazak sa 67W Xiaomijeg na 25W je meni sporo), i ta pozicija senzora otiska prsta.

Ali sa ostalim sam zadovoljan.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
16 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Za sada nisam primetio probleme sa signalom (osim u situacijama kada su ih imali i drugi uređaji, tipa ženin Pixel 6a), a imam S23 vulgaris. Generalno imam malo slabiji WiFi signal u kuhinji, to znam jer i stariji Lenovo tablet (2.4GHz) i noviji Xiaomi (5GHz) ponekad znaju prijaviti ono offline/back online tokom streamanja YouTubea, no na telefonu to nisam primetio. Nisam sproveo nikakvo naučno istraživanje, tako da ne tvrdim da je posebno dobar, ali definitivno je korektan.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Prelaskom s S22U na S23+, razliku vidim u boljem prijemu mobilnog signala i općenito data povezivosti, ali wifi hvata slabije jedno 20%.

Mater ima A34 i wifi prijem signala je također dosta slabiji nego na prijašnjem joj Cat s41. Neki loši proračuni u samsungu kod nove generacije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Može link na neko ok zaštitno staklo za s23+. Biti će u kombinaciji sa spiegen rugged armor maskom koju uvijek koristim, za razliku od stakla koje nisam nikad imao pa nemam pojma što uzeti. 

EDIT

Sorry, nisam čitao prijašnje postove.

https://laptopi.hr/mobiteli-i-tableti/torbice-maskice-i-stakla/samsung/galaxy-s/galaxy-s23-1/spigen-glas-tr-ez-fit-samsung-galaxy-s23-clear-2-pack-detail

 

Ovo ok?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2024 22:57 (hardcoree).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Primus media trgovina. Spigen EZ fit odlicno staklo.
Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Stiga update
Sat fan
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Roko B kaže...
Stiga update

 
Čestitke!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Pozdrav, nedavno sam uzeo S23, napravio prijenos podataka sa starog moba i u principu sve oke proslo, ali sam primjetio da su performanse preko wifi-ja od pocetka uzasno lose, ne za sve, ali za neke aplikacije. Npr. whatsapp jedva da radi preko wifija (slanje slika/videa), google drive znacajno sporije ili uopce ne, preuzimanje datoteka iz gmaila uzasno sporo itd. No zanimljivo je da se problem pojavljuje samo na mojoj kucnoj mrezi dok je na drugima sve normalno. Jel se susreo tko sa slicnim problem i koje bi bilo rjesenje?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Pozdrav, uzeo sam nedavno S23 ULTra i da ne otvaram sada bezveze novu temu, htio bih pitati tu. KOje sluške je bolje uzeti, buds 2 ili Fe? Koristim dnevno 2x40minuta dok putujem na posao i to je to. Znači za yt i netflix

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
sstrmi kaže...

Pozdrav, uzeo sam nedavno S23 ULTra i da ne otvaram sada bezveze novu temu, htio bih pitati tu. KOje sluške je bolje uzeti, buds 2 ili Fe? Koristim dnevno 2x40minuta dok putujem na posao i to je to. Znači za yt i netflix

 Buds 2 bolje.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Gledao sam nekoliko recenzija gdje FE budu bolje sluške

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

FE nemam a buds 2 imam pa sam zato reko buds. Al ako neko ima FE možda su stvarno bolje...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Na kraju sam uzeo FE pa ćemo vidjeti. Jednostavno uz kupon, cijena je bila predobra.

3 godine
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Pozdrav ekipa, znam da ovo nije baš tema za ovo pitanje no za S24 još nema teme. ima li možda netko da je pred naručio a da se nije prijavio sa mail adresom na eventu i da ne može preuzeti onaj poklon a da ga ne želi? Ako ima, neka se javi u PP.

Živjeli  

Steve Jobs RIP
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
albionovish kaže...

Pozdrav ekipa, znam da ovo nije baš tema za ovo pitanje no za S24 još nema teme. ima li možda netko da je pred naručio a da se nije prijavio sa mail adresom na eventu i da ne može preuzeti onaj poklon a da ga ne želi? Ako ima, neka se javi u PP.

Živjeli  

 https://forum.bug.hr/forum/topic/samsung/samsung-galaxy-s24s24s24-ultra-rasprava/297727.aspx

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice