Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.050
|
čitano: 2.782.805
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
sosta kaže...

Hm, jesi li primjetio da si naručio UV400, a boldao si UV500?

 jesam. Trgovac me je uvjerio da je taj UV 400 bolji s boljim kontrolerom a UV 500 je i jeftiniji https://www.hgshop.hr/ssd-disk-480-gb-kingston-uv500-2-5-sata-iii/proizvod/234075

nije mi jasno tko je tu sad u pravu

ශ්‍රී ලංකා ප්‍රජාතාන්ත්‍රික සමාජවාදී ජනරජය
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Dr.Teoretičar zavjera kaže...
sosta kaže...

Hm, jesi li primjetio da si naručio UV400, a boldao si UV500?

 jesam. Trgovac me je uvjerio da je taj UV 400 bolji s boljim kontrolerom a UV 500 je i jeftiniji https://www.hgshop.hr/ssd-disk-480-gb-kingston-uv500-2-5-sata-iii/proizvod/234075

nije mi jasno tko je tu sad u pravu

 

Zajebo si se.

Ovo je daleko bolji disk i ima duđu garanciju.

A pogledaj cijenu.

Otkazuj to ako još možeš.

 

Inače.

Prodavač ti je uvaljo disk koji mu ne ide, a još uz to ima 2 godine kraću garanciju i puno je skuplji.

Sugestija.

Vjeruj sebi i nternetu a ne prodavačima.

 

https://www.centro.hr/crucial-mx500-500gb-ssd-2-5-7mm-with-9-5mm-adapter-sata-6-gbit-s-read-write-560-mb-s-510-mb.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 10:52 (Silent horror1992).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Silent horror1992 kaže...

 

Zajebo si se.

Ovo je daleko bolji disk i ima duđu garanciju.

A pogledaj cijenu.

Otkazuj to ako još možeš.

 

Inače.

Prodavač ti je uvaljo disk koji mu ne ide, a još uz to ima 2 godine kraću garanciju i puno je skuplji.

Sugestija.

Vjeruj sebi i nternetu a ne prodavačima.

 

https://www.centro.hr/crucial-mx500-500gb-ssd-2-5-7mm-with-9-5mm-adapter-sata-6-gbit-s-read-write-560-mb-s-510-mb.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Aj fala bogu što nemaju u trgovini inače bi koliko sam posesivan otišao po njega s posla.

Otkazao sam i sad ću naručiti taj..

hvala i tebi

 

edit

 

i ti imaš novu tipkovnicu bez dijakriktike pa miješaš đ i š ž 

ශ්‍රී ලංකා ප්‍රජාතාන්ත්‍රික සමාජවාදී ජනරජය
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.6.2018 11:04 (Dr.Teoretičar zavjera).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Dr.Teoretičar zavjera kaže...
sosta kaže...

Hm, jesi li primjetio da si naručio UV400, a boldao si UV500?

 jesam. Trgovac me je uvjerio da je taj UV 400 bolji s boljim kontrolerom a UV 500 je i jeftiniji https://www.hgshop.hr/ssd-disk-480-gb-kingston-uv500-2-5-sata-iii/proizvod/234075

nije mi jasno tko je tu sad u pravu

 Uf, loše, UV400 je u odnosu na UV500 totalna koma. Pogotovo kad usporediš i tu cijenu. UV500 je u rangu ovog crucial MX500 što ti je kolega linkao na donjem linku, 3D nand, 5 godina jamstva, slična cijena.

 Jep, ovaj je još i isplativiji od UV500 jer ima 20 GB više, tj UV 500 serija ima 480 GB model, ne 500.

5 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav. Pisem vam iz Sarajeva, BiH i primijetio sam da su cijene komponenti kod vas dosta nize, pa ako biste mogli da mi preporucite neki siguran, pouzdan i jeftin web shop ili poslovnicu, razmisljam da porucim ssd 860 evo 250gb ili crucial mx500 250gb, oba 2,5"? Hvala puno!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

Moze preporuka za neki disk SSD, a evo i lista prioriteta:

 

1. Izdrljivost/dugotrajnost/pouzdanost.... sto dulja garancija

2 Kapacitet diska... windowsi i programi poput office-a, photoshopa i sl. (NE planiram ga za gamingi sl.)

3. Brzina.... da, na trecem mjestu jer ne trazim sada najbrze diskove, NHF ali nisam na trkanju i zadovoljt cu se sa svakim SSD-om jer prelazim s HDD-a

 

Ugl, spreman sam platiti i vise samo da je sto pouzdaniji. Posto nisam u toku od tamo neke 2014/15, molio bih vas za pomoc.

 

BTW uz napomenu da ga kupujem vani (Austrija, Njemacka) odnosno molim savjet iskljucvo za odabir SSD-a, a ne trgovine.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 2:21 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

Crucial MX500 ili Samsung Evo860

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
ibme74 kaže...

Crucial MX500 ili Samsung Evo860

 Svejedno.

6 godina
offline
Koji SSD?

Gledam prijeći sa HDD-a na SSD, onako 120GB neki samo da probam, pa eto što jeftinije to bolje za sada, kasnije ću ciljati na bolje

 

1

 

2

 

3

 

Čisto informativno, koja je razlika među njima

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Razlika je neprimjetna zapravo. Teoretski, svaki koji ima visu cijenu ce ti read/write memoriju kao povecati, ali to je neprimjetno. Ja sam sebi uzeo A400 i zadovoljan sam jako, moj stari laptop je ubrzao vise nego sam ocekivao. Doslovno se OS upali za 4 sekunde, tako da rokaj najjeftinije gdje mozes. Znam da u protisu ima najjeftinije trenutno za kupit, oni imaju za 258kn.

Kovačić
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Mr.ddevil kaže...

Gledam prijeći sa HDD-a na SSD, onako 120GB neki samo da probam, pa eto što jeftinije to bolje za sada, kasnije ću ciljati na bolje

 

1

 

2

 

3

 

Čisto informativno, koja je razlika među njima

 

UV500 uzmi.

Ima najdužu garanciju od linkanih.

Imaš ga i u drugim dućanima za manje novca.

6 godina
offline
Re: Koji SSD?

 Uzet ću onda najjeftiniji A400, kasnije ako mi se svidi, prelazim na nešto jače, 2k+ kn

Trust nobody, become the best !
10 godina
offline
Re: Koji SSD?
Mr.ddevil kaže...

 

Čisto informativno, koja je razlika među njima

 Ne  120, jedino ako ima kome od ukućana prosljedit za laptop poslje, bolje sacuvat malo jos pa uzet 240 gb  koji ce bit brzi, a i stat ce na njega jos nesto osim sustava 

 

Ako se nevaram  razlika je u kontroleru, a serija nema napisano koja koristi vjerovatno jer uzimaju ono što je najeftinije u tom trenutku, i to je entery level ssd, dok je uv nesto malo bolji ...

 

 

Vezano za prije razlike izmedu cruciala mx 500 koji je best buy i evo 860 ima, a to je da evo ima  veću garanciju na zapis podataka crucial mx 500 250GB: 100 TBW 500GB: 180 TBW vs  Warrantied TBW for samsung 860 EVO: 150 TBW for 250 GB model, 300 TBW for 500 GB...

Prednost koju mozda za običnog korisnika crucal  ima je da je jeftiniji i ima neki cool feeature ako nestane struje koji bi trebo zastitit ssd od corupcije u najgorem slucaju, mada ako se puno piše po ssdu onda evo all the way.

  

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Mr.ddevil kaže...

Gledam prijeći sa HDD-a na SSD, onako 120GB neki samo da probam, pa eto što jeftinije to bolje za sada, kasnije ću ciljati na bolje

 

1

 

2

 

3

 

Čisto informativno, koja je razlika među njima

 Kingston UV 500 je ovdje jedini od ova 3 koji se isplati uzet.

A to je zbog toga jer koristi 3d tlc memoriju, za razliku od ostala dva koja koriste običnu tlc memoriju. To je bitno, po meni osobno, zbog puno veće izdržljivosti, tj 3d tlc podnosi puno veći broj ciklusa zapisivanja (puno bliže mlc čipovima koji su skuplji) i naravno ima duže jamstvo, što je uvijek dobro.

 

U svakom slučaju sad, u vrijeme kad su modeli sa 3d tlc memorijom sve rasprostranjeniji i cijenom gotovo isti modelima sa običnim tlc-om je stvarno grozna odluka ne ići na model sa 3d memorijama. Tj čipovima.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Mr.ddevil kaže...

 Uzet ću onda najjeftiniji A400, kasnije ako mi se svidi, prelazim na nešto jače, 2k+ kn

 

Kak hoćeš.

Ne razumijem.

Sad se ciganiš za 20-30kn a planiraš ulupat u ssd 2000kn.

Dobra ti je logika.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
acmilan2 kaže...

Razlika je neprimjetna zapravo. Teoretski, svaki koji ima visu cijenu ce ti read/write memoriju kao povecati, ali to je neprimjetno. Ja sam sebi uzeo A400 i zadovoljan sam jako, moj stari laptop je ubrzao vise nego sam ocekivao. Doslovno se OS upali za 4 sekunde, tako da rokaj najjeftinije gdje mozes. Znam da u protisu ima najjeftinije trenutno za kupit, oni imaju za 258kn.

 U brzini je razlika velikoj većini nebitna, ali vjerujem da je dobrom postotku kupaca bitno jamstvo i izdržljivost samih čipova. I tu onda (ako se ide na jeftinije) treba gledati da se uzme neki model sa 3D TLC čipovima, a ne sa običnim TLC čipovima.

11 godina
offline
Koji SSD?

Da, dobro. Onda bolje uzet sto ima duze jamstvo svakako, ako je razlika u cijeni tako mala. Ja sam samo iz svojeg iskustva predlozio ovo, nista drugo. 

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?
LordNIbbler kaže...

 Ne  120, jedino ako ima kome od ukućana prosljedit za laptop poslje, bolje sacuvat malo jos pa uzet 240 gb  koji ce bit brzi, a i stat ce na njega jos nesto osim sustava 

Ja imam 120GB na njemu windows, svi programi i dayz i imam jos free oko 50gb.

6 godina
offline
Re: Koji SSD?
Silent horror1992 kaže...

 

Kak hoćeš.

Ne razumijem.

Sad se ciganiš za 20-30kn a planiraš ulupat u ssd 2000kn.

Dobra ti je logika.

 

 Imam laptop, koji koristim za posao, , na njemu su skripte, i linux, nema sve skupa 20gb , kasnije bi sve HDD-ove (5x2TB) zamijenio SSD-ovima, a da se nadovežem na tvoj komentar, barem ja tako radim, kada želim nešto probati, onda uzmem najjeftiniju verziju

Trust nobody, become the best !
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

Nemas sta tu "isprobavati", to ti jenkao kad prelazis sa bicikla u auto sto se tice i "udobnosti i brzine".

9 godina
offline
Koji SSD?

Podržava li moja matična pod Moj PC ove brže m.2 ssd-ove? Npr. Corsair MP500, Samsung 970 EVO, Intel 760p i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ne.

12 godina
offline
Re: Koji SSD?
pqweasdyxc kaže...

Podržava li moja matična pod Moj PC ove brže m.2 ssd-ove? Npr. Corsair MP500, Samsung 970 EVO, Intel 760p i sl.

Na papiru, DA u praksi neznas dok neprobas, ploca ti podrzava m.2 2280, ali pitanje je da li ce raditi punom snagom bez bugova, mozda sa bios update cak ima.

 

Najbolje da pogledas provjerene na svojoj maticnoj.

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

Ne.

 Zanima me zasto ne, ako mu pise u specifikacijama:

1 x M.2 Socket 3, with M Key, type 2260/2280 storage devices support (both SATA & PCIE mode)*1

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

zato sto je to prastari chipset-haswell ploca sa 10gigabita bandwidth pcie2.0 x2 = teski bottleneck = nema smisla na to stavljat nvme pci-e3.0 x4 ssd, nek si kupi obican sata 2.5" i to je to

 

 

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Ali njegovo pitanje je da li podržava - nije točno da ne podržava. Ako kupi i stavi takav SSD - radit će. Istina, neće radit na max svojih mogućnosti, ali radit će i radit će osjetno brže u odosu na klasične sata ssdove. A ovisno o tome koji su mu razlozi kupnje moguće da će vidjet i drastičnu razliku. 

Tako da odgovor na njegovo pitanje nije - ne. Već je - da, podržava, i da bit će brže od sata ssd-a, ali nećeš iskoristit pune mogućnosti danas aktualnih m.2 ssd-ova. 

11 godina
offline
Re: Koji SSD?

je je razlika u radu je očaravajuća da boli glava, ajd ne lupetaj gluposti, vise bacas drkicu na bench testove nego sto u realnom radu vidis ubrzanje

 

nek si ode na support od maticne pa neka vidi koji modeli ssda su podrzani da nebi bilo nece bootat sa nvme i slicne fore.

 

vau boli glava koliko su podrzani i to sve redom sata 

12 godina
offline
Re: Koji SSD?
miki1981 kaže...

Ali njegovo pitanje je da li podržava - nije točno da ne podržava. Ako kupi i stavi takav SSD - radit će. Istina, neće radit na max svojih mogućnosti, ali radit će i radit će osjetno brže u odosu na klasične sata ssdove. A ovisno o tome koji su mu razlozi kupnje moguće da će vidjet i drastičnu razliku. 

Tako da odgovor na njegovo pitanje nije - ne. Već je - da, podržava, i da bit će brže od sata ssd-a, ali nećeš iskoristit pune mogućnosti danas aktualnih m.2 ssd-ova. 

 

Upravo tako. Pitao je da li podrzava, nista drugo. A odgovor sam pisao dok je kolega ispalio ne.

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

pa ja sam mu napisao onako kako stvari stoje, e sad ako ce vas poslusat fino ce bacit novce, jos ovaj miki radi u opric informatici ajme majko al dobro svi ste vi trgovci u rangu blagajnika konzuma pa nije nis ni cudno.

12 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

pa ja sam mu napisao onako kako stvari stoje, e sad ako ce vas poslusat fino ce bacit novce, jos ovaj miki radi u opric informatici ajme majko al dobro svi ste vi trgovci u rangu blagajnika konzuma pa nije nis ni cudno.

 Nisi mu ništa napisao nego ja, a ti si napisao kad sam ti napisao a zašto ne, da pojasniš. A nemam pojma di "kolega" radi, niti me zanima, i nitko mu nije savjetao da kupi nešto.

Nigdje nisam napisao da kupi nešto, stavi naočale ili nešto pa mi reci gdje sam ja to napisao da me "posluša i kupi?!"

everyday i'm shuffling...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice