Tomato nove tarife 2023

poruka: 70
|
čitano: 32.244
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Tomato nove tarife 2023
dejo6 kaže...
NetkoNegdje kaže...
Orwandill kaže...

Novi info za Tomato:

 

Pretplata bez ugovorne obveze, vrijedi 24 mjeseca od ugovaranja, bez naplate za uspostavu, jedinice se prenose se u drugi mjesec:

 

Tomato Mala - 9000 jedinica -> 8.9€/mj.

Tomato Srednja - 35000 jedinica -> 11.9€/mj.

Tomato Velika - 55000 jedinica -> 15.9.€/mj.

 Je li podatkovna obračunska jedinica još uvijek 1MB, a razgovorna 1 min?

 Obračunske jedinice su 10KB i 1sec.

Fakat zbunjuju. Banner kaže jedno, ona stranice s čestim pitanjima kaže drugo. Svakako je bolje ovo što si ti napisao i što piše na stranici s čestim pitanjima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2023 21:33 (NetkoNegdje).
5 godina
offline
Tomato nove tarife 2023

"Jedinice" nisu isto što i "obračunske jedinice". 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Tomato nove tarife 2023

Za jedinice vrijedi 1MB, 1SMS, 1MIN. A za ove cijene se mozete javiti na bilo koje Tomato prodajno mjesto i pitati, ili za zainteresirane mogu poslati da vas se direktno nazove iz Tomata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Tomato nove tarife 2023
areal kaže...

"Jedinice" nisu isto što i "obračunske jedinice". 

 Koja je razlika?

10 godina
online
Tomato nove tarife 2023

već neko vrijeme sam na Tomato-u i tim jedinicama (pretplata) - uvijek je bilo 1mb = 1 jedinica

 

po onome iz FAQ-a bi bilo da je jedna obračunska jedinica za internet promet = 10kb

 

možda nisu ažurirali web kak spada pa je ostalo od prije

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Tomato nove tarife 2023
NetkoNegdje kaže...
areal kaže...

"Jedinice" nisu isto što i "obračunske jedinice". 

 Koja je razlika?

ako je obračunska jedinica 1 minuta, za poziv od 30 sekundi potrošit ćeš jednu jedinicu (jednu minutu)

ako je obračunska jedinica 1 sekunda, za poziv od 30 sekundi potrošit ćeš 0,5 jedinicu, odnosno za dva poziva od 30 sekundi će ti biti obračunata jedna jedinica

13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Tomato nove tarife 2023
Ivan35 kaže...
NetkoNegdje kaže...
areal kaže...

"Jedinice" nisu isto što i "obračunske jedinice". 

 Koja je razlika?

ako je obračunska jedinica 1 minuta, za poziv od 30 sekundi potrošit ćeš jednu jedinicu (jednu minutu)

ako je obračunska jedinica 1 sekunda, za poziv od 30 sekundi potrošit ćeš 0,5 jedinicu, odnosno za dva poziva od 30 sekundi će ti biti obračunata jedna jedinica

Jasno je to meni, ali zašto i dalje na banneru piše 1MB je 1 jedinica, 1 MIN je 1 jedinica... Potpuno nepotrebno jer zbunjuje.

 

 

 

5 godina
offline
Tomato nove tarife 2023

Zamisli ovako:  Taman mala tarifa na pretplatu ima 9000 banana.

1 banana = 1 minuta ili 1 MB ili 1 sms.

Na koji način se obračunava potrošnja minuta i MB?  Obračunska jedinica za potrošnju minuta je 1 sekunda, a za potrošnju MB je 10 KB. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Tomato nove tarife 2023

ili kraće - ak potrošiš 10 sekundi razgovora, to je jedna jedinica (bez obzira kaj nisi cijelu minutu pričao)

ako potrošiš 10-15kb - to se svejedno računa kao jedna jedinica (1mb)

sms je ionak jedan pa 1=1...

 

jel to to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Tomato nove tarife 2023
60nine kaže...

ili kraće - ak potrošiš 10 sekundi razgovora, to je jedna jedinica (bez obzira kaj nisi cijelu minutu pričao)

ako potrošiš 10-15kb - to se svejedno računa kao jedna jedinica (1mb)

sms je ionak jedan pa 1=1...

 

jel to to?

 Tako ne bi smjelo biti. Jer je onda točno onako kako stoji u banneru: 1 sekundu razgovora naplate kao cijelu minutu, a 23 kilobajta podataka kao i 1MB.

 

Ako su obračunske jedinice 1 sekunda i 10 KB, onda se to točno tako i računa.

5 godina
offline
Re: Tomato nove tarife 2023
60nine kaže...

ili kraće - ak potrošiš 10 sekundi razgovora, to je jedna jedinica (bez obzira kaj nisi cijelu minutu pričao)

ako potrošiš 10-15kb - to se svejedno računa kao jedna jedinica (1mb)

sms je ionak jedan pa 1=1...

 

jel to to?

 Ako potrošiš 10 sekundi to je 10 sekundi. Kad potrošiš 6 puta po 10 sekundi to je 1 minuta (1 banana). 

Kad potrošiš 10 KB to je 10KB, kad potrošiš 15KB to je 20 KB. 

11 godina
offline
Re: Tomato nove tarife 2023
Tomato danas pojeftinio cijene na pretplatu
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tomato nove tarife 2023

Jel to sad samo za nove korisnike, ili će i nama koji smo već na pretplati pasti cijena?

10 godina
online
Re: Tomato nove tarife 2023
mp3david kaže...
Tomato danas pojeftinio cijene na pretplatu

 

super :(

taman prije par dana žena i ja uzeli taman malu za 9.90, sad je 8.90 (nakon kaj smo par godina bili na nekoj staroj srednjoj)... 

baš me zanima dal će i nama smanjit (moš mislit)

 

edit: aktivirao nanovo ovu novu s popustom, pa da vidimo

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.10.2023 21:04 (60nine).
7 godina
offline
Tomato nove tarife 2023

Moze se zatraziti i za postojece korisnike :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tomato nove tarife 2023
Na koji nacin ste ponovo aktivirali?
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
10 godina
online
Re: Tomato nove tarife 2023
mp3david kaže...
Na koji nacin ste ponovo aktivirali?

 

otišao u Moj tomato app i napravio sve isto kao i neki dan kad sam uzimao "taman malu" (opcije > saznaj više > odabir tarife pa pratiš korake dalje)

mislim da možeš i preko weba

11 godina
offline
Re: Tomato nove tarife 2023
A na koji nacin se obracunava tarifa za ova 2-3 dana onda ?? Da nebi bilo da se naplati puna cijena za 3 dana koristenja, i onda dodatno jos i po novoj cijeni
To ne kuzim
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
10 godina
online
Re: Tomato nove tarife 2023

pojma nemam, al vjerojatno ti neće naplatit dvije pretplate, prije samo onu veću nego obje (to nisam doživio nigdje kod nekog prelaska)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.10.2023 19:10 (60nine).
7 godina
offline
Re: Tomato nove tarife 2023
60nine kaže...
mp3david kaže...
Na koji nacin ste ponovo aktivirali?

 

otišao u Moj tomato app i napravio sve isto kao i neki dan kad sam uzimao "taman malu" (opcije > saznaj više > odabir tarife pa pratiš korake dalje)

mislim da možeš i preko weba

 Dali si dobio kakvu potvrdu da ti je aktivirana nova tarifa ili samo na mail "Potvrdu narudžbe"

10 godina
online
Re: Tomato nove tarife 2023
CrniPero kaže...

 Dali si dobio kakvu potvrdu da ti je aktivirana nova tarifa ili samo na mail "Potvrdu narudžbe"

 

dobio sam samo mail potvrde narudžbe...

 

prošli tjedan kad sam isto napravio - trebalo im je 1 dan da aktiviraju (došao je i sms potvrde)...

 

e sad, pošto je ovdje riječ o istoj tarifi koju sam već imao - možda za to ne šalju dodatnu potvrdu aktivacije, u svakom slučaju - javim ak dođe i sms s potvrdom...

 

ionak sam išao s onom "ako prođe, prođe"

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 11:38 (60nine).
11 godina
offline
Tomato nove tarife 2023

Evo ja sam tati aktivirao promociju preko weba.

 

Dosad je koristio istu tarifu ali u onoj ponudi dok su bile duplo jedinice.

Pa zasto ne iskoristiti ako je vec promocija da je tarifa jeftinija.

Dosla potvrda na mob i na email.

Vidjet cemo sve iduci mjesec kakav ce racun biti.

Trebalo bi ovih 8 dana naplatiti po starom cjeniku a ostatak po novom jeftinijem

TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Tomato nove tarife 2023
mp3david kaže...

Vidjet cemo sve iduci mjesec kakav ce racun biti.

Trebalo bi ovih 8 dana naplatiti po starom cjeniku a ostatak po novom jeftinijem

 

meni je došao račun za prethodni mjesec skoro pa isti kao prošli (razlika možda 10 centi manje, što odgovara manjem broju poziva kroz mjesec pošto plaćam uspostavu poziva)

no, paše mi svejedno jer imam daleko više jedinica koje se k tome još i prebacuju u idući mjesec ako se ne potroše, a ne potrošim ih podosta pa ostane...

("taman mala" je tarifa)

11 godina
offline
Re: Tomato nove tarife 2023

ali 3 eura popusta je promocija sada do kraja mjeseca. Zasto bi placao vise, ako istu tarifu mozes aktivirati za manju naknadu

TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
10 godina
online
Re: Tomato nove tarife 2023
mp3david kaže...

ali 3 eura popusta je promocija sada do kraja mjeseca. Zasto bi placao vise, ako istu tarifu mozes aktivirati za manju naknadu

 

3 eura je jeftinija srednja tarifa (14 na 11)

ja sam na onoj još jeftinijoj (9) i ne treba mi više od toga

11 godina
offline
Re: Tomato nove tarife 2023
Ta je snizena sa 9.90 na 8.90eura
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
10 godina
online
Re: Tomato nove tarife 2023
mp3david kaže...
Ta je snizena sa 9.90 na 8.90eura

 

da, znam, tu i imam i aktivirao sam je (čitaj malo kaj sam napisao prije :) )

10 godina
online
Tomato nove tarife 2023

čisto da dodatno pojasnim, jer vidim da si se zbunio :)

 

do prije par tjedana imao sam onu staru tarifu sa 4000 jedinica (neka prastara srednja je to bila koju sam uzeo kad sam prešao sa tele2 na tomato prije par godina)...

 

kad su se pojavile ove nove tarife prije tih par tjedana, prebacio sam se na "taman mala" sa 9000 jedinica (9.9 eura) - aktivirao preko tomato app-a...

 

par dana nakon toga se pojavio ovaj popust sa 9.90 na 8.90e na istu tarifu pa sam ponovo poslao zahtjev, ako prođe prođe (kroz app isto)

 

 

došao mi je mail sa potvrdom narudžbe kao i prvi i put kad sam prelazio na "taman mala" tarifu, no ovaj put nije došao i dodatni sms sa potvrdom da je tarifa i aktivirana (pretpostavljam da je to ili zbog toga što je riječ o istoj tarifi ili jednostavno nisam "ulovio" tih 1e popusta - vidjet ću idući mjesec na računu)

 

kako god bilo, imam više od duplo jedinica nego sam imao prije pola mjeseca i meni je to sasvim ok i da ne dobijem naknadno tih 1e popusta... još se nepotrošeno i prebaci u idući mjesec (do max 2x jedinica tarife) tako da ovaj mjesec imam 18000 jedinica na raspolaganju umjesto 9000 iz tarife...

 

btw na računu za 9. mjesec su odvojene stavke za staru srednju tarifu (5.43e) i ovu novu taman malu (1.58e) (plus pdv) što je ok pošto je prelazak na novu tarifu napravljen krajem 9. mjeseca...

 

eto, nadam se da je jasnije :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tomato nove tarife 2023

moraš aktivirat drugu tarifu ( manju ili veću) da bi ti se automatski aktivirao popust.

 

javi se službi za korisnike na mail da ti uključe popust ručno pošto ostaješ na istoj tarifi

10 godina
online
Re: Tomato nove tarife 2023

to provjereno radi ili nagađaš?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice