Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 969.208
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MatijaZG kaže...

T-Mobile Cro/Cro/Cro dobio pitu...

Instaliram ga večeras.

 zanimljivo, Note 9 jos uvijek nista

9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

i meni dosao update na Pie, bonbon(HT) mreza...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
C3c1l kaže...
MatijaZG kaže...

T-Mobile Cro/Cro/Cro dobio pitu...

Instaliram ga večeras.

 zanimljivo, Note 9 jos uvijek nista

 kako ne? ja ga dobio prošli ponedjeljak...

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
sdomic kaže...
C3c1l kaže...
MatijaZG kaže...

T-Mobile Cro/Cro/Cro dobio pitu...

Instaliram ga večeras.

 zanimljivo, Note 9 jos uvijek nista

 kako ne? ja ga dobio prošli ponedjeljak...

Ti si ga dobio jer imas otvoreni uredaj. 

Mi na t-mobilu jos cekamo

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
sdomic kaže...
C3c1l kaže...
MatijaZG kaže...

T-Mobile Cro/Cro/Cro dobio pitu...

Instaliram ga večeras.

 zanimljivo, Note 9 jos uvijek nista

 kako ne? ja ga dobio prošli ponedjeljak...

Zato jer imas drugi CSC

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Dobio PIE .. Vip/vip/vip
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Uhvatio malo vremena pa sam ga skinuo i instalirao.

Tamna tema me je razočarala. To je u stvari samo night mode za pozadinu sustava. Pretežno sve aplikacije ostaju bijele a u postavkama pri skrolanju ta tamna pozadina vuče "rep" za sobom.

Ostale bugove koje sam primjetio je pozadina koja treperi kada nekoga zovem i ponekad se primjeti lag kojeg prije bilo (animacije su mi isključene).

Sviđa mi se što su uvrstili tri donje tipke koje se stanje na tri crte i reagiraju na povlačenje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MatijaZG kaže...

Uhvatio malo vremena pa sam ga skinuo i instalirao.

Tamna tema me je razočarala. To je u stvari samo night mode za pozadinu sustava. Pretežno sve aplikacije ostaju bijele a u postavkama pri skrolanju ta tamna pozadina vuče "rep" za sobom.

Ostale bugove koje sam primjetio je pozadina koja treperi kada nekoga zovem i ponekad se primjeti lag kojeg prije bilo (animacije su mi isključene).

Sviđa mi se što su uvrstili tri donje tipke koje se stanje na tri crte i reagiraju na povlačenje.

To i jest smisao night modea, tamne boje na cijelom UI-u. Sve se samsungove aplikacije prebace na night mode kad ga ukljucis u postavkama. Ovo sto govoris da tamna pozadina vuce "rep" za sobom, to se naziva smearing i to je nazalost karakterisitka AMOLED ekrana. Sto je manja svjetlina, bolje se primijeti, izrazenije je.

Geste su zakon, nema sanse da se ikad vise prebacim na tipke. Jednostavno je, intuitivno i puno ljepse izgleda kad su sve aplikacije u full screenu.

10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Da evo i ja nekih par sati na pie. Vip sam. Neznam jel svima tako al je ogroman lag kad se mobitel otkljuca preko prepoznavanja lica. Dok ulazi u pocetnu stranicu. Al ostalo je sve uredu koliko vidim i svidaju mi se dosta ove geste stvarno su jednostavne

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

To i jest smisao night modea, tamne boje na cijelom UI-u. Sve se samsungove aplikacije prebace na night mode kad ga ukljucis u postavkama. Ovo sto govoris da tamna pozadina vuce "rep" za sobom, to se naziva smearing i to je nazalost karakterisitka AMOLED ekrana. Sto je manja svjetlina, bolje se primijeti, izrazenije je.

Geste su zakon, nema sanse da se ikad vise prebacim na tipke. Jednostavno je, intuitivno i puno ljepse izgleda kad su sve aplikacije u full screenu.

 Znam za taj smearing ali nisam očekivao da bude tako izraženo. Šteta. Još bi to i prihvatio da night mode obuhvača sve aplikacije. Ovako su sistemske crne a ostale bijele, i to mi ne paše baš.

Malo prije sam otkrio da se čak i crtice mogu ukloniti. Vrhunsko baš

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MatijaZG kaže...

 Još bi to i prihvatio da night mode obuhvača sve aplikacije. Ovako su sistemske crne a ostale bijele, i to mi ne paše baš.

 

Ostale su aplikacije bijele jer njihovi developeri nisu omogucili night mode. No buduci da to postaje sve popularnije, sve je veci broj aplikacija koje ce omoguciti/vec omogucuju dark mode.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Dupli post

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 18:09 (CrossDeath).
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže... 

Ostale su aplikacije bijele jer njihovi developeri nisu omogucili night mode. No buduci da to postaje sve popularnije, sve je veci broj aplikacija koje ce omoguciti/vec omogucuju dark mode.

 A znam da...pričekat ću da developeri pohvataju taj trend ili bar one popularnije koje često koristim 

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Dali se ovaj Noćni mod sam pali i gasi sam automatski ili se mora ručno.

Povijest je samo spisak, zlocina i nesreca, jedan mrtav čovijek je tragedija tisucu mrtvih je statistika.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nakon updejta Pie na s9 plus problem... 

Radi se o tome kad pišem poruku u messengeru, skype  whats UP, a i ostalim aplikacijama, ne mogu odma poslati poruku na send tipku  nece da prihvati  nego moram na navigacijskoj traci back, tj nazad onda mogu u toj aplikaciji da šaljem i prihvati mi gumb za slanje.. 

Sve je bilo super prije prelaska na Pie  sad ovo  iritira baš.. 

I na SwiftKey i na običnoj samsung tipkovnici ista stvar..mislio sam da je do SwiftKey tipkovnice, ali nije . Znači ne mogu poslati poruku dok na navigacijskoj traci back ne idem  tada se tipkovnica makne i mogu slati 

Ima netko ideju sta je problem ? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 22:12 (manipulator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
rappy kaže...

Dali se ovaj Noćni mod sam pali i gasi sam automatski ili se mora ručno.

Ide i automatski, to moras ukljuciti u developer options. Mora ti i lokacija biti ukljucena, jer po tome onda mob zna je li mrak ili dan, a samim time i hoce li ukljuciti night mode ili ne.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
manipulator kaže...

Nakon updejta Pie na s9 plus problem... 

Radi se o tome kad pišem poruku u messengeru, skype  whats UP, a i ostalim aplikacijama, ne mogu odma poslati poruku na send tipku  nece da prihvati  nego moram na navigacijskoj traci back, tj nazad onda mogu u toj aplikaciji da šaljem i prihvati mi gumb za slanje.. 

Sve je bilo super prije prelaska na Pie  sad ovo  iritira baš.. 

I na SwiftKey i na običnoj samsung tipkovnici ista stvar..mislio sam da je do SwiftKey tipkovnice, ali nije . Znači ne mogu poslati poruku dok na navigacijskoj traci back ne idem  tada se tipkovnica makne i mogu slati 

Ima netko ideju sta je problem ? 

Hmm, ne bih znao, koristim geste tako da i nemam ta tri gumba ispod tipkovnice. Da pokusas i ti s gestama?

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
rappy kaže...

Dali se ovaj Noćni mod sam pali i gasi sam automatski ili se mora ručno.

Ide i automatski, to moras ukljuciti u developer options.Mora  ti i lokacija biti ukljucena, jer po tome onda mob zna je li mrak ili dan, a samim time i hoce li ukljuciti night mode ili ne.

 Ovo izgleda nije tocno jer meni radi bez ukljicene lokacije. Prvo mi nije htjelo radit al sam valjda nesto dirao u postavkama i sad se pali samo dok padne noc

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...

 Ovo izgleda nije tocno jer meni radi bez ukljicene lokacije. Prvo mi nije htjelo radit al sam valjda nesto dirao u postavkama i sad se pali samo dok padne noc

Jos i bolje ako lokacija ne treba biti ukljucena, manje opterecenje na bateriju. Doduse, meni je night mode stalno ukljucen, tako da mi lokacija nije ni bitna.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Jel pokusao tko instalirati Adhell3 na Pie? S Android studiom 3.3?
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
MatijaZG kaže...

 

Sviđa mi se što su uvrstili tri donje tipke koje se stanje na tri crte i reagiraju na povlačenje.

 

Geste su zakon, nema sanse da se ikad vise prebacim na tipke. Jednostavno je, intuitivno i puno ljepse izgleda kad su sve aplikacije u full screenu.

 Ok je ta ideja sa gestama ali u nekim aplikacijama je problem jer su na istim mjestima druge tipke. Tako da samo otežava uporabu mobitela. Uključio sam to kad sam instalirao pie pa isključio nakon sat vremena. Jučer sam dao drugu šansu, probao koristiti cijeli dan ali previše usporava stvari zbog ponekad potrebnih drugih, trećih pokušaja. 

PSN - darklydexter
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Meni se to ne događa. Bitno je povući skroz odozdola, čak i malo ispod ekrana, pa prema gore. Kad se navikneš - fenomenalno
14 godina
online
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Darko150 kaže...
Meni se to ne događa. Bitno je povući skroz odozdola, čak i malo ispod ekrana, pa prema gore. Kad se navikneš - fenomenalno

Znam kako treba povući ali nije to lako u aplikacijama koje imaju tipke na istom mjestu. Npr. Instagram. Koliko god nisko povučem, aktivirati će mi instagramovu tipku a ne back.

PSN - darklydexter
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ezio kaže...
Darko150 kaže...
Meni se to ne događa. Bitno je povući skroz odozdola, čak i malo ispod ekrana, pa prema gore. Kad se navikneš - fenomenalno

Znam kako treba povući ali nije to lako u aplikacijama koje imaju tipke na istom mjestu. Npr. Instagram. Koliko god nisko povučem, aktivirati će mi instagramovu tipku a ne back.

 Meni isto geste nisu bas nesto. Jos kad sam vidio koliko je praznog mjesta na tipkovnici izmedju ruba ekrana i donjeg reda tipki, odmah sam vratio na buttons.

8 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jel ima jos tko problem s mzabom da mu se vidi siva traka po ekranu kad se mijenjaju prozori u aplikaciji (sign in, prijelaz medju izbornicima)?

Traje mozda 0,5s i vidi se kako "putuje" po cijelom ekranu. Valjda im je animacija da se prozor spusti da opet skoci gore pa mi se vidi gornji/donji rub prozora kako putuje. Bas me iritira....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Kako upaliti multi-window sa gestama?
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Takodjer sam primijetio da GoodLock više ne radi ..  :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
manipulator kaže...

Takodjer sam primijetio da GoodLock više ne radi ..  :(

Za goodlock se ceka update, trenutno radi samo oho+ i jos par sitnica.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ezio kaže....

 Ok je ta ideja sa gestama ali u nekim aplikacijama je problem jer su na istim mjestima druge tipke. Tako da samo otežava uporabu mobitela. Uključio sam to kad sam instalirao pie pa isključio nakon sat vremena. Jučer sam dao drugu šansu, probao koristiti cijeli dan ali previše usporava stvari zbog ponekad potrebnih drugih, trećih pokušaja. 

Sve je stvar prakse. Kad skuzis kako treba povlaciti, to se vise nece dogadati. Za pocetak mozes ukljuciti gesture hints dok se ne naviknes.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 9:54 (CrossDeath).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
AA-d00d kaže...
Kako upaliti multi-window sa gestama?

Stisnes na ikonu aplikacije, zatim stisnes na open in split screen view i onda odaberes drugu aplikaciju za koju zelis da ti je u split screenu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice