Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.375
|
čitano: 14.175.334
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Razlika FHD vs UHD se ne vidi na 65” ni na 3 m, a o manjim dijagonalama da ne govorimo !

Kod ovih streaming sadržaja kompresija ubije najsitnije detalje pa nema šanse skužit je li sadržaj uhd ili hd.

 

Znači prije https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49lk6100.aspx ili https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49lk5900.aspx onda?

 

Ima li nešto bolje za tu cijenu? Koja je uopće razlika u ova 2 npr.? Jedan je 1cm manji, ali je taj i skuplji.

 

Zapeo sam za LG jer mi se oni čine najpouzdaniji i najbolje performanse OS-a (za youtube ili netflix npr.)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
medozg366 kaže...

 

Znači prije https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49lk6100.aspx ili https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49lk5900.aspx onda?

 

Ima li nešto bolje za tu cijenu? Koja je uopće razlika u ova 2 npr.? Jedan je 1cm manji, ali je taj i skuplji.

 

Zapeo sam za LG jer mi se oni čine najpouzdaniji i najbolje performanse OS-a (za youtube ili netflix npr.)

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2018/05/lg-2018-oled-tv-lineup.jpg

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
medozg366 kaže...
Pixel kaže...

Razlika FHD vs UHD se ne vidi na 65” ni na 3 m, a o manjim dijagonalama da ne govorimo !

Kod ovih streaming sadržaja kompresija ubije najsitnije detalje pa nema šanse skužit je li sadržaj uhd ili hd.

 

Znači prije https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49lk6100.aspx ili https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49lk5900.aspx onda?

 

Ima li nešto bolje za tu cijenu? Koja je uopće razlika u ova 2 npr.? Jedan je 1cm manji, ali je taj i skuplji.

 

Zapeo sam za LG jer mi se oni čine najpouzdaniji i najbolje performanse OS-a (za youtube ili netflix npr.)

 Pogledaj i samsung nu7000 seriju, ima bolju sliku od lg-a, a i na njemu dobro radi netflix i youtube ...

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rhodin kaže...

 

Novi XF9005 može biti samo brži, bolji, responzivniji, procesor mu je izvrstan, ne vidim što bih kupovao dodatno... jedino ako misliš uzet znatno jeftiniji TV pa glumit kak je slika iste kvalitete, a "SMART" mogučnost puno bolje, al to je sad druga stvar...

 

Kako je krenulo,LCD će nadmašiti cijenu OLEDa.
Pa ti sad procjeni šta je bolje

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
Rhodin kaže...

 

Novi XF9005 može biti samo brži, bolji, responzivniji, procesor mu je izvrstan, ne vidim što bih kupovao dodatno... jedino ako misliš uzet znatno jeftiniji TV pa glumit kak je slika iste kvalitete, a "SMART" mogučnost puno bolje, al to je sad druga stvar...

 

Kako je krenulo,LCD će nadmašiti cijenu OLEDa.
Pa ti sad procjeni šta je bolje

 Misliš već je, pogledaj samo koliko Samsung traži za svoje QLED sa edge backlightom. Samo nema nimalo dileme šta je bolje, osim ako si slijep ili gutaš marketing kao pravi dilmez...

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon pola godine razmišljanja , gledanja, uspoređivanja...konačno sam pazario tv.  lg oled 55b8.

Dvoumio sam se između samsunga qled 65q8dn i ovoga. prevagnulo je to što gledam samo filmove, u mraku i podrška za dts (imam veliku kolekciju filmova, uglavnom dts zvuk)

u BiH su cijene astronomske. platio ga za cash 1440 eura, vani svugdje normalna cijena 200 eura niža.

Nisam ga detaljno isprobao, samo sinoć onako malo na brzinu i veoma sam zadovoljan.

U zamrčenoj sobi slika fantazija.

probao par filmova, youtube, hdr (5 element) izgleda odlično...atmos zvuk izgleda da ne podržava.

sa 3m, gotovo da nema razlike između 4k i 1080p. ko tvrdi da je vidi ima orlovske oči ili laže.

uglavnom, o ovome tv,u je sve već napisano...neću da radim neka glupa testiranja pa da poslje gubim živce zbog toga.

za par godina opet oled ali veće dijagonale. lcd nikad više

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dovla_77 kaže...

Nakon pola godine razmišljanja , gledanja, uspoređivanja...konačno sam pazario tv.  lg oled 55b8.

Dvoumio sam se između samsunga qled 65q8dn i ovoga. prevagnulo je to što gledam samo filmove, u mraku i podrška za dts (imam veliku kolekciju filmova, uglavnom dts zvuk)

u BiH su cijene astronomske. platio ga za cash 1440 eura, vani svugdje normalna cijena 200 eura niža.

Nisam ga detaljno isprobao, samo sinoć onako malo na brzinu i veoma sam zadovoljan.

U zamrčenoj sobi slika fantazija.

probao par filmova, youtube, hdr (5 element) izgleda odlično...atmos zvuk izgleda da ne podržava.

sa 3m, gotovo da nema razlike između 4k i 1080p. ko tvrdi da je vidi ima orlovske oči ili laže.

uglavnom, o ovome tv,u je sve već napisano...neću da radim neka glupa testiranja pa da poslje gubim živce zbog toga.

za par godina opet oled ali veće dijagonale. lcd nikad više

 Za Atmos moras imati ili Atmos soundbar ili Atmos receiver/kucno kino pa TV radi passthrough do njega. Jer definitivno podrzava Atmos.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 9:37 (Mad Ant).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pajdo kupuje 65" TV i ima 2k€ na raspolaganju.
Kaj da kupi?
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
dovla_77 kaže...

 

 Za Atmos moras imati ili Atmos soundbar ili Atmos receiver/kucno kino pa TV radi passthrough do njega. Jer definitivno podrzava Atmos.

 Ne samo to, moras imati i TV koji moze slati Atmos preko ARC, to je trenutno jako zbrckano sve na trzistu.Novi hdmi standard bi to trebao rijesiti sa eARC.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Newman - Sony 65XF9005
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Postoji li na ovoj temi kakav konsenzus oko TCL 55DP660 kao "mog prvog 4K TV-a za Netflix i Playstation 4K gaming"?

 

Izgleda mi kao dobar omjer cijene i kvalitete.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
perkoxcar kaže...
Mad Ant kaže...
dovla_77 kaže...

 

 Za Atmos moras imati ili Atmos soundbar ili Atmos receiver/kucno kino pa TV radi passthrough do njega. Jer definitivno podrzava Atmos.

 Ne samo to, moras imati i TV koji moze slati Atmos preko ARC, to je trenutno jako zbrckano sve na trzistu.Novi hdmi standard bi to trebao rijesiti sa eARC.

 imam marantz reciver koji podržava atmos. samo ga nisam još prikopčao.

ali kad sam pustio mkv film koji sadržava 2 audio zapisa, atmos i dd5.1, na kratko mi je izbačena obavjest da nije podržan audio. a film normalno ide i čuje se zvuk na tv,u.

Zbog toga mislim da atmos ne ide direktno preko playera na televizoru, a da je zvuk išao sa drugog audio zapisa u dd5.1 formatu.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robogo kaže...

Postoji li na ovoj temi kakav konsenzus oko TCL 55DP660 kao "mog prvog 4K TV-a za Netflix i Playstation 4K gaming"?

 

Izgleda mi kao dobar omjer cijene i kvalitete.

 Ovdje imaš svakako bolji model Philipsa:)

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što za bakinu spavaću sobu u rangu 43-47-50 inča sa fokusom na dvbt kanale(no shit Sherlock) I njihovu kvalitetu slike. Budžet je oko 3 soma kn.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dovla_77 kaže...
perkoxcar kaže...
Mad Ant kaže...
dovla_77 kaže...

 

 Za Atmos moras imati ili Atmos soundbar ili Atmos receiver/kucno kino pa TV radi passthrough do njega. Jer definitivno podrzava Atmos.

 Ne samo to, moras imati i TV koji moze slati Atmos preko ARC, to je trenutno jako zbrckano sve na trzistu.Novi hdmi standard bi to trebao rijesiti sa eARC.

 imam marantz reciver koji podržava atmos. samo ga nisam još prikopčao.

ali kad sam pustio mkv film koji sadržava 2 audio zapisa, atmos i dd5.1, na kratko mi je izbačena obavjest da nije podržan audio. a film normalno ide i čuje se zvuk na tv,u.

Zbog toga mislim da atmos ne ide direktno preko playera na televizoru, a da je zvuk išao sa drugog audio zapisa u dd5.1 formatu.

 Atmos nije podržan preko usb-a ili ako radiš streaming s kompa

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao mi je u petak LG B8. Nisam stigao prije ništa napisati jer sam jucer cijeli dan proveo pred tvom gledajuci filmove haha. 

Za 9k kn je super deal na mall.hr

Slika je zakon, jednostavno u full mraku je nesto neviđeno. Kao što je kolega gore rekao, nadam se da nikad više necu ici na LCD. Cak i u dnevnom svijetlu je slika super ali mrak je nešto što daje posebnu čar.

 

Htio sam osporiti da ne postoji razlika između 4k i FHD na 3 metra no i sam sam se uvjerio u to. Mislim, postoji ali nista znacajno. :D

Odusevljen sam TVom i dodatan plus je smart share od LG-a (kojeg mi je kolega sa foruma preporucio) gdje vam je zapravo PC media server i lagano samo nabavim filmove na pcu, stavim titlove i odem u drugu sobu gledat.


Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2019 17:53 (Stryder).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav ljudi, ja san novi ode. zoven se ivan, ako koga zanima. ugl prije cca misec dana san uzea od tele2 priko pretplate ps4 500gb, a sad bi uzea tv za u sobu. već misec dana san provea pomalo gledajuci i citajuci, kako domace tako i strane recenzije o tv-ima. sto vise gledan, iman neki osjecaj da sve manje znan o tome. stvar je u tome da ima more recenzija, a tako rečeno ne mogu se naci tri iste za odredeni model(sto baba, kilavo dite). sve ovo mi je dopizdilo vec, a nisan do sad odigra taj isti ps4 niti po ure. vi ste prvi forum na koji san naletija, a da vas jos ima aktivnih, pa evo da vas malo propitan.

 

uglavnon, s obziron da san ogranicen s prostoron(mala soba) ja ću gledati taj isti tv s udaljenosti od jedno cca 1.7m-2m(po potrebi može i bliže).

 

sad me zanima koja bi mi veličina trebala da uspijen sta više iskoristiti, od ps-a, tv-a i od prostorije? iz prve san se mislija 82cm pa do 100cm max, al onda normalno pročitan od nekoga, sta veći to bolji vamo-tamo.

 

ovaj tv će meni biti u sobi i na njemu cu ugl igrati ps4, eventualno youtube. s obziron na to i s obziron na cinjenicu da ps nije PRO model, ima li mi smisla uzeti UHD, oću li s njin uopće dobiti ista na kvaliteti slike u igri? cita san neke starije forume iz 2016te di ljudi ne preporučuju kupovinu UHD za obični ps4 jer da apsolutno ništa ne dobivas s tin, a ovi su skuplji ka. opet na drugo misto ljudi govore ka bolje uzmi, tehnologija napreduje la la la la. ko je tu lud? jeli to istina? jeli se sta prominilo/poboljšalo? 

 

 

citajući recenzije dosa san do ovih par, al su svi UHD:

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/10520591/audio-video/televizori/lcd-led-tv/samsung-ue40nu7122kxxh-40-uhd-smart-led-televizor

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/10270708/audio-video/televizori/lcd-led-tv/samsung-led-televizor-uhd-ue40nu7192

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/10335995

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/10326317/audio-video/televizori/lcd-led-tv/lg-oled-tv-43uk6500mla-uhd-43

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/9101499/audio-video/televizori/lcd-led-tv/sony-kd43xe7005baep-uhd-smart-led-televizor

 

ukoliko mi UHD ne poboljšava išta, zamolija bi vas par primjera full hd televizora sta vi znate iz iskustva da su dobri

 

stvarno bi bija zahvalan ako bi mi neko pomoga s ovin.

btw vise ste nego dobrodosli da me kritizirate ako sta krivo gledan ili da preporučite neke tv po svon izboru, do 43"/110cm

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stryder kaže...

Odusevljen sam TVom i dodatan plus je smart share od LG-a (kojeg mi je kolega sa foruma preporucio) gdje vam je zapravo PC media server i lagano samo nabavim filmove na pcu, stavim titlove i odem u drugu sobu gledat.



 Malo gledam po stranicama na netu, nemogu naci da li i SK8500 ima Smart Share, da li netko zna?

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

SmartShare je DLNA server aplikacija koju je napravio LG i koju instaliraš na PC. LG televizori mogu pristupiti bilo kojem DLNA serveru (Mezzmo, PlayOn, Plex, CyberLink PowerDVD, PS3 Media Server, Serviio, SmartShare, UMS, ...). DLNA softver je u gotovo uvijek besplatan ili open-source, a ono što je nekima zanimljivo je da netrebaš uopće registrirati uređaje ili konfigurirati mrežu.

 
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I sad ima smartshare aplikacija na starijim LG televizorima (webOS1) , tj to je media player . Preko nje se pristupa multimediji na USB, harddiskovima , DLNA media serverima itd.
Btw od svih gore DLNA servera što je kolega leonardo predložio moja preporuka ide za serviio . Probao ih većinu i najbolji se pokazao.
LG ev smartshare nije loš ali serviio je puno organiziraniji , sve lijepo poslozi po folderima kao na kompu dok ovaj razbaca sve, ne zna se ni ko pije ni ko plaća.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, koji TV uzet do cca 2500-2700kn? 

Nema potrebe za 4k, bitno da je sto veci ekran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
robogo kaže...

Postoji li na ovoj temi kakav konsenzus oko TCL 55DP660 kao "mog prvog 4K TV-a za Netflix i Playstation 4K gaming"?

 

Izgleda mi kao dobar omjer cijene i kvalitete.

 Ovdje imaš svakako bolji model Philipsa:)

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 Bolji po... Čemu točno? Nemoj samo reći performansama Android OS-a.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robogo kaže...
garfield1 kaže...
robogo kaže...

Postoji li na ovoj temi kakav konsenzus oko TCL 55DP660 kao "mog prvog 4K TV-a za Netflix i Playstation 4K gaming"?

 

Izgleda mi kao dobar omjer cijene i kvalitete.

 Ovdje imaš svakako bolji model Philipsa:)

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 Bolji po... Čemu točno? Nemoj samo reći performansama Android OS-a.

 Kao prvo ima Philips osjetno bolje procesiranje slike:)) Kao drugo osjetno bolju pokretnu resoluciju, bolje zatemnenje panela itd.. Tcl ima samo nekoliko bolji razpon boja.. A da ne pričam, koliko dugo treba da proradi Android na tom TCL-u.. Pogledaj zbog mene možeš uzet taj TCL, ali vjeruj mi, da je Philips svakako bolja opcija..Ovi Evropski TCL modeli nisu ništa posebno.. Ja imam taj model Philipsa i veoma sam zadovoljan:)) A ti sam odluči..

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 18:59 (garfield1).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

filips je na dnu svih ljestvica, najmanje PET kineskih proizvođača koji su daleko ispred a da ne spominjemo korejske i japanske.

 

Dakle ispred KINESKOG FILIPSA su redom KINESKI velikani:

 

1. HISENSE

2. TCL

3. SKYWORTH

4. HAIER

5. CHANGHONG

 

 
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

 

 

Kako je krenulo,LCD će nadmašiti cijenu OLEDa.
Pa ti sad procjeni šta je bolje

Već JE NADMAŠIO

 

https://www.nabava.net/televizori?q=55xg

 

Pa sad ti reci da je 55" OLED preskup

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

filips je na dnu svih ljestvica, najmanje PET kineskih proizvođača koji su daleko ispred a da ne spominjemo korejske i japanske.

 

Dakle ispred KINESKOG FILIPSA su redom KINESKI velikani:

 

1. HISENSE

2. TCL

3. SKYWORTH

4. HAIER

5. CHANGHONG

 

 Pa jel si se ikad pitao zašto je tako:)

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Flagship kaže...

filips je na dnu svih ljestvica, najmanje PET kineskih proizvođača koji su daleko ispred a da ne spominjemo korejske i japanske. ...

 

 Pa jel si se ikad pitao zašto je tako:)

 Zato jer kad kupiš nešto od njih znaš što uzimaš. Televizor po cijeni iz bajke. Da su nešto super kvalitetni, počevši od konstrukcije ili elektroničkih komponenti pa do operativnog sistema, to nisu, ali za razliku od Philipsa koji je napravljen isto tako tu kvalitetu ne plaćaš po cijeni koju Philips traži za svoje televizore.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Crt True Colors kaže...

 

 

Kako je krenulo,LCD će nadmašiti cijenu OLEDa.
Pa ti sad procjeni šta je bolje

Već JE NADMAŠIO

 

https://www.nabava.net/televizori?q=55xg

 

Pa sad ti reci da je 55" OLED preskup

 Tko god je uzeo OLED LG55B8 za 9200 kn to je bio najbolji ulog po toj cijeni i toj velicini ekrana.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice