Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.375
|
čitano: 14.175.239
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dal je netko probao (ako ima) spojiti SNES na 4K tv? Mislil sam ubost konzolu i par old skul spilki al sam citao da, bar u slucaju tog Sonya ciji je vlasnik to napisao, ne podrzava tu 2XXp rezoluciju a ako se kupi upscaler da dodaje veliki lag. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čovjek sam koji je sa Panasonicove plazme TX-P42-C2E stare cca 9 godina

prešao na OLED 55  i mogu reći svima da se ne boje veličine televizora, dapače.

 

Svatko tko dvoji da li uzeti veći ili manji ekran sa novim tehnologijama NE MOŽE FULAT ako uzme veći.

Moj dnevni boravak ima oko 21-22 m2 i gledam sa 2,5 do 3 metra. 55 je nešto minimalno što mi odgovara

65 mislim da bi odgovaralo, a ono u sredini bi vjerojatno bilo idealno a to je 60

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-60uj7507.aspx ovo je vrlo dobra cijena i obavezno kod za 10% koristiti.

ovaj TV vrijedi te novce, ali za njih se može kupiti i oled 55 tako da je opet oled bb.

Ova linija ima i 49 i 55 ekrane na popustu provjerite cijene da vas ne namagarče,

kao neka akcija za LG je ali nemaju puno modela po običaju. 

 

nisam probao ništa drugo ali LG web os i to starija verzija je proizvod za 5+, kako su tek dobre novije verzije

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji si uzeo tj koji model?

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 20:22 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo da malo opišem svoje katrastofalno iskustvo sa SantaDomenicom. Nakon kaj sam reklamiral televizor koji sam još kupil u 5.mj. zbog mrtvih pixela i back lighta, cekal sam više od 3 tjedna da oni to zamjene. Prije reklamacije gospođa mi veli da provjerim dal imaju taj isti model za zamjenu, znači da ja zovem neke druge iz njezine firme dal imaju taj isti model na skladištu iako bi bilo ljepo da to oni obave pošto radi u toj firmi. Provjerim sa tim famoznim "kontaktom" i vele da ga imaju. Nakon tjedan dana zoveju iz reklamacija (i to samo zato jer sam im ja prije toga poslal mail, da di je zapelo?... ko zna kolko bi im još trebalo...) da nemaju taj model više te da mogu birati drugi tipa 55xe8505. Mislim si nije neki problem, to je samo druga boja, spomenem i za kabel HDMI koji sam zajedno poslao sa TVom da se zamjeni za drugi (duži - uz nadoplatu) jer ga ona nije htjela u razgovoru spomenuti, iako sam sve jasno napisao u naputku kod reklamacije i ako je problem kaži da to ne može. Heh naravno, veli da to ne može jer je otvarano! Reko ajde izađite u susret pošto su mi iz vaše firme prvotno rekli da ću dobiti isti taj model, a sad ga odjednom nema više, to je najmanje što možete napraviti... Teškom mukom nešto je promrmljala, nije bilo kao ne može ali nešt kao više ok, na to pitam smo se dogovorili? ona kao da, samo da mora još rješiti s nekim drugim djelatnikom. Danas nakon više od 3 tjedna čekanja stigne TV (po dogovoru drugi model) unutra u kutiji opće nema HDMI kabla, znači niti onog od 7m niti onog od 5m kojeg sam platio. A drugo, nema niti papira za aktivaciju 5. godišnjeg jamstva. Jadno.

Sad opet šalji mail, troši energiju i vrijeme, ali ću ovaj put spomenuti Udrugu za zaštitu prava potrošača.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 21:52 (HrcHC).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo uputa za postavke slike na Sonyu:
https://community.sony.co.uk/t5/how-tos-faqs-tvs-home-cinema/our-definitive-guide-to-the-perfect-tv-picture-settings/ba-p/1968909

Primjenio sam neke stvari na xe8505 i ima nekih poboljšanja...

Ovo mi je posebno interesantno jer po defultu izgleda da Sony malo raširi sliku bez potrebe:
To see the true picture size, go to ‘Settings’ > ‘Display’ > ‘Screen’, then set auto display area to ‘Off’ and display area to “Full Pixel”.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 21:55 (tintin).
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam kupio https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55EG9A7V

i mogu reći da je moje zadovoljstvo iznad svih očekivanja

 

uz taj model sam kupio i soundbar LG SJ5 iako je zvuk na ovom oledu jako dobar

htio sam zaokružiti priču, ali soundbar nije neophodan, platio sam ga 200 eura i odlično se uklopio

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

iako je fhd bolji je od dosta 4k led-ova

odlican input lag 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok svima.

 

Da si skratim muke oko analiza,

vrijedli li ovaj

 

Samsung UE49MU8002 televizor, 49"

 

tih cca 7500 kn tj. jesam li time "pregazio" sve nedostatke koji se pojavljuju kod "slabijih" modela i da li sam miran 5-7 godina uživajući u jako dobroj slici?

 

Imam Panasonic plazmu i kupio bih ju opet, ali ih na žalost više nema. Rijetko koji TV da nadmašuje njegovu prirodnu i oštru sliku, a o sportu da i ne govorim... A često obilazim trgovine sa TV-ima.

 

Uglavnom gledam sport...

 

Unaprije hvala.

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

imao sam i ja plazmu Panasonic i bio sam zadovoljan, ali 

to je teško  uspoređivati  sa Oledom ne samo zbog smart opcija

nego jednostavno kao da to nisu isti uređaji od samog dizajna,

plazma ima "mesa"  strašno puno do onoga najvažnijeg a to je slika.

 

kao mobiteli danas i prije 10 godina otprilike ili auti. kad probaš

biti će ti jasno o čemu pričaš, kao što je meni jasno da si bio zadovoljan plazmom.

mišljenja sam da LED ili QLED jednostavno treba zaobići, ali ne samo mišljenja

nego i iskustva, jer sam tako srećom napravio

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledam za 7500 kn+-500 kn ima:

 

Samsung televizori serije 6,7,8 i novi QLED. Moram priznati da se tesko snalazim.

 

Preferiram Samsung jer sam misljenja da je sigurno u TOP 3 TV brendova, za ostala dva ne znam koji su...

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da u SD ima lg-55uj701v za 5299 kn i lg-55uj7507 za 5499 kn. Zanima me koja je razlika između ta dva modela?(po displayspecifications vidim da je skoro sve isto). Dal se isplati dati 200 kn više za 7507? 

Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 5:04 (ivek_sp).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivek_sp kaže...

Vidim da u SD ima lg-55uj701v za 5299 kn i lg-55uj7507 za 5499 kn. Zanima me koja je razlika između ta dva modela?(po displayspecifications vidim da je skoro sve isto). Dal se isplati dati 200 kn više za 7507? 

Hvala :)

 7507 ima edge led i nešto viši PMI 2200 vs 1900 701v.. (direct led)

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
as17 kaže...

Gledam za 7500 kn+-500 kn ima:

 

Samsung televizori serije 6,7,8 i novi QLED. Moram priznati da se tesko snalazim.

 

Preferiram Samsung jer sam misljenja da je sigurno u TOP 3 TV brendova, za ostala dva ne znam koji su...

 Ako ćeš Samsung za te novce s VA panelom imaš dvije opcije

PRVA https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55MU8002TXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

I QLED (izmišljotina) https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q6FAMTXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Osobno, išao bih na Sony ako ti je do VA panela..nešto više ali se isplati, skoro dupla razlika u kvaliteti Sony 4K HDR LED TV prijemnik KD-55XE9005B https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-4k-hdr-led-tv-prijemnik-kd-55xe9005b?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
as17 kaže...

Bok svima.

 

Da si skratim muke oko analiza,

vrijedli li ovaj

 

Samsung UE49MU8002 televizor, 49"

 

tih cca 7500 kn tj. jesam li time "pregazio" sve nedostatke koji se pojavljuju kod "slabijih" modela i da li sam miran 5-7 godina uživajući u jako dobroj slici?

 

Imam Panasonic plazmu i kupio bih ju opet, ali ih na žalost više nema. Rijetko koji TV da nadmašuje njegovu prirodnu i oštru sliku, a o sportu da i ne govorim... A često obilazim trgovine sa TV-ima.

 

Uglavnom gledam sport...

 

Unaprije hvala.

 

 

Imam ga ja ali 55", u Elipsu za 7500. Ako ti je sport primaran onda ti ga ne bih preporučio. Ovo je telka za filmove i serije. 

 

Ja sam prek Njuškala kupio od čovjeka bonove za 10% manje i ispala me 6660kn. Za te pare nećeš naći bolji TV za kinematografiju ali za sport, odi rađe na Sonya jer jer ima bolju obradu pokreta.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako kupim LG Oled preko Extreme digitala, zna li netko gdje ga mogu osigurati za dodatne 3  godine? Znam da je netko pisao na forumu gdje je osigurao, ali ne mogu nikako naci vise to... tnx

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...

Ako kupim LG Oled preko Extreme digitala, zna li netko gdje ga mogu osigurati za dodatne 3  godine? Znam da je netko pisao na forumu gdje je osigurao, ali ne mogu nikako naci vise to... tnx

 prvo se regaj pa dalje.. https://www.lg.com/hr/5-godina-jamstva-kucanske-aparate

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nažalost ekstra 2 god ne vazi za kupovinu preko Extreme digitala. Provjerio sam sa LG Hrvatska. Treba osigurati preko neke osiguravateljske kuće.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...

Nažalost ekstra 2 god ne vazi za kupovinu preko Extreme digitala. Provjerio sam sa LG Hrvatska. Treba osigurati preko neke osiguravateljske kuće.

 ?????

Al´ ga i oni kake.

Jesmo li u EU ili nismo ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Važi 2 godine garancije u cijeloj EU, ali ekstra 3 godine se ne mogu dobiti. Nisam siguran zasto, ali mislim da oni jednostavno nisu registrirani kao ovlasteni prodavač LGa u HR, iako su u mađarskoj službeni distributeri.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A cijena je za OLED55B7V povoljnija 1500kn od drugih HR ducana. Nije malo.

10 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

Kupujem televizor od 32'' do 2000 kn. Ne očekujem čuda, al mora bit smart TV jer streamam s kompa na tv sadržaje i naravno da ima korektnu sliku.

Hvala unaprijed na sugestijama.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

trebao bi par savjeta.

Kupujem smart tv do nekih 3500kn. Veličina ekrana je poželjna 120cm. Nisam neki napredni korisnik, ali volio bi npr da mogu koristiti KODI. U tome slučaju je opcija android tv? ili se može sa običnim smart tv + android box sve normalno koristiti. Koji je vaš savjet?? i naravno dobrodošli su prijedlozi tv-a.
LP

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovani može preporuka za neki dobar TV od 65'' za gledanje filmova/televiziju? Može i 60''. Ako se može naći nešto solidno za cca 8500kn. Vidio sam preporuku za jedan dobar ali od 10 000kn (https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD65XE8577SAEP/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik) pa ako ima nešto solidno da je jeftinije iako lako moguće da uzmem onoga od 10k.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Je, bili su registrirani u Trg. sudu HR ali su se odjavili..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jajajaja4444 kaže...

Pozdrav,

trebao bi par savjeta.

Kupujem smart tv do nekih 3500kn. Veličina ekrana je poželjna 120cm. Nisam neki napredni korisnik, ali volio bi npr da mogu koristiti KODI. U tome slučaju je opcija android tv? ili se može sa običnim smart tv + android box sve normalno koristiti. Koji je vaš savjet?? i naravno dobrodošli su prijedlozi tv-a.
LP

 Možeš svaki tv kopčati na android box.

Pitanje je trebaš li IPS ili VA panel (malo surfaj)..bitna stavka... da bi ti netko preporučio tv .

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mislim da je VA panel za mene, usko područje gledanja..

 

Shvatio sam da u cjenovnom rangu kojeg gledam i nus baš android tv-i sa tom veličinom ekrana. 

 

https://www.elipso.hr/prilika/hisense-h50a6100-akcija-2018/

 

Ima tko kakva iskustva sa HISENSE televizijama. Ovaj mi se čini ok..

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa,

 

treba mi pomoć oko kupnje preko Sancta Domenica.
Želim kupiti ovaj televizor https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xe8505-4k.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click
Cijena bi trebala biti 6.569,10 kn, ali bi pri kupnji kad proizvod dodam u košaricu trebalo unijeti promo kod, u suprotnom je cijena 7.299,00 kn.
Kako dobiti/ostvariti promo kod?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Posebna akcijska cijena te -10% popusta jednokratno uz promo kod "TV10"

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav, molim vas koji tv odabrati iz priloženih linkova, budžet mi je max 5000 kn.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uj701v.aspx

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sk7900.aspx

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uj7507.aspx

 

hvala unaprijed.

wot: maxonuniversal
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala Leonardo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice