Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.381
|
čitano: 14.184.360
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Junior335 kaže...

Tcl 65c735

 

Stremio + rd

Expen4bles (58.03GB)

Lotr: the return of the king (76.32GB)

 

Sve normalno radi, osim kada premotavam onda treba malo pricekat.

 Onda sam fulao :(

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako se radi o smart TV-u, pogotovo Androidu, tu se kupi usb to lan, gigabitni i tih problema nema, uštekaš mrežu i to je to...

A preko 5GHZ wifia isto to ide bez problema, nema veze što se ne radi o WiFi 6 standardu recimo, nego WiFi 5...

pružatelj IPTV usluge(kontakt na PP)
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 18:13 (zoharbizo).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, moze preporuka 43" TV-a (ne stane mi veci ) do max 300€ ?

Thx

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@60nine ....
Bar sam dva puta odgovorio i ne znam zasto se i dalje iščuđavaš , a i gdje sam rekao da ti ili peti deseti trebate tako i da to mora biti fs ? na tržištu je više dr uređaja sa punokrvnim googletv os koji mogu postaviti i početnici u par minuta, tako da je i to jako tanak argument :D
Btw, dao sam svoje argumente i razloge , ali evo opet ....vjerovao ili ne ,ima ljudi koji ne žele 'sve na jednom mjestu' kao npr. ti, ne žele pet playera jer im onaj ugrađeni vrti sve živo i neživo , ne žele biti ograničeni na tcl, Philips i Sony I još poneki samo zbog os,( koji se btw lako premosti i uglavnom bolje izvodi na opisani način nego na bilo kojem tv ‐u) itd itd ... sve čisto , uredno, stik koji je kao dio tva, sve elegantno na dva klika i jednim daljincem, ma koliko se to nekome možda činilo nemogućim, a ako zastari kupiš novi i idemo dalje, toliko teško za svariti ? prihvati to ili nemoj ,stvar je vrlo jednostavna, a I ne posmatramo svi sve istim očima 😉

@digitall hahah pa što govorim sve vrijeme, stekavi webos ako ne radi dobro zamjenis android stikom, čim ćeš ti te svoje kad uštekaju, drugim androidom na stiku, android na android, a ? ma ekstra elegantno, nema šta :D
A u vezi stekavog webos, sjedi u auto i dođi vidi kako se sve vrti na tvu iz 2016 ..
ovim stavljam točku na ovu temu, nemam vremena se ubjeđivat dalje .hvala Bogu, demokracija je i svi možemo koristiti što želimo. Lp svima i živili.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ak netko ne shvaća, onda to nismo mi :)

ne znam dal ima više ljudi koji vole sve imat odmah u TV-u ili vas koji vole trošit extra na dodatke s kojima dobijaju još nešto uz TV što su mogli imati odmah ;) (ok, možda ne toliko tad u 2016. kao danas, al kužiš kaj hoću reć)

 

btw imam u TV-u i njegov predinstalirani player koji je vjerojatno super za 99% ljudi, ali eto - meni nije dovoljno dobar...

 

no, kako veliš - svakom njegovo i tu se slažemo, falabogu pa danas možemo birat ono kaj nam svakome najbolje paše

Moj PC  
1 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

@digitall hahah pa što govorim sve vrijeme, stekavi webos ako ne radi dobro zamjenis android stikom, čim ćeš ti te svoje kad uštekaju, drugim androidom na stiku, android na android, a ? ma ekstra elegantno, nema šta :D

 znači android stick je sasvim ok da zamijeni neki os na tv-u, osim kad je to android hahah top... to se ne smije, iz vjerskih razloga :D 

ako se već radi zamjena nakon X godina, onda ću radije imati sve direktno na tv-u tih prvih X godina a ne u to vrijeme imati X uređaja nepotrebno...

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 19:11 (digitall).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Dzaba ti Stremio na tv-u kada tv-i imaju 100 mbit lan portove.Ako hoces pogledati film od 50+ gigi zaboravi Tv-i jos nemaju niti wifi 6

 Stremio + Real Debrid.

 

Zakeširani torrenti, torrent od 80gb  se streama,dovoljna brzina i 20mbit, sve radi ko podmazano,nema štekanja.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 20:08 (BioZZG).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hot kaže...
Pozdrav,

na žalost ne stane mi ništa veće od 65 incha pa bi Vas molio prijedlog best by-a za tv od 65" u iznosu do 1000 €. Kao i prvi put tv bi se primarno koristio za streaming servise, filmove, serije, iptv a najmanje za gaming.

Hvala svima unaprijed.

 Već sam ti dao preporuke na prošloj stranici, ne znam da li si ih škicno, dao sam ti linkove na veoma dobre TV-ove za te pare...

 

Mogo bi u obzir dodat i Samsunga Q70C koji je po speckama sličan onom koji sam ti preporučio (Q80C - serija iznad), savršen za gameanje i gledanje običnih TV kanala, a još bi bilo bolje da uz njega dobiješ i 2+3 god. gare, jer se ne trebaš bojati kada ti rikne usred 1-2 god. korištenja...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2024 20:45 (Vavoom).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav iako nije tema ispričavam se. Ali molio bih pomoć. Naime imam Vivax TV (nije Smart Tv) (model je vivax tv-32le114t2s2). Zanima me kako ukloniti šifru (a zaboravio sam je).

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
Tascam kaže...

Dzaba ti Stremio na tv-u kada tv-i imaju 100 mbit lan portove.Ako hoces pogledati film od 50+ gigi zaboravi Tv-i jos nemaju niti wifi 6

 Stremio + Real Debrid.

 

Zakeširani torrenti, torrent od 80gb  se streama,dovoljna brzina i 20mbit, sve radi ko podmazano,nema štekanja.

 

 

 ja gledam stremio preko Firestick 4K max pa mi bude buffering, koji bi mogao biti razlog, ovi manji rade uredno. brzina uvijek preko 100mbps

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dennocro kaže...
BioZZG kaže...
Tascam kaže...

Dzaba ti Stremio na tv-u kada tv-i imaju 100 mbit lan portove.Ako hoces pogledati film od 50+ gigi zaboravi Tv-i jos nemaju niti wifi 6

 Stremio + Real Debrid.

 

Zakeširani torrenti, torrent od 80gb  se streama,dovoljna brzina i 20mbit, sve radi ko podmazano,nema štekanja.

 

 

 ja gledam stremio preko Firestick 4K max pa mi bude buffering, koji bi mogao biti razlog, ovi manji rade uredno. brzina uvijek preko 100mbps

 Jel imaš uz stremio Real Debrid?

 

Ako ne, to ti je razlog.

 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam od Iskona 70/20 sa 100Mbps LAN portovima i TV TCL 735 pa mi filmovi od oko 40GB nikada ne štekaju, vjerujem da samo oni što koriste wifi za TV imaju probleme jer svaki wifi signal u blizini na istom kanalu može rezultirati buferingom slike zbog usporenja wifi veze .

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AF139 kaže...

Imam od Iskona 70/20 sa 100Mbps LAN portovima i TV TCL 735 pa mi filmovi od oko 40GB nikada ne štekaju, vjerujem da samo oni što koriste wifi za TV imaju probleme jer svaki wifi signal u blizini na istom kanalu može rezultirati buferingom slike zbog usporenja wifi veze .

 Stremio tj. Torrentio streama torrente, brzina veze je dovoljna i 20.

Ukoliko torrent nema seedova puno, štekat će ako nemate Real Debrid postavljen.

 

RD je 6 mj. 15 eura, a imaš sve serije filmove anime kaj god bez štekanja, nema smisla plaćat streaming servise uz ovo čudo.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gale92 kaže...

Pozdrav iako nije tema ispričavam se. Ali molio bih pomoć. Naime imam Vivax TV (nije Smart Tv) (model je vivax tv-32le114t2s2). Zanima me kako ukloniti šifru (a zaboravio sam je).

 Dok ti je tv upaljen pritisni na daljinskom tipku MENU pa 1, 1, 4, 7. Odaberi prvu opciju (mislim da je to za factory settings). Javi ako si uspio

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BioZZG kaže...
dennocro kaže...
BioZZG kaže...
Tascam kaže...

Dzaba ti Stremio na tv-u kada tv-i imaju 100 mbit lan portove.Ako hoces pogledati film od 50+ gigi zaboravi Tv-i jos nemaju niti wifi 6

 Stremio + Real Debrid.

 

Zakeširani torrenti, torrent od 80gb  se streama,dovoljna brzina i 20mbit, sve radi ko podmazano,nema štekanja.

 

 

 ja gledam stremio preko Firestick 4K max pa mi bude buffering, koji bi mogao biti razlog, ovi manji rade uredno. brzina uvijek preko 100mbps

 Jel imaš uz stremio Real Debrid?

 

Ako ne, to ti je razlog.

 

 imam realdebrid.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što mislite iz koje trgovine (mislim na one prve 3-4) iz ovog linka naručiti ovaj TV u cijeni oko 679€
https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-55x75wl-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-451384481

Jel imate kakva pozivna ili negativa iskustva u vezi tih trgovina.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, trazim neki tv u jeftinijem rangu pa mi za oko zapela ova 4 modela. 

Vecinom bi se koristio za gledanje filmova/serija s neta i igranje igrica. 

 

Jel imate koju preporuku ta cetiri zasto da / zasto ne ili nesto trece u tom rangu? 

 

https://bukal.hr/p/grundig-tv-55ghu8590-androiduhd4k/

 

https://www.futura-it.hr/lg-uhd-tv-55ur74003lb-55ur74003lb/211283/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://bazzar.hr/p/K2E2NKN-grundig-led-tv-55-ghu-7970b?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://bukal.hr/p/grundig-tv-55ghu7910b-uhd-android/

 

 

 

Hvala i LP 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kawabunga kaže...

Pozdrav ekipa, trazim neki tv u jeftinijem rangu pa mi za oko zapela ova 4 modela. 

Vecinom bi se koristio za gledanje filmova/serija s neta i igranje igrica. 

 

Jel imate koju preporuku ta cetiri zasto da / zasto ne ili nesto trece u tom rangu?

 Za te pare bolje poviri TCL C645, malo boljih specki od tih Grundiga/Beka (imam veoma loša iskustva s njihovim TV-ovima - već pisao na stranicama prije), slika je veoma fantastična u tom rangu, također je dobar i za gameanje (120Hz refresha, 2 HDMI 2.1 porta), isto ima GoogleTV sistem, a još bi bilo idealno dobiti uz njega i 2+3 god. gare, jer se onda ne trebaš bojat ak ti TV rikne u 1-2 god. korištenja...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobio mail od emezzete, storniraju narudžbu i vraćaju novce za 65" C735 i usisavač, šteta...

Jeli ikome prošlo???

pružatelj IPTV usluge(kontakt na PP)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zoharbizo kaže...

Dobio mail od emezzete, storniraju narudžbu i vraćaju novce za 65" C735 i usisavač, šteta...

Jeli ikome prošlo???

 Dobio malo prije i ja isti mail, ali sam poslao prigovor pa ćemo vidjeti što kažu. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovani, HITNO tražim tv, stoga molim preporuke. Ono što se traži je 50 ili 55-inčni zaslon, novija tehnologija prikaza slike (OLED, QLED i šta ja znam da još ne postoji)i za potrebe gledanja zemaljske tv, znači za klasično korištenje. Ajde da ima i kakvu takvu garanciju. Maksimalni budžet je 1300€, ali ak nema potrebe za izdvajanjem tolkog novca, tim bolje! Hvala ljudeki unaprijeeed

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
UnderPressure kaže...

Poštovani, HITNO tražim tv, stoga molim preporuke. Ono što se traži je 50 ili 55-inčni zaslon, novija tehnologija prikaza slike (OLED, QLED i šta ja znam da još ne postoji)i za potrebe gledanja zemaljske tv, znači za klasično korištenje. Ajde da ima i kakvu takvu garanciju. Maksimalni budžet je 1300€, ali ak nema potrebe za izdvajanjem tolkog novca, tim bolje! Hvala ljudeki unaprijeeed

 Za ovo šta si naveo baci oko na LG C3 ak ti je kvalitet slike bitniji od samih TV featurea, u suprotnom uzmi Samsunga QN85C sa odličnim speckama i vrlo dobrom slikom (ipak se za te pare uzima neki OLED poput dotičnog C3), a još bi bilo idealno dobiti uz oba dva i 2+3 god. gare jer si tak miran šta se tiče popravki...
Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
@60nine ....
Bar sam dva puta odgovorio i ne znam zasto se i dalje iščuđavaš , a i gdje sam rekao da ti ili peti deseti trebate tako i da to mora biti fs ? na tržištu je više dr uređaja sa punokrvnim googletv os koji mogu postaviti i početnici u par minuta, tako da je i to jako tanak argument :D
Btw, dao sam svoje argumente i razloge , ali evo opet ....vjerovao ili ne ,ima ljudi koji ne žele 'sve na jednom mjestu' kao npr. ti, ne žele pet playera jer im onaj ugrađeni vrti sve živo i neživo , ne žele biti ograničeni na tcl, Philips i Sony I još poneki samo zbog os,( koji se btw lako premosti i uglavnom bolje izvodi na opisani način nego na bilo kojem tv ‐u) itd itd ... sve čisto , uredno, stik koji je kao dio tva, sve elegantno na dva klika i jednim daljincem, ma koliko se to nekome možda činilo nemogućim, a ako zastari kupiš novi i idemo dalje, toliko teško za svariti ? prihvati to ili nemoj ,stvar je vrlo jednostavna, a I ne posmatramo svi sve istim očima 😉

@digitall hahah pa što govorim sve vrijeme, stekavi webos ako ne radi dobro zamjenis android stikom, čim ćeš ti te svoje kad uštekaju, drugim androidom na stiku, android na android, a ? ma ekstra elegantno, nema šta :D
A u vezi stekavog webos, sjedi u auto i dođi vidi kako se sve vrti na tvu iz 2016 ..
ovim stavljam točku na ovu temu, nemam vremena se ubjeđivat dalje .hvala Bogu, demokracija je i svi možemo koristiti što želimo. Lp svima i živili.

 Ti si neki baš nedokazan lik a, da ne kažem malo i bezobrazan , a vidim  i dalje se nešto  iščuđavaš  ? 

evo, vjeruj ,  i ja se iščuđavam i ne mogu vjerovati neke stvari .... 

Jedini tu koji ne shvaćate stvari ste ti i kolega istomišljenik ti koji očito ne mogu da `svare `   da postoje ljudi koji imaju drugačije izbore,  želje i potrebe i da vaš stav nije univerzalno pravilo niti je Bogom dano  ...  može li to kako  doći do tog mozga ,  ili je i on uštek`o malo ko i android  ? 

 

pored toga sto ni u jednom slučaju nisam nametao svoje kao najbolje za sve ( za razliku od nekih ) , više sam puta u detalje elaborirao sto sam htio i mislio reći  , al svejedno ista priča,  tako da vidim da si od onih (kao i kolega istomišljenik ) sto vide isključivo ono što žele  da vide  , `suptilno ` namećete svoje drugima kao jedino ispravno, pokušaji diskreditacije forama iz trećeg osnovne, (( sto si btw  pokazao i na dr temi gdje si kao i ovdje izvrtao moje riječi ,  tupio svoje  iako sam kao i tu više puta objasnio ),  tako da stvarno nemam volje ni vremena  da se raspravljam sa kojekakvim forumskim  android warriorima . 

 

@digitall hahahahaha znao sam da ćeš se na to uhvatiti ko muha na d.ek , i da opet nisi shvatio poantu sve priče  

Da , webos koji i nakon gotovo 8 god koliko ga koristim  i dalje radi kao i prvog dana na tv serije 8  i ne treba mu stik , dok ti taj svoj nakon 7 8 g vj nećeš moći ni upaliti , kamoli šta drugo  

 

poruka obojici ,udahnite duboko pa  pročitajte još jednom , dva , pa i pet puta ako treba , možda napokon i shvatite poantu sve priče ... over and out i srdačan pozdrav 

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koja druga tema i koje izvrtanje tvojih riječi? ili je taj dio išao kolegu?

 

btw izdvoji mi dio gdje sam napisao da je nešto najbolje i\ili najgore i da nekome nešto namećem... ja sam prosječan korisnik i kao takav dajem savjete istim takvima jer smatram da im moj savjet može pomoć (pogotovo ako vidim da netko ima iste preferencije kao ja)

 

internet warrior - to nisam čuo od useneta s početka 2000ih... smiješno :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja još nisam dobio mail odbijenice no mislim da ni ne budem dobio nikakav jer sam odabrao plačanje po pouzeću....naručio sam u subotu, ne znam kada ste vi koje su odbili??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wiz3m4n kaže...

Ja još nisam dobio mail odbijenice no mislim da ni ne budem dobio nikakav jer sam odabrao plačanje po pouzeću....naručio sam u subotu, ne znam kada ste vi koje su odbili??

 Subota, platio karticom.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Subota ili nedjelja, nisam ni sam siguran, direkt karticom.

Javi što kažu na žalbu.

pružatelj IPTV usluge(kontakt na PP)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
E neka bude sve kako ti kažeš pa da završimo s ovim , ok :)
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
E neka bude sve kako ti kažeš pa da završimo s ovim , ok :)

 

a ne ne, djelomično si i ti u pravu :D

inače sve 5, na forumu smo, raspravljamo... cheers

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobio i ja mail maločas, sa odbijenicom, napisao isto prigovor, no mislim da neke vajde tu ne bude

 

Mogli bi skupnu tužbu napravit, eto ima nas 3je barem 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2024 14:14 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice