Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.381
|
čitano: 14.183.754
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jučer sam malo gledao televizore u trgovini. Čak i Philips serije 7500 mi izgleda katastrofa. Ne znam da li je to slabi kontrast ali slika izgleda isprano. Poput Hisensea. Meni najjeftiniji Sony 7005 izgleda bolje od Philipsa i Hisensea. Nije da želim dodavati ulje na vatru. Samo moja opservacija. Počeo sam razmišljati da uzmem neki jeftiniji Sony serije 8500 na BF i ciao. Stvarno su cijene televizora otišle u nebo, a non stop izmišljavaju nešto.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@endoki

Znam da je slabiji tv po pitanju svega. Savrsena slika nije imperativ (jer ionako vecinom konzumiramo sd sadrzaj), a imam zelju za sto vecom dijagonalom.

Ugl. Moje pitanje je vezano opcenito za uredjaj.. ima li kakvi musica koje ga cine neisplativim za kupovinu. Ne ocekujem da cu imati sliku kao na sonyu.

Ili jos bolje pitanje.. ima li ista sto u toj dimenziji moze konkurirati, a da cijena ne prelazi 1200€?!
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moze koja dobra preporuka Smart TV 4k do 5000kn 110cm!? Pratim temu i izgleda da Philips ne dolazi u obzir. Volio bi da je sta novije 2017-2018, mislim da su Sony i LG najbolji izbor, ili?? Dajte mi nekakav dobar prijedlog, plzz 😇 ulozeno-dobiveno, thx!

Racunam da sada TV koj je 5000k u 11mjesecu bude barem 20% popusta, dali je moguce? Pa onda ga uzeti za 4k, 😁 sta kazete!?🤔😁 Hvala! ✌️
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kendelmedopeto kaže...

Prije par dana ste mi rekli da malo pričekam ako želim da mi se isplati da kupim TV, pa ću vas poslušati :)

Ali svejedno, imam par pitanja ako će se kojem znalcu dati odgovoriti - koje su ključne specifikacije koje gledam kod kupovanju novog TV-a (od cca 5000 kn, 42-50 incha)?
4k imaju manjeviše svi, koliko je bitan HDR? Čitao sam malo o različitim vrstama HDR-a, koliko je značajno jel tv ima HDR10, HDR10+ ili Dolby Vision ili nešto skroz drugo? Spada li to uopće u moj budžet? Ima li još što na što moram paziti? Nemam neke preferencije što se tiče slike tj. načina gledanja, samo bih htio da dobijem najviše moguće za novac koji dajem. 
Kada će se isplatiti kupovati TV idući put, black friday? Čitao sam da za black friday namjerno firme na popust stavljaju šrot proizvode koje su i napravljeni za te niske cijene. 
Isplati li se naručivati iz EU televizore i ako da, gdje? Ako ne, koju hrvatsku trgovinu preporučujete? Imaju li kakvi popusti/promo kodovi koje mi možete savjetovati da iskoristim molim vas?

Hvala puno!

 

HDR ti je bita nako imaš što gledati u HDR-u (netflix, amaton ili nešto skibuto s interneta) . Ali tv od 5000 Kn nije u stanju prikazati HDR tak oda te to ne brine. To što svima pišee da imaju HDR znači samo da mogu pročitati signal koji ima HDR, ali prikazati ga sigurno ne mogu kako treba. Za dobar HDR ti treba barem duplo love od ovog što si planirao. Tj ili neki OLED ili neki LCD više klase (samsung/sony)

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da li se može instalirati Kodi na Sony XE70?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tek danas sam vidio da Sony u ovogodišnje modele ugradjuje IPS panel. Samo 9005 ima VA.

To je zbog štednje?

Zna li netko bude li za Black Friday ponuda prošlogodišnjih modela?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 11:45 (CroDexter).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bem ti ovaj hvaljeni WEB OS.

Svaki drugi HEVC neće pročitati a u storeu nikakvih drugih playera, samo neka govna za stream.

Onaj Android je majka za ovo govno.

 

Tko je to nahvalio toliko Web OS da mi je znati ?!

Fluidan ?

Kako neće biti fluidan kad ima jako malo aplikacija i sve moraju proći strogu provjeru koda.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

Tek danas sam vidio da Sony u ovogodišnje modele ugradjuje IPS panel. Samo 9005 ima VA.

To je zbog štednje?

 Do serije 8500 je IPS

Već 8500 ima VA

 

Nije zbog štednje nego zbog kupaca. Ljepše su boje na IPS-u

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 12:22 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
CroDexter kaže...

Tek danas sam vidio da Sony u ovogodišnje modele ugradjuje IPS panel. Samo 9005 ima VA.

To je zbog štednje?

 Do serije 8500 je IPS

Već 8500 ima VA

 

Nije zbog štednje nego zbog kupaca. Ljepše su boje na IPS-u

 Ovdje kaže IPS

https://www.displayspecifications.com/en/model/9b111135

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel  moguce da je IPS samo  za američko tržište? Ne mogu naći detaljnu specifikaciju iz nekog europskog izvora.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...

Jel  moguce da je IPS samo  za američko tržište? Ne mogu naći detaljnu specifikaciju iz nekog europskog izvora.

 Nije samo za americko trziste nego za sva trzista. Proslogodisnja XE85 serija je bila sa VA panelom a ovogodisna XF85 serija je sa IPS panelom. Nabavi TV iz XF90 serije ako bas mora biti ovogodisnji model i ako imas novac za to jer su u njima VA paneli a ako ne mora biti ovogodisnji model ili nemas novac za XF90 onda idi na XE85 jer je takodjer sa VA panelom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 17:55 (Binac6).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da li se daljinski o LG televizora može koristiti i za druge uređaje npr. satelitski risiver.
Prijatelj ima Samsunga i koristi jedan daljinski za sve uređaje, da li je to ostvarivo i sa LG-om.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 no, dobro

Ja sam gledao ovaj https://www.displayspecifications.com/en/model/0badaef

 

Ma, evo i model 690 sa VA panelom. tko će to sve pratiti https://www.displayspecifications.com/en/model/b21ef31

evo i 7096 sa VA https://www.displayspecifications.com/en/model/aa49bb4

 

Dakle, ne znam zašto miksaju ali ima IPS, VA skorou svakoj seriji

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 19:48 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kran kaže...
Da li se daljinski o LG televizora može koristiti i za druge uređaje npr. satelitski risiver.
Prijatelj ima Samsunga i koristi jedan daljinski za sve uređaje, da li je to ostvarivo i sa LG-om.

 može se koristiti kao univerzalni ali samo magic remote i to opet s kompatibilnim uređajima.

Meni koristi osim za tv i za soundbar.

Drugo nisam probao

 

https://www.lg.com/us/support/product-help/CT10000018-20150539692863-magic-motion-remote

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Bem ti ovaj hvaljeni WEB OS.

Svaki drugi HEVC neće pročitati a u storeu nikakvih drugih playera, samo neka govna za stream.

Onaj Android je majka za ovo govno.

 

Tko je to nahvalio toliko Web OS da mi je znati ?!

Fluidan ?

Kako neće biti fluidan kad ima jako malo aplikacija i sve moraju proći strogu provjeru koda.

 Hmm cudno da ima problem s HEVC-om  . Ja sam s WebOS prezadovoljan , i nikakvih problema nema. Pogledao sam par desetaka filmova u HEVC i svaki  je ocitao  i reproducirao  bez problema , nevazno jel od 5 GB ili od 50 . Probaj ga vratit na tvornicke , ne bi smio imat problema sa tim .  

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 

 Nije samo za americko trziste nego za sva trzista. Proslogodisnja XE85 serija je bila sa VA panelom a ovogodisna XF85 serija je sa IPS panelom. Nabavi TV iz XF90 serije ako bas mora biti ovogodisnji model i ako imas novac za to jer su u njima VA paneli a ako ne mora biti ovogodisnji model ili nemas novac za XF90 onda idi na XE85 jer je takodjer sa VA panelom.

 Moj otac ima sony 55xe8096 i slika je solidna (kad isključio većinu procesinga) ali stvarno se vidi slab kontrast IPSa. Ali svejedno dobar signal sa netflixa ili Amazona izgleda lijepo i guštaš gledati.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 

 Nije samo za americko trziste nego za sva trzista. Proslogodisnja XE85 serija je bila sa VA panelom a ovogodisna XF85 serija je sa IPS panelom. Nabavi TV iz XF90 serije ako bas mora biti ovogodisnji model i ako imas novac za to jer su u njima VA paneli a ako ne mora biti ovogodisnji model ili nemas novac za XF90 onda idi na XE85 jer je takodjer sa VA panelom.

 Moj otac ima sony 55xe8096 i slika je solidna (kad isključio većinu procesinga) ali stvarno se vidi slab kontrast IPSa. Ali svejedno dobar signal sa netflixa ili Amazona izgleda lijepo i guštaš gledati.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

 Hmm cudno da ima problem s HEVC-om  . Ja sam s WebOS prezadovoljan , i nikakvih problema nema. Pogledao sam par desetaka filmova u HEVC i svaki  je ocitao  i reproducirao  bez problema , nevazno jel od 5 GB ili od 50 . Probaj ga vratit na tvornicke , ne bi smio imat problema sa tim .  

 nije bitna veliina filea. kad pročita, on pročita i nema zapinjanja ni problema. Jednostavno javi da "taj" format ne "prepoznaje"

Evo the Post iz 2017 ..media info

 

 

i ovaj novi Avengers Infinity war skinut s IPT-a

 

 

 

Nego, na Web OSu nema ni jedan drugi media ili video player za skinuti, to mi ide na k.... imaš ovaj defaultni i vozi.

Ne kažem da je loš, no da bar imaju tri playera a ne oni nemaju ni dva .

Čovjek bi rado isprobao je li do playera ili ?

Ovako si osuđen na eksperimentiranje.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.8.2018 22:18 (Anđeo bez falinge).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel moze preporuke do 49 incha za gaming. Do 5000kn. Lg,Samsung i Sony od marki. Hvala. Ako netko ima osobno iskustva s nekim tvom mozete preporucit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 

i ovaj novi Avengers Infinity war skinut s IPT-a

 

 

 Anđeo jel moguce kako dobiti invite za IPT?

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...

 Anđeo jel moguce kako dobiti invite za IPT?

 moguće je.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Spacecraft kaže...
Jel moze preporuke do 49 incha za gaming. Do 5000kn. Lg,Samsung i Sony od marki. Hvala. Ako netko ima osobno iskustva s nekim tvom mozete preporucit.

 

LG 49SK7900PLA

 

 

 Malo skuplji ali odličan

 

Sony Bravia LED TV KD49XE8005BAEP 4K Android

 

Osobno imam 49UJ701v i ne primjetim nikakav lag kod ps4..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 7:50 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Bem ti ovaj hvaljeni WEB OS.

Svaki drugi HEVC neće pročitati a u storeu nikakvih drugih playera, samo neka govna za stream.

Onaj Android je majka za ovo govno.

 

Tko je to nahvalio toliko Web OS da mi je znati ?!

Fluidan ?

Kako neće biti fluidan kad ima jako malo aplikacija i sve moraju proći strogu provjeru koda.

 Hmm cudno da ima problem s HEVC-om  . Ja sam s WebOS prezadovoljan , i nikakvih problema nema. Pogledao sam par desetaka filmova u HEVC i svaki  je ocitao  i reproducirao  bez problema , nevazno jel od 5 GB ili od 50 . Probaj ga vratit na tvornicke , ne bi smio imat problema sa tim .  

 

+1

imam Lg uj701v nekih mjesec dana i probao nekoliko hevc sadržaja i nikakvih problema sa reprodukcijom do sada..

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sendjo kaže...

+1

imam Lg uj701v nekih mjesec dana i probao nekoliko hevc sadržaja i nikakvih problema sa reprodukcijom do sada..

 Nisam imao ni ja a kupio sam ga u veljači.

Pogledao sam do sad desetak serija u HEVC-u dvadesetak filmova i sve je bilo OK.

Oba filma koja sam naveo normalno rade na računalu na VLC playeru tako da oštećeni nisu.

 

Pokušat ću danas poslijepodne full reset ali sumnjam da je do toga jer opet vozi normalno druge HEVC filmove koje imam u kolekciji.

 

Piše tu da "možda" neće prihvatiti neka HEVc kodiranja , službena LG stranica https://www.lg.com/uk/support/product-help/CT00008334-1435836452324-others

 

A ima na Webu i pritužbi korisnika tako da nisam jedini

 

 

Navodno ga i ekstenzije poput d3g (kontejner kao što je MKV) zezaju.

Androidov MX player to spremište uredno čita zato sam gledao na web OS storeu neki drugi player, ali ga nema.

 

Da, da sranjce.... https://www.lifewire.com/3gp-file-2619274

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 8:37 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 

Nego, na Web OSu nema ni jedan drugi media ili video player za skinuti, to mi ide na k.... imaš ovaj defaultni i vozi.

 

Ček, ček, želiš reć da nema Plex aplikacije za WebOS?

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima za stream

instalirao sam ju ali ne znam kako uvesti video file s vanjskog diska, jer ili sam glup ili ne može.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.8.2018 9:31 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bok!

Dali se danas isplati uzeti LG 4K LED TV 43UJ701V za 3700kn ili ima nesto bolje, za te novce!? Mozete vi koj je imate reci nesto o njoj, ipak iz prve ruke je najpouzdanje! Thx!
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji panel preferiraš, IPS ili VA ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Ima za stream

instalirao sam ju ali ne znam kako uvesti video file s vanjskog diska, jer ili sam glup ili ne može.

 

 Pa mislim da bi trebao moći dodati u library vanjski disk.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Ima za stream

instalirao sam ju ali ne znam kako uvesti video file s vanjskog diska, jer ili sam glup ili ne može.

 

 https://www.howtogeek.com/252261/how-to-set-up-plex-and-watch-your-movies-on-any-device/

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice