Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.612
|
čitano: 14.374.434
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MAXZOR kaže...

Pozdrav!!

 

Nisam htio otvarat novu temu jer sam ovde i prije gledao i citao koji tv kupiti pa znam da ima dosta znalaca, ukoliko je ipak problem neka se izbrise pa cu probati drugdje, ipak nadam se da nece par odgovora na ovaj moj post biti problem.

 

NAIME, tocno na pocetku 11 mj.2023, ovdje sam saznao da je PEVEX napravio rasprodaju za model SONY 55X89J koji je na ostalom trzistu oznacen kao X85J

120hz, dolby vision atmos, vrr, google tv, dosta dobra slika i opcenito svgudje su recenzije jako dobre.

Pevex ga je prodavao za 530e, prosao sam par tema po redditu i vidio da je to u tom trenutku ulov za te novce, narucio sam odmah.

 

Tv stize nakon par dana na moju adresu, spajam i palim, sve glatko i normalno funkcionira, malo testiram netflix i ostale sitnice, slika je za mene kao normalnog korisnika bila stvarno TOP.

Medutim odmah sam skuzio jedan problem za koji ne znam naziv ali pokusat cu opisati, dakle kao da slika nije ucitana da kraja na odredenim elementima sadrzaja i to izgleda poprilicno ruzno, kao kockice crnih pixela na hrpi. Kasnije sam negdje procitao da se taj problem moze opisati kao "screen artifacts" 

Npr. kada se gleda nesto na netflixu i pauzira se na vrhu ekrana uvijek je proizran dio gdje su sa lijeve i desne strane neke informacije o sadrzaju koji se prikazuje, evo taj dio kod mene nije proziran i izgleda ocajno, kao da nije ni ucitan..Dalje, naslovna stranica u hbo aplikaciji takoder isti problem..Tu sam mislio da je problem do streaming platformi pa zato nisam vratio tv odmah pevexu jer sve ostalo kada se gleda sadrzaj stvarno izgledalo odlicno i navedeni problem nije postojao kada se gleda film/serija, ps5 slika top, itd..tako da sam to totalno zanemario. 

Neki dan gledam screen saver od tv-a i vidim da je na odredenim slikama koje su tamnije postojan isti problem kao sto sam gore opisao i tu me vec malo zabrinulo da li sam lud sto nisam odmah vratio kada sam mogao unutar 14 dana.. Sinoc upalim novi top gun na netflixu koji je koliko mi se cini 1080p i tu se prvi put pojavljuje ovaj problem i unutar filma, prva mracna scena gdje glumac izlazi iz neke kabine doslovno mi prikaze sve te "deformacije" dakle na crnom ekranu kako se slika mice tako i to crnilo sa pixelima luduje.

Skinem sa ytsa isti film u 4k, prebacim na usb i upalim poprilicno bolja situacija ali recimo na toj tamon sceni i dalje vidim te deformacije ali u znatno manjoj kolicini, nakon toga u postavkama podesim black level sa 50 na 45/44 i taj problem se vise na filmu sa usba uopce vise ne vidi ali sa istim postavkama na netflixu isti film samo mala razlika. 

 

Video gdje se vidi scena koju sam prepricao iz filma top gun koji je pusten na netflixu : https://streamable.com/377fhx?fbclid=IwAR1mOG7I7aeoH0PjN8-nkF9MWKgl1KW2ptVsQkUAF9d7tKpVQuzuhd8_gdw

Takoder prilazem nekoliko slika primjera problema koji sam opisivao. 

 

Moje pitanje je sto da radim? Da li se radi o problemu sa tvom ili je softverski problem? Da li da vratim tv?

Recimo nemam problema navedenim filmom na usbu nakon sto sam spusito black level na 45 ili 44, kada je na 50 problem nije primjetan kao na netflixu ali se vidi...Black level na 45/44 tada je i slika vidljivo tamnija i problema 98% nema, MINIMALNO na odredenim scenama mozda jedna nepravilnost u nekim mracnijim scenama, npr nema ni jednda deformacija na sceni koju sam gore zalijepio sa filmom na usbu i black level 45 ili 44, a screensaver, hbo i netflix ista stvar, mozda nakon smanjenog black levela malo bolje ali i dalje nije to to. 

Gdje god sam citao ljudi hvale ovaj tv u toj klasi i nitko nema ovakav problem.

 

Hvala svima na pomoci unaprijed.

 

 

Molim vas zadnji put pomoc vezano za ovaj problem.

 

Ovaj put cu biti kratak. Evo citirao sam koji je problem bio i odlucio sam dati priliku tvu kao ajde mozda je problem internet/software i slicno ali evo neka mi netko kaze da li je ovo na videu normalno? Dakle dogada se i na ps5 prilikom ulaska u astro..

Moze li neki savjet sto da kazem na reklamaciji posto je tv iz pevexa a da mi ne probaju ovo opravdat...kako se uopce ovo naziva, nije valjda da ovo moze spadat pod nesto normalno? 

 

video :  https://streamable.com/018o99   /    https://streamable.com/tinlqw 

 

hvala unaprijed svim dobrim ljudima!!

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

jesam dobro shvatio , hdr10 (obicni)  bolji od DV-a ? na čemu si to usporedio pa došao na taj zaključak ? 

 Na dv na lgu i na hdr10 na samsungu.

ne moze format poboljsat panel moze samo rafit unutar ogranicenja panela.

qdoled jednostavno bolje izgleda

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Pixel kaže...
BioZZG kaže...
volegradele kaže...
Pixel kaže...
Dan1234567890 kaže...

Mali jučer bacio AA bateriju iz daljinskog od autića na pod, odbila se i udarila u ekran. na prvu se ne vidi ništa, ali kad se bolje pogleda u to mjesto, vidi se da je ekran pukao. LG 65" OLED, star 4 g. 🙈🙈

Naravno, uopće se ne pali i ne radi.

Eh.

mam 2 pitanja:

  • Što da radim s TVom? nemam kutiju, ne stane mi u auto, da li mogu zvati neko skupljanje el. otpada da dođe po njega, jel tko ima kakvih iskustva?
  • Moguće da bi uzeo sada 77", koliko vidim sad je preporuka samsung QE77s90C da je bolja slika nego na LG-u? Vidim na nabava.net cijene, QE77S90C je 2.469€ a LG OLED77G23LA.AEU 2.899€.

 

Ili je preporuka Samsung QE77S95CA, koji vidim za 3.044€?

 

s obzirom koliko je to para, jesu ovo dobre cijene ili su bile neke akcije koje bi se isplatilo pričekati...?

 

thx na pomoći...nisam planirao sad kupovinu TV, pa uopće nisam pratio kakavo je stanje, samo sad sam bacio pogled na zadnjih nekoliko stranica tu u temi...

 

 

 Ako ne misliš popravljat u servisu stari tv, imaš ove što odvoze elektronički otpad, treba vidjet raspored u tvom kraju. 

Od 77" uzmi samsung  ako ti je prioritet kvaliteta prikaza, S90C 77" je sigurno panel druge generacije (isti kao i u s 95C) i ako nisi ono skroz sitnicav, nece ti biti neke bitne razlike do s95c,  istina s95c je svjetliji u hdr-u, ali i s90c je zaista svijetao pa ti to u praksi nece biti velika razlika. Druga razlika je sto s95 c ima one connect box, a s 90c nema, ako ti je to opće bitno.

Gle ako ti lova ne igra neku ulogu, tj ova razlika u cjeni, uzmi S 95C jer je to jedan od najboljih tva koji trebutno mozes kupit.  Ako ti je razlika u lovi imalo bitna, s90C je trenuto best buy i dobit ces barem 90% ovoga sto nudi s95C.  u77" verziji mnogi govore da niti ne treba ići na s95c jer su razlike premale.  Ja sam uzeo s95c jer je cijena bila zaista odlična (2550 € na edigital), ali nigdje drugdje više nisam vidio tu cujenu niti bilizu nakon toga

 Ja bih ipak dao laganu prednost LG G3 OLEDu ..

 Jedino LG jer ima 5 godina default garanciju na panel.

Kvaliteta slike je na Samsungovoj strani, QD OLED je jednostavno upgrade naspram woleda, tu nema dileme.

 Ma to je podvala za 5g na panel, da dobis panel, rad i transport i sve ostsle troskove placas sam.

A sto je s ostatkom tva, garancija samo 2 g, tj g modeli nisu bili u onoj akciji od 5 g jamstva

 

Zašto onda samsung nije "podvalio" 5 godina jamstva na vlastiti panel ak je to tak, pišeš bedastoće. G3 u velikoj većini promocija u eu državama ima uz tvorničko panel 5 g jamstvo i još klasičnih 5 g jamstva ovisno o tržištu, tipu promocije itd itd.

 Mene pitas zasto nesto samsung nije napravio ???

Briga me za eu drzave, kupujem u HR i jedino mi je bitno koliko jamstvo ovdje vrijedi.

ti pises bedastoce ! Ciljao sam i G3 i dobro proucio jamstvo, ocito si pogledao samo reklamni letak.

U promociji s 5g jamstva je lijepo pisalo koji modeli su ukljuceni, Za G seriju je pisalo da nije u promociji.

Znaci 5g na panel za G seriju je samo za fizicki panel, napisano je da troskove rada i transport snisis sam.

Ostatak tva ima stsndardno jamstvo, pa sk ti crkne elektronika nakon 2 g, placas sam popravak.

A Samsung je isao s agresivnom cijenom, znaci za 77" g3 je bio 4500€ uz sve moguce popuste kad sam s95c uzeo za 2500€.

Nikakve dvojbev tu nije bilo!

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MAXZOR kaže...
MAXZOR kaže...

Pozdrav!!

 

Nisam htio otvarat novu temu jer sam ovde i prije gledao i citao koji tv kupiti pa znam da ima dosta znalaca, ukoliko je ipak problem neka se izbrise pa cu probati drugdje, ipak nadam se da nece par odgovora na ovaj moj post biti problem.

 

NAIME, tocno na pocetku 11 mj.2023, ovdje sam saznao da je PEVEX napravio rasprodaju za model SONY 55X89J koji je na ostalom trzistu oznacen kao X85J

120hz, dolby vision atmos, vrr, google tv, dosta dobra slika i opcenito svgudje su recenzije jako dobre.

Pevex ga je prodavao za 530e, prosao sam par tema po redditu i vidio da je to u tom trenutku ulov za te novce, narucio sam odmah.

 

Tv stize nakon par dana na moju adresu, spajam i palim, sve glatko i normalno funkcionira, malo testiram netflix i ostale sitnice, slika je za mene kao normalnog korisnika bila stvarno TOP.

Medutim odmah sam skuzio jedan problem za koji ne znam naziv ali pokusat cu opisati, dakle kao da slika nije ucitana da kraja na odredenim elementima sadrzaja i to izgleda poprilicno ruzno, kao kockice crnih pixela na hrpi. Kasnije sam negdje procitao da se taj problem moze opisati kao "screen artifacts" 

Npr. kada se gleda nesto na netflixu i pauzira se na vrhu ekrana uvijek je proizran dio gdje su sa lijeve i desne strane neke informacije o sadrzaju koji se prikazuje, evo taj dio kod mene nije proziran i izgleda ocajno, kao da nije ni ucitan..Dalje, naslovna stranica u hbo aplikaciji takoder isti problem..Tu sam mislio da je problem do streaming platformi pa zato nisam vratio tv odmah pevexu jer sve ostalo kada se gleda sadrzaj stvarno izgledalo odlicno i navedeni problem nije postojao kada se gleda film/serija, ps5 slika top, itd..tako da sam to totalno zanemario. 

Neki dan gledam screen saver od tv-a i vidim da je na odredenim slikama koje su tamnije postojan isti problem kao sto sam gore opisao i tu me vec malo zabrinulo da li sam lud sto nisam odmah vratio kada sam mogao unutar 14 dana.. Sinoc upalim novi top gun na netflixu koji je koliko mi se cini 1080p i tu se prvi put pojavljuje ovaj problem i unutar filma, prva mracna scena gdje glumac izlazi iz neke kabine doslovno mi prikaze sve te "deformacije" dakle na crnom ekranu kako se slika mice tako i to crnilo sa pixelima luduje.

Skinem sa ytsa isti film u 4k, prebacim na usb i upalim poprilicno bolja situacija ali recimo na toj tamon sceni i dalje vidim te deformacije ali u znatno manjoj kolicini, nakon toga u postavkama podesim black level sa 50 na 45/44 i taj problem se vise na filmu sa usba uopce vise ne vidi ali sa istim postavkama na netflixu isti film samo mala razlika. 

 

Video gdje se vidi scena koju sam prepricao iz filma top gun koji je pusten na netflixu : https://streamable.com/377fhx?fbclid=IwAR1mOG7I7aeoH0PjN8-nkF9MWKgl1KW2ptVsQkUAF9d7tKpVQuzuhd8_gdw

Takoder prilazem nekoliko slika primjera problema koji sam opisivao. 

 

Moje pitanje je sto da radim? Da li se radi o problemu sa tvom ili je softverski problem? Da li da vratim tv?

Recimo nemam problema navedenim filmom na usbu nakon sto sam spusito black level na 45 ili 44, kada je na 50 problem nije primjetan kao na netflixu ali se vidi...Black level na 45/44 tada je i slika vidljivo tamnija i problema 98% nema, MINIMALNO na odredenim scenama mozda jedna nepravilnost u nekim mracnijim scenama, npr nema ni jednda deformacija na sceni koju sam gore zalijepio sa filmom na usbu i black level 45 ili 44, a screensaver, hbo i netflix ista stvar, mozda nakon smanjenog black levela malo bolje ali i dalje nije to to. 

Gdje god sam citao ljudi hvale ovaj tv u toj klasi i nitko nema ovakav problem.

 

Hvala svima na pomoci unaprijed.

 

 

Molim vas zadnji put pomoc vezano za ovaj problem.

 

Ovaj put cu biti kratak. Evo citirao sam koji je problem bio i odlucio sam dati priliku tvu kao ajde mozda je problem internet/software i slicno ali evo neka mi netko kaze da li je ovo na videu normalno? Dakle dogada se i na ps5 prilikom ulaska u astro..

Moze li neki savjet sto da kazem na reklamaciji posto je tv iz pevexa a da mi ne probaju ovo opravdat...kako se uopce ovo naziva, nije valjda da ovo moze spadat pod nesto normalno? 

 

video :  https://streamable.com/018o99   /    https://streamable.com/tinlqw 

 

hvala unaprijed svim dobrim ljudima!!

 Pokrenuo sam tu istu igru kod sebe, i kod mene na samsungu ima taj banding i posterizacija, ali je manje izrazena. Meni se cini da ti je ipak nesto do postavci na tvu. 
Ne znam kako je na sonyu, jesi na hdmi ulazu odabrao da je za 4k hdr  ili tako nesto.

je li ti black level pidesen na auto i na tvu i na konzoli. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samo se nadam da to ne temeljiš po usporedbi sa B7 oledom kojeg spominješ na temi da imaš jer ta usporedba nema nikakvog smisla iz više razloga.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2024 14:53 (error_666).
4 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
MAXZOR kaže...
MAXZOR kaže...

Pozdrav!!

 

Nisam htio otvarat novu temu jer sam ovde i prije gledao i citao koji tv kupiti pa znam da ima dosta znalaca, ukoliko je ipak problem neka se izbrise pa cu probati drugdje, ipak nadam se da nece par odgovora na ovaj moj post biti problem.

 

NAIME, tocno na pocetku 11 mj.2023, ovdje sam saznao da je PEVEX napravio rasprodaju za model SONY 55X89J koji je na ostalom trzistu oznacen kao X85J

120hz, dolby vision atmos, vrr, google tv, dosta dobra slika i opcenito svgudje su recenzije jako dobre.

Pevex ga je prodavao za 530e, prosao sam par tema po redditu i vidio da je to u tom trenutku ulov za te novce, narucio sam odmah.

 

Tv stize nakon par dana na moju adresu, spajam i palim, sve glatko i normalno funkcionira, malo testiram netflix i ostale sitnice, slika je za mene kao normalnog korisnika bila stvarno TOP.

Medutim odmah sam skuzio jedan problem za koji ne znam naziv ali pokusat cu opisati, dakle kao da slika nije ucitana da kraja na odredenim elementima sadrzaja i to izgleda poprilicno ruzno, kao kockice crnih pixela na hrpi. Kasnije sam negdje procitao da se taj problem moze opisati kao "screen artifacts" 

Npr. kada se gleda nesto na netflixu i pauzira se na vrhu ekrana uvijek je proizran dio gdje su sa lijeve i desne strane neke informacije o sadrzaju koji se prikazuje, evo taj dio kod mene nije proziran i izgleda ocajno, kao da nije ni ucitan..Dalje, naslovna stranica u hbo aplikaciji takoder isti problem..Tu sam mislio da je problem do streaming platformi pa zato nisam vratio tv odmah pevexu jer sve ostalo kada se gleda sadrzaj stvarno izgledalo odlicno i navedeni problem nije postojao kada se gleda film/serija, ps5 slika top, itd..tako da sam to totalno zanemario. 

Neki dan gledam screen saver od tv-a i vidim da je na odredenim slikama koje su tamnije postojan isti problem kao sto sam gore opisao i tu me vec malo zabrinulo da li sam lud sto nisam odmah vratio kada sam mogao unutar 14 dana.. Sinoc upalim novi top gun na netflixu koji je koliko mi se cini 1080p i tu se prvi put pojavljuje ovaj problem i unutar filma, prva mracna scena gdje glumac izlazi iz neke kabine doslovno mi prikaze sve te "deformacije" dakle na crnom ekranu kako se slika mice tako i to crnilo sa pixelima luduje.

Skinem sa ytsa isti film u 4k, prebacim na usb i upalim poprilicno bolja situacija ali recimo na toj tamon sceni i dalje vidim te deformacije ali u znatno manjoj kolicini, nakon toga u postavkama podesim black level sa 50 na 45/44 i taj problem se vise na filmu sa usba uopce vise ne vidi ali sa istim postavkama na netflixu isti film samo mala razlika. 

 

Video gdje se vidi scena koju sam prepricao iz filma top gun koji je pusten na netflixu : https://streamable.com/377fhx?fbclid=IwAR1mOG7I7aeoH0PjN8-nkF9MWKgl1KW2ptVsQkUAF9d7tKpVQuzuhd8_gdw

Takoder prilazem nekoliko slika primjera problema koji sam opisivao. 

 

Moje pitanje je sto da radim? Da li se radi o problemu sa tvom ili je softverski problem? Da li da vratim tv?

Recimo nemam problema navedenim filmom na usbu nakon sto sam spusito black level na 45 ili 44, kada je na 50 problem nije primjetan kao na netflixu ali se vidi...Black level na 45/44 tada je i slika vidljivo tamnija i problema 98% nema, MINIMALNO na odredenim scenama mozda jedna nepravilnost u nekim mracnijim scenama, npr nema ni jednda deformacija na sceni koju sam gore zalijepio sa filmom na usbu i black level 45 ili 44, a screensaver, hbo i netflix ista stvar, mozda nakon smanjenog black levela malo bolje ali i dalje nije to to. 

Gdje god sam citao ljudi hvale ovaj tv u toj klasi i nitko nema ovakav problem.

 

Hvala svima na pomoci unaprijed.

 

 

Molim vas zadnji put pomoc vezano za ovaj problem.

 

Ovaj put cu biti kratak. Evo citirao sam koji je problem bio i odlucio sam dati priliku tvu kao ajde mozda je problem internet/software i slicno ali evo neka mi netko kaze da li je ovo na videu normalno? Dakle dogada se i na ps5 prilikom ulaska u astro..

Moze li neki savjet sto da kazem na reklamaciji posto je tv iz pevexa a da mi ne probaju ovo opravdat...kako se uopce ovo naziva, nije valjda da ovo moze spadat pod nesto normalno? 

 

video :  https://streamable.com/018o99   /    https://streamable.com/tinlqw 

 

hvala unaprijed svim dobrim ljudima!!

 Pokrenuo sam tu istu igru kod sebe, i kod mene na samsungu ima taj banding i posterizacija, ali je manje izrazena. Meni se cini da ti je ipak nesto do postavci na tvu. 
Ne znam kako je na sonyu, jesi na hdmi ulazu odabrao da je za 4k hdr  ili tako nesto.

je li ti black level pidesen na auto i na tvu i na konzoli. 

4k, hdr, allm, vrr, sve ukljuceno na playu i na tvu normalno 4k i hdr sve je podeseno, black level je 50 sto je default i tu se nema sta vise dirat osim black adjust ali je isto bilo off,low,med ili high razlika je nebitna. 

Cisto sumnjam da je do postavki, vec se duze vrijeme igram s ovim tvom ili ja nesto bas fulam ili ima neki problem, al cak sam napravio i hard reset nedavno i i dalje isto zato ne znam sto bi tocno rekao uopce kada ga odnesem pevexu jer nemam vise zivaca za ovo, u dosta situacija ima problema sa tim pixelima tako ko kockice izrazene di god je nesto crno, banding sam cak skuzio u fifi kad igram ligu prvaka ona animacija od natjecanja kao da igram na mobitelu, streaming servisi svaki menu pun tih kockica.

Hvala svakako na pokusaju pomoci :-)

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2024 20:04 (MAXZOR).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdav,

 

 Daklem nakon 6 godin uživanja sa Sonyjem 55-XF9005, dobio sam volju za dijagonalu 65 do 75 inča.

Gleda se sa 2,5 do 3,5m.

 

 Ono što mi treba je eARC/ARC.

Android ili slični sustav da se može instalirat KODI beta Nightly(da bez KODIJA ništa), Plex me ne zanima.

Podrška za Dolby Vision, HDR10+ i slične.

FALD ili OLED..

Konkretno da ima xf9005 65 ili 75 inča kupio bi..

 

Imate neke preporuke.. ali me ne zanimaju TVi sa cijenama od 2000€.

Sramota je da nakon 6 godina taj rang televizora je sada skuplji nego prije.. da da inflacija..

 

Bacio sam oko na XR-65X90K .. nema ga nigdje...

 

Imate li kakovu pametnu preporuku...

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2024 7:35 (Zver).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam Sony 55-XF9005 i uzeo u prosincu na akciji u Elipsu za klince Sony KD-55X85L za 900 EUR s 2+3 godine jamstva. Vrlo dobar TV.

Preporučam

https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-sony-bravia-kd-65x85l.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Samo se nadam da to ne temeljiš po usporedbi sa B7 oledom kojeg spominješ na temi da imaš jer ta usporedba nema nikakvog smisla iz više razloga.

 Nigdje nisam rekao da imam B7.

kad jednom probas qd oled nema nazad.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MAXZOR kaže...
Pixel kaže...
MAXZOR kaže...
MAXZOR kaže...

Pozdrav!!

 

Nisam htio otvarat novu temu jer sam ovde i prije gledao i citao koji tv kupiti pa znam da ima dosta znalaca, ukoliko je ipak problem neka se izbrise pa cu probati drugdje, ipak nadam se da nece par odgovora na ovaj moj post biti problem.

 

NAIME, tocno na pocetku 11 mj.2023, ovdje sam saznao da je PEVEX napravio rasprodaju za model SONY 55X89J koji je na ostalom trzistu oznacen kao X85J

120hz, dolby vision atmos, vrr, google tv, dosta dobra slika i opcenito svgudje su recenzije jako dobre.

Pevex ga je prodavao za 530e, prosao sam par tema po redditu i vidio da je to u tom trenutku ulov za te novce, narucio sam odmah.

 

Tv stize nakon par dana na moju adresu, spajam i palim, sve glatko i normalno funkcionira, malo testiram netflix i ostale sitnice, slika je za mene kao normalnog korisnika bila stvarno TOP.

Medutim odmah sam skuzio jedan problem za koji ne znam naziv ali pokusat cu opisati, dakle kao da slika nije ucitana da kraja na odredenim elementima sadrzaja i to izgleda poprilicno ruzno, kao kockice crnih pixela na hrpi. Kasnije sam negdje procitao da se taj problem moze opisati kao "screen artifacts" 

Npr. kada se gleda nesto na netflixu i pauzira se na vrhu ekrana uvijek je proizran dio gdje su sa lijeve i desne strane neke informacije o sadrzaju koji se prikazuje, evo taj dio kod mene nije proziran i izgleda ocajno, kao da nije ni ucitan..Dalje, naslovna stranica u hbo aplikaciji takoder isti problem..Tu sam mislio da je problem do streaming platformi pa zato nisam vratio tv odmah pevexu jer sve ostalo kada se gleda sadrzaj stvarno izgledalo odlicno i navedeni problem nije postojao kada se gleda film/serija, ps5 slika top, itd..tako da sam to totalno zanemario. 

Neki dan gledam screen saver od tv-a i vidim da je na odredenim slikama koje su tamnije postojan isti problem kao sto sam gore opisao i tu me vec malo zabrinulo da li sam lud sto nisam odmah vratio kada sam mogao unutar 14 dana.. Sinoc upalim novi top gun na netflixu koji je koliko mi se cini 1080p i tu se prvi put pojavljuje ovaj problem i unutar filma, prva mracna scena gdje glumac izlazi iz neke kabine doslovno mi prikaze sve te "deformacije" dakle na crnom ekranu kako se slika mice tako i to crnilo sa pixelima luduje.

Skinem sa ytsa isti film u 4k, prebacim na usb i upalim poprilicno bolja situacija ali recimo na toj tamon sceni i dalje vidim te deformacije ali u znatno manjoj kolicini, nakon toga u postavkama podesim black level sa 50 na 45/44 i taj problem se vise na filmu sa usba uopce vise ne vidi ali sa istim postavkama na netflixu isti film samo mala razlika. 

 

Video gdje se vidi scena koju sam prepricao iz filma top gun koji je pusten na netflixu : https://streamable.com/377fhx?fbclid=IwAR1mOG7I7aeoH0PjN8-nkF9MWKgl1KW2ptVsQkUAF9d7tKpVQuzuhd8_gdw

Takoder prilazem nekoliko slika primjera problema koji sam opisivao. 

 

Moje pitanje je sto da radim? Da li se radi o problemu sa tvom ili je softverski problem? Da li da vratim tv?

Recimo nemam problema navedenim filmom na usbu nakon sto sam spusito black level na 45 ili 44, kada je na 50 problem nije primjetan kao na netflixu ali se vidi...Black level na 45/44 tada je i slika vidljivo tamnija i problema 98% nema, MINIMALNO na odredenim scenama mozda jedna nepravilnost u nekim mracnijim scenama, npr nema ni jednda deformacija na sceni koju sam gore zalijepio sa filmom na usbu i black level 45 ili 44, a screensaver, hbo i netflix ista stvar, mozda nakon smanjenog black levela malo bolje ali i dalje nije to to. 

Gdje god sam citao ljudi hvale ovaj tv u toj klasi i nitko nema ovakav problem.

 

Hvala svima na pomoci unaprijed.

 

 

Molim vas zadnji put pomoc vezano za ovaj problem.

 

Ovaj put cu biti kratak. Evo citirao sam koji je problem bio i odlucio sam dati priliku tvu kao ajde mozda je problem internet/software i slicno ali evo neka mi netko kaze da li je ovo na videu normalno? Dakle dogada se i na ps5 prilikom ulaska u astro..

Moze li neki savjet sto da kazem na reklamaciji posto je tv iz pevexa a da mi ne probaju ovo opravdat...kako se uopce ovo naziva, nije valjda da ovo moze spadat pod nesto normalno? 

 

video :  https://streamable.com/018o99   /    https://streamable.com/tinlqw 

 

hvala unaprijed svim dobrim ljudima!!

 Pokrenuo sam tu istu igru kod sebe, i kod mene na samsungu ima taj banding i posterizacija, ali je manje izrazena. Meni se cini da ti je ipak nesto do postavci na tvu. 
Ne znam kako je na sonyu, jesi na hdmi ulazu odabrao da je za 4k hdr  ili tako nesto.

je li ti black level pidesen na auto i na tvu i na konzoli. 

4k, hdr, allm, vrr, sve ukljuceno na playu i na tvu normalno 4k i hdr sve je podeseno, black level je 50 sto je default i tu se nema sta vise dirat osim black adjust ali je isto bilo off,low,med ili high razlika je nebitna. 

Cisto sumnjam da je do postavki, vec se duze vrijeme igram s ovim tvom ili ja nesto bas fulam ili ima neki problem, al cak sam napravio i hard reset nedavno i i dalje isto zato ne znam sto bi tocno rekao uopce kada ga odnesem pevexu jer nemam vise zivaca za ovo, u dosta situacija ima problema sa tim pixelima tako ko kockice izrazene di god je nesto crno, banding sam cak skuzio u fifi kad igram ligu prvaka ona animacija od natjecanja kao da igram na mobitelu, streaming servisi svaki menu pun tih kockica.

Hvala svakako na pokusaju pomoci :-)

 Ne taj black level, ne govorim o postavkama svjetline.

imas na konzoli black level postavku, highh/full i limited/low , zaboravio sam sad tocne nazive, isto imas i na tvu, time se odreduje kako se salje signal, bitno je da je i na tvu i na konzoli isto. 
Zatim provjeri na konzoli info za hdmi port, je li stvarno full rgb. Znam da neke kombinacije su znale imat izrazen banding kao tvoj ovisno koristi li se full bt2020 ili ne

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa.

 

Kupujem novi TV za stan. Stan nije prevelik pa bih se odlucio za neki TV oko 120cm dijagonale. Budzet mi je max 400 eura jer nisam cesto u stanu. Svaka preporuka je dobrodosla :)

Summoner name EUNE : Gvera
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje kupiti Hisense 65A7KQ oko 600 eura ili TCL 65c805 oko 800+ eura limit bi bio do 900 eura ima li bolje i pametnije?

LP

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HISENSE 50E7KQ oko 340 eura qled
Kupujem novi TV za stan. Stan nije prevelik pa bih se odlucio za neki TV oko 120cm dijagonale. Budzet mi je max 400 eura jer nisam cesto u stanu. Svaka preporuka je dobrodosla :)
apocalytico
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2024 12:22 (gogili).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogili kaže...
HISENSE 50E7KQ oko 340 eura qled
Kupujem novi TV za stan. Stan nije prevelik pa bih se odlucio za neki TV oko 120cm dijagonale. Budzet mi je max 400 eura jer nisam cesto u stanu. Svaka preporuka je dobrodosla :)
apocalytico

 Imam taj model ali 55".Samo pogasi sve AI automatike i namjesti po svome.Svakako preporuka.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

gledam neki veći tv za dnevnu.. sadašnji 50" ide djeci..

 

standardno gledamo iptv..netflix..hbo..

 

ne želim nikakve Hisense, Tlc i sl..

 

LG ili Samsung ili Sony dolaye u obzir..mozda eventualno phillips..

 

jel vrijedi ovo?

 

SAMSUNG Neo 65QN85C (2023) QE65QN85CATXXH

https://www.hgspot.hr/qled-tv-samsung-neo-65qn85c-2023-qe65qn85catxxh-65-165cm-ultra-hd-4k-quantum-matrix-smart-tv-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265

 

sony Bravia kd 65x75wl
https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-sony-bravia-kd-65x75wl.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2024 19:56 (rapajic_st).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Apocalyptico kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Kupujem novi TV za stan. Stan nije prevelik pa bih se odlucio za neki TV oko 120cm dijagonale. Budzet mi je max 400 eura jer nisam cesto u stanu. Svaka preporuka je dobrodosla :)

 Za te pare poviri Samsung AU7092 ili LG UR7300 (sa 15% popusta uz kod LGTV15, ali samo ak bude dostupan u nekoj od poslovnica), vrlo dobri modeli iako im specke nisu baš full, slika isto vrlo dobra (LG mislim da ima IPS matricu unutra tak da ima bolji ugao), i poslužit će bilo čemu, čak i za gledanje najobičnijih TV kanala...

 Ma sasvim odličan LED TV model ne samo po speckama, nego i kvaliteti slike, poslužit će za ovo šta si naveo + veoma idealan za gameanje (120Hz refresha + sva 4 HDMI 2.1 porta), ali ja bi za te pare išo na neki OLED, npr. LG CS6 ili za malo više para, ali ak uz ovog Sammya dobijaš 2+3 g. gare, onda ne razmišljaj puno...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rapajic_st kaže...

gledam neki veći tv za dnevnu.. sadašnji 50" ide djeci..

 

standardno gledamo iptv..netflix..hbo..

 

ne želim nikakve Hisense, Tlc i sl..

 

LG ili Samsung ili Sony dolaye u obzir..mozda eventualno phillips..

 

jel vrijedi ovo?

 

SAMSUNG Neo 65QN85C (2023) QE65QN85CATXXH

https://www.hgspot.hr/qled-tv-samsung-neo-65qn85c-2023-qe65qn85catxxh-65-165cm-ultra-hd-4k-quantum-matrix-smart-tv-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265

 

sony Bravia kd 65x75wl
https://www.sancta-domenica.hr/tv-65-sony-bravia-kd-65x75wl.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Odabrao si Sony od 800 eura i Samsung od 1300. Ako imaš 1300 ili malo više, kupi Sony za te pare i mirna Bosna :)

 

Al da, tu već ulaziš u teritorij OLEDa.

marching up and down the squaaare
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

koji model Sonyja za te pare? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

65X85L bi trebao biti tu negdje.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poštovani,

planiram kupovinu novog TV, budžet mi je do 650 eura. Zanima me 65'' ili veći, marke koje su mi zanimljive su Samsung, LG, Philips, TLC. Ako imate prijedlog pišite.

Našao sam ova dva modela pa me zanima ima li netko iskustva i koji bi bio bolji izbor?

 

Philips

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/philips-65pus8118-12-4k-uhd-led-televizor-ambilight-tv-smart-tv?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAwbitBhDIARIsABfFYIKWqXDorX4u7MFxJK6fVLbXG-bfBecemjM0I9qO0UR1jHJOdYRXrvEaAgDHEALw_wcB

 

TCL

https://www.centar-tehnike.hr/tv-led-tcl-65p735-proizvod-25156/?utm_source=jeftinije&utm_medium=products&utm_campaign=jeftinije_products&utm_content=pp_2

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2024 10:14 (ent_x).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

OK,  a sad jedno bedasto pitanje (iako, pazite vele da samo odgovori mogu biti bedasti 😁 ):

 

zanima me TV 55" i uglavnom po pisanju ovdje svela se knjiga na dva slova:

 

maximalistička verzija - LG OLED

 

minimalistička verzija - TCL miniLED

 

 

Pitanje:

 

kako se rangiraju? Je li točna premisa:

 

Kod LG - što dalje u abecedi bolja serija, broj je generacija ?

 

TCL - C645 vs C735  - prva brojka je serija, tj. više je bolje (C645 - C735), a druga unutar serije, manje je bolje (C705 - C735) ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala..idem da vidim malo taj sony

 

znači taj sony je bolji od onog samsunga? 

 

nisam neki znalac za tv.. pa ne kužim u čemu..

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Između ostalog ima Google TV OS, otvoreniji sustav od Samsungovog Tizena (veći izbor aplikacija, za legalno gledanje i pirateriju). A inače Sony najbolje kotira po pitanju kvalitete slike.

marching up and down the squaaare
2 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

 

 

kako se rangiraju? Je li točna premisa:

 

Kod LG - što dalje u abecedi bolja serija, broj je generacija ?

 

TCL - C645 vs C735  - prva brojka je serija, tj. više je bolje (C645 - C735)

Je.

Kod LG oleda c1 pa c2 pa c3 (najnoviji, najbolji)

TCL isto tako.

 

Ako hoćeš LG C3 superiornija je tehnologija u udnosu na TCL 835, koji mu je kao mini led nekakav konkurent, no realno nije.

 

Ne vidim kod TCL 835 nikakvu prednost osim što možeš doplatiti 2+3 garanciju.

 

Ja bih kupio  LGC3 OLED C3 inch.

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
3 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

OK,  a sad jedno bedasto pitanje (iako, pazite vele da samo odgovori mogu biti bedasti 😁 ):

 

zanima me TV 55" i uglavnom po pisanju ovdje svela se knjiga na dva slova:

 

maximalistička verzija - LG OLED

 

minimalistička verzija - TCL miniLED

 

 

Pitanje:

 

kako se rangiraju? Je li točna premisa:

 

Kod LG - što dalje u abecedi bolja serija, broj je generacija ?

 

TCL - C645 vs C735  - prva brojka je serija, tj. više je bolje (C645 - C735), a druga unutar serije, manje je bolje (C705 - C735) ?

 Nij3 baš max/min kako si opisao.

 

Ako pretežito gledaš zemaljske programe, streaming, i svašta nešta pomalo te ti TV radi dost dugo i gleda se kroz dan dosta onda je jedini izbor MiniLED zbog svjetline i burn ina OLEDa.

 

Ukoliko ćeš gledati većinom u zatamljenom prostoru i streaming serije filmove, onda je OLED pravi izbor.

 

OLED se u nekim situacijama bolji, u nekima MiniLED, zavisi koji ti je use case.

 

S tim da OLED, bar C3 košta trenutno poprilično više od 55 Minileda iako je C3 TOP TV.

 

Nije baš crno bijelo kak pojedinci opisuju.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zavisi koji model gledas.
C3 od 55" zna kostat 1k eura, zadnji tlc 840 nije puno jefitiniji na akciji.
Oni stariji modeli jesu.

Isto ima dosta jeftinih oleda od philipsa za 700e, pa uzmes produzenu garanciju da si na miru.

Sve ovisi kako gledas tv.
Svi iz moje sire obitelji bi dobili burn in na oledima, jer stalno gledaju iste programe i znaju pustit tv da radi i kada nisu u prostorijama, i to i preko cijelog dana ili noci
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2024 11:48 (Gemmy).
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG C3 i Tcl 835 mini led imaju približno sličnu cijenu.

 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
 
0 0 hvala 0
3 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

LG C3 i Tcl 835 mini led imaju približno sličnu cijenu.

 

 C835 je proslogodisnji model, vec postoji c845.l koji je bolji.

 

https://www.nabava.net/televizori/tcl-55c845-televizor-cijena-55-139-cm-qled-mini-led-449783891

 

1300 eura i 980 eura je poprilicna razlika.

14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ali neki su uboli TCLa za 600 € a to je upola....

Ju je je? Je ju je!
3 godine
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stric_Jura kaže...

ali neki su uboli TCLa za 600 € a to je upola....

 Ja sam uzeo u 6. Mj C845 za ovu cijenu i nedavmo starcima C835 za 560 eura na toj akciji, jednostavno ko je vidio taj je kupio, smijesna cijena bila, ali sumnjam da ce tak skoro bit opet jer su se rijesavali lagera.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice