Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

poruka: 299
|
čitano: 79.347
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Hvala na prijedlogu kolega ..Nikada nisam volio ovaj wallet tip maske, ali što se tiče stakla to ću sigurno uzeti u obzir ..

Koji je po vama bolji punjač:

 

Ovaj Ankerov


Ili nešto ovako

 

13 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Za sve koje zanima uzeti ili ne original maske za svoj S24, evo dva SSa onih koje sam ja uzeo, izgledom su vrhunsku, koliko će izdurati budem vidio. Još mi trenutno treba stići jedno kućište, nemam pojma koji točno brand ali je silikonska isto, budem i nju poslikao dok dođe!
Ova desno je ”Stojeća Grip” maska kao sivosmeđa, a ustvari siva kao nepolirani čelik sa zeleni naravno detaljima, sveukupno zadovoljan kupnji,. Ova lijevo je klasična silikonska svjetlozelena, boja fantastična, kvalitetu ću tek trebati provjeriti, ne padovima po asfaltu, betonu i kmamenju naravno! 
U narednom mjesecu budem uzeo još makar dva kućišta, jedno Samsung ”Smart Wiew” preklopnu masku jer ne izgleda loše za recimo zimski period, najvjerojatnije svjetlozelenu boju, i još neku silikonsku i makar jednu kožnu, koliko danas koža u stvari je koža ?!?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Original leather case izbjegavajte..totalni fail...imam sada 3 jebena bezela..ko fucking sandwich

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Jesam to ja samo slijep ili je ekran na S24U totalno smece naspram starog Note9?

 

Posto mi Note9 vec daje znakove da bi u penziju, uzeo sam si S24U. Jucer ga otvorim, krenem setupirat i boje na ekraju su mi totalno isprane nekako. Stavim Note9 i S24U jedan pored drugog, zovem i zenu da pogleda kad ono na Note9 su boje zivlje, punije, crvena je fucking crvena a ne neka blijeda nijansa....

 

Postavio sam isti wallpaper, nemam nikakve custom ikonice pa sam usporedivao na par njih npr. Duo Mobile, Gallery, Discord, nakon toga usao u Discord i usporedio ikone servera. Sve i jedna boja na S24U je nekako blijeda, kao da ne koristi full color space ili isti color space. U postavkama za display ima cak citava jedna i pol opcija pa nije da mogu customizirati nesto. Pokusao staviti iste "screen mode" postavke sta imam na Note9, pa vidim da na S24U nema pola opcija koje mogu na sad vec prastarom Note9 postaviti kao sto su AMOLED Cinema i AMOLED photo.

 

Nasao sam negdje na netu da to preko ADB-a mogu napraviti (jer su sakrivene po defaultu, thx Samsung), ne bilo mi tesko pokusao sam i to, ali i dalje nema poboljsanja. Opet kad gledam u jednog pored drugog, slika na Note9 je puuuuno bolja nego na S24U.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Grozni_Zabac kaže...

Jesam to ja samo slijep ili je ekran na S24U totalno smece naspram starog Note9?

 

Posto mi Note9 vec daje znakove da bi u penziju, uzeo sam si S24U. Jucer ga otvorim, krenem setupirat i boje na ekraju su mi totalno isprane nekako. Stavim Note9 i S24U jedan pored drugog, zovem i zenu da pogleda kad ono na Note9 su boje zivlje, punije, crvena je fucking crvena a ne neka blijeda nijansa....

 

Postavio sam isti wallpaper, nemam nikakve custom ikonice pa sam usporedivao na par njih npr. Duo Mobile, Gallery, Discord, nakon toga usao u Discord i usporedio ikone servera. Sve i jedna boja na S24U je nekako blijeda, kao da ne koristi full color space ili isti color space. U postavkama za display ima cak citava jedna i pol opcija pa nije da mogu customizirati nesto. Pokusao staviti iste "screen mode" postavke sta imam na Note9, pa vidim da na S24U nema pola opcija koje mogu na sad vec prastarom Note9 postaviti kao sto su AMOLED Cinema i AMOLED photo.

 

Nasao sam negdje na netu da to preko ADB-a mogu napraviti (jer su sakrivene po defaultu, thx Samsung), ne bilo mi tesko pokusao sam i to, ali i dalje nema poboljsanja. Opet kad gledam u jednog pored drugog, slika na Note9 je puuuuno bolja nego na S24U.

O da, ima po netu već rasprava na ovu temu. Kao Samsung konačno postavlja boje kak spada, pa novi antiglare premaz, pa ovo, pa ono. Nego, jesi prije možda koristio (pre)saturirane modove boja (Vivid) koje je Samsung godinama gurao po svim živim mobovima pa si se možda na to navukao? Meni su oduvijek njihovi default modovi bili presaturirani. Još koristim S21 i na njemu imam postavljeni Natural mod. Vivid mi je koma nerealnih boja. Treće opcije nemam. Baš sam nedavno uzeo Xiaomi Pad 6 tablet, prvi otklon od Samsunga u desetak godina, i taj ima brutalno puno opcija za podešavanje boja, praktički opcije za kalibraciju poput boljih televizora (RGB komponente, saturacija, hue, gamma, temp. bijela se može složiti na RGB rozeti doslovno, ima par color spaceova za postaviti. Fakat ostah zapanjen. Kako ovih dana baš razmišljam da potegnem nešto iz S24 ergele, nekako oko sve više bježi prema nekom nabrijanom Xiaomiu ako koji ima i pola tih opcija za namještanje ekrana ko ovaj spomenuti tablet.

Deckard
13 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Stariji AMOLED modeli imaju baš nabrijane boje u Vivid modeu, dok se zadnjih par godina teži realnijem prikazu.

Daj mu par dana, priviknut ćeš se na ekran

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

A sad, ak su to realnije boje, ok, valjda cu se naviknut. Ovak na prvu mi izgleda kao tezi downgrade jer to je ipak subjektivni dojam, svakome je drugacije a meni one boje na Note9 izgledaju odlicno. 

Nis, moram kroz koji dan prebacit sve na novi i prekinut gledat u devetku cisto da zaboravim to.

 

Kad smo vec kod toga, uzeo sam ultru preko HT-a i tam je bio neki kod gdje je kao uvjetovano da moram donijet neki stari mob za to. Jel oni salju neku obavijest o tome ili? Ne sjecam se da sam igdje dobio ista pismeno o tome osim da je racun umanjen za 120e... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Pitanje, jel bila web narudžba ili direktno u HT-u? Ja naručila odmah nakon predstavljanja i ni glasa od njih. Pitala na chatu i vele strpite se.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Preko weba je bila. Ok, budem pricekao

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Ma ja nevolim sve te gluposti po mobitelu, maximum što dam je bumper da čuva rubove jer mi vole padat ( i to tražim čim tanjeg), ali što se tiče ogrebotina na ekranu evo od S2, 4, 6, 7, 10 i sada 23+ osim možda koje sitne mikrogorebotine koju moraš iskreno tražit i to jedva vidiš po određenim kutom, nikad ništa. Svakog sam uspio prodat "kao novog". Imao sam foliju na 7 i 10 po pola godine, pa se počela na rubovim malo odvajat.. pa sam strgao dolje. Probao sam i sa staklom na 10ki ali niti jedno staklo nije bilo u mm od ruba do ruba bez da se vidi, uvjek je ostajao onaj prazan prostor, makar i 1mm i to me živciralo, tako da sam odustao i od toga. Uglavnom još uvjek se iznenadim koliko je S23+ ljepši bez ičega, tanak, elegantan... i onda ga strpaš u tu plastičetinu sa svih strana i imam osječaj da sam kupio kineskog jeftinjaka. 

Ali ej razumim da jedni to vole, nedavno sam bio kod kolege koji još ima foliju na kauču, jednog poznajem koji ima plastificirana sjedišta u autu... svakome svoje ali ja volim da je čim manje...

12 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Jel se netko regao za onaj 65w punjac i mozda dobio povratnu potvrdu/odbijenicu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Purger155 kaže...

Jel se netko regao za onaj 65w punjac i mozda dobio povratnu potvrdu/odbijenicu?

Prijavio sam se, ali još uvijek nisam dobio odgovor. U prethodnim godinama također sam se prijavljivao, a odgovor bi stizao nakon otprilike mjesec do dva.

Have you tried turning it off and on again?
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Purger155 kaže...

Jel se netko regao za onaj 65w punjac i mozda dobio povratnu potvrdu/odbijenicu?

Gdje i kako se regat?! 

ATJ Lučko
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
ATJLučko kaže...
Purger155 kaže...

Jel se netko regao za onaj 65w punjac i mozda dobio povratnu potvrdu/odbijenicu?

Gdje i kako se regat?! 

Kroz aplikaciju Members. Ideš pod pogodnosti i ispuniš sve potrebne podatke.

Have you tried turning it off and on again?
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 20:55 (Ivan M.).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Ivan M. kaže...
ATJLučko kaže...
Purger155 kaže...

Jel se netko regao za onaj 65w punjac i mozda dobio povratnu potvrdu/odbijenicu?

Gdje i kako se regat?! 

Kroz aplikaciju Members. Ideš pod pogodnosti i ispuniš sve potrebne podatke.

Na Samsung Hrvatska stranici ili negdje sa mobitela?! 

ATJ Lučko
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
ATJLučko kaže...
Ivan M. kaže...
ATJLučko kaže...
Purger155 kaže...

Jel se netko regao za onaj 65w punjac i mozda dobio povratnu potvrdu/odbijenicu?

Gdje i kako se regat?! 

Kroz aplikaciju Members. Ideš pod pogodnosti i ispuniš sve potrebne podatke.

Na Samsung Hrvatska stranici ili negdje sa mobitela?! 

Na mobitelu kroz aplikaciju Members ideš pod pogodnosti, zatim stisneš registriraj se i preusmjerit će te na web my-samsung.com pod nekim tvojim ID-jem gdje moraš ispuniti podatke, uslikati račun i IMEI broj.

Have you tried turning it off and on again?
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 21:12 (Ivan M.).
16 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Ne zaboravite pročitati mala slova, punjač moze dobiti samo ako ste se prijavili na galaxy unpacked, bez toga đabe.

Diritor je lipo reka pali smo na dno homo si skupa na BIRO.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

 

prvi put da je ovaj nahvalio jedan android ovako...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Neš ti, platili mu malo bolje i on se zahvalio pohvalama...
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Mali322 kaže...
Neš ti, platili mu malo bolje i on se zahvalio pohvalama...

 moguće, ali s druge strane nije ništa pogrešno rekao..

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Grozni_Zabac kaže...

Jesam to ja samo slijep ili je ekran na S24U totalno smece naspram starog Note9?

 

Posto mi Note9 vec daje znakove da bi u penziju, uzeo sam si S24U. Jucer ga otvorim, krenem setupirat i boje na ekraju su mi totalno isprane nekako. Stavim Note9 i S24U jedan pored drugog, zovem i zenu da pogleda kad ono na Note9 su boje zivlje, punije, crvena je fucking crvena a ne neka blijeda nijansa....

 

Postavio sam isti wallpaper, nemam nikakve custom ikonice pa sam usporedivao na par njih npr. Duo Mobile, Gallery, Discord, nakon toga usao u Discord i usporedio ikone servera. Sve i jedna boja na S24U je nekako blijeda, kao da ne koristi full color space ili isti color space. U postavkama za display ima cak citava jedna i pol opcija pa nije da mogu customizirati nesto. Pokusao staviti iste "screen mode" postavke sta imam na Note9, pa vidim da na S24U nema pola opcija koje mogu na sad vec prastarom Note9 postaviti kao sto su AMOLED Cinema i AMOLED photo.

 

Nasao sam negdje na netu da to preko ADB-a mogu napraviti (jer su sakrivene po defaultu, thx Samsung), ne bilo mi tesko pokusao sam i to, ali i dalje nema poboljsanja. Opet kad gledam u jednog pored drugog, slika na Note9 je puuuuno bolja nego na S24U.

izgleda si bio u pravu.. svi se žale na isprane boje i izgleda je problem da je stalno u Natural, Vivid odabereš, ali kao da i nisi.. i još ga zaštita za oči dodatno smrda.. navodno već rade na ažuriranju

7 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Pozdrav ekipa, 

već dugo vremena nisam u Andorid taboru pa Vas molim za malu pomoć.

Želim kupiti mami mobitel za rođendan, ciljao sam na S24 256GB za nekih 750€.
Prelazi sa S20/21

MEĐUTIM

Puno ljudi komentira da na novom S24 čip (procesor) nije dobar i da je bolji S23.

Koliko je to istina, koliko to drži vodu?
Po Vašem mišljenju, isplati li se uzeti zadnju generaciju sad kad je prilika ili uštedjeti 150€ i uzeti prethodnu generaciju?
Mama kupuje u prosijeku svake 4god novi mob tako da evo ne znam ni sam što da radim...HELP

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Dobio si odgovor na zasebnoj temi koju si sam otvorio, ne trolaj na ovoj...majka će ti biti zadovoljna šta god da joj kupiš!
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Ne trolam već iskreno pitanje kad se ne razumijem dovoljno dobro u to...naravno da me zanima više mišljenja 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Alchemist kaže...

Ne trolam već iskreno pitanje kad se ne razumijem dovoljno dobro u to...naravno da me zanima više mišljenja 

Također sam u toj dilemi (prelazim sa S21) i ne vidim baš neki veliki razlog zašto uzeti S24. Najveća novost su te AI mogućnosti koje mi nisu baš nešto zanimljivo, a i dolaze na S23. 

 

Ne znam koliko je tvoja majka zahtjevan korisnik, ali teško da će osjetiti neku razliku u svakodnevnom radu. A za razliku u novcu joj uzmeš, ne znam... Galaxy Watch 6.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

pozdrav ljudovi, 

 

ubrzo mi dolazi ultra prelazim sa gejfona pa me zanima jedna stvar ako mi netko moze staviti link dobre maskice ne ppreklopne nego klasicne maskice koja ima par mm iznad ekrana sa svih strana a ne samo gore i dolje i da je kvalitetna bas , gledao sam onu uag monarch pro medjuim djeluje mi kao da ima samo gore i dolje poviseno iznad ekrana a sa strane nema a to me iritira uzasno imate li neki konkretan i dobar prijedlog i normalno da vrijedi, uzeo bi nesto do 70€ kad vec kupujem skup telefon onda i ne zelim stedjeti na zastiti istog hvala ekipa!

Slovo sto ga Ante kovo
 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
Alchemist kaže...

Ne trolam već iskreno pitanje kad se ne razumijem dovoljno dobro u to...naravno da me zanima više mišljenja 

 da mami uzmeš S21FE bila bi super zadovoljna...ili A54...mada je S21FE bolji od A54

 

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
13 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Uzimao sam prije još davno A52s na akciji prek Samsunga, nije mi nimalo žao, a prije nekolko mjeseci sam uzimao A54 na debelom popustu, isto korektan mob, al pošto je sad S21FE na popustu 350eur, a na oglasima 300€ i čak ispod. Definitivno bi uzeo S21FE, a ne A54, jer je osjetno bolji mob, a i kamera je bolja i ima zoom, i 120Hz i kompaktniji je te je u ruci ljepše držat itd...Jedina prednost A54 je što je dobar mobitel i imat će dugu podršku. A S21FE (Snap 888 proc) je bez razmišljanja najbolji mob u tom rangu bez obzira što je star.

 

A što se tiče S24 serije, čini mi se kvalitetnije izrađena nego S23 serija, kolko vidim S24 na gsm areni battery test ispada da dulje traje nego na S23. A taman su dimenzije da savršeno leže u ruci, između S10e i S23/S24 je ogromna razlika, a da ne pati ležanje u ruci, tj. ta kompaktnost uređaja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]
DiRT kaže...

Jedina prednost A54 je što je dobar mobitel i imat će dugu podršku. A S21FE (Snap 888 proc) je bez razmišljanja najbolji mob u tom rangu bez obzira što je star.

 vjerujem da je baterija na A54 bolja nego na S21FE .... drugo sve je na strani S21FE i izvrsna je prilika za 300 eura i manje, zapakiran sa garancijom na njuškalu

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 11:27 (BoTiA).
14 godina
offline
Samsung Galaxy S24/S24+/S24 Ultra [Rasprava]

Bok svima,

 

u potrazi za nekim kvalitetnim kaljenim, svaki savjet dobrodošao.

 

Pošto imam Spigen "Liquid Crystal" maskicu, ona ne podržava od ruba do ruba kaljena, pa se mora uzeti ona koja to nisu.

 

Probao sam danas u Smart Opremi link i naravno da ne šaljaka čitač prsta, ljubazna teta vratila novce, tu su stvarno fer nemam kaj reć za njih osim s te ljudske strane su fakat ok.

 

Folija nemaju trenutno, to ni ne lijepe (a ja kao orangutan kaj se toga tiče, dve lijeve), nedam samsungu 35 eura za dvije folije iz principa, jer se nisu proslavili sa dodatnom opremom ove godine nikako. Kriminalno sve izgleda, od koznih maskica koje to nisu do smart view maskice koju kad poklopis do kraja, prorez smeta skroz donjoj kameri, mislim da je tak nes nedopustivo za 50 ak eura.

 

Inače sam fan Spigena i mislim da rade super stvari, ali valjda se moraju zarolat kod nas sa ponudom ipak je mob ful nov.

 

Ak ima ko kakvu ideju, da neko prodaje i odmah kelji kaljena, budi te dobri sportisti pa javite.

 

Onaj dome shit, tj uv shit, to neće u moju butigu.

 

Tnx

 

Ps našao ovo i naručio https://www.spigen.pl/en/products/-153919 kažu radi sa čitačem prsta

[URL=https://www.speedtest.net/result/12321352167][IMG]https://www.speedtest.net/result/12321352167.png[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 3:26 (BOGDO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice